X
© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Faydalandığım spiritüel kitaplar

Faydalandığım spiritüel kitaplar

Herkese merhaba! “Bu soğuk kış günlerinde yapılacak en iyi şey nedir?” diye düşündüm ve “Tabi ki, evimde, sıcak bir çay eşliğinde güzel kitaplar” dedim. Bu nedenle, bugün sizlere; kişisel ve ruhsal gelişimde kullandığım, çok sevdiğim, hem yeni okuduğum hem de eskiden beri okuyup sizlere tavsiye etmek istediğim kitapları paylaşacağım…

Ruhsal Rönesans (Zekiye Olgaçay )


Kitabın adı çok güzel, yazan kişi de çok güzel. Sevgili arkadaşım, Zekiye Olgaçay’ın kitabı. Zekiye’yi 2000’lerden beri tanıyorum.
Kişisel gelişimde pek çok farklı eğitime gittim. Bunlardan en önemli olanlardan bir tanesi, Labirent ismini verdiğimiz bir eğitimdi. Bu eğitimde, Güney Afrikalı üstadımızı Türkiye’ye getiren kişi, Zekiye’ydi. Kendisini çok uzun zamandır tanıyorum. Şifacı olarak kendini çok geliştirdi. İşte, o uzun zamanlık birikimi, bu kitapta biriktirdi.
Bu; ruhsal gelişim, kişinin kendini tanıması, yüklerden arınması ve hafiflemesi ile ilgili bir kitap. Ben, onunla beraber bu yollarda yürümüş biri olarak, değerli arkadaşımın bu kitabını sizlere tanıtmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Gerçekten güzel bir kitap, mutlaka okuyun.

Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri (Ergun Candan)

Ergün hocayı, spiritüellik ile ilgilenen pek çok insan bilir. Kendisi, gerçek bir üstat. Ruhsal yetenekleri geliştirmek dediğimiz şey; hipnoz yeteneği, telepati yeteneği, astral seyahat gibi yeteneklerdir. Bu kitap; bir üst seviyede, daha derin bilgiler içeren bir kitap.
İçinde rüyalar ile ilgili bilgiler de var. Vivid rüyalar nasıl olur? Astral seyahat nasıl olabilir? Durugörü yeteneğimizi, duruişit yeteneğimizi, durusezi yeteneğimizi nasıl geliştirebiliriz? Ergun hocam hepsini detaylıca anlatmış. Kitabın önsözünde çok güzel bir şey paylaşmış, onu sizlerle de paylaşmak istiyorum.

“Düşünce gücünün doğru kullanıldığında neler elde edilebildiğini artık sanırım hepimiz biliyorum. Kitaptaki metotları uygulayarak, günlük yaşamanızda sezgilerinizin süratle arttığına şahit olacaksınız. Altıncı duyunuzu siz de geliştirebilirsiniz. Hatta belki duyular dışı algılamanızı da. Örneğin; durugörü, duruişit, astral seyahat, telekinezi, psikometri, hipnoz, manyetizm, şifacılık ve kehanet gibi…

“Günlük yaşamın getirdiği streslerden, yorgunluklardan korunmanın en doğal yolu, gevşeme egzersizleridir. “

“Bir kapının açılıp açılmayacağını denemeden bilemezsiniz, sizin ruhsal dünyanızda açılmayı bekleyen kapılardan, hiç değilse en azından biri her an açılmayı bekliyordur.”

“Yurtdışındaki parapsikoloji laboratuvarlarında uygulanan en son yeniliklerin ışığında hazırlanan bu kitap, insanları sistemli olarak cahil bırakmaya özen gösterenlere güncel bir engellemedir.” demiş. İddialı bir söz. Doğru mu? Bence doğru…

Beden İçinde Yolculuk (Johanna Paungger, Thomas Poppe)

Bu kitabı, ilk kez 2006 yılında keşfetmiştim. 2006-2007 yıllarında, benim Bebek’te bir mağazam vardı. Belki bilenleriniz vardır. Ben, aynı zamanda klinik aromaterapistim. Ve aromaterapi ürünlerimi sergilediğim Aisha adında bir mağazam vardı. O zamanlar klinik aromaterapist olarak da çalışıyordum. Mağazaya çok fazla insan geliyordu, çok değerli insanlarla tanıştım. Onlardan biri de, Almanya’dan gelen bir hanımdı. Bana, bu kitabı önermişti. Bu kitabı, ben dönem dönem hem internet sitemde hem de Youtube kanalımdaki diğer videolarımda paylaşmışımdır. Benim için önemli bir başucu kitap.

Ayın evreleri, yani dünyanın uydusunun dünya üzerinde etkileri vardır. Bu etkiler; dolunay zamanında farklı, yeni ay zamanında farklıdır. Dünya üzerinde dolunayın en büyük etkilerini, medcezirden biliyoruz, dünyadaki sıvıları değiştirme gücüne sahip. Neden? Çünkü, ay dünyanın uydusu bile olsa; bir çekim gücü vardır ve bu çekim gücü ile dünyadaki sıvıların ve aynı zamanda vücudumuzdaki sıvıların üzerinde de etki sahibidir.

Dolunay zamanında neler yapılır? Yeni ay zamanında neler yapılır? Bu ay hareketlerini astrolojik haritalar ile de birleştirdiği bir kitap. Astroloji ile ilgilenenler bilir; biz yalnızca kendi burcumuz değiliz. Örneğin, ben bu içeriği sizlere 10 Kasım günü hazırladım. Şuanda sanırım, gün gün değişse de biz Akrep burcunun etkisi altındayız ve Venüs retrosu hala devam etmekte. Bunların da, hem insanlar üzerinde hem de ülkeler üzerinde bir etkisi var. Bu kitap da; gezegenler hareket ederken, vücudumuzdaki etkilerini ay ile birleştiren bir kitap.

Rezonans Kanunu (Pierre Franckh)

Rezonans Kanunu, Pierre Franckh isimli çok değerli bir üstadın kitabı. Kendisi çok uzun yıllar bu konuda çalışmış, pek çok kişiyi eğitmiş ve halihazırda da enstitüsü olan birisi.
Bu, başucu kitabı gibi, çok kolay okunan ve Pierre Franckh’ın her şeyi çok kolay anlattığı bir kitap. “Rezonans nedir? Frekans nedir? Düşünce gücümüzle hücrelerimize etki edebilir miyim? Düşünce gücümüzle istediklerimizi hedefleyebilir miyiz? Yeni bir gelecek oluşturabilir miyiz?” diyor. Bu kitapta yer alan yönergeleri hayatınızda uyguladığınızda, gerçekten olumlu etkilerini göreceksiniz.

Tesla’nın çok ünlü bir sözü var; “Evrendeki her şey titreşimdir”. Bunu, bir başucu söz olarak aldığınızda, buna çok dikkat edeceksiniz. Bir odaya girdiğinizde; bir insan size çok sempatik gelebiliyor, bir insandan da o ilk andan itibaren hiç hoşlanmayabiliyorsunuz. Bunların hepsi, aslında sezgi değil, frekanstır. Evrende, canlılığı olan her şey frekansa sahip. Bunların içerisine ağaçlar, kediler, su, okyanuslar, insan vücudu, bitkiler; yani, yaratılmış her şeydir. Var olan her şeyin bir frekansı var ve bu frekanslar bazen yüksek bazen de düşük olabiliyor.

Bence, bizler frekansımızı yükseltmekle yükümlüyüz; çünkü, frekansımızı yükselttiğimiz zaman, her boyuttaki hastalığı bertaraf edeceğiz. Bu kitapta da bunu anlatıyor. Hayatınıza bolluğu, bereketi, aşkı çekmek için neler yapabilirsiniz? Bu kitapta bunların cevabını bulabilirsiniz.

Frekans (Penney Peirce)

Çevremizde yalnızca gözle görülen, ölçülebilen yani pozitif bilimlerin doğruluğunu ispat ettiği için doğru olarak kabul edilmiş bazı şeyler vardır. Ancak bazen de; Batı biliminin fenomen dediği, hiçbir şekilde ispatlanamamış ama bizim orada var olduğunu bildiğimiz bazı şeyler vardır. Bunların içerisinde duygular ve düşünceler de yer alır.

Düşüncenin bir frekansı olduğunu anlatan bu kitapta, düşünce frekansının hayatımızda yarattığı değişimleri; yani düşündüklerimiz ile kendi gerçeğimizi yaratabildiğimizi bu kitapta bulabilirsiniz. Bu, benim de hayat felsefem; “düşünceni değiştir, dünyan değişsin” diyorum.

Bu kitap, herkesin parmak izi gibi bir frekansı olduğunu ve frekansın da değişebileceğini, yüksek ya da düşük olabileceğini anlatıyor. Frekansınızı yükseltebilmek için, öncelikle kendinizi tanımanız gerekiyor. Şuanda neredesiniz? Nasıl bir enerji içerisindesiniz? Bunları görmeniz gerekiyor.

Karanlıklarınızı aydınlatıp frekansınızı yükseltmek için; sizi düşük frekansta tutan her şeyle nasıl vedalaşabileceğinizi anlatan bu kitabı da okumanızı öneririm.

Yaşam Çiçeğinin Unutulmuş Sırrı (Drunvalo Melchizedek)

Kitap, iki ciltten oluşuyor. Drunvalo Melchizedek isimli bir üstadın yazdığı bir kitap. Kendisi spiritüel bir lider ve bir şifacı. Uzunca bir zaman, farklı şifa metotları ile çalışan bir kitap. İki kitaptan oluşan bu seri; dünya üzerinde var olan bütün kadim şifa bilgilerini, kadim uygarlıkların sırlarını açan bir kitap.

Ben çocukluğumdan beri, “Niye buradayız? Burada olmamızın bir sebebi var. “diye düşünüyorum. Eminim sizler de sorguluyorsunuzdur. “Tesadüfen burada olamayız” ya da “Bu mükemmel varoluşun bir sebebi olmalı, daha doğrusu bir yeri, izi, bir başlangıcı olmalı”. O başlangıcı çok merak eden biriyim. Bunları sorguladığım için de, sorguladıkça cevapları da geliyor.

Bu kitap, bana çok faydalı olan bir kitap. Özellikle eski uygarlıklardan bahsediyor. Mayalardan Atlantis uygarlığına, Orta Asya Türk’lerinden Çin’e kadar, pek çok farklı uygarlığı anlatıyor. “İlk atalarımız gerçekten Afrikalılar mıydı?”, bu sorunun cevabını bulmamızı sağlayan bir kitap.

Kendisinin farklı kitapları da var. En son çıkan kitaplarından biri, Işığın Kobrası adını verdiği bir kitap. Kendisi, Mısır’a çok fazla gezi düzenleyen bir üstat. Bu kitabında da Mısır Uygarlığına bolca yer veriyor. Kitapta ayrıca; galaktik sistemlerden, yaşam gücü enerjilerinden, yaşam çiçeği denen şeyin içerisindeki matematikten bahsediyor. Yaradılış dediğimiz şeyin arkasındaki bilimselliği ve matematiği anlatan bir kitap. Eğer sizde de “Niye buradayız?”, “Bu sembollerin bir anlamı var mı?, “Bunların hiçbiri tesadüf değil” hissi varsa, bu kitapta gerçekten bazı sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Birinci kitapta, biraz daha kadim uygarlıklardan bahsediyor. İkinci kitapta ise daha çok şifa sistemlerini, frekansınızı nasıl yükseltebileceğinizi ve zihninizi kodlayarak kadim bilgilere nasıl ulaşabileceğinizi anlatıyor.

Dediğim gibi, ben bu kitapları okumayı çok seviyorum. Benim hayatıma çok fazla şey kattılar. Şimdi olduğum kişi olmama çok yardımcı oldular. Umarım benim önerilerimle, sizlerin hayatı da olumlu olarak değişir. Kitap önerilerimi beğendiyseniz ve yorum kısmına değerli yorumlarınızı bırakırsanız, okumaktan ve cevaplamaktan memnun olurum. Bugünlük benden bu kadar. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir