© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz 20 taç örgü modeli

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz 20 taç örgü modeli

Image Bu yazıyı 8 dakika 12 saniyede okuyabilirsiniz.

Kendinizi kraliçe gibi hissedeceğiniz bir aksesuar düşünün desek akla ilk ne gelir? Tabii ki de taç!

Ancak, tüm kadınlar elmaslarla süslenmiş pahalı taçlara sahip olamayabilir. Ama üzülmeyin, kendi tacımızı kendimiz yapabiliriz.

Nasıl mı? Örgüyle. Taç örgüler, tüm saç tiplerine uyum sağlamalarının yanı sıra her zaman şıklığı ve zarifliğiyle de dikkat çekmiştir. Ayrıca sürekli hareket halinde olmanızı gerektiren bir alanda çalışıyorsanız (bir aşçı ya da fitness eğitmeni gibi), saçınızı şık bir şekilde yüzünüzden uzak tutmak isteyeceksinizdir. İşte böyle durumlarda ihtiyacınız olan şey şık ve kullanışlı bir taç örgüdür.

Kendinize nasıl taç örgü yapacağınızı öğrenmek için bir sonraki bölüme bakın ve kraliçelere meydan okuyun!

Taç Örgü Nasıl Yapılır?

Bir taç örgü, kafamızın çevresini saran bir veya iki örgüden oluşur. İşe ilk olarak tür bir örgü istediğinizi öğrenerek başlayın. Balık sırtı mı istersiniz? Veya Hollanda örgüsü mü? Hiçbir fikriniz yoksa seçebileceğiniz örgü çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için makaleye bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Örgü için gerekli malzemeler:

• Saç fırçası
• Hacim verici sprey
• Tel toka
• Saç lastiği
• Saç spreyi

Hadi başlayalım:

• Öncelikle saç fırçasıyla saçınızı hiçbir karışıklık kalmayacak şekilde güzelce tarayın.
• Saçınızı ortadan veya yandan istediğiniz gibi ayırın. Örgüler saçın her iki tarafının bir ucundan başlayıp diğerinde bitecektir. İsterseniz ayırmadan da örebilirsiniz.
• Taç örgüsü genellikle başın önünden başlarken, sütçü örgüsü gibi bazı istisnalar vardır. Taç örgüsünü arkadan başlatmak isterseniz, saçınızı arkadan ayırıp öne doğru örebilirsiniz.
• Önden bir miktar saç alın ve saçı istediğiniz örgü türüne göre kaça ayırmanız gerekiyorsa ayırın. Böldüğünüz saçı herhangi bir tarafından örmeye başlayın ve saç ekleyerek devam edin.
• Arkaya ulaştığınızda örgüyü kafanız ile aynı hizada olacak şekilde bükün. Ayırdığınız saçın diğer tarafına ulaşana kadar örmeye devam edin.
• Saçlarınız uzunsa, kalan saçlarla da düzenli bir örgü örmeye devam edin. Uçları küçük bir saç lastiğiyle bağlayın, ana taç örgüsünün içine sokarak yerine sabitleyin.
• Daha büyük görünmesi için örgümüzü dikkatli bir şekilde esneterek yassı bir hale getirebiliriz. Yerine sabitlemek için örgü boyunca tel toka kullanın. Saç renginize uyan tel tokaları kullanmak her zaman iyi bir seçimdir.
• Saç yapımını bolca bir saç spreyi sıkarak bitirin. Şimdi nasıl taç örgüsü yapılacağını bildiğinize göre, kesinlikle aşık olacağınız 20 çarpıcı stili için aşağıya bakın.

Birbirinden Güzel 20 Taç Örgü Modeli

1. Klasik taç Örgü

Klasik taç örgüsünün yapımı son derece kolaydır. Başınızın önünden bir Hollanda örgüsü ile başlayın ve başlangıç noktasına geri dönene kadar başınızın eğrisini izleyerek örmeye devam edin. Bu zamansız saç modeli düğün ve davetler için ideal bir seçimdir.

