Mutfağımda harika bir içecek hazırladım! Lezzetli bir sonuç ortaya çıktı, daha çok küçük bir kokteyle benzediğini söyleyebilirim. Bu tarifi rahatlamak için bir atıştırma gibi veya gün ortasında içebileceğiniz bir enerji içeceği olarak mutlaka deneyin! Benim kullandığım meyve sıkacağının markası Arçelik. Baştan aşağı yenilenmiş bir tasarıma sahip, hem kullanımı kolay hem de temizliği. Birçok parçasını bulaşık makinenizin üst rafında yıkayabilirsiniz. Eğer henüz bir meyve sıkacağı sahibi değilseniz, ikinci el de tercih edebilirsiniz. Bu hem cebinize hem de çevreye ayrı bir katkı olacaktır. Meyve ve sebze sıkacağımla çok mutluyum, çünkü enerjiye ihtiyacım olduğunda tazelik ve doğallığı birkaç dakika içinde serin bir içeceğe dönüştürebiliyorum. Eğer kendinizi zaten bir süper kahraman olarak hissediyorsanız bu içeceğe her zaman ihtiyacınız olmaz. Sadece eğlence için ya da canınız istediğinde kolaylıkla yapabilirsiniz. En fazla haftada 2 ya da 3 kez tüketirdim. Şimdi malzemeler!

MALZEMELER:

  • 9 tane büyük havuç ( Bu malzemelerle büyük bir bardak dolusu içeceğiniz olacak, küçük bardaklar kullanıyorsanız 2 bardak da diyebilirim)
  • 8 tane elma (ben 2 tane kocaman Fuji elması kullandım, elmanın büyüklüğüne göre değişecektir)
  • 1 ya da 2 adet limon (eğer güçlü bir sıkacağınız varsa limonu bütünüyle içine atabilirsiniz. Eğer yoksa limonları soymanız eklemeniz için yeterli)
  • 200gr kadar zencefil

HAZIRLANIŞI:

Hepsini birden meyve sıkacağından geçirin!

Damak tadınıza göre dilediğiniz malzemeden biraz daha az ya da çok kullanabilirsiniz.

Sağlıklı ve lezzet dolu günler dilerim!

Ayşe TOLGA