Kilo verme konusunda yeni destek grubunuzla tanışın: telefonunuz. Fiziksel ve zihinsel sağlığınıza yönelik hazırlanan yenilikçi uygulamalar wellness hedeflerinizi, beslenmenizi, egzersizlerinizi veya meditasyonunuzu takip etme konusunda size yardımcı olabilir. Bu uygulamaları telefonunuza yükleyin ve daha sık bir şekilde daha akıllıca kararlar vereceğiniz konusunda kendinize güvenin.

Calm

calm uygulaması

Bu uygulamada yüzlerce rehberli meditasyondan ve doğa seslerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Bu bilinçli farkındalık uygulaması aynı zamanda “uyku hikayeleri” sunarak sizi uyku diyarına götürmeyi teklif ediyor. Araştırmalara göre yeteri kadar uyumak, daha fazla kalori yakmanın ve metabolizmanızı hızlandırmanın önemli bir yolu.

Aaptiv

aaptiv uygulaması

Bu ses tabanlı kişisel antrenman uygulamasıyla spor salonuna gitmenize gerek yok. Uygulama içerisinde yer alan 2500’den fazla farklı egzersiz programı ile aynı dersi bir daha tekrarlamanız gerekmeyecek. Sertifikalı kişisel eğitmenlerle koşma, HIIT, kürek çekme, kuvvet antrenmanı, yoga ve daha fazlasına bir dokunuşla ulaşabileceksiniz. Bu sayede sabahın 6’sında spor salonuna koşmanız gerekmeyecek.

Nutritionix

nutritionix uygulaması

Telefonunuzda anında 400 binden fazla paketli gıdalar, meyve ve sebzeler ve çeşitli restoran ürünlerine dair besin bilgilerini bulabilirsiniz. Kalori hesaplama ve yiyecek bilgisi konusunda en kolay kullanılan uygulamalardan bir tanesi Nutritionix olduğu için bu uygulamaya şans verebilirsiniz.

Map My Run

Map My Run

Tempo, mesafe ve deniz seviyesine göre yükseklik hakkında özel geribildirimlerle koşularınıza dair ayrıntıları ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Hatta yeni koşmaya başlıyor ya da yoldayken hesaplama yapmaya çalışıyorsanız, bu uygulama izleyebileceğiniz en iyi rotaları gösterebilir.

Headspace

Headspace

Fiziksel sağlığınızın yanında zihinsel sağlığınızı unutmayın! Aldığı 5 yıldız ve binlerce yorumla bu kolayca takip edilebilen rehberli meditasyonlar hakkında ne söylesek uygulamayı anlatmaya yetmeyecektir. 

Fitbit

Fitbit cihazları kalp atış hızı, uyku kalitesi, yakılan kaloriler gibi detaylı veriler sunarken uygulaması ile birlikte bunlardan çok daha fazlasını sunuyor. Spora yeni başlıyor ya da maraton koşuyorsanız akıllı saat olarak Fitbit Versa kullanabilirsiniz.

Amazon

Her ne kadar Amazon tam olarak bir sağlık uygulaması olmasa da bu alışveriş uygulamasının çeşitli özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde sağlığınız konusunda en uygun fiyatlı ürünleri bulabilir ve sipariş verdiğinizde kolayca takip edebilirsiniz.

Substitutions

İster beslenme düzeninde kısıtlamalar uygulayan biri için yemek pişirirken isterseniz de tarifiniz için lazım olan bir malzemeniz eksik olduğunda bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulama, elinizde olmayan ürünler yerine ne kullanabileceğinizi size söylüyor. Bu sayede Google’dan araştırma yapmak yerine aradığınız şeye kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Rise

Daha düşük ücrete beslenme ve kilo verme koçu arayanlar Rise uygulamasını sevecektir. Bu uygulama ihtiyacınız olan her an elinizin altında bir uzman bulunmasını sağlıyor. Uygulama için üyelik aldıktan sonra bir beslenme uzmanı ile eşleştiriliyorsunuz. Sonrasında yapmanız gereken tek şey öğünlerinizin fotoğraflarını çekmek ve daha sağlıklı bir yaşam tarzı için sorunlu olan şeyler hakkında geribildirimler almak olacak.

My Fitness Pal

Diyet ve fitness takip edenler, sistem içerisinde beş milyondan fazla yiyecek bulunduran bu kalori sayacını yakından tanır. Uygulamada yer alan yiyeceklerin çeşitliliği sayesinde yediğiniz şeyleri yazarak kolayca bulabilir ve porsiyon büyüklüğü, protein içeriği ve daha fazlasını hesaplamak için zaman harcamaktan kaçınabilirsiniz.