© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Geçmişten Günümüze Marvel Filmleri

Geçmişten Günümüze Marvel Filmleri

Filmler hayatımızı güzelleştirmekte, durgun bir günü daha mutlu hale getirmekte, hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumdadır. Hafta sonları sinemaya gitmek ayrı bir keyifken, kendi evimizin konforunda da internet ortamında film izleme kültürü yaşamımıza yerleşmiştir. Söz konusu olan fil izlemek olunca elbette ki, herkesin zevki ayrı; kimi macera tutkunuyken, bazıları romantik komedi sever, bir başkası ise bilim kurguya hayran, ama neredeyse herkesin vazgeçemediği filmler daha çok her yaşa hitap eden animasyonlar değil mi? Nasıl da gerçek, bir bakıma nasıl da hayal ürünü bir dünyaya ışınlıyor herkesi! Animasyondan bahsedildiğinde de son yılların en favori yapımları her daim Marvel stüdyolarından çıkıyor.

Marvel yapımı filmler, sinema dünyasının son yıllardaki en etkin, en canlı, en çok tercih edilen filmler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Marvel, kurulduğu ilk günden bu yana yayınladığı çizgi romanlar ile tüm dünyada geniş bir okuyucu kitlesi edinmiş, son 10 yılda ise sinema filmleri ile izleyicileri salonları toplamıştır. Hatta “Marvel evreni” diye bir kavram bile hayatımıza girmiş durumdadır.

Marvel filmlerinin çok izlenir olması, bu listeye her yıl yeni filmler eklenmesini sağlamış, yeni çekilen filmlerle birlikte olay örgüsü bütün filmlerde birbirine bağlanmaya başlamıştır. Böyle olunca da izleyiciler Marvel’in bir sonraki filmini merakla bekler hale gelmişlerdir. Zaten Marvel’in her filminde, bir sonraki filme atıfta bulunduğu birkaç ipucu saklandığı da düşünüldüğünde Marvel filmleri serisini merak etmemek elde değil. Bu tür düşünceler insanları her filme daha istekli bir şekilde çekmiş, Marvel filmlerinin izleme sırasını da önemli hale getirmiştir. Bana kalırsa Marvel evrenini tam olarak anlayabilmek için Marvel filmlerini çekildiği sırayla izlemek, heyecanı en başından yaşamak daha keyifli olacaktır. Bakalım Marvel kahramanları hayatımıza hangi sırayla ve hangi filmlerle girmiş?

 • Ördek Howard / Howard the Duck (1986) – IMDb: 4.6

Bir ördek ne kadar sevimli olabilir ya da hayatımıza ne kadar girebilir? İşte bu sorunun yanıtı Ördek Howard tarafından veriliyor. Daha önce hiç tanımadığımız türden, insanımsı bir ördek, dünyayı uzaylı istilasından korumaya görev edinmiş durumdadır. Ördeğin yaşadığı gezegenden dünyaya gitme sebebi, insanlara yardım etmek ve bu korkunç istilayı durdurmaktır.

 • İnfazcı / The Punisher – (1989) – IMDb: 5.7

Ailesine çok bağlı olan Frank Castle’ın ailesi vahşi bir şekilde katledilince, Frank ailesinin intikamını almak ister. Ancak bu süreçte kendi ailesinin intikamını almaya çalışırken, etrafındaki tüm suçluları cezalandıran birisi olup çıkar. Çünkü Frank Castle’ın girdiği bu yolda çok fazla suçlu var ve bu suçlularla kıyasıya bir mücadele olacaktır.

 • Kaptan Amerika / Captain America – (1990) – IMDb: 3.3

Steve Rogers, vatansever bir Amerikalıdır ve kendinden bir “Kaptan Amerika” yaratır. Aslında dış görünüşünden hiç de bir kahraman edası olmayan Steve Rogers, II. Dünya Savaşı’nda ülkesi için savaşmak ister. Bunun için de çok gizli süper- asker programına katılır ve Birleşik Devletlerin koruyucusu Captain America doğar. Savaşta tam bir kahraman olan Steve Rogers, Red Skull isimli Alman mucidin ölümcül roketini durdurmaya çalışırken kaybolur. Herkes artık onun öldüğünü zannederken buzulların içinde donmuş bir halde bulunur. İşte o andan itibaren Kaptan Amerika yeniden iş başına geçer ve karşısında yeni planları olan eski düşmanı vardır. Bu şekilde savaş kaldığı yerden devam ederken, bizler de çizgi roman tadında bir hikayenin içinde buluruz kendimizi.

 • Fantastik Dörtlü / The Fantastic Four – (1994) – IMDb: 3.9

Fantastik Dörtlü efsanesi sanki 2005’te başlamış gibi bilinse de, 1994 yapımı Fantastik Dörtlü filminin hikayesi oldukça ilginçtir. Bir çizgi romanken film haklarına sahip olan şirket, bu hakkını kaybetmemek için kısa süre içinde filmi çekmek zorunda kalır. İşte bunun için film çekilir, ancak vizyona girmez. Buna rağmen kısa zamanda hayranları arasında korsan kopyalarla izlenir ve büyük bir kitle oluşturur.

 • Bıçağın İki Yüzü / Blade – (1998) – IMDb: 7.1

Vampir filmleri her zaman ilgi çekmiş, insanlarda merak uyandırmıştır. İşte bu kronolojide sıra dışı bir karakterin sinemada tutulması da bir mucize sayılabilir. Oyuncu Wesley Snipes, Blade karakterini adeta yaşıyor, ona bambaşka bir hayat veriyor. Blade, sıradan kahramanların aksine alternatif bir kahraman, bir çizgi roman karakterinin sinemaya uyarlanmış halidir. Blade, filmde diğer vampirlere hayatı zindan ediyor. Çünkü geçmişten gelen çok önemli bir intikam hırsı vardır. Çünkü Blade, daha anne karnındayken, annesi vampirler tarafından katledilmiştir. Bu acı gerçeği öğrendiği andan itibaren Blade, vampirlerden intikam almanın hayalini kurmaktadır. Ancak şöyle bir sorun var ki; daha anne karnındayken gerçekleşen bu vampir saldırısı onun genlerinde birtakım vampir özellikleri bırakmıştır. “Gündüz Gezen” diye tanımlanan bu yarı vampirin de, diğerleri tarafından yok edilmesi gerekiyordur. İşte bu sıra dışı vampirlerle savaş filmi bu şekilde yol almakta, izleyen herkes kendini Blade’in yerine koymaktadır.

 • X -Men – (2000) – IMDb: 7.4

Mutantlar, dünyamız için çok büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Onlardan kurtulmak için bir mucizeye ihtiyaç varken Profesör Xavier, dünyada birçok kişinin henüz farkında bile olmadığı bu durumdan haberdardır. Bazı insanlar kendi isteklerinden bağımsız olarak muhtelif mutasyonlara tabii tutulmuşlar, yeteneklerini açığa çıkarabilmek için bir okulda toplanmışlardır. Toplanan bu gençlerin temel amacı, dünyaya kötülük salmak isteyen yapay mutantların vahşetini engellemektir. İşte bu X- Men ekibi, bir yandan politikacıların karalama politikalarıyla mücadele ederken, diğer taraftan dünyayı kurtarmaya çalışırlar ve Marvel filmlerinin 2000 yılına kadar en fazla izlenen X – Men filmi ortaya çıkar.

 • Bıçağın İki Yüzü 2 / Blade 2 – (2002) – IMDb: 6.7

Birincisi beklenenden çok daha fazla ilgi gören Blade, ikinci filminde çok daha büyük aksiyonlarla ve daha iyi bir olay örgüsüyle seyirci karşısına çıkıyor. Gayet masum ve “insancıl” bir vampir olan Blade, yeniden görev başına gelmiştir. Bu filmde de elbette hakkından gelinmesi gereken onlarca kötü vampir bulunmaktadır. Bu vampirlerden en azılıları olan Reaper, vampirler dünyasında bile bir korku yaratan bir mutant vampirdir. Reaper, bir kaza sonucunda ortaya çıkmış, hem insanların hem de diğer vampirlerin türünü devam ettirebilmesi için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Bir tür yarı vampir, yarı insan olan vampir avcısı Blade de bu tehlikenin farkında ve onu alt edebilecek güçtedir. Üstelik Blade artık bu büyük savaşında yalnız değildir, yanında Whistler ve Scud gibi iki tane destekçisi de vardır. Blade 2 kesinlikle birinciden çok daha fazla gerilim, bol bol kan, vahşet, şiddet, hiddet ve heyecan vaat ediyor, izleyiciyi koltuğuna çiviliyor.

 • Örümcek Adam / Spider Man – (2002) – IMDb: 7.3

2000’li yılların başta çocuklar olmak üzere pek çok yetişkini de sinema salonlarına sürükleyen Örümcek Adam macerasını henüz izlemeyen varsa çok şey kaybetmiş olmaktadır. Sosyal hayatında pek de başarılı olamayan bir öğrenci olan Peter Parker’ı hala tanımayan birisi var mı acaba? Peter Parker, okulda yaşıtları tarafından pek sevilmemekte, sürekli olarak aşağılanmakta ve asıl kötü olan da aşık olduğu Mary Jane de onun farkında bile değildir. Tüm bunlar yetmezmiş gibi Peter Parker, bir gün okulla birlikte gittikleri bir gezide üzerinde deneyler yapılan bir örümcek tarafından ısırılır. İşte o andan itibaren Peter Parker’ın hiç de hoş olmayan, sıradan hayatı baştan aşağı değişir. Peter Parker bir örümceğin içgüdüsel yeteneklerinin tamamını kazanırken ve bunları şehrin karanlığında kaybettiği amcasının intikamını almak için kullanmaya karar verir. Tadına doyulmaz bir macera başlıyor. Çünkü Peter Parker, artık Örümcek Adam olmuştur.

 • Korkusuz / Daredevil – (2003) – IMDb: 5.3

Bir yetisini kaybedenlerin, diğer duyularının çok daha iyi çalıştığını bilmeyen yoktur. İşte Avukat Matt Murdock da görme yetisini kaybetmiş, ancak diğer duyuları sıradan insanlardan çok daha fazla gelişmiştir. Suçsuz insanları başarıyla savunan Avukat Matt Murdock, bunun yanında geceleri de Daredevil kimliğiyle şehri kötülerden ve suçlulardan koruyordur. Ancak zorlu bir mücadelenin ardından bir kiliseye hapsolan Daredevil’e çok sevdiği rahip yardım edecektir. Rahibin yardımlarıyla güç toplayan süperkahraman Daradevil, burada sık sık geçmişini ve kötü anılarını hatırlar ve tüm insanlığın onu beklemesi güç toplar, hırs kazanır.

 • X-Men 2 – (2003) – IMDb: 7.5

Birincisi çok sevilen X – Men, aradan 3 yıl geçtiğinde serinin 2. filmi ile izleyici karşısına çıkıyor. Profesör Xavier, William Styker isimli kötü niyetli bir varlıkla karşı karşıyadır. Styker, şehir ve aslında tüm insanlık için büyük bir tehlike oluşturacak şekilde güç toplamaktadır. Tüm insanlık için büyük bir kaos yaratacak olan William Styker, çok organize ve güçlü bir şekilde Xavier’in karşısına çıkmaktadır. Styker; alışılmışın dışındaki süper güçleriyle çevresine korku yaymaya başlamış ve buna karşı koyabilecek tek ekip de Profesör Xavier’in üstün mutantlardan oluşan ekibidir. Bu büyük mücadele ve macerada Magneto onlara yardım etmeye hazır bir biçimde beklerken, mutantlar arasında ayrı bir öneme sahip olan Wolverine kendi geçmişini aramak için bir yolculuğa çıkmak üzeredir.

 • Hulk – (2003) – 5.7

Kimilerine göre korkunç, kimilerine göre ise gayet sevimli Hulk’ı hala tanımayan var mı acaba? Peki, nasıl oldu da yeşil bir dev ortaya çıktı dersiniz? Bruce Banner bir bilim insanıdır ve lideri olduğu çok gizli bir projeyi ülkenin çeşitli yerlerinden getirilen deha öğrencilerin de katkılarıyla tamamlamak üzeredir. Bu çok önemli projeyi test etmek için yapılan bir deneyde büyük bir kaza yaşanır ve hiç beklenmedik, öngörülmedik bir olay olur. Bruce Banner, yüksek miktarda radyasyona maruz kalmıştır ve gama ışınları nedeniyle mutasyon geçirmiştir. Bundan sonra Banner, sinirlendiğinde yeşil ve dev bir yaratığa dönüşecektir ve bundan kurtulmak mümkün olmadığına göre, bu gücü değerlendirmek durumundadır.

 • İnfazcı / The Punisher – (2004) – IMDb: 6.5

Frank Castle, mükemmel bir aileye sahip olan özel ajandır. İşi, ailesi, tüm yaşamı şahane devam ediyorken, hiç beklenmedik, bir olayla acımasız bir şekilde ailesi yok edilir. İşte o andan sonra bambaşka bir Frank ortaya çıkar ve artık bir yargıç, jüri ve cellat haline gelmiş, kendi yargısını kendisi kurup, cezasını da kendisi vermektedir. Artık engellenmez bir ölüm makinesine dönüşen Frank’ın tek amacı ailesini öldürenlerin peşine düşerek kendi yöntemleri ile intikam alabilmektir.

 • Örümcek Adam 2 / Spider-Man 2 – (2004) – IMDb: 7.3

Birinci filmde bir örümcek tarafından ısırılarak örümcek yetilerini kazanmış olan Peter Parker, çifte hayat yaşayıp Örümcek Adam olarak suçlularla savaşmaktan artık çok yorgun düşmüş, mutsuz bir adam haline gelmiştir. Çünkü artık hayatı bir inişe geçmiş, çok sevdiği kadın bir başkası ile nişanlanmış ve kendisini başarısız gördüğü bir döneme girmiştir. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir gazete, Örümcek Adam’ın bir suçlu olduğu iddiasını ortaya atmış ve ona acımasızca saldırmaktadır. Tam bir kırılma noktası yaşayan Peter, Örümcek Adam kimliğinden vazgeçmeye, hatta kurtulmaya karar verir. Ancak bu konuda da başarılı olmaz ve işler daha da karmaşık bir hal alır. Çünkü bu başarısız bir dönüşüm deneyimi ile Peter Parker, eksantrik ve obsesif bilim adamı Doktor Otto Octavius, yani dört uzun dokunaçlı bir cani olan Doktor Ahtapot’a dönüşür. Hal böyle olunca da Örümcek Adam’ın geri dönüş yapma zamanı gelmiştir ve yepyeni bir serüven başlamıştır.

 • Bıçağın İki Yüzü: Trinity / Blade: Trinity – (2004) – IMDb: 5.9

Artık çok başarılı bir vampir avcısı olan Blade, uzun zamandır vampirlerle savaşmakta ve onları yok etmektedir. Bu sebeple de zaman içinde çok güçlü düşmanlar edinmiş ve bu güçlü vampirlerin kurduğu kimi tuzaklar yüzünden FBI’ın arananlar listesine girmiştir. Artık vampirler hiç olmadıkları kadar güçlü hale gelmiştir. Zira FBI’dan saklanması gerektiği için Blade diğer vampirler gibi gece çalışamaz, görevini sadece gündüz yapabilir, oysaki diğer vampirler de gece sokaklardadır. Ancak gündüz çalıştığı için de daha önce karşılaşmadığı bir grup vampir avcısıyla tanışır ve aynı amaç için bir araya gelir. Vampir avcılarının birleşip güçlendiğini duyan vampirler de, ilk efendileri olan Drakula’yı hayata döndürürler. Bu saatten sonra her iki taraf da çok güçlüdür ve savaş çok daha çetin geçecektir. Blade serisinin üçüncü ve son filmi olan Blade: Trinity, kesinlikle ilk 2 filmde yaşanan macerayı çok daha üst seviyelere çıkarmıştır.

 • Elektra – (2005)- IMDb: 4.7

Bir kiralık katil olan Elektra, bir diğer katil Bullseye tarafından öldürülmüştür. Yeni kurulan The Hand adındaki suç örgütü de Elektra’nın geri dönmesi gerektiğine karar verir. Sıra dışı bir mistik bir tören düzenlenir ve Elektra geri döner. Elektra’nın yeniden hayata kavuşmasının getirdiği sorumluluk ise Mark Miller ve onun 13 yaşındaki kızı Abby’i öldürmektir. Ancak Elektra için bu görev hiç de kolay olmaz. Çünkü insanlara yaklaştığında, onlarla iletişim kurduğunda içinde çok insani duygular gelişir ve kendisini yetiştiren ve yeniden hayat veren The Hand üyelerine başkaldırır. Artık Elektra karşı tarafa geçmiştir.

 • Man -Thing – (2005) – IMDb: 4.0

Sıra dışı bir Marvel filmi olan Man- Thing, yerliler ve bir yaratığın hikayesi olan, çizgi roman serisinden uyarlanmıştır. Paragöz bir emlakçı vardır ve Kızılderililer tarafından kutsal olarak kabul edilen topraklardan birine sahip olmak istemektedir. Ancak bir gün bu emlakçı esrarengiz bir şekilde ölü bulununca bölgede yaşayan yerlilerin bu cinayeti işlediği düşünülür. Oysaki gerçek bambaşkadır, Kızılderililer masumdur ve bataklıkta yaşayan Man- Thing isimli yaratık bu işten sorumludur.

 • Fantastik Dörtlü / The Fantastic Four – (2005) – IMDb: 5.7

Tam bir deha olan Reed Richards’ın en yakın arkadaşı Benjamin Grimm bir pilottur ve onun sevgilisi Susan Storm da oldukça güzel bir kadındır. Pilot Benjamin’in erkek kardeşi Johnny de heyecanlı bir gençtir. İşte bu birbirinden farklı dörtlü hep birlikte bir uzay yolculuğuna çıkar. Aslında çok güzel başlayan bu yolculuk, geçirdikleri çok talihsiz bir kaza ile bambaşka bir hal alır ve birtakım mutasyonlara yol açar. Şimdi bu dörtlüden hiç biri eskisi gibi değildir ve artık dünya dört tane yeni süper kahraman kazanmıştır.

 • X-Men: Son Direniş / X-Men: Last Stand – (2006) – IMDb: 6.7

Serinin devam filmi olan X –Men: Son Direniş, 2. Filmin sonlarına doğru gündeme gelen Dark Phoenix hikayelerini anlatıyor. 2. filmin final kısmında bir takım telepatik yeteneklere sahip olan Jean Grey, sevdiği dostları uğrunda kendi yaşamından vazgeçmişti. Oysa şimdi Phoenix, yani Anka Kuşu aracılığı ile Jean Grey yeniden hayat bulur, her şeyin olduğu gibi bunun da bir bedeli olacak ve bu bedeli ödemesi gereken başkaları da vardır.

 • Hayalet Sürücü / Ghost Rider – (2007) – IMDb: 5.2

Hızı, heyecanı ve extrem sporları sevenler için tamamen bir macera filmi olan Hayalet Sürücü, Johnny Blaze’in motosikletiyle olan eşsiz uyumunu anlatıyor. Johnny Blaze’in motosikletiyle yaptığı akıl almaz gösteriler, onun yaşamını kusursuz gibi gösterse de, bu parıltılı hayat hiç de gerçek değildir. Çünkü ışıltıların altında büyük bir trajedi vardır. Şöyle ki; Johnny Blaze, sevdiği kadını kurtarmak için yıllar öncesinde şeytanla bir anlaşma yapmış ve geceleri şeytanın emrinde çalışan bir “hayalet” haline gelmiştir. Kendisinin hayalet sürücü olması da aslında bu trajediden kaynaklanmaktadır.

 • Örümcek Adam 3 / Spider Man 3 – (2007) – IMDb: 6.2

Artık küçük, büyük herkesin hayran olduğu Peter Parker, yani Örümcek Adam yeni bir maceranın içindedir. Aslında kendisi sonunda hayatını bir düzene oturtmuştur. Ancak özel hayatı ve Örümcek Adam kimliği arasında gidip gelirken zorlanmaktadır. Çünkü Örümcek Adam olmak demek, her an nerede geleceğini kestiremediğin tehlikeler ile kuşatılmış olmak, her zaman tehlikelere hazır olmak demektir.  Bir de son dönemlerde takındığı aşırı kibirli tavır, onu sevenleri rahatsız etmektedir. Bu kibri yüzünden Venom ile Kum Adam’ın saldırılarına aldırmamış ve ailesini, tüm sevdiklerini farkında olmadan tehlikeye atmıştır. O zaman Örümcek Adam için yeni bir süreç başlayacaktır.

 • Fantastik 4’lü: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi / Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer – (2007) – IMDb: 5.6

Fantastik 4’lü serisi çok sevildiği için bir yenisi daha çekildi. Gümüş Sörfçünün Yükselişi filminde Latveria’ya dönen Von Doom ile birlikte bu fantastik dörtlü artık yeni sorunlarla başa çıkmak durumunda kalır. Galactus’un bir sonraki hedefinin Dünyadır ve onun sağ kolu olan Silver Surfer, Dünya’ya gönderildiğinde yapılan pazarlıktan çok daha fazlasını almaya başlar. Dr. Doom’da ise durumlar biraz karışıktır, evinde geçirdiği iki yılın ardından geri dönmeye karar vermiştir. Hal böyle iken Fantastik 4’lünün dünyayı yok etmeye çalışanlarla baş etmesi gerekir.

 • Demir Adam / Iron Man -(2008) – IMDb: 7.9

Tony Stark, efsanesi Iron Man ile başlıyor. Kendisi hem bir mühendislik dehası hem de tam bir playboy olan Tony Stark, ülkesi için yüksek teknoloji ürünü füzeler ve silahlar üretiyordur. Ancak Afganistan’da yeni bir füzeyi tanıtırken yaralanır ve esir düşer. Onu kaçıran Afganlar, kendileri için bir füze yapmasını isterken, Tony bunun yerine zırhlı bir giysi yapar ve bununla kendisi için farklı bir kurtuluş yöntemini planlar. Ancak şaşmamak elde değildir. Zira hayatı mükemmel seyreden, boş zamanlarını kadınlarına ve eğlenmeye ayıran Tony’nin hayatı artık tamamen farklı bir şekilde baş etmesi gereken sorunlarla doludur.

 • İnanılmaz Hulk / The Incredible Hulk – (2008) – IMDb: 6.8

Bruce Banner, üzerinde çalıştığı projeye çok fazla önem veren bir bilim adamıdır ve tüm hücrelerini zehirleyen gama radyasyonuna karşı savaş açmış durumdadır. Kahramanımız bu savaşla karşı bir kült geliştirmek ister ve kendi içinde karşı koyamadığı bir öfke saçan gücü serbest bırakmaya çalışır. Adı Hulk olan bu güç, geride bıraktığı yaşamından ve bir zamanlar sevdiği kadından uzak kalan Bruce için çoğu zaman dayanılmaz olur. Çünkü o artık bu saplantılı konumdan çıkmak ister, ancak bir yandan da yok edilme tehlikesi ile de karşı karşıyadır. Çünkü general Thunderbolt Ross ve askeri bir makine onu yok etmeye çalışıyordur.

 • İnfazcı: Savaş Bölgesi / The Punisher: War Zone – (2008) – IMDb: 6.0

Özel ajan Frank Castle, intikam hırsı ile yanıp tutuşmaya devam etmektedir. İnfazcı, artık ailesinin öcünü almak için çok daha fazla çaba gösterecektir. Aslında FBI’daki görevi sırasında pek çok acıklı hikaye ve olay gördüğünden, tek isteği kendisini ve ailesini bu tür bir yaşamdan uzak tutabilmekti. Ancak ailesinin katledilmesiyle içindeki tüm iyi duyguların yerini intikam hırsı aldı.

 • X-Men: Başlangıç Wolverine / X-Men: Wolverine – (2009) – IMDb: 6.6

X- Men macerası ve bilinmeyenleri hız kesmeden devam ediyor. Şöyle ki; bir zamanlar bir yerlerde yapılan bir yanlış seçim, bir ömrün akışını bambaşka bir yere doğru sürükleyebiliyor. James Logan babasını öldürür ve arkadaşı Victor Creed ile birlikte kaçar. Ancak William Stryker onları bulduğunda mutantlardan oluşan özel bir ekibe katılmalarını ister. Aradan biraz zaman geçince James Logan örgütü bırakıp Kanada’ya gider. Aradan yıllar geçer ve Stryker bu kez de Logan’dan Weapon X adlı projesine katılmasını ister. Logan aslında bunu istemezken, intikam hırsı ağır basar. İşte vücuduna enjekte edilen Adamantium maddesi sayesinde Wolverine artık yenilmez olmuştu ve intikamını daha kolay alabilecektir.

 • Demir Adam 2 / Iron Man 2 – (2010) – IMDb: 7.0

Her şeyi bilen, akıllı, başarılı bir işadamı olan Tony Stark aslında Iron Man’dir. Sahip olduğu sırrı paylaşması için çok baskı gören Stark, orduya ya da hükumete bu sırını vermez. Sahip olduğu teknolojiyi orduyla paylaşması için iktidardan, basından ve halktan baskı gören Tony, bilginin kötü güçlerin eline geçmesini istemez. Tony; Pepper Potts, ve James Rhodey Rhodes ile birlikte yeni ittifaklar kurar ve yeni güçlerle yüzleşir. İşte tüm bunlar da macera dolu bir komedi filmi ile eğlenceli dakikalar sunar.

