© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Eskişehir’in doğal güzelliği; Porsuk Çayı

Eskişehir’in doğal güzelliği; Porsuk Çayı

Image Bu yazıyı 1 dakika 20 saniyede okuyabilirsiniz.

Porsuk çayı, Eskişehir’in tam içinden geçiyor ve Sakarya ırmağının en uzun kolu olarak karşımıza çıkıyor. Şehrin en öne çıkan doğal güzelliklerinden bir tanesi olduğu için bir o kadar da popüler. Son yıllarda yapılan çevre düzenlemeleri ile birlikte Porsuk çayının daha da güzel hale gelmesi, onu şehrin en çok gezilen ve görülen noktalarından birisi haline getirmeyi başardı.

Çayın bu kadar popüler hale gelmesi elbette onun çevresindeki gelişimi de tetikledi ve günümüzde restoranlar, kafeler ve diğer eğlence mekanlarını çayın etrafında bulmak mümkün. Bunlara kolayca erişmek isteyenler için kalınacak oteller ve hosteller de yine çay etrafında bulunuyorlar. Sabahları uyandığınızda çayın güzel manzarasını görmek, Eskişehir’i ziyaret edenler için en keyifli anlardan bir tanesi olacaktır. Gece ayrı, gündüz ayrı bir güzelliğe sahip olan çay, şehrin tüm önemli bölgelerinden geçtiği için onu takip ederek Eskişehir’e güzel bir bakış atmak da mümkün.

Çay çevresinde yapılan çevre düzenlemeleri ise onu özellikle yaz günlerinde kıyısına oturulacak eğlenceli bir yer haline getiriyor. Aileler veya arkadaşları ile çayın kenarına gidenlerin keyifle içeceklerini tüketmeleri ve etrafı kirletmeden bir şeyler yemeleri de mümkün. Çocuklar ve yetişkinler için güvenli, eğlenceli ve huzur dolu bir ortam sunduğunu unutmamak gerek.

Porsuk çayı kıyısının yanında içinde de keyifli vakit geçirmek mümkün. Çayda hem haftaiçi hem de haftasonu günlerde tekne turları düzenleniyor ve tüm çay boyunca kolayca yolculuk yapabiliyor, bu güzel anın keyfini çıkarabiliyorsunuz. Turların çok uygun fiyatlı olmaları sayesinde tüm ailecek yapılacak bir seyahat maliyetsiz hale geliyor. Bazı özel turlar, gondol seçenekleri gibi imkanlar da çayın tadını çıkartmak isteyenlere daha bireysel ve aileye özgü gezintilerin yapılmasını sağlıyorlar.

Çayda gezinti yaptıktan sonra kıyısındaki yerlerde yemek yemek, bir şeyler içmek ve ayrıca daha iç bölgelere doğru kolayca gezintiler yapmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir