Özel günlerde sevdiklerimize sunduğumuz en tatlı armağanlardan biri hiç şüphesiz çikolata çeşitleri olmaktadır. Fakat bazı zamanlar sıradan sıradan bir çikolatanın da ötesine geçmek ve güzel bir jest yapmak istersiniz. Tam da bu esnada Liva madlen çikolata devreye girecektir. Bu çikolata, zarif ambalaj tasarımı ve benzersiz lezzeti ile ilgi çeker. Peki madlen çikolata nedir? İşte detaylar…

Madlen Çikolata Nedir?

Madlen çikolata; ufak boyutlarda hazırlanan, tek tek biçimlendirilen çikolatalardır. Çoğunlukla farklı aromalarda üretilir. Sıradan günlerde de hediye olarak verebileceğiniz bu lezzet, genellikle özel günlerin başrolü olmaktadır. Karamel, badem, fıstık ve fındık gibi besinlerle renklendirilebilir. Ayrıca bitter ve sütlü olmak üzere birbirinden ayrı tatlarda da sunulabilir. Hediye olarak madlen çikolata götüreceğiniz kişinin zevklerine uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Madlen Çikolata Nasıl Muhafaza Edilir? Buzdolabına Konulur mu?

Madlen çikolatanın her daim oda sıcaklığında saklanması önerilir. Şayet buzdolabında muhafaza etmek istiyorsanız bunun çikolatanın dokusunu bozacağını bilmelisiniz. Ürün üzerinde rahatsız edici beyaz lekeler oluşur, bunun sonucunda da çikolata kısa sürede bozulabilir.

 

Çikolata içeriğinde süt gibi en ufak durumda bozulacak bir besin yer alıyorsa saklama kutusunda buzdolabına kaldırabilirsiniz. Bu şekilde beyaz leke oluşumu da önlenmiş olur. Bu çikolatayı konuklarınıza sunmadan bir 5-10 dakika önce buzdolabından çıkarmayı unutmayın. Böylelikle taze bir şekilde tüketilebilir.

Madlen Çikolata Seçenekleri

Lezzetine doyum olmaz madlen çikolatalar ile gününüzü güzelleştirmenin tam sırası: Sevdikleriniz de bu eşsiz lezzete bayılacak doğrusu. Unutmayın ki en iyi hediye daima büyülü bir tada sahip olan madlen çikolatalardır.

1.   Fındık Dolgulu Madlen Çikolata

Fındık dolgulu madlen çikolata; kremsi ve tatlı bir çikolata tabanının içine lezzet dolu fındık parçacıklarının yerleştirilmesi ile ortaya çıkar. Fındık dolgusu, çikolatanın tadıyla kremamsı dokusunu harmanlayarak dengeler. Böylelikle kusursuz bir tat profili ve kombinasyonu oluşur. Fındığın yoğun tadı madlen çikolataya çok yakışıyor!

2.   Karamel Dolgulu Madlen Çikolata

Karamel dolgulu madlen çikolata, tatlı karamel tadının çikolata ile buluşmasından doğar. Farklı tatların bir araya gelmesinden hoşlanıyorsanız bu madlen çikolata seçeneğini kesinlikle denemelisiniz. Yanında bir bardak soğuk kahve ile harika gider!

3.   Beyaz Çikolata Kaplamalı Madlen

Beyaz çikolatanın kendine has yoğun tadını kim sevmez ki? Eğer sizin de tercihiniz beyaz madlen çikolatadan yanaysa şanslısınız. Vanilya ve süt aromaları ile zenginleştirilen bu eşsiz lezzeti çok beğenecek, sevdiklerinizle paylaşmak için sabırsızlanacaksınız. Ağır bir tadı olduğu için su ile servis edilebilir. Muazzam bir hediyedir.

4.   Bitter Çikolata Kaplamalı Madlen

Bitter çikolata kaplamalı madlen çikolata, yoğun kakao lezzeti ile bilinir. Bu çikolata çeşidi aynı zamanda da az şekerlidir. İçerisindeki dolgularla beraber zıt lezzetlerin tadını yansıtır. Acımsı fakat bir o kadar da tatlı bir çikolatadır.

 

Her biri birbirinden özel olan madlen çikolata çeşitlerini sevdiklerinize hediye etmekten büyük bir mutluluk duyacaksınız. Yüzlerde tatlı bir tebessüm oluşacak, buna değer!