 • Thor – (2011) – IMDb: 7.0

Thor, tam bir efsanedir ve macerası Marvel Evreni’nden, Asgard’ın mistik atmosferine kadar uzanmaktadır. Epik bir kurguya sahip olan Thor, yalnız bir adamın destansı yolculuğunun, tahtın veliahdı hırçın bir prensken, tahta geçme hakkını kazanan bir süper kahramanın öyküsünü anlatıyor. Çizgi romandan filme uyarlanan karakter ve temalardan en iyilerden birisi olan Thor, tam anlamıyla bir macera sunuyor.

 • X-Men: Birinci Sınıf / X-Men: First Class – (2011) – IMDb: 7.8

X- Men macerası hız kesmeden devam ederken, serinin 5. Filmi izleyici karşısına çıkıyor. Mutantlar daha yer altındadı, kendilerini ve güçlerini, normal insanların gözünde deşifre etmemişlerdir. Ancak Profesör X ve Magneto, doğaüstü güçlerini tek tek keşfetmek başlamış iki tane zeki ve gençti. Daha düşman olmadan önce, kendileri gibi dışlanan diğer Mutantlarla işbirliği yaparak dünyayı tehdit eden tehlikeleri önlemek istiyorlardır. Fakat fikir ayrılıkları yüzünden bu iki yakın arkadaşın arası açıldı. O zamandan sonra da ezeli ve ebedi bir rekabet başlayıp nesilden nesle aktarıldı. Bu filmde Michael Fassbender’in canlandırdığı Magneto ve James McAvoy’un canlandırdığı Professor X bir grup genç mutanta liderlik yapıyor. X-Men hayranları efsanenin başlangıcına dönüyor ve maceranın, gizemin tadına doyuyor.

 • İlk Yenilmez: Kaptan Amerika / Captain America: The First Avenger – (2011) – IMDb: 6.9

Aslında bir çizgi roman kahramanı olan Kaptan Amarika, Marvel Comics tarafından yaratılmıştır. Serinin bu filminde Steve Rogers, Kaptan Amerika olarak bilinen süper askere dönüşeceği deneysel bir programa katılmayı istediği zamanlardaki Marvel Evreni’nin ilk günlerine dönüyor. Kaptan Amerika, kötü Red Skull’a karşı Bucky Barnes ve Peggy Carter’la güçlerini birleştiriyor.

“İlk Yenilmez: Kaptan Amerika” filmi aslında, ilk olarak 1997 yılında Artisan Entertainment tarafında tasarlanmıştı. Ancak bu proje 2003 yılına kadar ilerleme olmadı ve bu tarihten sonra projeyi Paramount Pictures aldı. Bundan sonra 2010 yılında ana karakterler belirlendi ve filmin çekimleri başladı. Yani izleyici ile buluşma hikayesi çok uzun, film ise fazlasıyla aksiyon dolu.

 • Hayalet Sürücü 2: İntikam Ateşi / Ghost Rider 2: Spirit of Vengeance – (2012) – IMDb: 4.3

Gecelerin hayalet sürücüsü, Nicolas Cage’in tekrar Johnny Blaze rolünde olduğu devam filminde macera devam ediyor. Johnny Blaze bu defa Doğu Avrupa’da, kendisini insan formuna sokmaya çalışan bir şeytan ile mücadele ediyor. Hayalet Sürücü 2’nin çekimlerinin bir bölümünün ülkemizde Kapadokya ve Pamukkale’de yapılmış olması da merak uyandırıyor elbette. Ülkemizin yanı sıra Romanya’nın Transilvanya bölgesi, Sibiu, Bükreş ve Gorj kentlerinde çekimleri yapılan film 75 milyon dolara mal olmuş dev bir projedir.

 • Yenilmezler / The Avengers – (2012) – IMDb: 8.1

Uluslararası barış örgütü SHIELD’in başındaki isim Nick Fury, tüm dünyanın güvenliğine karşı büyük bir tehdit olan düşmanla karşı karşıyadır. Nick Fury’nin yapacağı tek şey; dünyayı yaklaşan bu felaketten kurtarmak için en cesur ve en “süper” kahramanlardan oluşan bir ekip oluşturmaktır. Serinin ilki 1963’te yayınlanan ve o günden sonra çizgi roman sevenlerin en çok sevdiği haline gelen Marvel’ın da yine en sevilen serilerinden birisi “The Avengers”tır. Çizgi romanın sinema uyarlaması olan filmde baş rollerde; Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgard ve Samuel L. Jackson’ın yer alıyor. Haliyle de inanılmaz büyüleyici oyunculuklarla dolu süper kahramanlar filmi Yenilmezler küçük, büyük herkes için çok etkileyici. Marvel yapımları tutkunlarının hayranı olduğu süper kahramanlar Nick Fury, Hulk, Kaptan Amerika, Thor, Iron Man, Hawkeye ve Kara Dul’u (Black Widow) aynı karelerde görebilmek de hayalleri gerçekleştirmektedir.

 • İnanılmaz Örümcek Adam / The Amazing Spider Man – (2012) – IMDb: 7.0

Örümcek Adam macerası devam ediyor. Örümcek Adam Peter Parker, gerçek ailesi tarafından terk edilmiştir. Böyle olunca dayısı ve yengesi tarafından büyütülmüş, sosyal yaşamında pasif, zayıf karakterli, liseli bir gençtir. Ergenlik döneminin klasik bocalamasını yaşarken Ben kimim?, Nereye aitim?, Neden böyleyim? Gibi soruları kendine sorarken, daha derin sorular da kafasını karıştırmaktadır. Özellikle de vazgeçemediği aşkı Gwen Stacy’ye olan hislerinin karşılık bulamıyor olması ya da ona yeterince yaklaşacak cesaretinin olmaması yaşamını zorlaştırmaktadır. Bunların yanında babasına ait bir çanta bulur ve işte o zaman anne ve babasının neden bir anda ortadan kaybolduğunu araştırmaya başlar. Uzun süren araştırmaların sonunda Peter Parker’ın yolu, Oscorp şirketi ve babasının eski ortağı olan Dr. Curt Connor’ın laboratuvarına çıkar. Şimdi pek çok şey Peter Parker için değişmiştir.

 • Demir Adam 3 / Iron Man 3 – (2013) – IMDb: 7.2

Güçlü, başarılı, bir o kadar da küstah tavırlı, milyarder iş adamı, bir kahraman ve mucit olan Tony Stark, sınırsız güce sahip olan bir düşmanla karşı karşıya kalmıştır. Hem de bu düşman, onun özel hayatını yok edecek bir hamle yağar. Tony  Stark için artık bu olayların kaynağını araştıracağı zorlu bir mücadele başlar ve düşmanının ondan daha güçlü olduğunu bilmek ona hiç de yardımcı olmaz. Kahramanımız artık en yakınlarını korumak için zekasını, cesaretini ve içgüdülerini kullanmalıdır. Filmde Downey Jr.’a Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Jon Favreau, Ben Kingsley, Guy Pearce, Rebecca Hall, James Badge Dale ve Ashley Hamilton gibi isimler eşlik ediyor.

 • Wolverine – (2013) – IMDb: 6.7

X- Men serilerinin efsane Wolverine’i yeni bir macera ile karşımıza çıkıyor. Wolverine; Jean Grey’in ölümünün ardından büyük bir depresyona girer ve kendi kimliğinden kurtulmak ister. Ancak yıllar önce onun hayatını kurtarmış olan bir arkadaşı, tekrar ortaya çıkıp kendisinden yardım ister. İşte bu durumda kahramanımız Japonya’ya gidip eski borcunu ödemek ister. Japonya’da kendisine verilen öneriyi kabul eder ve artık ölümsüzlük yetisinden kurtulup ölümlü bir canlıya dönüşür. Oysaki aynı esnada Silver Samurai adlı ölümcül bir düşman ve bir de acımasız Viper ile tarihi bir savaşa girmek durumundadır. Tüm bunlar bir yana bir de kahramanımız Wolverine, mutant tarafına ve geçmişinden gelip onun için kabus olan bir sıra karşı da mücadele etmek zorunda kalır.

 • Thor: Karanlık Dünya / Thor: The Dark World – (2013) – IMDb: 7.0

Tanrılar hala bizim dünyamızın ötesinde amansız bir mücadele içindeler. Serinin ilk filminde babası tarafından güçleri elinden alınarak dünyaya gönderilen Thor, kendisini “yenilmez” yapan çekicini yeniden kullanmaya karar verir. Bu sayede kendi hükümdarlığı olan Asgard’a geri dönmeye hak kazanır. Ölümsüz olan Thor, hem Buz Devleriyle işbirliği yapan ve hükümdarlığı ele geçirmeye çalışan kardeşi Loki hem de antik Dark Elves güçleriyle savaşmak durumundadır. Kahramanımız, çok güçlü Malekith’in yönettiği bu güçler evrenini tekrar karanlığa gömmeye çalışacaktır. Thor; dünyayı ve 9 Diyarlar’ı, Odin ve Asgard’ın bile karşı koyamadığı bir düşmandan kurtarmaya çalışıyordur. İşte bu zorlu yolculukta, dünyalı Jane Foster ile yeniden bir araya gelir, ancak dünyalı dostlarını kurtarmak için hayatındaki bazı şeyleri de feda etmek zorunda kalır. Serinin devam filminde Chris Hemsworth yine kahramanımız Thor olarak karşımıza çıkarken, ona ilk filmden yine Anthony Hopkins, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Idris Elba ve Stellan Skarsgard eşlik ediyor.

 • Kaptan Amerika: Kış Askeri / Captain America: The Winter Soldier – (2014) – IMDb: 7.8

Kaptan Amerika’nın maceraları yine çizgi roman tutkunlarını, beyaz perdeye çekmeye devam ediyor. “Kaptan Amerika: İlk Yenilmez” filmi izleyicileri Marvel çizgi evrenin ilk yıllarına götürdü. Kahramanımız bu sefer de günümüzde geçen bir devam filmiyle geri dönmektedir. Kaptan Amerika’nın düşmanı olan Steve Rogers, Nick Fury ve gizli SHIELD örgütü ile işbirliğine devam etmektedir. Serinin devam filminin hikayesi bu sefer sosyalist dönem Rusya’sına uzanıyor. Şöyle ki; Sovyetler Birliği döneminde özel kuvvetler bünyesinde yetiştirilen ve “Kış Askeri” adı verilen bir adam tam bir ölüm makinasıdır. Bu adam Ruslar tarafından donmuş bir gölde bulunur ve önüne çıkan her şeyi yok edecektir. Bu sebeple Kaptan Amerika Falcon ve Kara Dul ile güç birliği yapar ve soğuk diyarlardan gelen bu düşmana karşı büyük bir savaşa girer.

 • İnanılmaz Örümcek Adam 2 / The Amazing Spider Man 2 – (2014) – IMDb: 6.7

Bir önceki İnanılmaz Örümcek Adam filmi 2012’de izleyici karşısına çıkmış ve Peter Parker’ın hikayesi yeniden başlamıştır. Bu süreçte kahramanız dönüşümünü tamamlayıp Örümcek-Adam yeteneklerini yeniden elde etmiştir. Artık Peter Parker kahramanlığın çok ciddi sorumluluk isteyen zorlu bir iş olduğunu daha iyi anlar ve her gününü daha karmaşık, daha yoğun geçirir. Hem kahramanlığa alışmak hem de sevdiği Gwen’le vakit geçirmeye çalışmak yeterince karmaşıkken, sahip olduğu yetenekleri kullanmak ve New York’u tehdit eden en büyük tehlikelerden biri olan Electro’yu alt etmek durumundadır. Eski dostu Harry Osborn’un da dönmesiyle kahramanımız, bütün düşmanlarının ortak noktası olan OsCorp’u keşfeder ve aynı zamanda Gwen’ın babasına verdiği sözü tutmalı, ona zarar gelmesine izin vermemelidir.  Bir de Peter Parker’ın geçmişine dair ortaya çıkan yeni ipuçları onun yaşamını daha da karmaşık hale getirir.

