Hayatta her şeyin bir enerjisi ve titreşimi vardır. Bu enerjiler bizi pozitif ya da negatif yönde etkileyebilir. En çok vakit geçirdiğimiz yerlerin evlerimiz olduğunu düşünürsek evimizin enerjisinin nasıl hissettiğimizi doğrudan etkilediğini söylememiz yanlış olmaz. Evimiz hem yaşam alanımızdır hem de tüm duygu ve hatıralarımıza dair enerjilerimizin direkt sirayet ettiği ortamlardır. Dolayısıyla farkında olalım ya da olmayalım evimizle sürekli devam eden bir iletişimimiz vardır.

Bu sebeple evimizin enerjisini artırmanın yollarına göz atmadan önce evimizi seviyor oluşumuz ve bir aidiyet hissetmemizin önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Nasıl bir evde oturduğumuzdan ziyade o evi nasıl algıladığımız yaşam alanımızla iletişimimiz bakımından oldukça önemlidir.

Çok küçük odaların bile çok ilgi çekici ve konforlu döşendiğine şahit olmuş, “gülen ev, parlayan ev, ışıldayan ev” gibi tabirleri de mutlaka duymuşsunuzdur. Bu hislerin evin konumu, manzarası ve metre karesinden ziyade enerjisiyle alakalı olduğunu söylemek mümkün. Evde yaşayan kişilerin yaşam alanlarına ilgiyle yaklaşması, evin güler yüzlü, ışık saçan bir ev haline gelmesine yardımcı olmaktadır.

Evinizin enerjisini pozitif olarak etkileyecek uygulamaları sıralamaya geçmeden önce evle olan ilişkinin ne denli önemli olduğunu da hatırlatmak istedim.

Evimize olan ilgimiz ve bakışımız değiştikten sonra onu güzel enerjilerle doldurmaya başlayabiliriz. İşte evinize ve size iyi gelecek 10 tüyo;

 1. Evinizi Temiz ve Düzenli Tutun

Enerjileri somutlaştırıp bir insan gibi düşünürsek onları anlamamız daha kolay olacaktır. İnsan olarak bizler nasıl ki temiz ve düzenli yerlerde kendimizi daha pozitif hissediyorsak, enerjiler de böyle yerlerde daha pozitif bir hal alacaktır. Dağınıklık ve karışıklık strese ve gerginliğe sebep olacağından evinizin enerjisini ve tabii ki sizi negatif yönde etkileyecektir. Yaşam alanlarının düzenli olması, bu alanların daha sakin ve ferah hissedilmesini sağlar. Evdeki sakinlik hissi size de yansır ve daha pozitif hissetmeniz kolaylaşır. Temiz evlerde enerji akışı daha kolay sağlanır. Bu durum aile bireyleri arasındaki ilişkileri de düzenler. Her odanın düzenli olması, oradaki enerjinin iyileşmesine katkı sağlar. Örneğin, mutfaklarımız bereketi, bolluğu sembolize ederler, mutfağın düzenli, aydınlık ve temiz olması evimizin bereketine artırmaya yardımcı olur.

Evinizi temizlerken kullanacağınız tuzlu ya da sirkeli sular evinizi negatif enerjilerden de arındıracaktır. Bu yüzden temizlik rutinlerinize kadim zamanlardan beri kullanılan sirke ve tuzu ekleyin. Evinizi temizledikten sonra bir miktar suya deniz tuzu ilave edip odalarınıza bırakabilirsiniz. Böylece derinlemesine bir temizlik yapmış olacaksınız.

 1. Eski Eşyalarınızı Atın

Her şeyin bir enerjisi olduğundan söz etmiştik. Eşyaların da enerjileri vardır. Evimizde bulunan her eşya ayrı bir enerji alanı oluşturur. Eskimiş, yıpranmış, rengi solmuş eşyalar negatif bir etkiye sebep olabilir. Özellikle hiç kullanılmayan ve bir gün kullanmak üzere odalarda bekleyen eşyalarınız enerji akışına engel olabilir. Bu sebeple eski ve gereksiz eşyalardan kurtulmak evinize taze bir enerji getirecektir. Bunun yanında sizde kötü çağrışımları olan kişilere ait eşyalar ya da bu tarz kişilerin size hediye ettiği şeyler o kişilerin enerjilerini taşıdığı için evinizdeki enerjiyi ağırlaştırabilmektedir. Dolayısıyla gereksiz, eski, kullanılmayacak durumda olan ya da size kötü şeyler çağrıştıran eşyaları evinizden çıkarmak güzel bir başlangıç olacaktır.

 1. Tütsülerden Faydalanın

Tütsü ve dumanla yapılan uygulamalar çok eski zamanlardan beri kullanılan arındırma yöntemlerindendir. Etrafa yayılan kokuların ve dumanların negatif olanı uzaklaştırma etkisi oldukça kuvvetlidir. Her tütsünün farklı kullanım alanı vardır. Arındırma, temizleme gibi etkilerin yanında, odaklanmayı kuvvetlendirme, sakinlik sağlama, kaygıyı azaltma, uykuya geçişi kolaylaştırma gibi etkileri de vardır. Evinizi temizledikten sonra tütsülerle yapacağınız arındırmalar negatif enerjilerin temizlenmesine fayda sağlayacaktır. Özellikle adaçayı, defne yaprağı, pala santo gibi tütsüler arınma için kullanabileceğiniz tütsülerdendir. Hoşlanmadığınız ve enerjisini sevmediğiniz biri evinizi ziyaret ettikten sonra ya da kötü bir günün ardından da bu tütsüleri kullanabilirsiniz. Hatta üzerinize yaktığınız tütsülerin dumanını gezdirmek sizin enerjinizi de değiştirecektir. Her şeyde olduğu gibi bu ritüellerde de niyette bulunmak ve güzel sözlerle tütsüyü yakmak etkiyi artıracaktır. Örneğin, “Evimi, yuvamı, odalarımı evime ve bana zarar veren tüm negatif enerjilerden arındırıyorum; yerine taze ve pozitif enerjiyi çağırıyorum” diyerek tütsünüzü gezdirebilirsiniz. Özellikle yatak ve dolap altları, odaların köşeleri ve ev girişinde tütsünün dumanından faydalanmak evinizin enerjisini yenileyecektir.

 

 1. Uçucu Yağlar Kullanın

Evlere yayılan dumana bir de oldukça güçlü olan uçucu yağlar eklenirse evinizin havası birdenbire değişecektir. Uçucu yağlar enerjiyi tazeleyen, odaklanmayı artıran, sakinlik sağlayan etkilere sahiptir. Ayrıca bazı uçucu yağların kombinasyonları eviniz için güzel enerjiler anlamına gelmektedir. Örneğin, bolluk ve bereket enerjisini evinize çekmek için, tarçın yağı, tatlı portakal yağı, zencefil yağı ve günlük yağını beraber kullanabilirsiniz ya da sevgi enerjisi için ıtır yağı, ylang ylang yağı ve tatlı portakal yağını karıştırabilirsiniz. Uçucu yağlarınızı difüzörlerde ya da buhurdanlıklarda kullanabilirsiniz. Buhurdanlığın altına bir mum koyduktan sonra bir miktar sıcak suyu buhurdanlığın üzerine dökün, suyun içine ihtiyacınıza göre uçucu yağ damlatın. Dakikalar içinde etrafa güzel kokular ve enerjiler yayılmaya başlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uçucu yağların kalitesidir. Kalitesinden emin olmadığınız uçucu yağları kullanmamaya dikkat edin.

 1. Canlı Çiçekler Tercih Edin

Çiçekler tabiatın, dönüşümün, sürekliliğin, bolluğun ve güzelliğin sembolüdür. Odalarınızı çiçeklerle süslemek bu enerjileri evinize davet etmek demektir. Çiçekler evdeki enerjinin akışını kolaylaştırır ve pozitif enerji verirler. Canlı çiçekler tazeliği ve yaşamı ifade ettiği için evinize neşe katarlar. Teras ya da balkonlarınızda kullanacağınız bitkilerle evinizde küçük bir bahçe yaratabilirsiniz. İster odalarımızda ister balkonumuzda olsun tüm çiçekler evimize güzel enerjiler getirecektir. Her bir bitkinin yansıttığı enerji farklıdır.  Örneğin şakayık romantizmi, bolluğu ve huzuru simgelerken; orkideler saflığı ve şifayı simgeler. Evinizin enerjisini koruma altına almak için kaktüslerden faydalanabilirsiniz. Kaktüsler sahip oldukları dikenleriyle kendini koruma altına almayı ifade eder. Bu sebeple kaktüsleri pencerelere yerleştirmek doğru bir tercih olacaktır. Eve güzel enerjiler veren bitkilerden bahsederken bambulardan söz etmeden olmaz. Bambular, şans vermeleriyle nam salmış bitkilerdir ve kaç tane kullandığınız içerdiği anlam bakımından önemlidir. Çünkü bambuların kullanıldığı adetlere göre farklı anlamlar ifade ettiğine inanılmaktadır. Örneğin, iki bambu kullanmanın eve sevgi ve aşk enerjisi getirdiği düşünülürken, üç bambunun mutluluk enerjisi, sekiz bambunun bereket enerjisi yaydığı düşünülür.

 

 1. Doğal Taşları Kullanın

Doğal taşlar hem görüntüleriyle hem de enerjileriyle oldukça ilgi çekmektedirler. Her bir kristalin ayrı bir görevi vardır ve her biri bizi farklı noktalarda şifalandırır. Takı olarak sıkça kullanılan doğal taşları, içme suyunun içine atarak kullanabilir ya da çanta ve cüzdanlarınızda bulundurabilirsiniz. Kristalleri evlerinizde obje olarak kullanarak onların güzel enerjilerinden faydalanabilirsiniz. Dekoratif anlamda da evlere farklı bir hava katan kristaller, her oda için ayrı şekilde kullanıldığında harika enerjiler yayacaktır. Evinizde kullanabileceğiniz kristaller için birkaç örnek;

 • Evinizin girişinde siyah turmalin kullanarak eviniz için koruyucu bir enerji oluşturabilirsiniz. Kapının yanındaki konsola, herhangi bir rafa ya da pencereye siyah turmalin koyabilirsiniz. Yanına ekleyeceğiniz yeşim taşı bereket ve şans getirecektir.
 • Yatak odanızda sevgi ve aşk enerjisi için pembe kuvarstan faydalanabilirsiniz. Yatağınızın dört ayağına birer tane pembe kuvars koyabilirsiniz. Komodinlerin üzerine koyacağınız ametist taşları da rahat uyumanıza yardım edecektir.
 • Oturma odasında sakinlik ve iyi iletişim için sehpanızın üzerine selenit, kehribar ve ametist koyabilirsiniz.
 • Banyonuzda kristal kuvars kullanarak banyodaki enerjiyi temizleyebilirsiniz. Kristal kuvarsı pembe kuvarsla desteklerseniz güzel bir enerji yakalamış olursunuz.
 • Çalışma odalarında odaklanmayı kuvvetlendirmek için lapis lazuli ve mavi kalsedon tercih edebilirsiniz. Çalışma masalarınıza koyduğunuz bu kristaller daha verimli çalışmanıza yardım edecektir.
 1. Evinize Doğayı Davet Edin

Doğada olmak, ağaçlarla, kuşlarla iletişim kurmak, ayaklarımızı toprağa basmak bize harika bir enerji veriyor öyle değil mi? Ne kadar kötü hissedersek hissedelim doğayla bir bütün olunca enerjimizi tazeliyoruz. En yorgun olduğumuz zamanlarda bile çok enerjik hissediyoruz. Peki, doğadaki bu enerjiyi evimize davet etsek ve evimizin enerjisini yenilesek nasıl olur? Evimize doğayı davet etmek için yapabileceğimiz birkaç şey;

 • Sabahları güneşin içeri girmesine ve odayı aydınlatmasına izin verin. Güneş doğal enerji kaynağımız olduğu için evinize de enerji katacaktır.
 • Odaları sık sık havalandırın rüzgârın enerjisini evinize dâhil edin.
 • Doğanın renklerini kullanın. Yeşiller, turuncular, sarılar size enerji versin.
 • Çiçeklerinizle iletişim kurun onlarla konuşun.
 • Suyu çağrıştıran tablolar kullanın. Odanıza bir akvaryum da koyabilirsiniz. Suyu izlemek hayatınızda akışkanlık sağlayacaktır.
 • Mum yakın. Ateş elementi doğanın harekete geçirici özellikte olan elementidir. Ateş elementinden faydalanmak bir işe başlamanızı kolaylaştıracak ve tembelliğe engel olacaktır.
 1. Tuz Lambası Kullanın

Tuz lambaları doğal ve oldukça dekoratif aydınlatmalardır. Evin havasını temizlediği, alerjik etkileri azalttığı, ruh halini iyileştirdiği, uyumayı kolaylaştırdığı bilinmektedir. İçerisinde bulunan himalaya tuzu ışık kaynağı ile birleşerek negatif iyonlar üretir. Bu negatif iyonlar bulunduğu odada oldukça önemli etkiler sağlar. Örneğin,  sürekli olarak pozitif iyon yayan elektronik aletlerin yaydığı iyonları nötrler. Dolayısıyla pozitif iyonların sebep olduğu yorgunluk ve stres gibi istenmeyen durumların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Tuz lambalarının bir diğer faydası da rahat nefes alımını kolaylaştırmasıdır. Yabancı partikülleri filtreleyen ve ciğerleri genel olarak temiz tutan negatif iyonları serbest bırakarak nefes almayı iyileştirir. Havayı temizler, arındırır ve kokuları azaltır. Gün içinde sürekli maruz kalınan pozitif iyonlar vücudun enerjisini tüketir. Ancak tuz lambalarının ürettiği negatif iyonlar enerjiyi artırır ve doğada vakit geçirilen zamanlara eş değer ferahlatıcı bir enerji açığa çıkar. Tüm bunların yanında birçok çalışma, negatif iyonların beyindeki serotonini artırarak ruh halini ve enerji seviyelerini iyileştirdiğini öne sürüyor. Bu nedenle, tuz lambaları, mevsimsel duygudurum bozukluğu ve diğer depresyon türlerinden muztarip insanlara da fayda sağlayabilir.

 1. Sayı Sekanslarını Deneyin

“Evrenin hile kodları” olarak tanımlanan sayı sekansları, para, sağlık, aşk, huzur gibi pek çok şeyin tezahürü için kullanılabilir. Odaklanarak kullanılan bu sayı dizileri, kişilerin sayılarla aynı titreşimi yakalamasını sağlar. Sayı dizileri, beyni orijinal frekansına döndürmek için oluşturulan belirli frekanslara sahip sayılardır. Bu sekansları evinizde odaklanmış bir şekilde okuyarak ya da tablo şeklinde asarak kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan sekansı seçtikten sonra bu sekansa uyum gösterecek bir sembol seçmeniz sekansın etkisini artıracaktır. Örneğin bolluk ve bereket için kullandığınız sekansa nar sembolü; sevgi ve aşk için kullandığınız sekansa kalp sembolü ekleyebilirsiniz. Evinizde kullanabileceğiniz birkaç sayı sekansı örneği;

 • Mali bolluk için: 318798
 • Ailede İletişim ve Uyum: 28555901
 • Mucize:777
 • Gerçek Aşk: 888 912 818848
 • Başarı: 889
 • Engelleri kaldır: 91688
 • Başarı (Okul): 398.117.918
 • Bolluk ve bereket: 71427321893
 • İş başarısı: 8 918 014 915 6481

 

 1. Sembollerden Faydalanın

Sembollerin kadim zamanlardan beri önemli etkilere sahip olduğu bilinmektedir. Bazı semboller öteden beri kullanılagelmiş ve herkesçe bilinen sembollerken -güvercinin barışı, dört yapraklı yoncanın şansı, gülün aşkı sembolize etmesi gibi- bazı sembollerin kullanım alanları ve yaydığı enerjiler sözü geçen semboller kadar iyi bilinmemektedir.  Sembollerin görünmeyenleri görünür kıldığına ve ortaya çıkardığına inanılır. Her bir sembolün karşıladığı anlam ve içerdiği enerji farklıdır. Evinizdeki enerji akışını ve pozitif enerjiyi desteklemek üzere farklı sembollerden faydalanarak güzel bir hava yaratabilirsiniz. Evinizde pozitif enerjiyi artıracak bazı semboller;

 • Evinizin titreşimini artırmak için; yaşam çiçeği.
 • Denge ve hayatla uyum için; yin yang.
 • Başarı, şöhret, özgürlük gibi enerjiler için; at.
 • Aşk ve neşe için; kelebek.
 • Zenginlik ve bereket için; balık.
 • Sağlık için; yeşil ejderha.
 • Koruyucu bir enerji için; kaplumbağa.
 • Şans için; fil.

 

Son Not! Evinizin enerjisini değiştirmek ve pozitif bir hava yaratmak için bu tüyoları rutin haline getirebilirsiniz. Evinizi düzenli bir şekilde temizledikten sonra gereksiz eşyaları atarak işe başlayabilirsiniz. Ardından doğanın elementleri, tütsüler ve uçucu yağlar ile evinizi arındırabilirsiniz. Dekorasyonunuza ekleyeceğiniz tuz lambası, semboller ve kristallerle evinizin titreşimini artırabilirsiniz. Evinizdeki bu ferahlığı güzel niyetler ve sayı sekanslarıyla destekleyerek bambaşka bir enerji yaratabilirsiniz.

 

Keyifli, bol enerjili ve harika bir gün dilerim…