Spor salonunda çalışmak, her zaman eğlenceli olmayabiliyor ya da maalesef koşturmaca içinde salona gitmeye zaman kalmayabiliyor. Ne olursa olsun, egzersiz yaparken bir yandan da hızlı bir şekilde yağ yakmayı hepimiz istiyoruz. Bazı sağlam kardiyovasküler egzersizler kilo yardımcı olacaktır. Her zaman söylüyorum, hızlı kilo vermenize yönelik veya yağ kaybı diye adlandırılan diyetleri tek başına çok sağlıklı değildir. Beslenme ile birlikte spor yapabilmek gerekir.

Şimdi herşeyi bir kenara bırakın, başlamak için size harika bir öneri listesi hazırladım. Beslenme düzenlemenizle birlikte sadece 5 dakikanızı vererek üstelik de evde yapabileceğiniz egzersiz planları için hazırlanın.

Şimdi herşeyi bir kenara bırakın, başlamak için size harika bir öneri listesi hazırladım. Beslenme düzenlemenizle birlikte sadece 5 dakikanızı vererek üstelik de evde yapabileceğiniz egzersiz planları için hazırlanın.

Evde 5 Dakikada Yağ Yakan Egzersiz Seti

Bu sette, 8 yağ yakıcı hareket hazırlandı. Bu egzersizleri 30 saniye, 1 dakika arasında dönüşümlü olarak yapın ve tüm hareketleri tek bir şey olarak uygulayın.

Inverted V Pipe: (30 saniye)

Karın bölgesindeki yağları hedef alan harika bir mat egzersizi. Yüzüstü yere uzanın. Parmak uçlarınız yerde olsun, parmak uçlarınızın altında kaymalarını sağlayacak bir havlu ya da küçük kaydırıcı matlar koyun. Elleriniz de yerde olacak ve bacaklarınızı ellerinize doğru çekerken kalçanız yukarı kalkacak ve V şekli alacaksınız. Sonra tekrar ayaklarınızı kaydırarak ilk başa döneceksiniz. Bu hareketi sayıya takılmadan 30 saniye yapın. Kollar, gövde  ve alt gövde birlikte çalışacak.

 W Leg Lifts: (30 saniye)

 

Bacaklar ve karın kasları çalışacak. Matta sırtüstü yere yatın. Bacaklarınız yanyana olsun. Şimdi onları karın kaslarından kuvvet alarak yukarı dik olarak kaldırın ve yavaşça indirin. Bu hareketi 30 saniye olarak yapın, sayıya takılmayın. Karın kaslarınız yanacak bu da yağlar yanıyor demek olacak!

Superman: (30 saniye)

 

Bu hareketle alt karın kasları, kalça ve sırtın alt kısmı çalışacak.  W Leg hareketi ardından bu harekete geçince etkiyi çok daha iyi anlayacaksınız. Yüzüstü yere uzanın ve ayaklarınızla kollarınız açın. Kendinizi iyice açarak hem kolları hem bacaklarınızı havaya kaldırın. Bu hareketi de sayıya takılmadan 30 saniye boyunca yapın.

Jump Squats: (30 saniye)

 

Bu hareket tam bir kombo aslında. Hem yağ yaktırıyor hem de kilo verdiriyor. Kaslar şekillenirken, tüm vücut da çalışıyor. Ayaklarınız omuz genişliğinizde açık olmalı. Squat harekeri gibi iyice çömelin ve tüm gücünüzle karın kaslarından güç alarak zıplayın ve parmak uçlarınıza düşmeye çalışın. Tabanlara yüklenmeyin. Aslında çocukluğunuza dönmenizi sağlayacak bu hareketle çok eğlenebilirsiniz.

 Single Leg Lift Jump: (1 dakika)

 

Göğüs kasları ve bacakların arkası birlikte çalışır. Aynı zamanda denge kazanmanıza yardımcı olacaktır. Tek bacağınız arkada iken, zemine ellerinizle dokunmaya çalışın ve zıplayın. Sol bacağınızı her daim havada tuttuğunuzdan emin olun. Bu hareketi de 30 saniye süreyle yapın. Sonra sallayıp bir sonraki bacakla devam edin, yine 30 saniye sürsün.  Yeni başlayanlar için biraz zor olabilir, ancak uygulama yaparak gelişeceksiniz.

Push up and Knee Kick: (30 saniye)

 

Bu egzersiz tüm bedeninizi çalıştıracak ve özellikle üst kol yağlarının erimesi için sağlam bir hareket olacak. Yere uzanın. Şınav pozisyonu alın. Şimdi sağ dizinizi sol dirseğinize, sol dizinizi de sağ dirseğinize değdirmeye çalışın. Bu hareketi de 30 saniye yapın. Kollarınız güçlenecek aynı zamanda karın kaslarından ve bacaklardan kuvvet alındığı için tüm vücut da çalışmış olacaktır.

Bent Leg Rotating: (1 dakika)

 

Bu egzersiz, iç bacak ve karın kaslarını çalışacaktır. Düz durun ve ellerinizi başınızın arkasına koyun ya da dengede kalabilirseniz göğüs ilerisinde kilitleyin. . Bu size daha fazla güç sağlamak ve konsantrasyonunuzu bacaklara vermeniz içindir. Sağ bacağınızı belinize doğru kaldırmanız gerekir. Dizinizi dairesel hareketlerle bükerek bacağınızı döndürün. Mümkün olduğunca öne doğru 15 saniye kadar döndürün. Aynı bacağı aynı rotasyonu tekrar 15 saniye tekrarlayın.

Sağ bacağı tamamladıktan sonra sola geçin ve aynı hareketi tekrarlayın. Bu zor bir egzersizdir.  İç bacakların güçlenmesi için mutlaka deneyin.

– İp Atlama: (30 saniye)

 

Hem erkekler hem de kadınlar için kilo vermek için en iyi egzersizdir. Asla sıkılmazsınız. İç bacaklar ve karın erimesini hedefliyorsanız bu iş kesinlikle yapılmalı.