 • X-Men: Geçmiş Günler Gelecek / X-Men: Days of Future Past – (2014) – IMDb: 8.0

X- Men ve Mutantlarla yolculuk ve macera hız kesmeden devam ediyor. Mutantlar soylarının tükenmemesi için zamanda yolculuk yapmak zorundadırlar. Çünkü onlar gelecekte kamplara hapsedilmişler ve zor durumdadırlar. Mutantlar, Sentinel’ler tarafından avlanıp öldürüldükleri için de nesillerinin tükenmesi tehlikesiyle yüz yüzedirler. İşte Mutantların neslini kurtarabilmek için iki ezeli düşman olan Magneto ve Charles Xavier güçlerini birleştirmeye karar verirler. Onlar Sentinel’lerin yarattığı vahşeti durdurmak için her şeyi yapmaya hazırdırlar. Hugh Jackman, yani kahramanımız Wolverine, kendi kendini iyileştirebilme özelliğine sahip olduğu için zamanda yolculuğun onda sebep olabileceği yan etkiler zaten yok olacaktır. işte bu sebeple Wolverine’i geçmişe gönderirler ve burada Trask Industries’in deneyler sonucu ürettiği Sentinel’lerin yapım aşamasına engel olmaya çalışacaktır. X- Men serisinin yedinci filminde daha önceki bölümlerden tanıdığımız karakterlere ek olarak Magneto’nun ve Charles Xavier’in gençlik hallerini canlandıran yeni karakterler bulunmaktadır.

 • Galaksinin Koruyucuları / Guardians of the Galaxy – (2014) – IMDb: 8.1

Marvel’ın bilindik kahramanlarıyla sinemaya aktardığı serilerin ardından 2014 yılında yepyeni bir hikaye başladı. Peter Quill, kendine “Star-Lord” lakabını takmış bir maceracıdır. Hayatı istediği gibi giderken bir gün, esrarengiz bir küreyi çalar ve güçlü, hırslı bir kötü adam olan Ronan’la karşı karşıya kalır. Tek amacı küreyi ele geçirmek olan Ronan’ın bu hayali tüm evreni tehdit eden bir hırs haline gelir. Peter Quill, düşmanından kurtulmak isterken bir anda kendini birbiriyle hiçbir ilgisi olmayan uyumsuz bir ekibin içinde bulur. Artık tüm evren için tehlike olan gücü yok etmek isteyen Star-Lord, silahlı bir rakun olan Roket, Rakun’un arkadaşı olan ağaç görünümlü Groot, ölümcül yeşil kadın Gamora ve intikam hırsı ile dolu olan Yokedici Drax ile işbirliği yapar. İşte “Galaksinin Koruyucuları” olan bu beşli, evren için tehlike arz eden bu kürenin gücüne ve peşindeki düşmanlara karşı ne yapacak bu bir merak konusudur.

 • Yenilmezler: Ultron Çağı / Avengers: Age of Ultron – (2015) – IMDb: 7.4

Yenilmezler’in ilk filmi çok ciddi bir başarı göstermesinin ikinci filmin çok daha görkemli olması gerekmiştir. Bu sebeple Avengers ekibi ikinci filme bütün kahramanları dahil eder; bu kez Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk’ın yanı sıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılır.  Şimdi hiç olmadığı kadar aksiyonu yüksek bir macera vardır ve filmdeki her bir kahramanın çok merak edilen kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapılması da izleyiciyi çok etkilemektedir. Yenilmezler: Ultron Çağı’nda; Iron Man, barışın sağlanması için bir sistemi yeniden başlatmak isterken, işler hiç de onun umduğu gibi gitmez. Bu sebeple Thor, Kaptan Amerika, Hulk, Nick Fury, Black Widow ve Hawkeye yeniden bir araya gelir ve “Ultron” adıyla bilinen James Spader bütün acımasızlığıyla ilerlemeye devam ediyordur. Ultron, insanlığın soyunu tüketmek için korkunç planlar yaparken, Yenilmezler güçlerini birleştirip savaşı başlattıklarında, yeni gizemli karakterler ve gizli ittifaklarla gerilim ve aksiyonun dozu iyice artacaktır. İlkinden çok daha heyecanlı olan ve merakla beklenen filmin başrollerinde Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Scarlett Johansson ve Samuel L. Jackson yer almaktadır.

 • Karıca Adam / Ant- Man – (2015) – IMDb: 7.3

Çizgi romanların en macera dolu evreni olan Marvel aleminin sevilen süper kahramanlarından birisi de Karınca Adam, yani orijinal adıyla Ant Man’dir. Marvel kahramanlarının birer birer beyaz perdeye geçiş yaptığı yıllarda Ant Man hayranları onun sinemaya aktarılmasını bekliyorlardı ve bu da oldu. Dr. Hank Pym; mesleğine aşık olan bir biyokimya uzmanıdır ve altatomik partiiküller üzerine ilginç bir formül geliştirmiştir. Ancak onun geliştirdiği ve insanlığın geleceğini tayin edeceğine inandığı bu formül şimdiye kadarki testlerin hiçbirinde başarılı olamamış, zaten henüz başarılı olabilmiş bir insanlı deney de yoktur. Fakat Pym, kendine güvenmekte ve cisimlerin boyutlarını değiştirebilen bu formülün denemelerini yapmakta, her seferinde de başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Başarısızlıkların ona kazandırdığı bir şey vardır: deneylerden biri sırasında bir kaza olur ve kazara yeni bir yetenek kazanır ve artık çevresindeki bütün böceklerle iletişim kurabiliyor, hatta onları kontrol edebiliyordur peki, şimdi hayat nasıl devam edecek ve neler değişecektir?

 • Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı / Captain America: Civil War – (2016) – IMDb: 7.8

Marvel evreninde bir sivil savaş süreci başlıyor. Kahramanımız Kaptan Amerika yine iş başındadır. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filmi, süper kahramanları karşı karşıya getiriyor. Yenilmezler’in de dahil olduğu olay kötü bir şekilde sonuçlanınca, politik güçler onların bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulmasını isterler. İşte bu durum Yenilmezler arasında fikir ayrılığına sebep olarak onların iki gruba ayrılmasına yol açar. Steve Rogers ve arkadaşları Yenilmezler’in hükümet baskısı olmadan özgür bir şekilde insanlığı korumaya devam etmesini savunurken, Tony Stark’ı destekleyenler ise hükümetin kontrolünü ve müdahalesini daha doğru bulmaktalar. Dördüncü kez Kaptan Amerka rolüyle izleyici karşısına çıkan Chris Evans’a başrollerde Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Daniel Brühl gibi isimler eşlik etmektedir.

 • Deadpool – (2016) – IMDb: 8.0

Deadpool, bir anti- kahraman karakteridir ve daha önceki X Men Origins: Wolverine’de izleyici karşısına çıkan Deadpool’dan daha farklı bir yapıya sahiptir. Marvel Stüdyoları’nın hayata geçirdiği filmde Wade Wilson / Deadpool karakterini canlandıran isim Ryan Reynolds’ın inanılmaz oyunculuğu izleyiciyi büyülerken macera dolu bir hikaye ortaya çıkıyor. Bilim kurgu, aksiyon ve komedi öğelerinin birlikte işlendiği Deadpool’da Morena Baccarin, Gina Carano, Ed Skrein, Brianna Hildebrand ve T.J. Miller önemli karakterleri canlandırmaktadır.

 • Doktor Strange / Doctor Strange – (2016) – IMDb: 7.5

Marvel Comics’in aynı adlı karakterinden beyaz perdeye uyarlanan Doktor Strange, başarılı bir cerrah olan Stephen Vincent Strange’in hikayesini anlatmaktadır. Doktor Strange’in, geçirdiği bir trafik kazası sonucu elindeki sinirler zarar görür ve artık mesleğini yapamayacaktır. Ancak Tibet’te tüm yaraları iyileştirebilen Ancient One adlı bir büyücü olduğunu öğrenir ve bunun için Tibet’e gider. Tibet’te ise hiçbir şey beklediği gibi olmayacaktır.

 • Galaksinin Koruyucuları 2 / Guardians of the Galaxy Vol.2 – (2017) – IMDb: 7.7

Birincisinde birbiriyle alakası olmayan beşli grup, evren için tehlike arz eden kürenin gücüne ve peşindeki düşmanlara karşı savaşmak durumunda kalmıştı. Serinin ikinci filmi olan “Galaksinin Koruyucuları 2” filminde de aynı ekip uzayın uzak noktalarına yolculuklar ederken galaksiyi korumak için farklı maceralara atılmaktadır. Galaksinin Koruyucuları, artık bir aile haline gelmiş ve birbirlerini düşmanlara karşı korumak için savaşıyorlar. Bu süreçte kendini Star -Lord ilan eden Peter Quill’in gizemli geçmişinin sırları da çözülmeye başlar ve eski düşmanlar yeni dostlara dönüşürler. Çok sevilen klasik çizgi romanlardaki favori karakterlerin kahramanların yardımına koşuyor olması da izleyici için beklendik ve tatmin edici bir gidiş alıyor.

 • Thor: Ragnarok – (2017) – IMDb: 8.0

Marvel Sinema Evreni’nin Thor’a ve Thor çizgi romanına dayalı olarak yayınlanan üçüncü filmi Thor: Ragnarok. Thor serisinin 2017 yılında izleyiciyle buluşan üçüncü filminde, yaklaşmakta olan Norse kıyametinden bahsedilmektedir. Thor, Asgard’tan uzakta, evrenin öbür ucunda hapsolmuş durumdadır ve bir çıkış yolu bulamamaktadır. Güçlü çekici de yanında olmayan Thor ne kadar çaresizse, Asgard da bir o kadar yıkım sürecindedir. Acımasız Hela yüzünden, Ragnarok zamanı gelmiştir ve bu gerçekleşirse bütün Asgardlılar yok edilecektir. Thor, Asgard’ı kurtarabilmek için öncelikle özgür kalmalı ve bunun için de eski dostu Hulk’ı karşısına çıkaran ölümcül bir yarışı kazanmalıdır.

 • Örümcek Adam: Eve Dönüş / Spider-Man: Homecoming (2017)-

  IMDb: 7.5

 • Black Panther – (2018) – IMDb: 7.8

İlk kez Captain America: Civil War filminde görünen karakter şimdi başroldedir. Şöyle ki; babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T’Challa, hakkı olan tahta sahip olabilmek için pek çok şeyden uzak yaşamaktadır. Bir gün güçlü bir eski düşman yeniden ortaya çıktığında, T’Challa’nın ne kadar güçlü ve krallık için ne kadar yeterli olduğu Wakanda’nın ve tüm dünyanın kaderini tehdit eden korkunç bir çatışma ile test edilecektir. Genç kral hem ihanet hem de tehlike ile karşı karşıya kalmış, düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini sağlamak durumundadır.

 • Deadpool 2 – (2018) – IMDb: 7.8

Kahramanımız Deadpool elbette ki, kahramanlık işlerini devam ettirmekte ve de günlük hayatını sürdürmektedir. Onun için hayat çok güzel giderken ve kız arkadaşı Vanessa’yla mutlu bir ilişki sürdürürken gelecekten gelen Cable’ın ortaya çıkışıyla yaşamı bir anda altüst olur. Zira Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir ve Deadpool onu durdurabilmek ister. Bunun için süper güçlere sahip bir ekibi toplar ve X-Force ekibi Deadpool ile birlikte maceraya atılır.

 • Karınca Adam ve Eşek Arısı /Ant-Man and the Wasp (2018) –

  IMDb: 7.1

 • Avengers: Sonsuzluk Savaşı / The Avengers: Infinity War – Part 1 – (2018) – IMDb: 8.5

Marvel’ın yayınlanmış olan en son filmi Avengers: Sonsuzluk Savaşı, yine birbirinden süper kahramanları bir araya toplamıştır. Daha öncesinde Kaptan Amerika ve Iron Man arasında yaşanan olayların ardından bölünen kahramanlar, birbirlerinden uzaklardadırlar. Hepsi yine kendi usulüne göre dünyayı korumaya çalışırlarken, dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girdiğinde yine bir araya geleceklerdir. Thanos, sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşmüş ve dünya için çok ciddi bir tehdittir. Ancak süper kahramanlar yine iş başındadır ve dünyanın kaderini iyiliğe doğru değiştireceklerdir.

 • Kaptan Marvel / Captain Marvel – (2019) – IMDb: henüz vizyona girmedi.

Heyecanla beklenen bir Marvel filmi olan “Kaptan Marvel”, Carol Danvers’ın hem Kaptan Marvel’a hem de dünyaya dönüşünü konu alıyor. Marvel evreninin en güçlü karakteri olan Kaptan Marvel, dünyayı keşfettikçe bazı görüntüler hatırlamaya başlar. Geçmişte, dünyada yaşadığını ve burada bir hayatı olduğunu hatırlamaya başladıkça zihni iyice karışan Kaptan Marvel’ın güvenebileceği tek kişi Shield çalışanı Nick Fury’dir. Özel güçlerini yeniden keşfeden bu süper kahraman; düşmanları Skrull ırkı ve onu ölümden kurtarıp kendileri gibi güçlü yapan erdemli Kere ırkı arasındaki savaşta önemli bir rol oynar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir