İzlenmesi Gereken 30 Kore Dizisi

İzlenmesi Gereken 30 Kore Dizisi

İzlenmesi Gereken 30 Kore Dizisi

Uzak Doğu, bizler için her daim biraz gizemli, belki kimileri için de biraz ürkütücü olmuştur. Nedeni bilmiyorum, ama kültür olarak hem çok “yabancı” hem de çok “çekici” geliyor Uzak Doğu ülkeleri. Hele bir de Kore’nin son dönemlerde liderleri, politik durumları, dünya siyasetindeki etkileri, askeri yapıları ve daha pek çok konu ile gündemi meşgul ettikleri düşünüldüğünde merakımızın bir tık daha artmış olması normaldir. İşte bir kültürü biraz daha yakından tanımanın en iyi yolunun filmlerinden, dizilerinden geçtiğini aklıma getirip sizin için en iyi Kore dizilerini derledim. Fakat dizi deyince yanlış anlamayın, bizdeki gibi uzun yıllar devam eden diziler değil, ortalama 20 bölüm devam eden kısa ve eğlenceli dizilerden bahsediyorum. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki; Kore dizileri tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. Özellikle de bizim ülkemizde çekilen ve fenomen haline gelen pek çok dizinin konusunda, kurgusunda Kore dizilerinden esinlenmeler olduğu açık. Örneğin Adını Feriha Koydum: Emir’in Yolu ya da Kiraz Mevsimi bunlardan birkaçı. Benim favori Kore dizilerim aşağıda, acaba siz hangilerini beğeneceksiniz?

1.  The Phantom Thief

Kore tarihinin en güzel anlatıldığı dizilerden birisi elbette ki, The Phantom Thief, zaten internet üzerinden en fazla izlenen Kore dizisi olması da buna dayanıyor. Ryung, gündüzleri aşık olunası serserilikte bir gangster, geceleri çok büyüklerden, hükümet yetkililerinden çalan usta bir hırsızdır. Ryung’u çekici, etkileyici ve gözleri kırpmadan izlenir kılan da onun zenginlerden alıp, yoksulları beslemesidir. Bir de her soygunun ardından bir erik resmi çizmesi, imzasını atığını gösteriyor.

2. Hello Monster

16 bölümden oluşan mini bir Kore dizisi olan Hello Monster, 2015 yapımı en iyi Kore dizilerinin başında geliyor. Polisiye tutkunları, macera sevenlerin başından kalkmadan bitirebileceği bir sürükleyici senaryo Hello Monster’da. Bir suç profili uzmanı ile bir dedektif arasında yaşanan romantik bir ilişki de b polisiye hikayeyi biraz yumuşatıyor.

3. The Legend

Kore hakkında en iyi bildiklerimizden birisi kesinlikle kültürüne, tarihine sıkı sıkıya bağlı olduğudur. İşte bu bağlılık da Kore’ye dışarıdan bakan, “yabancı” olan bizleri çekiyor. İşte yine her bir sahnesinden tarih fışkıran bir Kore dizisi. Özellikle Bae Yong-joon, Moon So-ri ve Lee Ji-ah gibi oyuncuların inanılmaz performanslarından etkilenmemek mümkün değil.

4. Faith

Yine bir Lee Min-ho, Kim Hee- sun ve Lee Joong Gi birlikteliği, ancak ezber bozan bir tarihsel hikaye var. Kore’nin Ortaçağ haline nostaljik bir yolculuk mu desem, muhteşem kurgu ve oyunculuk mu? Bence siz de benim gibi izleyin ve karar verin. Ortaçağ şartlarında tıbbi çalışmalar yapan ve çok büyük başarılar elde eden bir doktorun, insanlara umut aşılama, yeniden can verme hikayesine tanık olacaksınız.

