© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Kayısılı Enerji Barları

Kayısılı Enerji Barları

Image Bu yazıyı 0 dakika 51 saniyede okuyabilirsiniz.

Bana hep tatlı ihtiyacınızı nasıl gidereceğinizi soruyorsunuz. Ben de kuruyemişler ve meyvelerin ideal bir kaynak olduğunu söylüyorum size. İşte bugün tatlı ihtiyacınızı giderecek harika bir tarifim daha var.

Kayısılı Enerji Barları ile hem enerji yükseltelim hem de iyi beslenelim.

Önce neden kayısı? Kayısının içinde kırkdan fazla mineral vardır. Aynı zamanda kayısı kanser riskini azaltır. Kayısının içinde B 12 vitamini vardır ve vücudun B 12 üretimini arttırırlar. Kayısı enerjinizi düzenler, vücuttaki kırmızı kan hücrelerini arttırır, kalbinizi güçlendirir ve beyninizi besler. Eğer kanser, akne, anemi, hiper tansiyon, astım, depresyon, diabet gibi problemleriniz varsa kayısıyı öneririm.

Aynı zamanda eğer vücudunuzda yorgunluk, candida oluşumu, alerji, enerji kaybı, baş ağrısı varsa kayısının bunlara da iyi geldiği bilinmektedir.

Tarifini şimdi vereceğim kayısı çubukları, size enerji verecek. Kayısı çubukları sizin tatlı ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Malzemeler:

180 gr kuru kayısı
90 gr hurma
90 gr badem
45 gr hindistan cevizi

Yapılış yöntemi:

Tüm malzemeleri iyice karışana kadar karıştırın. Daha sonra malzemeleri otuz dakika buz dolabında bekletin ve sonra malzemeleri kesin. Malzemeyi bir haftaya kadar buz dolabında saklayın ve 1 aya kadar malzemeyi saklayabilirsiniz.

Bu tariften iki ve dört kişilik malzeme çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir