21 Mayıs-21 Haziran’da doğan İkizler, Terazi ve Kova burcunun dahil olduğu Hava burçları arasında yer almaktadır. İkizler burcu insanları her yönüyle süper olsalar da bu yönleriyle sizi yıpratabilirler ya da dikkatleri kolayca dağılabildiği için sizden uzaklaşabilirler.

İkizler, çeşitlilikten hoşlanır ve pek çok seçeneğe aynı anda sahip olmayı sever. Her şey ve herkes hakkında bilgisi vardır. İkizler burcu insanları genelde kibar insanlar olmakla birlikte Hava elementi nedeniyle soğuk davranışlara sahip olabilirler. İkizlerin hangi yönünün ne zaman ortaya çıkacağını kestirmek zordur.

İkizler burcunu kendinize aşık etmek istiyorsanız, aşağıdaki 10 ipucu işinize yarayabilir.

1- Sizi sevmesinin zaman alabileceğinin farkında olun

İkizler burcunun kalbini kazanmak çok zordur. Bu nedenle İkizler ile bir ilişki yaşamak istiyorsanız, bunun zaman alabileceğinin farkında olun. İkizler’in değişken kişiliği, onu anlamanızı zor hale getirebilir. İkizler, etrafındaki insanları daima şaşırtan bir yapıda olduğu için onu takip etmekte zorlanabilirsiniz. Bu nedenle acele etmeyin ve onu tanımaya çalışın.

2- Güvenini kazanın

İkizler burcu diğer insanlara kolay kolay güvenmez. Bu nedenle ona güvenilir olduğunuzu ve size neden güvenmesi gerektiğini gösterin. İkizler’in karanlık tarafı, şüpheci olabilmesidir. İnsanlardan kolayca şüphelenebilirler ve akıllarında o insana dair çeşitli hikayeler kurabilirler. Bu nedenle sizden şüphelenmelerine neden olabilecek davranışlardan kaçının.

3- Becerilerinizle onu etkileyin

İkizler burcu pek çok konuda yeteneklidir. Genelde bir konu üzerinde ustalaşmasalar da pek çok şey hakkında bilgi sahibidirler. Bu nedenle değişik alanlardaki becerilerinizi göstererek İkizler’i etkileyebilirsiniz. İkizler’in size aşık olmasını istiyorsanız, onu yaratıcı becerilerinizle etkilemeyi unutmayın.

4- Canının sıkılmasına izin vermeyin

İkizler burcunu asla sıkmayın. İkizler’in sıkılması, sizden uzaklaşmasına neden olur. İkizler’in sıkılmaması için farklı bir yapın, yeni şeylerden konuşun ve ona sürprizler yapın. İkizler’i güldürürseniz ve zeki olduğunuza ikna ederseniz, sizden kolay kolay sıkılmayacaktır.

5- Duygularını bilerek ve isteyerek incitmeyin

İkizler, affedici bir doğaya sahip olsa da kendisine yapılan şeyleri asla unutmaz. Bu nedenle İkizler’e bir yanlışınız olması durumunda ikinci bir şansa sahip olsanız da hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Artık size güvenmeyecek, açılmayacak ve sizinle anlamlı bir ilişkiye sahip olmayacaktır. İkizler’in size aşık olmasını istiyorsanız, onu duygusal olarak zorlamaktan kaçınmalısınız.

6- Dış görünüşünüze özen gösterin

İkizler burcunu etkilemek istiyorsanız, giyim-kuşamınıza dikkat etmeniz gerekir. İkizler, kendine fiziksel olarak önem gösteren insanlardan hoşlanır. İkizler’in kendisi de dış görünüşü kendisi hakkında çok şey söyleyecektir. Bu nedenle tıpkı kendisi gibi dış görünüşü karakterini yansıtan insanlardan hoşlanır.

7- Ona ufak ve hoş sürprizler yapın

İkizler burcunu etkilemenin bir diğer yolu ona ufak ve hoş sürprizler yapmaktır. İkizler, romantizmden hoşlansa da onu etkilemek için abartılı şeyler yapmanız gerekmez. İkizler burcunu ufak bir hediye vererek ya da hoş ve içten bir davranışta bulunarak etkileyebilirsiniz.

8- Muhabbetinizle ilgisini çekin

İkizler, kültürel bakımdan kendilerini geliştirecek sohbetler gerçekleştirmeyi sever. Onunla hararetli tartışmalara girmekten çekinmeyin. Muhabbet esnasında onunla göz teması kurarak, otururken ona dönük olarak ve elleriniz yanlarınızda rahat bir şekilde durarak pozitif bir vücut dili kullanın. Ayrıca iyi bir dinleyici olduğunuzu göstermek için İkizler’e üzerinde kafa yorduğunuz soruları sormaktan çekinmeyin.

9- Birlikte sosyalleşebileceğiniz ortamlar yaratın

İkizler burcu sosyal ortamlardan hoşlandığı için kendisine ayak uydurabilecek birinden daha fazla etkilenecektir. Onunla birlikte arkadaş buluşmaları ayarlayabilir veya güzel bir restoranda hoş bir ortam ayarlayabilirsiniz. İkizler, sizinle ve arkadaşlarıyla birlikte zaman geçirmekten büyük bir zevk alacaktır.

10- Birlikte maceraya atılın

İkizler, istediği zaman istediği şeyi yapmak isteyen macerası bir ruha sahiptir. Onu macera yaşayabileceği bir randevuya davet ederek etkileyebilirsiniz. Üstelik bunun için çok büyük şeyler yapmanıza gerek yok. Onunla birlikte şehirde daha önce görmediğiniz bir yerleri görmek ya da dağ yürüyüşüne çıkmak gibi aktiviteler dahi maceracı ruhunu tatmin edecektir.

İkizler Burcu Hoşlandığını Nasıl Belli Eder?

İkizler sizden hoşlandığı zaman sizinle hep konuşmak isteyecektir. Size sorular soracak, muhabbet açacak ve işleri akışına bırakacaktır. İkizler’in genelde gözleriyle konuştuğu söylenir. İkizler’in sizden hoşlandığını size nasıl baktığına dikkat ederek anlayabilirsiniz.

İkizler burcunun davranışları bazen soğuk olabilse de hoşlandığı kişiye herkesten farklı davranarak bunu belli eder. İkizler, ilgisini çekmeyen insanlara zaman ayırmayı sevmediği için size zaman ayırıyorsa, sizden hoşlandığından emin olabilirsiniz.

İkizler Burcu İlişkide Nasıldır?

İkizler burcu ile ilişki yaşamak oldukça heyecan verici bir deneyimdir. İkizler, eğlence dolu bir burçtur ve her durumdan bir şeyler öğrenmeyi bilir. Onunla ilişkiniz sürdüğü müddetçe sizi güldürmeye devam edecektir.

İkizler burcu sizinle birlikte olmayı tercih ettiyse bunun bir nedeni vardır. Çünkü İkizler zeka ve enerji bakımından kendine uygun biriyle tanışana kadar ilişki yaşamayı tercih etmez. İkizler, insanları bol bol gözlemler ve birisiyle ciddi bir ilişki yaşamaya karar verdiğinde bu seçiminden memnun kalır.

İkizler’in ilişkisinde mutluluğunun devam edebilmesi için değişime, uyarılmaya ve heyecana ihtiyacı vardır. Tüm bunları İkizler’e verebileceğini düşünüyorsanız, onun için uygun bir partner olabilirsiniz.

İkizler Burcu Yatakta Ne İster?

İkizler burcu için seks, derin ve anlamlı bir olaydır. Çünkü İkizler için aşk öncelikle zihinlerin bir araya gelmesiyle ilgilidir. İkizler burcu, tutkulu olmasıyla ön plana çıkmasa da değişimi sevdiği için yatakta farklı teknikler deneme konusunda isteklidir.

İkizler burcu yatakta en çok Terazi, Yay ve Kova burçlarıyla uyumludur. Yatakta en uyumsuz olduğu burçlar ise Başak ve Balık’tır.

İkizler Burcunun Genel Özellikleri

İkizler burcundan hoşlanıyorsanız, onu etkilemek ve size aşık olmasını istiyorsanız, onun hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanız faydalı olacaktır. İkizler burcu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve özelliklerini öğrenmek için aşağıda yazılanlara göz atabilirsiniz.

İkizler burcu çok yönlüdür

İkizler burcundan biriyle tanıştığınız zaman başlarda bu kadar şeyi nasıl bildiğini düşünebilirsiniz. İkizler genelde her şeyi okur ve her şey hakkında bilgi sahibi olur. Ancak bilgi sahibi olduğu konuların yalnızca bir kısmıyla derinden ilgilenir. Genelde tüm merak ettiği konuların hepsiyle ilgili az ve öz bilgiler öğrenmeye isteklidir.

İkizler burcu aklını ön plana koyar

İkizler, duygusallaştığınızda ya da ağlamaya başladığınızda bundan hoşlanmayacak arkadaşlardır. Çünkü İkizler hayatın analitik ve mantıksal yönüyle ilgilenir ve durumları tarafsız bir şekilde değerlendirmeye çalışır. Zor konuları incelemeye bayılır ve bunlarla ilgili oldukça net çözümler bulur.

İkizler burcunun ruhu gençtir

İkizler, hem fiziksel hem de zihinsel olarak gençtir. İkizler için Zodyak’ın Peter Pan’ı olduğu söylenebilir. İkizler’in çevresindeki herkes hayatını oturtmuş olsa bile İkizler hayatında yenilik olmamasından nefret eder. Ancak İkizler’in genç kalması bazen çocuksu şeyler yapmasına neden olabilir.

İkizler burcu hızlıdır

İkizler burcunun gezegeni olan Merkür, hız ile ilişkili bir gezegendir. Bu da İkizler’in hızlı düşünmesini, hızlı hareket etmesini ve her şeyi hızlı yapmasını sağlar. Buna hızlı bir şekilde fikir değiştirmesi de dahildir. İkizler’in bu kadar hızlı bir ruha sahip olması, fikirlerine ya da verdiği sözlere bağlı kalmıyor gibi görünmesine neden olabilir.

İkizler burcu sosyalleşmeyi sever

İkizler burcu, dışarı çıkmayı ve anlaşabildiği insanlarla birlikte vakit geçirmeyi sever. İkizler, herkesle anlaşabilen ve vakit geçirebilen bir burç olsa da onun için özgürlüğü önemlidir. Ancak kolayca sıkılabilen bir burç olduğu için evde kalmak yerine macera yaşamayı tercih eder.

İkizler Burcunun Güçlü ve Zayıf Yönleri

İkizler’in en güçlü yönü zekası ve iletişim becerileridir. Meraklı bir yapıya sahip olan İkizler, etrafındaki dünyayla kendisi arasındaki ilişkiyi kolayca hisseder. Merkür’ün değişkenliği ve analitik doğası nedeniyle sıkılması zordur ve hayatta daima yapacak yeni şeyler bulur.

İkizler burcu olan insanlar eğlenceyi sever, sosyaldir ve kaygısızdır. Yaşadıkları toplulukta kaynakların, becerilerin ve bilgilerin etkili bir şekilde yayılabilmesi için bunları insanlarla doğru bir şekilde ilişkilendirebilirler. Bu burç bize hayatın bir oyun olduğunu ve kendimizi fazla ciddiye almamamız gerektiğini hatırlatır.

İkizler’in zayıf yönleri ise aslında güçlü yönlerinden kaynaklanmaktadır. İkizler, aklı ve zekasıyla ön plana çıktığı için çok fazla bilgi edinebilir, ancak bunları nasıl pratik bilgiler haline getirebileceğini öğrenmesi gerekebilir. Ayrıca meraklı olduğu için bir konuyu derinlemesine öğrenmektense her şey hakkında az az bilgi sahibi olmayı tercih edebilir.

İkizler, değişken bir Hava burcu olduğu için değişim onun için doğal bir şeydir. Ancak İkizler’in bu yönü, çevresi için iyi bir şey olmayabilir. İkizler’in olduğu kişiyi anlayamayan insanlar onu güvensiz bulabilir. Ayrıca İkizler’in eğlenceli seven ve kaygı duymayan yönü onun derin duygulardan uzaklaşmasına neden olabilir.

İkizler Burcunun Hayat Felsefesi

Hayat İkizler için merak, yaratıcılık ve bilgiye açlıktan ibarettir. İkizler’in mantrası, “düşünüyorum”dur. Bu mantra onun hayatta keşfetmeye yönelik sahip olduğu amaç duygusu ile zihinsel farkındalıklarını genişletme isteğini gösterir.

Merkür adını, para akışı ile ticareti yöneten haberci tanrıdan aldığı için İkizler’in amacı genelde iletişimi hızlandırmak ve bilgi ile kaynaklara erişimi kolaylaştırmaktır. İkizler, huzursuz doğası için pek çok kaçış noktası yaratabildiğinde ve özgürce hareket edebildiğinde kendini tatmin olmuş hissedecektir.