Pandemi nedeniyle spor salonları bir açılıp bir kapandığı için pek çok insan evde spor yapma konusuna eskisinden daha sıcak bakar hale geldi. Aslında evinizde gerekli ekipmanlar olduğunda istediğiniz hedefe spor salonuna gitmeden de ulaşmanız mümkün.

Egzersiz yaparken ağırlık gibi ekipmanlar kullanmak istiyorsanız, ancak bunun için her seferinde spor salonuna gitmekten yorulduysanız, evinize alacağınız ekipmanlarla bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Evde spor yapmak için kullanılabilecek en iyi ekipmanların başında serbest ağırlık gerektiren egzersizleri çalışabileceğiniz dambıllar ya da kettlebell’ler gelmektedir.

Evde kullanması rahat olan bir diğer ekipman ise kapı barfiksidir. Kapı barfiksini yalnızca barfiks için değil başka amaçlar için de kullanabilmeniz mümkün. Veya mekik sehpası gibi bir ekipmanla tek bir ürün sayesinde vücudunuzun farklı yanlarını çalıştırabilirsiniz.

Evde spor yapmak istiyorsanız, sizler için seçtiğimiz 10 ekipmana aşağıda göz atabilirsiniz.

  1. DELTA CDB914 KORİDOR KAPI BARFİKSİ 

 

Evde barfiks çekmek için büyük ekipmanlar almanıza ihtiyacınız yok. Koridora ya da kapıya takabileceğiniz bu barfiks işinizi görecektir. 140 cm uzunluğa sahip, krom gövdeli ve tutulacak kısımları sünger olan Delta barfiksi kapının ya da koridorun genişliğine göre istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

90+10+10+10+10+10 cm aralığında uzayıp kısaltabileceğiniz bu barfiks, 100 kilograma kadar olan ağırlıkları taşıyabilmektedir. Evde ön kolunuzu, arka kolunuzu ve sırt ile omuz kaslarınızı güçlendirmek istiyorsanız, koridor ve kapı barfiksi oldukça işinize yarayacaktır.


  1. Delta Ravel Power Your Body Lastikli Çok Fonksiyonlu Mekik Sehpası

Mekik sehpası normalde spor salonlarında sıkça kullanılsa da da aslında evde kullanmak için de oldukça ideal bir ekipman. Delta Ravel Power mekik sehpası ile başka ekipmanlar almanıza gerek bile olmadan mide, karın, kol, göğüs, sırt ve omuz kaslarınızı güçlendirebileceksiniz.

Mekik sehpasının boyunu kendinize göre kolayca ayarlayabileceğiniz gibi eğimini de istediğiniz açıya getirebilirsiniz. Sehpanın eğim açısını değiştirerek zorluk seviyesini zorlaştırabilir ya da kolaylaştırabilirsiniz. Şınav çekme aparatı ve egzersiz lastikleri de bulunan bu sehpanın ağırlık taşıma kapasitesi ise 100 kg olarak belirlenmiş.

 


  1. Delta Dkm-Plk-Br-St-Ds1011 Döküm Plaka Krom Bar Set

Delta’nın  “Deluxe Gri Döküm Plaka” kullanarak ürettiği plaka krom bar seti, standart ebattaki barlara uyumlu olacak şekilde imal edilmiş. Plakalar, kullanıcıya rahat kullanım sağlaması açısında dairesel bir şekle sahiptir ve dış çeperleri zarar vermemesi için pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.

Set içerisinde 2 adet 1,5 kg deluxe gri plaka, 4 adet 1 kg deluxe gri plaka, 1 adet 36 cm krom bar, 2 adet yıldız vida, 1 adet özel taşıma çantası ve 1 adet mini kullanma kılavuzu bulunuyor. Uzun ömürlü kullanım sunan bu dayanıklı plaka seti ile vücudunuzun istediğiniz bölgesini güvenle çalıştırabileceksiniz.

 


  1. Delta Elite Kettlebell 

Çaydanlık tipi dambıl ya da kulplu ağırlık da olarak bilinen kettlebell’ler ile egzersiz yaparken aynı anda birden çok kası harekete geçirebilir ve kaslarınızın fonksiyonel gücünü arttırabilirsiniz.

Delta Elite Kettlebell, kullanıcıya çeşitli ağırlık seçenekleri sunarak farklı egzersizlerin yapılabilmesini mümkün kılıyor. Kettlebell’in tutulması rahat tasarımı sayesinde hareketler sırasında aleti yere koymadan seri şekilde çalışabilirsiniz. Kardiyo, güç, denge ve direnç egzersizleri gibi çeşitli egzersizlerde yararlanabileceğiniz kettlebell ile spor salonuna gitmeden vücudunuzu geliştirmeniz mümkün olacak.

 


  1. Delta Crossfit Alüminyum Sap Çelik Deluxe Atlama İpi 

İp atlama, fazla kalori yaktırması nedeniyle günümüzde de oldukça fazla tercih edilen bir egzersiz. İp atlama ile kısa sürede çok fazla kalori yakmak mümkün. İp atlamak istiyorsanız, Delta Crossfit atlama ipini tercih edebilirsiniz. Bu atlama ipi özel rulmanlı mekanizması sayesinde daha kolay ip atlamanızı sağlar.

Toplam kablo uzunluğu 3 metre olan ve kolayca ayarlanabilen Delta atlama ipi ile tüm vücudunuzu çalıştırabilir ve kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Atlama ipi yalnızca kilo verme bakımından değil, tüm vücut için faydalı olduğu için evde egzersiz yapmak için Delta atlama ipini kullanmayı düşünebilirsiniz.

 


  1. Ravel Strong Fitness Ağırlık Halter Çalışma Kemeri

Evde ağırlık ve halter çalışıyorsanız, belinizin zarar görmesini engellemek için halter kemeri kullanmayı düşünebilirsiniz. Ravel ağırlık halter kemerinin bel kısmının içinde bulunan köpük malzeme, ağırlık kaldırırken belinizin zarar görmesini engellemek üzere tasarlanmıştır. Çelik tokası ile sağlam bir yapısı olan bu kemeri uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Kemeri satın alabileceğiniz dört ayrı renk ve dört ayrı beden olarak seçeneği bulunuyor. Mavi, kırmızı, gri, siyah renklerde satışa sunulan bu ürünün S bedeni 50 – 68 cm, M bedeni:68 – 95 cm, L bedeni 80 – 107 cm ve XL bedeni ise 85 – 112 cm arası bel ölçülerine rahatlıkla uyum sağlamaktadır.

 


  1. Delta Ds 1168 Egzersiz Seti

Delta’nın sunduğu bu egzersiz seti 3 parçadan oluşuyor. Sette yer alan parçalar arasında yaylı krom göğüs yayı, çiftli el yayı ve atlama ipi bulunuyor.

Sette bulunan göğüs yayı 5 adet çelik yaydan oluşmakla birlikte yaylar azaltılarak ya da çoğaltılarak zorluk seviyesi ayarlanabiliyor. Atlama ipi ise tüm vücudun çalışmasını sağlıyor ve ayarlanabilir ipi ile kullanıcı açısından kolay bir kullanım sunuyor. Son olarak el yayını ise el ve kollarınız ile parmaklarınızı güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

 


  1. Delta Ab Slider Karın Göğüs Kol Omuz Sırt Kasları Egzersiz Aleti

Delta Ab Slider; kollarınızı, göğsünüzü, karnınızı ve sırt kaslarınızı çalıştırabilen ve kolay kullanım sunan bir alettir. Hareketli teker sistemi sayesinde istediğiniz yöne rahatça hareket edebilirsiniz.

Ürünün kolları çabuk bir şekilde çıkarılabilir ve kolları bir de gövdeye sahiptir. Ürün fuşya, gri ve yeşil renk seçeneklerine sahip olduğu için zevkinize uygun rengi seçebilir ve anında karın kaslarınızı şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

 


  1. Delta Unisex Dambıl

Kol ve omuzların yanı sıra bilek, göğüs ve sırt kaslarınızı da çalıştırabilme imkanı veren Delta dambıllar ile kısa sürede kaslarınızdaki değişimi fark edeceksiniz.

Delta’nın sunduğu bu seçenekte 1,5 kg ağırlığında bir adet dambıl bulunuyor. Vinyl kaplı demir dambıl, el anatomisine uygun bir yapıya sahip olup dayanıklı malzemeden yapıldığı için uzun süreli kullanım fırsatı sunuyor.

 


  1. Delta Bat Ağırlık Eldiveni

Ağırlık kaldırır ya da barfiks çekerken eldiven kullanmanız, ellerinizin tahriş olmasının önüne geçecek ve kaymayı önleyerek daha iyi kavrayış sağlayacaktır. Delta Bat ağırlık eldiveninin ergonomik parmaksız tasarımı, eldiven kullanmanın konforunu sunarken parmaklarınızın rahat hareket edebilmesini sağlar.

Yüzde 100 neoprenden imal edilmiş eldiven dayanıklıdır, rahattır ve esnek bir yapıya sahiptir. Hareket kolaylığı sağlayan, kırışmayan ve toplanmayan bu eldiveni S, M, L ve XL olmak üzere farklı bedenlerde bulmanız mümkün.