© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

İstanbul’da Hafta Sonu Nerelere Gidilir?

İstanbul’da Hafta Sonu Nerelere Gidilir?

Bu hafta sonu İstanbul’da eğlenceli bir gün geçirmeye ne dersiniz? Size bunun için 5 önerim olacak, benim favori mekanlarım diyebilirim.

 

1-Atatürk Arboretumu

Eğer sakin, kuş sesleri ve doğayla iç içe bir hafta sonu arıyorsanız Atatürk Arboretumu sizin için doğru seçim olabilir. Atatürk Arboretumu’nda 1500’den fazla bitki bulunuyor. Ücretler ise oldukça ucuz hafta içi öğrenci 2, normal biletler 5 lira. Hafta sonu ise öğrenci 5- normal bilet 15 lira.

 

2-Çemberlitaş

Eskiden doktorların ve avukatların yaşadığı yer olan Çemberlitaş tarih sahnesine bir nevi tanıklık ediyor. Aşağı doğru yürüdüğünüzde Sultanhamet içeri yürüdüğünüzde Nuruosmaniye’yi bulabileceğiniz bu eşsiz semtte küçük bir kahve molası verebilirsiniz.

 

3- Ihlamur Kasırları

İstanbul’da tarihi bir batı havası solumak istiyorsanız Ihlamur Kasırları tam size göre… Padişah Nigoğos Balyan’ın kalması için yapılan Ihlamur Kasırları havuzlu baheçeleri ile göz dolduruyor. Hafta sonu için ideal bir tercih!

 

4-Osmanbey

 

Tarihin modern havası daima Osmanbey’de esiyor. Rumeli Caddesi’nden Nişantaşı’na uzanan yollarda gerçek ‘’ Nişan Taşları’’ nı bulup, modern kafelerde kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

 

5-Şairler Parkı

 

Şiir severim derseniz size Şairler Parkı’na alabiliriz! Beşiktaş’ta yaşamış şairlerin heykellerine sahip bu parkta şiir kitabınızla derin bir yolculuğa çıkabilir, belki de yeni şeyler yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir