© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

En İyi Hyalüronik Asit Serumları

En İyi Hyalüronik Asit Serumları

Havaların soğumasına çok bir zaman kalmamışken cildimizi nasıl ve ne ile nemlendireceğimiz noktası büyük önem taşıyor. Soğuk havalarda neme daha çok ihtiyaç duyan cildimizi içeriğinde cildi nemlendirmeye ve güçlendirmeye yardımcı olacak ürünler bulmamız gerekiyor. Bunu yaparken de cildinize uygun bir ürün bulup düzgün aralıklarla uygulamalısınız.

Hyalüronik asit içeren ürünler son yıllarda herkes tarafından biliniyor. Yine de hyalüronik asitten kısaca bahsetmek gerekirse hyalüronik asit, nem tutucu özelliği yüksek olan bir moleküldür. Bu nedenle güzellik bakım ürünlerinde sıkça kullanılmaya başlanan hyalüronik asit, daha esnek ve sağlıklı görünen bir cilt sağlamasıyla ünlüdür. Hyalüronik asit nemlendirici olma özelliğinin yanında cildinizi dışardan etki eden kirlilik ve güneş ışınlarının zararlarından sizi korumaktadır.

Cildinize nemi hapseden ve her zaman nemli kalmasını sağlayan hyalüronik asit sayesinde cildiniz yağlanmadan onu nemli tutabileceksiniz. Hyalüronik asiti dışardan alabiliyorsunuz ancak aslında cilt hücrelerinizde zaten bulunuyor. Ancak bu miktar genelde yeterli olmadığı için cildinizi dışardan desteklemek daha sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Cilt hücrelerinizin normalden bin kat fazla nem tutmasına yardımcı olan hyalüronik asit, cildinizde oluşan ince çizgilerin görünümü hafifletecektir.

Hyalüronik asit içeren kremler özellikle kuru ciltler için ideal iken yağlı, karma ve normal bir cilde sahipseniz serumları daha çok seveceksiniz. Sivilce probleminiz varsa bile hyalüronik asit içeren serumları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kırışıklıklarla savaşmak istiyorsanız da hyalüronik asit buna yardımcı olacaktır. Cildin incelme ve yaşlanma sürecini engelleyen hyalüronik asit içeren serumlar cildinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Şimdi gelin hyalüronik asit içeren en iyi serumlara göz atalım.

Skinceuticals H.A. Intensifier 15 ml

Hyalüronik konsantrasyonu içeren bu serum sayesinde cildinizdeki hyalüronik asit rezervi desteklenirken cildiniz daha dolgun ve elastik görünmeye başlar. Serumu kırışıklıklarınızın üzerine doğrudan uygulayabilirsiniz. Özellikle dudak ve göz çevresindeki kırışıklıkları ve yanaklarınızdaki çizgilerin görünümüzü azaltmak için günde 2 kez olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Luxy Bio Youthful+ Eye Serum 20 ml

Göz çevreniz için hyalüronik asit içeren bir serum arıyorsanız bu serumu tercih edebilirsiniz. Gül suyu içeren formülüyle göz etrafınızın gençleşmesine yardımcı olan serum, içeriğindeki hyalüronik asit sayesinde göz çevrenizin aydınlık bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Ürünü sabah ve akşam, göz çevrenize masaj yaparak uygulayabilir ve kırışıklıkların görünümünü azaltabilirsiniz.

Peter Thomas Roth Water Drench Serum 30 ml

%75 hyalüronik asit içeren formülü ile cildin nemli kalmasını sağlayan Peter Thomas Roth serum sayesinde cildiniz kaybettiği ışıltısını geri kazanırken ince çizgi ve kırışıklıkların görünümü azalır. Ürünün etkisini göstermesini istiyorsanız sabah ve akşam olmak üzere günden iki kere uygulamanız gerekiyor.

Neutrogena Hydro Boost Serum 30 ml

Bütçe dostu bir alternatif arıyorsanız Neutrogena’nın serumuna şans verebilirsiniz. İçeriğindeki hyalüronik asit sayesinde cildinizi yoğun bir şekilde nemlendiren bu serum sayesinde cildiniz yorgunluk izlerinden arınır ve pürüzsüzleşir. E vitamini desteği sayesinde cildinizin daha canlı görünmesine yardımcı olur.

L’oreal Paris Revitalift Laser Serum Fp30

L’oreal Paris’in serumu hyalüronik asit içeriyor. Bu sayede kırışıklıkların görünümünü azaltır ve Pro-Xylane %3 sayesinde cildinizin dokusunu düzeltir. Yaşlanma karşıtı özelliği de olan serum sayesinde cildiniz sıkılaşırken sarkmaların da önüne geçmeye yardımcı olur. Serumu her sabah ve akşam krem sürmeden önce ya da tek başına kullanabilirsiniz.

Dermologica Biolumin-c Serum 30 ml

Özellikle kuru ciltler için yoğun nemlendirme sağlayan bu serumla cildiniz aydınlanırken bir yandan da sıkılaşacaktır. İnce çizgi ve kırışıklıkların azalmasını sağlayan serum içeriğinde yer alan C vitamini kompleksiyle cildin korunmasına yardımcı olur. Hyalüronik asit ile de cildinizin nemini korumasına ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Vichy Mineral 89% Mineralizing Water + Hyaluronic Acid 30 ml Serum

Vichy’nin %89 oranında termal su bulunduran serumunun içerisindeki mineral cildinizin canlanmasına yardımcı olacaktır. Minerallerle birlikte içeriğinde yer alan hyalüronik asit sayesinde cildiniz daha dayanıklı olurken ışıldayacaktır. Ayrıca cildinize dolgunluk kazandıran bu serum sayesinde cildiniz dış etkenlere karşı en iyi şekilde korunacaktır.

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

Son zamanlarda pek çok kişinin inceleyip tercih ettiği bu serum hakkında genelde olumlu görüşler bulunuyor. Çok yüksek fiyatlara satılan hyalüronik asit içeren serumlara göre fiyatıyla da dikkat çeken The Ordinary serum sayesinde yumuşacık ve neme doymuş bir cilde sahip olabilirsiniz.

Estée Lauder Advanced Night Repair Synchronized Recovery Complex II

Estée Lauder’in serumu ilk kırışıklıklara karşı sıkça tercih edilen bir serum. İçeriğinde hyalüronik asit bulunan serum, cildinizin daha genç ve nemli olmasını sağlar. Ayrıca yaşlanma karşıtı özelliği de bulunan serum cildinizin daha gnç görünmesine yardımcı olacaktır.

The Organic Pharmacy Hyaluronic Acid Serum % 0.2 30 ml

Hyalüronik asit içeren bu serumun içersinde greyfurt yağı ve cadı fındığı da bulunuyor. Cildin sıkılaşmasına ve elastikiyetine faydası olan serum sayesinde cildiniz daha güzel görünecektir. Aynı zamanda ince çizgilerin görünümünü de yumuşatan bu serum sayesinde dildiniz ihtiyaç duyduğu neme kavuşacaktır.

Skinceuticals Hydrating B5 30 ml

İçeriğinde hyalüronik asit ile birlikte B5 vitamini bulunan Skinceuticals serum sayesinde cildiniz kaybettiği nemi geri kazanırken yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Ayrıca cildiniz her zaman nemli olacağından ışıldamaya başlar. Serumu günde 1-2 kez hangi cilt tipine sahip olursanız olun kullanabilirsiniz.

Lierac Hydragenist Serum 30 ml

Lierac’ın bu serumu içerisinde bulunan hyalüronik asit ve vitaminlerle cildinize kaybettiği ışıltısını geri kazandırmayı hedefler. Cildinize ipeksi bir yumuşaklık kazandıracak olan bu serum aynı zamanda dolgunlaşmasını da sağlayacaktır. Günde iki kez kullanabileceğiniz serum ile daha iyi nemlenen cildinizde ince çizgileriniz daha az belirgin hale gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir