Orta boy saçlar aslında çok uğraştırıcı gibi görünse de, kullanışlı olabilir. Yine de kimsenin saçını orta boy kestirdiğini düşünmüyorum. Ama kısa saçtan sıkılıp da, saçlarını uzatmak isteyen her kadının üstesinden gelmek zorunda olduğu bir zaman aralığı var ki; işte orta uzunluktaki saçlarınızla o dönemde büyük bir mücadele içine girebilirsiniz. Canınızı sıkmayın, aşağıdaki modellere bir göz atın. Göreceksiniz, öyle çok ünlü var ki, sizinle aynı dönemden geçmiş ve geçmekte olan! Bir şey daha eklemek gerekir; siz öyle düşünmeseniz de aslında orta boy saç, kadında çok modern bir görüntü yaratıyor!

Kate Mara


House of Cards ile tanıdığımız Kate Mara’yı, genellikle daha kısa saçlarıyla görmeye alışkınız ama radikal bir karar almış ve saçlarını uzatmaya vermiş. Siz ne dersiniz? Dağınık bıraktığı saçlarının köklerini koyu renk tercih etmiş, böylece saçları daha dolgun ve yoğun duruyor. Ayrıca bu uzunluğun kadına ayrı ve modern bir hava verdiğini de söylemek gerekiyor.

Kate Hudson

Romantik komedilerin sevilen ismi Kate Hudson, minyon bir kadın ve aslında uzun saçın kadınları kısa gösterdiği söylense de genellikle saçlarını uzun kullananlardan. Ancak sıkılmış olmalı ki, biraz kısa kestirmiş ve sonuç mükemmel. Uçlarına hafif bir dalga vermiş ve işlem tamam. Gerçekten hoş görünüyor.

Natalie Portman

Saçlarının rengini sık değiştirmeyen Natalie Portman’ın saç boyuyla ilgili aynı şeyi söylemek mümkün gözükmüyor. Kendisini Leon filmiyle tandığımızda küt saçlıydı, daha sonra V for Vendetta’da saçlarını kısacık kestirdi ve çoğu zaman orta boy saç kullanmayı seviyor. Hafif yandan ayırdığı saçlarıyla gerçekten hem modern hem de asil görünmüyor mu?

Lorde

1996 doğumlu genç şarkıcı şimdiden saçı ve makyajıyla bir ikon haline gelmiş bulunmakta, kendisi ya yoğun renkli rujlar kullanıyor ya da makyajsız bir görüntü tercih ediyor. Her iki durumda da destek aldığı yer saçları, genellikle kabarık kullanmayı sevdiği saçlarını kısaltsa bile dalgalı halinden vazgeçmediğini görüyoruz. Siz de saçlarınızı hafif maşa yapıp, parmaklarınızla bozabilir ve böyle bir yarım topuz yapabilirsiniz. Günlük olarak da kullanılabilir.

Margot Robbie

Son zamanlar muhteşem bir yükselişe geçen güzel oyuncu, son Oscar’larda en iyi kadın oyuncu ödülüne aday gösterildi. Her daim güzelliği ile konuşulan Margot Robbie de genellikle saçlarını kısa ya da orta boyda kullanan ünlülerde. Saçlarınızı yandan ayırın ve önce düzleştirip, sonra gelişigüzel karıştırın. Ayrıca öndeki perçeme düzleştirici kullanarak şekil de verebilirsiniz. Saçın böyle görünmesini sağlama amacıyla, kirletmek için saç spreyi kullanabilirsiniz.

Kendall Jenner

Güzelliğiyle son yılların en çok konuşulan isimlerinden biri olan Kendall Jenner, saçlarında modern bir görünüm tercih edenlerden. Saç köpüğü kullanarak saçlarınıza ıslak bir görünüm verebilirsiniz. Ama saç köklerini ıslatmamaya çalışın. Daha sonra istediğiniz yandan ayırdığınız saçlarınızın köklerine çok hafif krepe yapın ve ellerinizle düzeltin. Uçlarından tekrar köpükle geçebilirsiniz. Ayrıca köpük kullanmayı sevmiyorsanız, saç yağı da kullanabilirsiniz.

Jessica Chastain


İnterstellar’la ününe ün katan Jessica Chastain’i uzun süredir aynı saç modeliyle görüyoruz. Genellikle saçlarını, orta boyda kullanmayı tercih ediyor ve saç rengini hiç değiştirmiyor. Ona da bu yakışıyor, çünkü hem asil hem de modern duruşunu bu seçimine borçlu. Saçlarınızı istediğiniz yana doğru ayırın. Geniş çaplı bir maşa kullanarak ve kalın tutamlar alarak saçlarınızı kıvırın ve daha sonra ellerinizle kıvrımları düzeltin. Bozulmaması için saç spreyi kullanabilirsiniz.

Charlize Theron

Yılların eskitemediği güzel oyuncu, saçlarını kısa kullanmayı tercih edenlerden ancak arada sırada orta boya kadar uzatıyor ve tekrar kestiriyor. Yalın bir tarzı olan Charlize Theron saçlarını sadece taramış çıkmış gibi görünüyor ve sizce de çok hoş durmuyor mu?

Rosie Huntington-Whiteley

Güzel ve alımlı model, saçlarını genellikle orta boyda kullananlardan, aslında fark ettiğiniz gibi orta boydaki saçların en önemli özelliği, kendi haline bıraktığınızda dahi modern durması. Rosie de diğer ünlüler gibi saçlarını hafifçe maşa yapmış ve öylece bırakmış. Sizin saçlarınız ince telliyse, hacim kazandırmak için az miktarda kuru şampuan kullanabilirsiniz.

Octavia Spencer

Son dönemde sürekli Oscar’lı işlerde yer alan oyuncu, saçlarıyla oynamayı seviyor. Orta boy saçlarınızı kahkülle hareketlendirebilirsiniz. Emin olun çok güzel duracak ve sizi harika gösterecektir. Kahkül modası bir görünüp bir kaybolsa da, siz orta boy saçlarınızdan sıkıldıysanız, farklılık yaratmak için deneyebilirsiniz.