Kedi sahiplenmeyi düşünüyorsunuz, ancak yeni tüylü dostunuza en iyi şekilde bakmak için nelere ihtiyacınız olduğunu tam olarak bilmiyorsunuz. Özellikle hayatlarında ilk kez kedi bakmayı düşünen kişiler için temel ihtiyaçları belirlemek zor olabilir.

Evcil hayvanınızın tüm ihtiyaçlarını elinizin altında bulundurduğunuzda onun yeni ortamına alışmasına ya da eğitimine odaklanabilirsiniz. Küçük kedi dostunuz için en gerekli 10 ürünü bu yazıda bulabileceksiniz.

  1. Mama

Kedi sahiplenecekseniz, dikkat etmeniz gereken en temel şey mama seçimi olacaktır. Evcil hayvanınızın yaşamının hangi aşamasında olduğuna göre uygun bir şekilde mama seçmelisiniz. Örneğin, yavru kedi sahiplenecekseniz, yavru kedi mamalarına bakmalısınız. Sahipleneceğiniz evcil hayvanın yaşı daha büyükse bu durumda kişisel ihtiyaçlarına uygun bir mama bakabilirsiniz.

Yavru bir kedi sahiplenecekseniz, zengin tavuk içeriğine sahip Pro Plan Original Tavuklu Kuru Kedi Maması’nı tercih edebilirsiniz. Bu mama ile yavru kedinizin bir öğünde ihtiyacı olan tüm besinleri almasına yardımcı olacak ve bağışıklık sistemini destekleyeceksiniz.


 

  1. Mama ve su kabı

Küçük dostunuz için mama ve su kabı seçerken paslanmaz çelik ya da seramikten üretilmiş olmalarına dikkat etmelisiniz. Plastik kaplar sağlık açısından sıkıntılar yaratabildiği için plastikten üretilmiş kapları tercih etmemelisiniz.

Pawise Ahşap Standlı İkili Çelik Mama & Su Kabı Seti ile kedinizin hem mamasını hem de suyunu bir arada bulundurabilirsiniz. Çelikten üretildiği için kedinizin sağlığı bakımından güvenli olan bu kaplar, standlı olması sayesinde kedinizin mamasını ve suyunu çok daha rahat bir şekilde tüketmesine yardımcı olacaktır.


 

  1. Tasma

Küçük dostunuza zilli bir tasma alarak evin içerisinde nerde olduğunu kolayca tespit edebilirsiniz. Özellikle yavru kediler küçük oldukları için her yere girebiliyor ve bulunmaları zor olabiliyor. Bu durumda alacağınız zilli bir tasma ile kedinizin nerede olduğunu bileceksiniz.

Pati Desenli Kedi Boyun Tasması, farklı boyutlardaki kediler için kolayca ayarlanabilir ve bu sayede hem yavru hem de yetişkin kedilerde kullanılabilir. Zilli olması sayesinde kedinizin yerini hemen bulmanızı sağlayacak bu tasmanın metal aksamı, uzun süre kullanabilmenizi mümkün kılacaktır.


 

  1. Vücut tasması

Her ne kadar köpeklerin tasma ile gezdirilmesine alışık olsak da kedi dostlarımızın bazıları da tasma ile gezdirilmekten hoşlanabiliyor. Bu durumda kedinizi güvenli bir şekilde dışarı çıkarmak için kediler için özel üretilen vücut tasmalarını kullanabilirsiniz.

Trixie Kedi Göğüs Tasma Seti içerisinde kayış ve tasma bulunuyor. Göğüs bölgesi 22-42 cm olan kediler için uygun olan bu tasma ile kedinizi gezdirebilir ve bundan hoşlanıp hoşlanmadığını görebilirsiniz.


 

  1. Kedi yatağı

Elbette küçük dostlarımız da bizler gibi rahat yataklarda uyumayı hak ediyor. Kediniz için rahat ve vücudunu destekleyici bir yatak seçerek konforlu bir şekilde dinlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bundera Puki Kedi Yatağı, kedinizin kendini güvende hissederek rahatça yatmasını mümkün kılar. 30 derecede elde ve makinede yıkanabilen kedi yatağı hijyenik bir kullanım sunar. İç minderi pelüş ve dolgu malzemesi silikon boncuk elyaf olan bu yatak ile tüylü dostunuzun rahat ettiğinden emin olacaksınız.


 

  1. Oyuncak

Kediler de tıpkı köpekler gibi oyun oynamaya bayılır. Özellikle yavru kedilerin oldukça oyuncu ve enerjik oldukları söylenebilir. Kedinizi eğlendirmek ve aranızdaki bağları kuvvetlendirmek için kedi oyuncakları kullanabilirsiniz.

Tower of Tracks Toplu Yuvarlak Kedi Oyuncağı, 3 katlı ve her katında birer top bulunan oldukça eğlenceli bir kedi oyuncağı. Bu oyuncak ile kediniz tek başına ya da varsa diğer kedilerle oynayabilir. Hatta siz de aranızdaki bağı güçlendirmek için oyun oynayan kedinize eşlik edebilirsiniz.


 

  1. Tırmalama tahtası

Kediler için tırmalama tahtası en önemli ihtiyaçlardan bir tanesidir. Uzun bir tırmalama tahtası alarak kedinizin hem tırnaklarını törpülemesine hem de arka bacaklarını esnetmesine yardımcı olabilirsiniz.

BY PET Kedi Kaşıma Ve Tırmalama Tahtası, kedinizin hem kendini kaşımasına hem de tırnaklarını törpülemesine yardımcı olur. Kaliteli malzemeden üretilmiş olan bu tahta ile kedinizin en temel ihtiyaçlarından ikisini aynı anda karşılamış olacaksınız.


 

  1. Fırça

Kedinizin tüylerini her gün taramanız, dökülmüş olan tüylerin ortadan kalkmasına ve tüylerinin daha güzel görünmesine yardımcı olacaktır. Düzenli tarama sayesinde eve dökülen tüyler ve kepekler de daha az olacaktır.

Buffer Paslanmaz Telli Kedi Köpek Tüy Tarama Fırçası ile kedinizi her gün kolayca tarayabilirsiniz. Hem kedinizin tüylerine bakım yapabileceğiniz hem de masaj yapabileceğiniz bu fırçayı kolayca kullanabilirsiniz.


 

  1. Tırnak makası

Evcil hayvanların çoğu tırnaklarının kesilmesinden hoşlanmaz. Bu nedenle kedinizin tırnaklarını kesmek istiyorsanız, bunu bir an önce kesmenize yardımcı olacak kaliteli bir tırnak makasıyla yapmalısınız.

Wahl Animal Tırnak Makası, hem köpekler hem de kediler için tasarlanmış bir ürün. Paslanmaz çelik bıçakları, kaymayı önleyici tutuşu, güvenlik kilidi ve ergonomik tasarımı sayesinde kedinizin tırnaklarını güvenli ve kolay bir şekilde kesmeniz mümkün olacak.


 

  1. Kedi tuvaleti

Kediler, tuvaletleri için köpekler gibi gezdirilmeye ihtiyaç duymaz. Eve alacağınız kedi tuvaletinin içerisine özel kumlardan koyarak küçük dostunuzun bu ihtiyacını gidermesini sağlayabilirsiniz.

Relax Yarı Kapalı Kedi Tuvaleti, kediler için özel olarak tasarlanmıştır. Kediler kapalı tuvaletlere hemen alışamayabilecekleri için kumların fazla dağılmaması için tercihinizi, yarı kapalı tuvaletten yana kullanabilirsiniz.