Evin kapısı açıldığında evcil hayvanların neden doğruca evin dışına fırladıklarını anlamaya başlıyorum. Haftalar boyunca bütün gün evde kalmanın bazı etkileri var. Bunu anlıyorum çünkü ben de köpeklerim gibi şimdi kapı çaldığında kargocunun özel bir şey getirdiğini düşündüğüm için heyecan duyuyorum. Teslimat neyle ilgili olursa olsun, merak ve heyecan odayı dolduruyor, gözler açılıyor ve kuyruklar sallanıyor.

Muhtemelen tüylü dostlarınız da bugünlerde evde daha fazla vakit geçirdiğiniz anlamışlardır. Onları belki günde üç dört defa dışarı çıkartıyor, su kaplarını gereğinden daha sık değiştiriyor olabilirsiniz. Yine de bir şeyin farklı olduğunu anlamışlardır ve dört ayaklı dostlarımızla bağ kurmak için onlarla birlikte yürümekten çok daha fazlasını yapabiliriz.

Memnuniyetinizi Seslendirin

Evcil hayvanınızla arkadaş gibi konuşun. Hepimiz köpeklerine yenidoğan gibi davranan insanları biliyoruz ama aynı zamanda köpeklerinden devamlı olarak bağırarak taleplerde bulunanları da biliyoruz. Hayvanınızla hangi tonu kullanırsanız kullanın, onların onlara gönderdiğiniz enerjiyi anlayıp hissettiklerinden emin olabilirsiniz. Peki neden onunla bir aile bireyi ve en iyi arkadaş gibi konuşmayı denemiyorsunuz? Onlarda takdir ettiğiniz şeylerden bahsedin.

Belki sizi kuyruk sallayarak karşılaması veya eve gelince öpmesi bunlar arasında olabilir. Onlar en iyi dinleyiciler arasındalar ve onlara her şeyden bahsedebilirsiniz. Evcil hayvanlarınızın görülüp sevildiklerini bilmelerini sağlayın.

Onların Seviyesine İnin

Küçük bir çocukla konuşmak için çömelmemiz gibi, çömelin ve evcil hayvanınıza onun göz seviyesinden bakın. Muhtemelen bunu yapınca sevineceklerdir ve ya size koşacaklardır, ya da heyecanla yalamaya çalışacaklardır. Evcil hayvanınızla yerde oturmak mükemmel bir sarılma mesafesi sağlar. Eğer bu sizin için uygun değilse onu koltuğa davet edin ve kucaklayarak oynayın.

Sevgi Dolu Dokunuşlar Verin

Muhtemelen köpeğinizin başını okşama veya kulak arkasını kaşıma gibi eylemlere yabancı değilsiniz ancak nazik bir masaj da yapabilirsiniz. Bu tip bir bağ kurmanın ardında bilim var: Beyin hormonu oksitosinin düzeyleri uzun süre evcil hayvanınızla ilgilendiğinizde hem onda hem de sizde artıyor. Bu hormon aşk hormonu olarak da biliniyor çünkü bağlılık ve güven hissini güçlendiriyor.

Başlamak için evinizde sessiz bir yer bulun ve rahat hissetmesini sağlayın, ona ne yapacağınızı söyleyin. Sonrasında nazik bir dokunuşla sacrum bölgesine masaj yapın. Bu bölge kuyruk ile kalça kemikleri arasında kalan bölgedir.

Hafif bir baskı ve dairesel hareketler uygulayın. Nazikçe dokunarak omurga boyunca devam edin ve omurga ile doğrudan temas kurduğunuzda çok hafifçe baskı yapın. Hayvanlar için masaj anksiyete ve artrit konusunda yardımcı olabilir.

Bu nedenle ev hayvanınızla oturduğunuzda bu zamanı onunla olan bağınızı güçlendirmek için kullanın. Onlara evinizde ve kalbinizde tuttukları yer için sevgi ve takdirinizi gösterin.