2. Balıksırtı (Sütçü Kız) Örgüsü

Balık sırtı örgüsü arkadan başlar. Bu model fotoğraftaki saç stilinde olduğu gibi bir çıkıntılı, doğal bir görünüme sahip olabilir. Önünüzde örmeye başlayın ve arkaya ulaşıncaya kadar normal bir balık sırtı örgüsü örmeye devam edin. Bu muhteşem saç modeli, yazlık elbiseler ve bohem kıyafetler üzerinde harika görünecektir.

3. Fularlı Taç Örgü

Bir fuları örgünün bir parçası olarak kullanmak günümüzde çok büyük bir trend. Başınızın bir tarafından biraz saç alın ve saçınızın geri kalanını klipsleyin. Eşarpı kıvırın ve ortasından tutun. Merkezi orta bölümün arkasına yerleştirmeye dikkat ederek, fuların her iki yarısını yan bölümlere katın. Örgüyü bir taç halinde örün. Plajda eğlenceli bir görünüm oluşturmak için bu tacı yarı kabarık bir tarzda yapabilirsiniz.

4. U Şeklinde Hollanda Örgüsü

U Hollanda taç örgüsü en yaygın spor salonu saç stillerinden biridir ve bunun hakkını verir. Şık gözükmenizi sağlarken, saçınızı yüzünüzden uzak tutar. Bu görünüme kavuşmanın iki yolu var. İlk önce, bir Hollanda örgüsünü örebilir ve sonuna kadar örmeye devam etmeden önce “U” oluşturacak şekilde kıvrılabilirsiniz. Ya da, iki Hollanda örgüsünü (her iki taraftan olmak üzere) örebilir ve “U.” oluşturmak için bunları arkaya katlayabilirsiniz.

5. Taç Örgülü Topuz

Sizce de çok güzel gözükmüyor mu? Bu taç örgüsünü kendi başınıza yapmak oldukça kolaydır. Saçınızı önden başlayarak örün. Sırtınıza ulaştıktan sonra, başınızın çevresini takip etmek yerine, saçınızın sonuna kadar örgü örmeye devam edin. Bunu her iki tarafta da yapın. Örgülü bir topuz oluşturmak için örgüleri arkaya sarın. Topuzu sabitlemek için saç tokası kullanın. Bir miktar saç spreyi sıkarak bitirin.

6. Gevşek Taç Örgü

Bir taçı balık sırtı örgüyle örün. Saçlarınızı tamamen sımsıkı bir şekilde sabitlendikten sonra, ona hacim vermek için örgüyü gevşetmeye başlayın. Yüzünüzü çerçevelemek ve romantik bir görünüme sahip olmak için bazı gevşek telleri önden çekin ve çıkarın.

7. İçten Dışa Taç Örgü

İçten dışa taç örgüsüne Hollanda örgüsü adı da verilir. Orta bölüm, Hollanda örgüsündeki iki yan bölümden geçer. Saçınızı bir tarafa ayırın ve Hollanda örgüsü örmeye dokumaya başlayın. Örgüleri örerken orta bölüme saç eklemeye devam edin. Ön tarafa tekrar ulaştığınızda, kalan saçı normal bir örgüye örün ve saç tokasıyla bağlayın. Örgünün ucunu ana taç örgüsüne geçirin ve yerine sabitleyin. Daha büyük görünmesi için taç örgüsünü gevşetebilirsiniz.

8. Yarı Balık Sırtı Örgü

Kim iyi bir bohem saç stilini sevmez ki? Ön taraftaki saçlarınızı ikiye ayırarak balık sırtı şeklinde örün ve iki örgüyü kafanızın arkasında birleştirip birlikte bağlayın. Görünümden gizlemek için tokanın üstüne biraz saç sarın. Bu saç modeli dökümlü uzun bir elbise üzerinde mükemmel duracaktır.

9. Hippi Tarzı Saç Örgüsü

Hepimiz, sadece müzik dinleyen ve özgürce dolanan hippiler olmak istediğimiz bir dönemden geçtik. Bu hoş saç modeli ile mutlu bir hippi gibi görünebilirsiniz. Başınızın her iki tarafının ön kısmından bir miktar saç alın ve bir balık sırtı örün. Arkada birleştirerek tokayla bağlayın. Her iki örgüyü birbirlerinin üzerine gelecek şekilde sabitleyin. Uçları birbirlerinin içine gizleyin ve yerine sabitlemek için tel toka kullanın.

10. Üç Örgülü Taç

Bu güzel üç örgülü tacı elde etmek gerçekten çok kolay. Tek yapmanız gereken iki balık sırtı örgüyü saçınızın yarısı ile örmek ve başınızın arkasına sabitlemektir. Bu karmaşık stil nedimeler ve ilk buluşmalar için iyi bir tercih olabilir.

11. Dört Örgülü Taç

Bu zarif saç modeli nedimeler için kusursuz bir görünüm sağlar. Saçı ikiye ayırın ve önünden biraz saç alarak ve balık sırtı örün. Aynı tarafa biraz daha saç alın ve normal bir şekilde örün. Her iki örgüyü de tokayla sabitleyin. Diğer tarafta da aynı işlemleri tekrarlayın. Tüm örgüleri serbest bir şekilde, başınızın arkasına yerleştirin ve sabitleyin.

12. Çoklu Taç Örgü

Bu sizi (ve diğerlerini) hayrete düşürecek en güzeş gelin saçlarından biridir. Saçınızı ikiye bölün ve daha sonra çok sayıda küçük bölüme ayırarak bu bölümleri örün ve tokayla bağlayın. Her bir örgüyü başınızın etrafına sarın ve sabitleyin. Çok yönlü bir görünüm elde etmek için örgülerinizi sardığınız yönü değiştirin. Bolca saç spreyi kullanarak bitirin.

13. Prenses Tacı

Bütün genç kızlar bir prenses gibi görünmek ister ve bu taç örgüsüyle prenses gibi görünmek artık çok kolay! İki küçük ön bölümden ve saçınızın geri kalan kısmını içeren büyük bir bölümden oluşmak üzere saçınızı üç bölüme ayırın. Bir tarafı Hollanda örgüsüyle diğer tarafa ulaşana kadar başın kıvrımı boyunca örün. Kalan saçları normal bir şekilde örün ve öne doğru yerleştirin.

Saçınızın geri kalanını yüksek bir at kuyruğu şeklinde bağlayın ve bir topuz tokası yerleştirin. At kuyruğunu dört bölüme ayırın ve her birini kıvırarak sabitleyin. Saç spreyi ile bitirin.

14. Yunan Usulü Taç Örgüsü

Saçınızı dört bölüme ayırın;yanlardan iki bölüm, önden ve alt olmak üzere birer bölüm. Bütün bölümlerdeki saçları 2 örgüden oluşacak şekilde örün. Öndeki örgüleri topuzun etrafına taç görüntüsü oluşturarak sabitleyin. Alttaki örgüleri de kaldırarak ve başınızın eğrisi boyunca topuza sabitleyin. Şimdi, diğer örgüleri ön ve alt bölümlerin oluşturduğu daire boyunca sarın. Tüm örgüleri yerine sabitlemek için saç tokası kullanın.

15. Halat Taç Örgüsü

Bu örgüyle burulmuş saçların birleşiminden oluşur. Öncelikle saçınızı güzelce tarayın. Saçınızı bir tarafa doğru derinlemesine ayırın. Ayırdığınız saçı yüzünüzün ön kısmına ve arka kısmına doğru olmak üzere tekrar ayırın. Daha fazla saç olan taraftan biraz saç alarak örmeye başayın. Saçınızı yüzünüzün ön tarafına doğru ayırdığınız saçlardan alarak örün, ördükçe ön kısımdan aldığınız saçlar burgu görüntüsü verecektir. Saçınızı kenarından alarak örmeye devam edin, çıkan küçük saçları kıvırarak örgüye katın. Burgu şeklinde duran örgüyü krepleyin ve üzerine biraz saç spreyi sıkın.