5. Inspiring Generation

Diziyi anlatmaya başrol oyuncusundan başlarsak daha iyi olacak. Zira Inspiring Generation, bir Kim Hyun Joong oyunculuğu ürünüdür. 2014 yapımı olan Inspiring Generation, Şangay’ın zorlu ve kaotik tarihini, aşkı, dostluğu, dramı, vatan sevgisini ve sadakat duygusunu çok inceden işliyor. Hele bir de efsane dövüş sahneleri var ki, çok etkileneceğinizi garanti ediyorum.

6. Rooftop Prince

2012 yılının en çok izlenen Kore dizilerinden birisi olan Rooftop Prince, Türk dizi yapımcılarına da ilham kaynağı oldu. 2013 yılında TRT ekranlarında Osmanlı Tokadı adlı bir dizi vardı ya, işte onun konusu da, karakterleri de Rooftop Prince’den esinlenilerek oluşturulmuştur. Pek çok Kore dizisi gibi bu da gayet mini, ama tüm dünyada etki bırakmıştır. Şöyle ki; 300 yıl öncesinden yaşamış birileri, bu güne ışınlanıyor, eğlenceli ve bir o kadar da komik olaylar birbiri ardına geliyor. Çünkü bu güne uyum sağlamak hiç de kolay olmayacaktır.

7. Reply 1997

90’lı yıllarda H.O.T adında çok ünlü olan bir gençlik grubu vardır. Bunların hayranlarından birisi olan ve solistle evlenmek isteyen bir lise öğrencisinin hayatı anlatılıyor. 6 tane lise arkadaşı yıllar sonra yeniden buluşuyor ve lise anılarını paylaşıyor. Reply 1997, romantik komedi tarzında bir lise hayatı dizisi, tam anlamıyla bir gençlik hikayesi.

8. City Hunter

Japon mangasından uyarlanmış olan City Hunter, 2011 yılında Kore dizileri dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Macera, aşk, intikam, romantizm ve aksiyonu bir arada istiyorsanız Güney Kore yapımı 20 bölümlük City Hunter’ı izleyin derim. Zira Lee Min Ho, çok sıradan bir yaşamı olan orta düzey bir adamdır. Fakat bir gün bu sıradan yaşamı bırakıp bir kahraman olmaya karar verir. Peki, bu onun düşündüğü kadar kolay mıdır, bu uğurda nelerden vazgeçmesi gerekecektir?

9. Boys Over Flowers

2009 yılında Kore’de Boys Over Flowers adlı bir gençlik dizisi yayınlandı ve 2013 yılında ise Kanal D ekranlarında Güneşi Beklerken dizisi ekranlara geldi. Boys Over Flowers, öncelikle Kore’de sonra dünyanın pek çok ülkesinde çok büyük izleyici kitlesine ulaşmıştır. İşte bundan esinlenilerek yayınlanan Güneşi Beklerken de tıpkı orijinali gibi ülkemizde çok fazla izlendi, tekrarları bile reyting listelerini zorladı. Bence o hikayeyi bir de orijinalinden izleyin, 25 bölümlük Boys Over Flowers dizisine bir an önce başlayın.

10. Sungkyunkwan Scandal

Aslında sadece 20 bölüm devam eden mini bir Kore dizisi olmakla birlikte, 2010 yılının en iyi dizilerinden, en çok izlenen dizilerinden birisi olmayı da başarmıştır. Özellikle başrol oyuncularının çok başarılı oyunculuk sergilemeleri, komedi, dram ve tarihsel unsurları bir arada yaşatabilmeleri diziyi izlenir kılmıştır.

11. The Heirs

Aslında dizinin orijinal adının Türkçe karşılığı “tacı takmak isteyen, ağırlığına katlanır” şeklinde olsa da, İngilizce Heirs olarak adlandırılan dizinin Türkçe adı “Mirasçılar.” Dizi tam da isminin hakkını verir şekilde, zengin ailelerin çocuklarının yaşamlarını anlatıyor. Zengin gençler arasındaki aşk, arkadaşlık, yaşamsal ilişkilerin konu edildiği dizi, bir yönüyle Gossip Girl, başka bir açıdan bakınca da Boys Over Flowers dizilerini andırıyor.

12. Playful Kiss

Playful Kiss, adında da anlaşılabileceği üzere eğlenceli ve romantik bir aşk dizisi. Dünyanın pek çok yerinden genç ve ergen kuşağın ilgisini çeken Playful Kiss, en çok izlenen Kore dizileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Çünkü hem eğlenceli hem de romantik.  Beceriksiz bir öğrenci, mükemmeliyetçi birine aşık olursa, hayat hiç de kolay olmaz. Bir de bu mükemmeliyetçi bey, aşkı elinin tersiyle itiyorsa, kızın hayatı hiç de kolay olmayacaktır.

13. Oh My Ghostess

Hem gençlik hem komedi hem de romantizm olsun diyorsanız 16 bölümlük Oh My Ghostess, dizisini izlemenizi öneriyorum. 2015 yılının en favori dizilerinden birisi olan Oh My Ghostess, Park Bo-young, Jo Jung-suk ve Kim Seul Gi gibi ünlü isimlerin çok etkileyici performanslarını gözler önüne seriyor.

14. The Slave Hunter

Lee Dae-gil, iyi kalpli bir soyludur ve Un Nyun adında bir köleye aşık olmuştur. Bu aşkı karşılıklıdır. Fakat Un Nyun’un abisi kardeşini alıp kaçmıştır. Artık soylu beyefendi için tek çare bir köle avcısı olup sevdiceğine kavuşmaktır. Pek çok mücadele atlatan, köle avlayarak hem adalet dağıtan hem de Un Nyun’u arayan Lee Dae-gil, sonunda sevdiğine ulaşır. Ancak kadın artık başkasıyla evlidir. Aşk, onur, bağlılık, dostluk, ihtiras ve aslında insana dair her şey bu samimi Kore dizisinde sizleri bekliyor.

15. A Gentleman’s Dignity

Fox Tv’de yayınlanan Kiraz Mevsimi adlı dizinin birkaç bölüm izlediyseniz, arada bir takıldıysanız, müptelası olduysanız bence hemen A Gentleman’s Dignity izlemeye başlamalısınız. Kore’nin en başarılı romantik komedi dizilerinden olan A Gentleman’s Dignity, başarılı oyuncuların etkili performanslarıyla izlenme 2012 yılında çok büyük bir izleyici kitlesine hitap etmiştir.

16. Emergency Couple

Tıpkı Playful Kiss gibi eğlenceli bir romantik komedi olan Emergency Couple, çok kısa süre yayınlanmış, ancak çok yüksek bir izlenme oranına sahip olmuştur. Güney Kore’de bir hastanede doktorlar, diğer sağlıkçılar arasında yaşanan kimi zaman komik, kimi zaman da trajikomik hikayeler yer alıyor.

17. The Master’s Sun

Genç kızların ve aslında yetişkin kadınların da sevgilisi olan yakışıklı aktör Seo In-guk’un başrolleri So Ji – sub ile paylaştığı The Master’s Sun; bilimkurgu, korku ve komedi unsurlarını bir araya getirmiş. Genellikle romantik komedi ya da tarih dokulu dizilere yoğunlaşan Koreliler için gayet farklı bir senaryo ve yapım olduğundan dizi, 2 dalda ödül almış ve yayınlandığı 2013 yılında çok ciddi izlenme oranı yakalamıştır.

18. Rebel: Thief Who Stole the People

Tarihin derinliklerine inen, tarihi karakterlerin özelliklerine ve yaşamlarına ışık tutan bir Kore dizisi daha. Joseon döneminde pek çok kişi ülkenin gidişatına “dur” demek için isyanlarda bulunmuş, yeni çıkış yolları denemiş. İşte bunlardan ilki olan, yani Joseon döneminin ilk devrimcisi olan Hong Gil-Dong’un yaşamı çok dramatik ve tutkulu bir şekilde anlatılıyor. İnsanların yaşamlarını çalanlar ve yaşamlarını geri almak isteyen insanların karşılıklı çatışması izlemeye değer.

19. Saimdang, Light’s Diary

Saimdang, Light’s Diary, tarihi unsurların bolca bulunduğu, mistik ve fantastik olayların, karakterlerin var olduğu ilginç bir Kore dizisi. Sanat tarihi bölümünde öğretim üyesi olan bir kişi, tarihi bir kişiliğin günlüğünü ele geçirir ve onu incelemeye başlar. Bu tarihi şahsın tüm yaşamı sırlarla doludur ve günlüğün içindeki bir portre de bambaşka ve daha derin gizemlere gebedir.

20. Missing Nine

Biraz heyecan, bolca gizem ve aslında macera dolu bir Kore dizisi yine karşımızda. Şöyle ki; büyük bir şirketin çalışanlarından 9 tanesi uçakla yolculuk yapacaklardır. Ancak uçak arızalanır ve ıssız bir adaya düşer. Neyse ki 9 kişi de hayattadır. Günler, aylar birbirini kovalar ve aradan geçen 4 ay içinde 8 kişi hayatını kaybeder, geriye sadece 1 kişi kalmıştır. Artık bu kişi tek başına ısısız bir adadadır ve birilerinin tesadüfen onu bulup kurtarmalarını beklemek durumundadır.

21. Introverted Boss

Yine bir Kore dizisi ve yine çok cicili bicili bir romantik komedi dizisi karşınızda. Güzeller güzeli bir genç kız, büyük bir şirkette çalışmaya başlar. Ancak patronun bazı hareketleri ve tavırları ona fazla gizemli gelir. İşte bu sır ya da sırları çözmeye çalışan genç ve güzel kızın başına pek çok ilginç olay gelecektir. 2017 yılının başında başlayan bu dizinin gayet prestijli ve izlenme oranı yüksek bir dizi olduğunu söylemek mümkün.

22. Signal

Dram ve gerilim tarzında Kore dizisi izlemek isteyenler için hiç kuşkusuz ki, Signal’ı öneriyorum. Bir dizi cinayet işlenmiştir ve birilerinin bunları çözmesi gerekir. Ancak bu cinayetlerin her biri birbirinden gizemli ve aslında korkunçtur. Dizinin hikayesinin gerçek bir yaşamdan alındığını ya da senaryoda bu yaşamdan etkilenildiğini bilmek diziyi daha çekici hale getiriyor. Eğer polisiye öykülerin hayranıysanız mutlaka izleyin.

23. Descendants of the Sun

Bol ödüllü bir Kore dizisi olan Descendants of The Sun, aksiyon tarzının en iyi örneklerinden birisi. 2016 yapımı çarpıcı dizi, bir yüzbaşı ve cerrahın yaşamlarının tesadüfen kesişmesi üzerine kurulu. Bu iki farklı yaşamdan kişi, hiç de beklenmedik olaylar yaşayacak ve her defasında birbirlerine bağlanacaklardır.

24. Another Miss Oh

Maalesef herkes şanslı doğmuyor. Bu dizimizde de işte biraz da buna parmak basılıyor. Aynı ada sahip aynı yaşta iki kadının birbirinin tam zıttı olan yaşamlarına farklı bir bakış açısı var. Kadınlardan birisinin çok sıradan bir hayatı ve gündelik dertleri varken, diğeri liseden beri çok popüler bir kadındır. Bu iki kadın aynı iş yerinde çalışmaya başlar ve aynı adam her ikisinin de yaşamlarına girerse romantizm, karmaşa ve eğlence bir birlerini izler.

25. Cheese in the Trap

Üniversite öğrencilerinin yaşamlarını ve aşklarını anlatan Cheese in the Trap, tam anlamıyla bir romantik komedi dizisi. Gençlik dizilerini seven, gerginlik ve dramdan pek hoşlanmayanlar için eğlenceli ve komik 16 bölümlük bir mini dizi alternatifi olabilir.

26. 49 Days

Dram mı istiyorsunuz, arabesk hikayeleri seviyor musunuz? Madem öyle size şahane bir önerim var: 49 Days! Ünlü Kore oyuncuları Jung IL-woo, Lee Yo-won, Jo Hyun-jae ve Seo Ji-hye sizi acıya doyuracak, hüngür hüngür ağlayacaksınız. 2011 yılının en dramatik dizisiyle 20 bölümlük bir dram yolculuğu ile buluşun.

27.  I Hear Your Voice

13 bölümlük kısacık bir dizi olan I Hear Your Voice, internet üzerinden en çok izlenen Kore dizilerinden birisidir. Öyle ki, Grand Prize ve En İyi Oyuncu gibi ödülleri de toplamayı başarmıştır. Aksiyon, macera, polisiye hikayeleri seviyorsanız, bir de Lee Jong-suk ve Lee Bo-young hayranlarındansanız izlemeye başlayın derim.

28. My Love from the Stars

Dizide; Kim Soo-hyun, Jun Ji-hyun, Park Hae- jin ve Yoo In-young başrolleri paylaşıyor. İş böyle olunca da etkileyici bir senaryo, muhteşem oyunculuklarla çok sürükleyici bir dizi ortaya çıkıyor. Romantizm, komedi, bilim kurgu, fantastik ve korku unsurları dizide çok iyi bir şekilde harmanlanmış, olay örgüsü gayet sürükleyici bir şekilde işlenmiş.

29. Secret Garden

2010 yılının en başarılı Kore dizilerinden birisi olan Secret Garden, 4 tane ödül almış bir yapım. Çok zengin bir CEO ile dünyalar güzeli bir dublörün bir tesadüf eseri aynı ortamda bulunurlar ve içtikleri bir içkinin ardından birbirlerinin bedenlerine girerler. Komedi ve kurgu unsularının bir arada bulunduğu dizide insan ilişkilerine dair eğlenceli kesitler var.

30. Warrior Baek Dong – Soo

Tam anlamıyla bir “savaşçı” hikayesi olan dizideki dövüş sahneleri, kılıç kullanma teknikleri, Ninja uygulamaları kesinlikle hayranlık uyandırıcı. Çocukluklarından beri birlikte yaşayan ve her türlü savaş tekniğini birlikte öğrenen iki kişi, yaş ilerledikçe fikirleri de değiştiğinden ayrılırlar. Bunlardan birisi kralı savunurken, diğeri de suikastçıları savunur ve bir gün karşı karşıya gelirler.

 

İzlenmesi Gereken 30 Kore Dizisi” yazısı için 55 yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ümmügülsüm dedi ki:

  Merhaba Sevgili Ayşe Tolga
  Sitenizi severek takip ediyorum ve çok beğeniyorum. Kore dizileri için yapılan öneriler çok güzel. Eğer izlemediyseniz “Goblin” i öneririm. Episode’lar biraz uzun 90 dk civarında ama güzel bir dizi.
  Böyle güzel paylaşımların hep devam etmesini diliyorum. Hoşçakalın

 2. Hayat dedi ki:

  Rica etsem raeng tawan dizisinide cevire bilirmisiniz lutfen

 3. park hyung shik dedi ki:

  kesinlikle strong woman do boong soon da olmalıydı

 4. kubra dedi ki:

  Saraydaki mucevher listede yok bence liste bu sebeple cok eksik

 5. Furkan ışık dedi ki:

  Moon lovers scarnet olmaması üzdü beni

 6. Teacher dedi ki:

  Legend of the blue sea kesinlikle olmalı….

 7. Hande dedi ki:

  Özellikle my love from the star çok güzel bi dizi gercekten bi çırpıda bitti

 8. İLKNUR BAYRAKTAR dedi ki:

  DİZİ YORUMLARI BENCE EKSİK OLMUŞ.ÇÜNKÜ BU LİSTEDEN ÇOĞU FİLMİ İZLEDİM.BİRAZ DAHA BİLGİLENDİRME YAPILARAK ZENGİNLEŞTİRİLEBİLİNİRDİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ANLAŞILAN SİZDE İNSANLARIN KOREYE OLAN İLGİSİNDEN KENDİ PAYINIZA DÜŞENİ ALMAK İSTEMİŞSİNİZ.AMA LİSTEDE GOBLİN YOK.Kİ GOBLİN SADECE KOREDE DEĞİL TÜM DÜNYADA ÇEŞİTLİ DİLLERE ÇEVRİLİP BÜYÜK BAŞARI YAKALAMIŞTIR.AYRICA GENEL İZLENMESİ DÜŞÜK OLAN YAPIMLARA YER VERİLMİŞ OLMASI DA AYRI BİR İRONİ OLMUŞ.BEN LİSTEYİ PEK BEĞENMEDİM.

 9. dilan dedi ki:

  Listede ”Goblin” in olmaması çok şaşırtıcı, mutlaka izlemelisiniz… onun dışında It’s Okey That’s Love da izlenmesi gereken dizilerden biri.

 10. duru ibrahimoglu dedi ki:

  gu famly book yani en iyi olanlarıydı

 11. koresever dedi ki:

  herkes kendi zevkini söylemiş saygı duyuyorum kore dizilerinin hepsi harika ötesi bu listeye onlarca ekleme yapılabilir mesela you are beautiful der susarım

 12. Beyza dedi ki:

  Kesinlikle W olmalıydı.Harika bir dizi^_^

  • zeynep dedi ki:

   kesinlikle katılıyorum milyonlarca kez başa sarıp izlediğim bir dizi. her sahnesinde ayrı bir anlam yüklüydü.

 13. Ebb dedi ki:

  Listeniz güzel ama SARAYDAKİ MÜCEVHER, GOBLİN, OH MY VENÜS, W, IT’S OK THAT’S LOVE, MOON LOVERS: SCARLET HEART, MASTER OF THE MASK da olmalıydı bence… Ayrıca City Hunter da lee min ho’nun hikayenin başlangıcında normal bi yaşamı yoktu. Çocukluğundan beri devamlı aldığı bi eğitim vardı. Hayatı pat diye değişmedi yani 😊 bir de THE DOCTORS var ki kendisi KALP ATIŞI dizimizin orjinali olur ve kesinlikle dövüş sahneleri bizim dövüş sahnelerimizi döver. She was pretty var ki o da bizim SEVİYOR SEVMİYOR’un orjinali olmakta ve hikayeyi daha çabuk toparlayan bi dizi olmuş. Kore meraklılarına duyrulur 😊

 14. sina arlan dedi ki:

  Goblin, W Two Worlds neden yok playfull kiss i bile koymuşlar

 15. Hilal Özmen dedi ki:

  kesinlikleeee kill me heal me olmalıydıııııııııı 1.sırada hem de

 16. Mandalinalarda Sever dedi ki:

  Eğer komedi seviyorsanız She Was Pretty’i kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi. Türk versiyonlarındaki ön yargınız varsa eğer kaldırmalısınız çünkü türkler malesef dizi konularında olayın dışına çıkmayı pek seviyorlar. Bir çırpıda biten ve sizi defalarca kez izlemeye itecek çok sıkmayan, ama tadı damağınızdan hiç gitmeyecek bir dizi.

 17. Cansu dedi ki:

  Söz dizisi Descendants of the Sun dizisinden sahneler alınarak çekilen bi dizi Söz dizisinin özellikle ilk bölümü ve diyer biçok bölümü Descendants of the Sun dizisiyle çok benziyor:) hatta bazı sahneler aynı bile denilebilir

 18. btsminyoongi dedi ki:

  MOORİM SCHOOL olmalıydı en sevdiğim kore dizisi ve çok güzel

 19. helin dedi ki:

  boys over flowersla güneşi beklerkenin ne alakası var atmayın ya iki diziyide severek izledim ama alakaları bile yok

 20. Aysenur dedi ki:

  Kill me heal me dizisinde mükemmel bence

 21. Aylin dedi ki:

  A korean odyssey izlenmesi gereken bir dizi bence izlemenizi tavsiye ederim

 22. Sinem dedi ki:

  gUMIHO dizisini izleyin arkadaslar korelilerin inandigi efsaneleri mukemmell

 23. BÜLENT dedi ki:

  rooftop prince harika bir dizi imiş. tavsiyeniz için teşekkürler. .

 24. Anonim dedi ki:

  Listede mutlaka Gu Family Book olmalıydı

 25. Rumus dedi ki:

  Herkes kendi zevkine goresu olmaliydi bu olmaliydi diye diretmis begenmeyip begenen olmus ama bence guzel olmus hatta cogunu izledim onerdiginiz dzilerin hatta normalde oneri dizilerde goremediklerimi bile gordum cok sasirtti ve hosuma gitti zevklerimiz uyusuyor galiba.

 26. firdevs dedi ki:

  bence gumiho da olmalıydı ama önerileriniz güzel teşekkürler

 27. ah tam bir lee min ho fanı dedi ki:

  the legend of the blue sea yok bounty hunters yok. ki bunların olmaması bu listenin eksik olması için çok geçerli sebepler. olmadığını görünce beynimden vuruldum yeminle…

 28. sasha dedi ki:

  flower boy next door daha yeni bitirdim harika bir dizi…

 29. Gülbahar dedi ki:

  Jumon seondeok fated to love you

 30. Aylino dedi ki:

  Bridal Mask 👍🏻

 31. Züzü2 dedi ki:

  Weightlifting Fairy Kim Bok Joo dizisinide öneririm halterci bir kız ve yüzücü bir oğlanın aşk hikayesini anlatıyor kesinlikle izlemelisiniz romantik komedi severler için çoook güzel bu arada 16 bölümlük bir dizi ❤️❤️❤️

 32. hande dedi ki:

  bence çok hoş diziler. ama ben daha çok aşk dizilerini tercih ediyorum. savaş dizileri bekde hoş olmuyor. izleyince heyecan verecek…

 33. Mina sağra dedi ki:

  Oh my venus olmaması uzdu coookkk guzel bir dizi kesinlikle izlemeden olmeyin 😂

 34. bulent dedi ki:

  ajan K2 , two cops, strong women, two weeks, duel , good gift 14 day, tunnel duyumsal cift , pinokyo mystery quen bunlarıda izledim çok güzel diziler tavsiye ederim

 35. gamze dedi ki:

  kore dizilerine hayranım hata suan hem izliyorum hemde yorum yazıyorum 😀 bende onermek isterim sizlere :))
  1.school 2013;okula ilgili diziler sevenler izlemeli bence Lee Jong-suk basrolde var *-* ztn schooll 2015 2017 szonlarıda var bence izleyin ama ben begenmedim school 2015 çok saçma geldi bana 🙂

  2.weinghlting fairy kim bok joo cidden cok ama cok mukemel bi dizi tekrar tekrar izleyesim geliyor halterci kim bok joo nun cocuklukta babasının onu spor okuluna goturmesiyle halterin kokusu ve toz mu tebeşir mi neydir onun kokusunu seven kim bok joo halterci oluyor ve akademide cocukluk aşkıyla karşılasıyor ve olaylar gelişiyor fln filan pek fazla spoi vermek istemiyoorum

  3.doctor stranger (yabancı doktor) ; bence doktor aksiyon la ilgili diziler sevenler izlemeli !
  basrolunde Lee Jong-suk
  var ben ztn buyuk bir hayranıyım 😀
  aşk var aksiyon var drama var ne bulursan var 😀
  olay soyle: Çocukken, Park Hoon (Lee Jong-Suk) ve onun babası Kuzey Kore tarafından kaçırılır. Kuzey Kore’de Park Hoon, zaten bir doktor olan babası tarafından bir doktor olmak için eğitilir. Park Hoon göğüs cerrahı alanında bir deha olur ve daha sonra Güney Kore’ye kaçar.

  Park Hoon Güney Kore’nin en iyi hastanesi olan Dongwoo Üniversitesi Hastanesi’nde bir doktor olarak çalışmaya başlar, ama o kendini tam bir yabancı gibi hisseder. O, Kuzey Kore’den sevdiği kadını getirmek için para kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır (internet ten baktım nasol anlatam bilemedim sdfghjkıl
  simdi ise
  4.miss hammurabi; minik bi dizi 11 bolum hemen bitirdim avuktalıkla ilgili bir dizi konusu , Go Ara 20’li yaşlarının başında tecrübesiz bir hakimdir. İdealleri doğrultusunda düzene başkaldıran bir kadındır. Kendine özgü karakteri ve karizmasıyla da insanları doğal olarak kendine çekmektedir.

  son diizi . doctors (doktorlar) az once bitirdim müükemel bir dizi hem romantik hem aksiyonlu bence izlemelisiniz ztn kalp atısıda kore versiyonu ben büyük bir kalp atısı hayranıyımdır show tv de cıkmıştı kalp atısı KONUSU; Park Shin Hye’nin çocukluğu zorluklarla dolu geçmiştir. Buna rağmen yılmamış ve doktor olmayı başarmıştır.
  Kim Rae Won ise yetenekli bir nöro cerrahi uzmanı iken ailesini bir kazada kaybetmesi üzerine tüm kariyerini geride bırakarak lisede öğretmenlik yapmaya başlamıştır.
  Yoon Gyun Sang zengin ailesinin parasını redderek kendi hayatını kuran başarılı bir cerrahtır.
  Lee Sung-Kyung ise zengin bir ailenin kızıdır. Çok eskiden beri Kim Rae Won’a aşk beslemektedir ancak onun bundan haberi yoktur. benden bu kdr see you ^-^ bana burdan ulasabilirsiniz : instagram . slm_bn_gamze bb <3 <3

 36. Irane dedi ki:

  Black ve goblin de olmaliydi olmalarini bekledim

 37. Ebrar dedi ki:

  Ya nedenini bilmiyorum fakat hangi diziye başlasam 3 4 bölümde sıkılıp başka diziye başlıyorum

 38. Damla dedi ki:

  personel taste de olmalıydı

 39. Yoona dedi ki:

  W, i m not a robot ,strong woman,sasy go go,school 2017 gibi bir çok dizi olabilirdi

 40. Luna lovegood dedi ki:

  Liste çok güzel fakat bu listeye Gu family book eklenmemiş kesinlikle büyük kayıp diğer hepsinden efsane bi dizi olduğunu düşünüyorum yani en azından benim için öyle Ayrıca Bu listede Romantik komedi olarak The Greatest love ve The Protect the boss Tarihi olarak ise The princess man’de olmalıydı.. 🙏🙏

 41. Asel dedi ki:

  Bence black de olmaliydi

 42. Ayşegül dedi ki:

  Secret Garden beyin yakabilir 😀

 43. Ayşe dedi ki:

  Şuna daha yeni başlayanlardayım black o bugün bitirdim 3 gün önce başlamıştım harikaydı hala etkisindeyim listede olmalı kesin

 44. Ergün dedi ki:

  Ilk 5’te kesinlikle Blood Olmalıydı. Ve Empress Ki, Orange Marmalade gibi diziler de listede olmalıydı.

 45. Gelmemeye Giden Bayan dedi ki:

  [w] Two Worlds kesinlikle olmalıydı

 46. Esinti dedi ki:

  Bence bütün dizileri rafa kaldırın healer herşeye değer

 47. Gulden dedi ki:

  Secretary Kim
  Oh my venus
  I am a not a robot
  Goblin
  Still 17
  Touch your heart
  Legend of the blue sea
  Candir bu diziler cannn.