İlk bakışta ikizler erkeği ve boğa kadını tam tersi gibi görünürler. Boğa kadını kaya gibi inatçı, aşırı gerçekçi bir insandır. Merkürden etkilenen ikizlerin hızlı ve ince esprilerine bakmaz bile.

Onun boğa kadınını etkilemek için gösterdiği çabalar boşa gider. Dünyadaki hiç bir numara ve sihir, o istemiyorsa boğa kadınını harekete geçiremez. Ancak matadorların kullandığı kırmızı bayrağı bilir misiniz? Nadiren de olsa onun dikkatini çekebilir.

Tüm iyi niyetlerine karşın ikizler erkeği boğa kadınını gülümsetebilir bile. Onun ilgi çekici doğası kadının çelik gibi yapısını yumuşatabilir. Boğa ilk şüphelerini aşabilir ve ona aşık olabilir. Ancak ikizler erkeği ve boğa kadını iyi bir çift olur mu?

İkizler

  • Hava burcudur
  • Merkür tarafından yönetilir
  • Sembolü ikizlerdir
  • Değişken bir burçtur

Boğa

  • Toprak burcudur
  • Venüs tarafından yönetilir
  • Sembolü boğadır
  • Sabit bir burçtur

İkizlerin Karakteristik Özellikleri

İkizler büyüleyici kimselerdir. İkizler, her ay satış kotasını tutturan satıcıdır. En iyi hikayeleri anlattığı için partilere davet ettiğiniz insandır. Ayrık bir kişiliği de vardır.

Kelimelerle hiç sıkıntı yaşamaz. İkizler erkeği iyi bir şovmendir. Bunun sebebi yönetici gezegeninin Merkür olmasıdır. İkizler erkeği bir anda tüm dikkatini herhangi bir konuya çevirebilir. Parmakları çok çeşitli yerlerdedir ve ilgileri çeşitlidir.

Yolculuk sever. Ayakkabılarında karıncalar varmış gibi hareket eder. Bir sonraki yolculuğu için pek de plan yapmaz.

Patenler ikizler insanı için yaratılmış gibidirler. Her şeyi hızlıca yapmak isterler ve böylece bir sonraki istedikleri yere gidebilirler. Bu erkekler akıllı, hızlı, etkileyici, ilginç ve güzel görünüşlüdürler. Hızlı düşünürler.

Özgür ruhludurlar ve gezegenin her bir noktası keşfedilene kadar onu dolaşabilirler.

Ayrıca sabırsız, kolayca sıkılan, beklenmedik ve güvenilmezdirler.

Peki bunlar boğayı nasıl etkilerler?

Boğanın Karakteristik Özellikleri

Boğa kadını güvenliği çok sever. Evde durmayı sever. Ailenin sıcaklığı ve sevgisi içinde rahatlamayı ister. Onu güçlü bir aile koruyucusu olarak düşünebilirsiniz.

Erkeği için ev yapma konusunda kimse bu burcu geçemez. Boğa kadını en iyi annedir. O da dünyayı keşfetmeyi sevebilir ancak bebeğinin beslenmesi, çocukların ödevlerine yardımcı olunması gerekli.

Boğa kadınının klasik bir ev kadını olduğunu da düşünmeyin. İkisinin iki farklı insan türleri olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Boğa çok fiziksel bir türdür ve duyuları ile keşfetmeyi sever.

Onun için deneysel olma fikri farklı bir mutfaktan yemek yapmaktır, ülkeyi keşfetmek için uçak biletleri almak değildir. Lüks ve konforu sever, bir sırt çantası ile hostellerde kalmayı değil.

Boğalar sakin, sessiz ve dengeli insanlardır. Önden plan yapmayı seven pratik tiplerdir. Kocasının hayat sigortası olmayan boğa kadını bulamazsınız. Bunun sebebi para almak istemesi değil, geleceğini garanti altına alma isteğidir.

Diğer yandan ikizler erkeği sağlık sigortası olmadan dünyanın tehlikeli bölgelerini bile dolaşabilir.

Peki bu kadar farklılarsa ikizler erkeği ve boğa kadını ilişkisi yürür mü?

Uyumluluğu

Bu ilişkiyi üç kelime ile özetleyebilirsiniz: değişime karşı güvenlik.

Ortak İlgi Alanları

Herhangi bir ilişkide, ikizler erkeği daima değişim isteyecektir, boğa kadını ise güvenlik isteyecektir. İkisi de yanlış değil ancak belki birbirleri için yanlış insanlardır.

Boğa kadını çocukları için mutlu şekilde kahvaltı hazırlarken, ikizler erkeğinin çiftler için seyahat sitelerinde dolaştığını düşünün. Boğa kadını çok memnun, ailesi için evini düzenliyor. Ama ikizler erkeğinin kafası başka yerde.

Boğa kadını ailenin kutsallığı ve güvenliğinin ikizler için neden yeterli olmadığını merak ediyor. İkizler erkeği kahvaltı hazırlayan karısına bakıyor ve bir pişmanlık duyuyor. O neden onun macera anlayışını paylaşmıyor?

İlişkilerinde ortak olarak paylaştıkları şeyler olabilir ancak çok farklı hızlarda gidiyorlar. İkizler erkeği patenle hızlıca kayarken, boğa kadını sabit, ağır ve köklüdür. İkizler boğayı hızlı karar vermesi için zorlar ancak bu kararın ne olduğuyla ilgilenmez, sadece hareket ister.

Boğa kadını hareket etmek için büyük efor sarfeder ancak ikizler kadar hızlı olamaz. Dikkatli olmalıdır.

İletişim

Bu çiftin neden birbiri ile konuşmadığını merak etmiş olabilirsiniz. Boğa kadınının hızlı konuşan ikizler erkeğine karşı pek bir şansı yok. Merkür ikizlere iletişim konusunda büyük bir kıyak geçiyor.

Kimse bu konuda ikizlerle yarışamaz. Boğa ise konuşulan her bir kelimeyi düşünür. Konuşulanları sindirmek ve en iyi eylem planını yapmak için zamana ihtiyacı olur.

Buradaki sorun, bir sonuca vardıklarında ikizlerin ortadan kaybolmasıdır. Unutmayın ki boğa kadını genel olarak konuşmacı değildir. Daha çok fiziksel tatminlerden hoşlanır. Herkes konuşur ve bu nedenle konuşmaya o kadar önem vermez.

Bu nedenle ikizler tarafından etkilenmesi de başlarda zordur. İkizler ise acelelerinden dolayı düzgün şekilde yemeyi ve uyumayı bile bırakabilirler.

Duygular

Boğa kadınların doğal birer bakımcıdırlar. Ayakları yere basar. Onları genelde başkaları ile fiziksel temas gerektiren işlerde görürsünüz. İkizler ise tam tersidir. Merkür tarafından yönetilirler. Onlar konuşma ve iletişimde iyidirler.

Fakat merkür aynı zamanda soğuk ve duygusuzdur. Sıcak topraksı boğanın tam tersidirler. Boğa kadını aşık olduğunda bu derin ve koşulsuz şekilde olur. İlişki biterse acısını uzun süre boyunca hisseder. Çok tatlı bir duygusallığı vardır.

İkizler içinse böyle değil. Bu adamlar kolay sıkılırlar. Eğer ilişki biterse arkasına bakmaz. Geleceğe odaklanmıştır. Duygusal yükünü atıp devam etme yeteneği vardır.

Yakınlık

Bu konu ikizler erkeği ve boğa kadını uyumunun muhtemelen en kötü olduğu noktadır. Çünkü boğa kadını sevgisini fiziksel şekilde ifade etmeyi sever. Erkeğine olan ilgisini ona bakarak, dokunarak, masaj yaparak gösterir.

Fakat ikizler erkeği boğa kadınına ancak odaklanırsa veya konuşmayı bırakıp ne yaptığına bakarsa onu anlayabilir. İkizler cinsel ilişkiyi fantaziler ve zihnini hareketlendirerek yaşar.

Boğa için cinsellik ve yakınlık iki kişi arasındaki derin aşkın anlayışıdır. Kendi özel dünyada çekilmek değildir. Burada temel sorun, ikisi arasındaki iletişim zorluğudur.

Uzun Vadeli Beklentiler

İkizler erkeği ve boğa kadını uzun vadeli bir ilişki yaşayabilir mi? Elbette! Unutmayın ki yıldız işaretleri hakkında konuşan herkes güneş burcu hakkında konuşur. Güneş işaretiniz kimliğinizdir. Dünyaya gösterdiğiniz temel karakteristiğinizdir.

Ancak aynı zamanda ay burcunuz vardır. Bu bilinçaltınızdır. Ay burcu duygularınızı, ruh halinizi ve arzularınızı temsil eder.

İkizler erkeği ve boğa kadınının bu kadar farklı olmalarına karşın ay burçları yani yükselenleri onların güneş burçlarının etkisini yumuşatabilir.

Örneğin yükseleni oğlak, başak veya boğa olan bir ikizler erkeği boğa kadınına benzer özellikler gösterebilir.

Benzer şekilde yükseleni terazi, kova veya ikizler gibi bir hava burcu olan boğa kadınları da biraz daha havai olabilirler.

Bu nedenle bu çiftin birbiri ile geçinmesi ihtimali her zaman vardır.

İkizler erkeği evinin her zaman dönebileceği güven veren bir yer olduğunu öğrenmelidir. Böylece orada vakit geçirmekten daha fazla keyif alabilir.

Boğa kadını ise evin her zaman orada olduğunu ve maceradan gelince onu beklediğini öğrenmelidir. Böylece onu o kadar fazla özlemez.

İlk bakışta bu ilişki tamamen imkansız gibi görünebilir. Bu iki kişi birbirinin tam bir zıttı gibi görünebilir. Ancak bir bakış daha atınca ve şans verilince birbirlerine çok fazla şey öğretebilecekleri de görülebilir.