16. Korsan Tacı

İşte kraliçelere uygun bir model. Saçınızı ortadan ayırın. Ardından alt kısmından ters bir şekilde tarayarak tepenizde kabarık bir şekilde toplayın. Kulağınızın üst kısmına ulaşana kadar başınızın bir tarafından Fransız örgü örmeye başlayın. Ardından, saçın geri kalanını örgüden normal üç bölmeli bir örgü ile örün. Diğer tarafta da aynısını tekrarlayın. Üst kısım ve alt kısım oluşturmak için saçınızın kalan kısmını ikiye bölün. Üst kısmı bir taraftan başlayarak bir Fransız örgüsüne örün. Diğer tarafa ulaştığınızda, kalan saçı dört bölmeli bir örgüye örün. Bu dört telli örgüyü, sabitlemek için tel tokalar kullanarak kabarttığınız saçın önüne yerleştirin. Saçın son bölümünü çıkarın, ikiye bölün ve her iki bölümü de düğüm örgü şeklinde örün. Örgüleri diğer örgülerin yanlarına sabitleyin.

17. Şelale Görünümlü Taç Örgü

Gerçekten saçlarınıza bir şelale görünümü veren bu saç için önce saçınıza maşa yapın. Kafanızın bir tarafından örgüyü örmeye başlayın. İlk ilmilkten sonra, örgünün üst kısmını bırakın ve yeni bir üst bölüm seçin. Devam ederken bunu yapmaya devam edin. Üst kısmın değişmesi bir şelale gibi görünmesini sağlayacaktır. Diğer tarafa ulaştıktan sonra saçınızı sabitleyin. Çok hoş değil mi?

18. İki Katlı Hollanda Usulü Taç Örgü

Saçınızı tam ortadan ayırın. Tepeden aşağı, iki yan bölüm ve bir üçgen merkez bölüm olmak üzere saçınızı üç bölüme ayırın. Orta kısmı bir örgüye örün ve krepleyin. Örgüleri bir topuz oluşturarak içine sarın ve tel toka ile kafanıza sabitleyin. Bir tarafı Hollanda örgüsüyle örün ve lastik toka ile sabitleyin. Diğer taraf için de aynı işlemleri yapın. Her iki yan örgüyü krepleyin ve topuzun yanına yerleştirin.

19. Yalancı Taç Örgü

Buna çekiştirilmiş taç örgüsü de denir. Saçınızı tarayın. Tüm saçınızı ayırdığınız saç çizgisine yerleştirilmiş küçük at kuyruklarına bölün. İlk at kuyruğunu ikiye bölün ve üstten ikinci at kuyruğuna geçirin. İlk at kuyruğunun bölünmüş saçlarını ikinci at kuyruğunun üst kısmına katın ve saç lastiğiyle sabitleyin. Şimdi, ikinci at kuyruğunu ikiye bölün ve üçüncü at kuyruğunu içinden geçirin. İlk at kuyruğuna tekrar ulaşana kadar bunu yapmaya devam edin. Saçlarınız uzunsa, saçınızın geri kalanını çekerek açılan bir örgü ile örün ve ön tarafa yerleştirin. Örgüyü krepleyin ve üzerine biraz saç spreyi sıkın.

20. Tanrıça Örgüsü

Dolaşık veya kıvırcık saçlarınız varsa, bu sizin için mükemmel bir taç örgü modelidir. Saç yapımını gerçekten kolaylaştıran aşamalar içerir. Saçları yumuşatmak için biraz krem veya jel uygulayın ve saçlarınızı örün. Ördüğünüz parçayı alçak bir topuz içine sarın ve yerine sabitleyin. Kendinize bir takma saç alın. Takma saçın bandını çıkartmadan, saçları örün. Takma saçın esnek bantlarını topuzun etrafına sarın ve saçı başınıza hizalayın. Saç tokası ile yerine sabitleyin.

Bunlar en çarpıcı 20 taç örgü stilinden seçtiklerimdi. Umarım bu saç stilleri sana kendi taç örgü stilini yaratman için sana ilham verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir