Hayaller, hayaller, hayaller… Hepimizin hayalleri vardır değil mi? Hayaller olmadan nasıl gelişir ve büyürüz ki? Hepimiz hayallerimizi gerçekleştirmek için çok heyecanlı oluruz. Hepimiz merak ederiz değil mi, acaba hayatta hayallerimizi gerçekleştirebilecek miyizdir? Hayatta istediğim her şeyi kazanabilecek miyizdir? Hayallerimizin belirmeye başlaması için onlar için ne kadar uğraştığımız önemli olacaktır. İşte hayallerine kavuşmayı dört gözle bekleyenler, hayallerindeki hayatları yaşamak isteyenler için hayalleri gerçekleştirmek için 7 öneri!

1.Başarmak istediğiniz hedefleri koyun

Hedefler kendiniz için kurduğunuz talimatlardır. Yapmanız gereken ilk şey hedefinizi takip etmektir. İyi bir şekilde hedef koymanız sizi kişisel olarak olabileceğiniz en yüksek seviyeye çıkarır. Hepimizin içinde büyük kapasiteler ve potansiyeller vardır sadece bunları gerçekleştirmek için yol bulmalıyız.

2. Nedeninizi bulun

İstediğiniz hedefi gerçekleştirmek için yapmanız gereken neden bunu yapmak istediğinizi bulmaktır. Ne istediğinizi bularak motivasyonunuzu yüksek tutarsınız. Neden o hayalin gerçek olmasını istediğinizi keşfedince, aslında kendinize doğru yaklaşmış, kendinizi de keşfetmiş olursunuz. Hayallerinizi iyice sorgulayarak, kendinizi bulmanız; hayallerin sizin önünüze serilmesi için yeterli olacaktır.

3. Duygularınızı dinleyin.

Hayallerimiz için duygularımızı dinlemek gereklidir. Duygularınız vücudunuzun bilgeliğidir. Hiç neden duyguların var olduğunu düşündünüz mü? Duygularınız hayatınızın deneyimini derinleştirir. Duygular bize bilgelik olarak yansır: korku bize kaçmamız gerektiğini söyler, kızgınlık bize haksızlığa uğradığımızı söyler, keyif ise doğru bir şey yaptığımızı söyler. Duygularımızın dürtüsel ve aniden cevap vermemize yardım ederler. Fakat duygularımız ani ve dürtüsel tepkiler oldukları için bilinçli beyinimizden de yardım almamız gerekir. Böylelikle duygu ve beynimizi kullanırsak, olayların gerçek nedenlerini rahatça görebiliriz. Duygularının ona fısıldadığını takip eden kişilerin başarılı oldukları görülmüştür, siz de duygularınızı takip edin, hayallerinizi gerçekleştirin.

4. Daima hedefleriniz için bilinçli olarak zaman ayırın

Organize olmamak hedeflerinizden kaçmaya yol açacaktır. Organize olursanız, hedeflerinizin gerçekleşmesi daha kolay olacaktır. Gün gün hayaliniz için yapmanız gereken şeyi düşünün. Hedefleriniz için adım adım plan yapın. Bir hedef defteri oluşturun ve hayaliniz için yapmanız gerekenleri yazın. Yazdığınız adımları takip ettikçe, hedefinize her geçen gün daha çok yaklaştığınızı fark edeceksiniz.

5.Para hakkındaki olumsuz değerlendirmelerinizi ortadan kaldırın

Para hakkında olumsuz inançlara sahip olanların başarı olmasının hep sekteye uğradığı görülür. Paranın sizin üretkenliğiniz, başarınız ve yeteneklerinizin bir sembolü olduğunu unutmayın. Parayı yaptığınız işin bedeli ya da hayallerinizin size getireceği ödül olarak düşünürseniz, belki de asla istediğiniz parayı kazanamayabilirsiniz.

6.Stres hakkında streslenmeyin

Hayallerinizin ne kadar uzak olduğu ya da hayallerinize ulaşana kadar geçireceğiniz zor, stresli günleri düşünmeyin. Siz keyfinize bakın, yoldaki ufak pürüzlere dayandıkça, daha güzel hayallerin sizi beklediğini fark edeceksiniz.

7.İstediğiniz hayatı elde etmek için bol bol sevgi verin


Hayallerinize kavuşmanın bir yolu da kendinizi ve etrafınızdaki insanları sevmekten geçer, sevdikçe insanları sevmenin size olan kazancını fark edeceksiniz. Sevgi vermenin, destek olmanın önemini hayatınıza geçirdikçe, hayallerinizin kapıları size daha çok açılacaktır. Sevin, sevilin, sevdikçe ve sevildikçe hayatta ne kadar fazla şey kazanacağınızı fark edeceksiniz, hayalleriniz de kuşkusuz bu kazançlarınızın içinde olacak!