Mat malzemelerle yapılan makyajın yakıştığı yer ve zamanlar olsa da yaz aylarının sıcağında ışıl ışıl olmak için ışıltılı ten makyajı yapmanızın tam zamanı. Hafifçe aydınlatılmış elmacık kemiklerinden pürüzsüz bir şekilde ışıldayan tene kadar parlak bir yaz makyajı yapmak için doğru malzemeleri kullandığınızda cildiniz terli ya da yağlı görünmeyecektir.

Şimdiye kadarki en ışıltılı ten makyajınızı yapmak için belli başlı ürünlere ihtiyacınız olacak. Bu listede yalnızca fondöten ve aydınlatıcı değil, cildinizi ışıltılı makyaja hazırlamak için gereken diğer malzemeleri de bulabileceksiniz.

Yaz aylarına uygun ışıl ışıl bir ten için ihtiyacınız olan 10 ürünü sizler için seçtik.

  1. Nemlendirici

Işıltılı ten makyajı için cildinizi makyaj öncesinde hazır hale getirmeniz gerekir. Bunun için cildinizde hafif bir dokunuş bırakacak yağsız, su bazlı bir nemlendirici tercih edebilirsiniz. Babe Su Bazlı Nemlendirici Krem Spf 20, yaz aylarında tam da ihtiyacınız olan nemlendirici. Su bazlı bu nemlendiricinin içerisindeki aktif bileşenlerle cildinizi makyaj öncesi besleyecek, koruyacak ve cildinizin bakımını yapacaksınız. SPF 20 koruması sayesinde cildinizi güneş ışınlarına karşı korumanıza da yardımcı olacak bu kremi hafif yapısı sayesinde makyaj yapmadan önce kullanabilirsiniz.

 

  1. Kağıt maske

Kağıt maskeler, cildinizin daha aydınlık ve daha parlak görünmesine yardımcı olan bileşenlere sahip olabilir. Özellikle C vitamini içeren maskeler, cildinizde aydınlık bir etki yaratacaktır. Cildinizin solgun göründüğünü düşünüyorsanız, Garnier C Vitamini Ampul Kağıt Maske ile cildinizin canlı ve parlak görünmesine yardımcı olabilirsiniz. İçerisindeki doğal kaynaklı C vitamini türevi ile cildinizi aydınlatıp sağlıklı bir ışıltı kazandıracak olan bu maskeyi özellikle cildinizin yorgun olduğunu düşündüğünüz günlerde kullanabilir ve cildinizi ışıltılı ten makyajına hazır hale getirebilirsiniz.

 

  1. Termal su

Maske kullanacak zamanınız yoksa termal su ile cildinizi canlandırabilir ve makyaja hazır hale getirebilirsiniz. La Roche Posay Termal Su, selentum ve oligo elementler bakımından zengin olmasıyla cildinizde yatıştırıcı ve koruyucu özellik gösterir. Cildi rahatlatıp yumuşatmanın yanı sıra antioksidan etki gösteren termal suyu makyajınızdan önce ihtiyaç duyduğunuz kadar sıkıp 2-3 dakika bekleyebilirsiniz. Üstelik gün içinde ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda cildinize sıkarak ferahlık elde edebilirsiniz.

 

  1. Makyaj bazı

Cildinizi nemlendirip canlandırdıktan sonra makyaj bazına ihtiyacınız olacak. Gerçekten ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız, ışıltılı bir makyaj bazı kullandığınızdan emin olmalısınız. Golden Rose Make-Up Tinted Luminious makyaj bazı ile cildinizin ipeksi ve parlak olmasını sağlayabilir ve cildinize daha aydınlık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Tek başına da kullanabileceğiniz bu ürünü fondöteninizin altında kullandığınızda çok daha ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

  1. Fondöten

Işıltılı bir ten makyajında en önemli malzemenin fondöten olduğunu söyleyebiliriz. Işıl ışıl görünmek için öncelikle matlaştırıcı etkiye sahip fondötenleri tercih etmemeniz gerekir. L’Oréal Paris Infaillible 24H Fondöten, C vitamini içeren formülü ile daha ışıltılı bir cilde sahip olmanızı ve ışıltınızı 32 saate kadar korumanızı sağlar. Suya ve terlemeye dayanıklı olmasının yanı sıra SPF 25 sunan bu fondöteni sıcak yaz aylarında güvenle tercih edebilirsiniz.

 

  1. Kapatıcı

Işıltılı bir ten makyajı için en gerekli adımlardan bir tanesi, koyu göz altlarını uygun bir kapatıcı ile kapatmak olacaktır. Gözlerinizin aydınlık ve ışıl ışıl görünmesi için göz altlarınıza Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı uygulayabilirsiniz. Kapatıcının kendinize uygun rengini alarak kusurlarınızı gizleyebileceğiniz gibi cildinizde istediğiniz bölgelerde aydınlık görünüm elde edebilirsiniz. Aydınlık ve tazelenmiş görünmenizi sağlayacak bu kapatıcıyla gün boyu ışıl ışıl görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

  1. Allık

Yaz aylarında parlak ve ışıltılı yanaklar için likit allık tercih edebilirsiniz. Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık, Rose Flash rengiyle yaz aylarına uygun pembelikte yanaklara sahip olmanızı sağlayacak. Yanaklarınızda taze ve doğal bir sıcaklık elde edebileceğiniz bu allığı kremsi yapısıyla kolayca sürecek ve yanaklarınızda ipeksi bir his elde edeceksiniz.

 

  1. Aydınlatıcı

Işıltılı bir makyaj elbette aydınlatıcı olmadan olmaz. Yaz ayları için ışıl ışıl bir makyaj istiyorsanız, iyi bir aydınlatıcı ile yüzünüzde harika bir ışıltı elde edebilirsiniz. Max Factor Miracle Glow Illuminating Aydınlatıcı ile cildinizin tek adımda muhteşem bir şekilde ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Tüm cilt tonlarında kullanılabilen aydınlatıcı ile yazın yüzünüzde yapışkan bir etki yaşamadan harika bir aydınlık elde edebilirsiniz.

 

  1. Aydınlatıcı palet

Aydınlatıcı aldığınızda tek bir renk yerine farklı renklerde uygulama yapmak için aydınlatıcı palet tercih edebilirsiniz. L’Oréal Paris Woke Up Like This Aydınlatıcı Palet, cildinizin mükemmel bir şekilde ışıldaması için tasarlandı. Hafif dokusu ve kolay uygulanabilirliği ile cildinizde anında canlılık ve aydınlık elde edebileceğiniz aydınlatıcı paletini her tondaki makyajınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

10. Yüz misti

Güzel bir yüz misti ile makyajınızda ışıltılı son bir dokunuş yapabilirsiniz. Palmer’s Coconut Oil Formula Coconut Water Facial Mist’i gün boyunca cildinize ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda uygulayarak makyajınızı yenileyebilir ve cildinizin nemlenerek daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Hindistancevizi suyu içeriği sayesinde cildinizin anında tazelenmesini ve nemlenmesini sağlayan ve içerisinde paraben ve sülfat gibi maddeler bulunmayan yüz mistini gün içerisinde istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.