© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Huzur veren yatak odası yaratın

Huzur veren yatak odası yaratın

Image Bu yazıyı 1 dakika 32 saniyede okuyabilirsiniz.

Hepimiz yatağımızın olabildiğince konforlu ve tabiri caizse pofuduk olması için çaba gösteriyoruz çünkü güzel bir gece uykusu çekebilmenin en iyi yolu, yatağın da olabildiğince konforlu olması. Lakin konfor her zaman sadece yatağın yumuşaklığı veya yastıklarla dolu olmasıyla tanımlanmaz çünkü yatak odasının düzeninden tutun da yatağın rengine kadar pek çok şey onun bize verdiği konforun değişmesine sebep olur.

Dolayısıyla görsel olarak huzur veren bir yapıya sahip olan yatak odasını elde etmek için bazı temel noktalara dikkat etmek gerekir. İşte huzur verecek ancak çok düz ve sade de görünmeyecek bir yatak odası için en temel öneriler.

Desenler Kullanın

Özellikle çok yumuşak ve sade renkli çarşaflar kullananlar, bu çarşafların biraz desenlere sahip olmalarını isteyeceklerdir çünkü desenler hem uyarıcı özelliklere sahiptirler hem de odaya bir derinlik verirler. Ancak bunu yaparken çok cafcaflı desenler değil, sade ve göz yormayan desenler tercih edilmeliler.

Yastıklardan Başlayın

Yatağınızın tasarımını baştan düzenlemeden önce değişime yastıklardan başlamanız daha iyi olacaktır çünkü hem yastık kılıfları daha uygun fiyatlı oluyorlar hem de yatağın nasıl görüneceğine dair güzel fikirler verebiliyorlar. Böylece beğenmeyeceğiniz bir düzen için en baştan çok para harcamaktan kaçınabiliyorsunuz.

Renk Paletini Sakin Renklerden Oluşturun

Özellikle doğal görünen renkleri sevenler, açık yeşil, su yeşili, çok açık maviler gibi doğayı temsil eden renkleri tercih edebilirler. Zira bu renkler hem sıcak bir görünüm sağlarlar hem de doğa ile iç içe göründükleri için odaya girdiğinizde kesinlikle bir ferahlık hissetmenize yardımcı olurlar.

Birlikte Uyumlu Olan Şeyleri Bulun

Yataktaki her örtüyü aynı renk ve desene sahip şekilde almak yani takım yapmak zorunda değilsiniz. Ancak farklı renk ve desenlerdeki ürünleri bir arada kullanmadan önce onların birbirlerine uyumlu olduklarından emin olun. Bazı desen ve renkler birbirlerini çok iyi tamamlarlar ve bu nedenle bu tip bir çeşitlendirmeye gitmek işinize yarayacaktır.

Katmanlar Ekleyin

Tüm yatağınızın tek bir kütle gibi görünmesine gerek yok. Örneğin yatağı kapatırken yorganı tamamen örtebilir, üstüne örttüğünüz örtüyü ise yarıya kadar katlayabilirsiniz. Böylece yatağınız daha katmanlı bir görünüme sahip olacaktır ve bu uygulama ona derinlik verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir