© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Kaşlarınızı uzatmanın doğal yöntemleri

Belki de, Instagram’ın niş güzellerinden Cara Delevingne’e bakıyor ve kaşlarına bayılıyorsunuz. Belki de kaş yaptırma konusunda araştırmalar yapıyorsunuz. Şunu anladık ki 1970’lerin kalın gür kaşları geri döndü ve pek de gitmeye niyetli değil.

O kadar gür kaşların herkese yakışıp yakışmadığı tartışılır ama en azından seyrek kaşları doldurabilmek için bazı doğal yöntemler var. Kaşlarınızı boyatmak ya da doldurtmak yerine neden doğal yöntemleri denemiyorsunuz?

Kaşlara Bitkisel Yaklaşım

Şimdi bahsedeceğim ilk yöntemi bir makyaj uzmanından yakalamıştım. İlk duyduğumda şaşırmıştım ama önemli olan işe yarıyor olması değil mi? O zaman dinleyin:

Kastor yağı, nam-ı diğer Hint yağı, folikülün yağlanmasına yardımcı olur, bu da kaşların büyümesine yardımcı olur. Kaş gürleştirme serumlarının ana bileşenidir ve harika bir haber, eczaneden satın alabilmenizdir.

90’ların kaşları” ile uğraşan birçok kişi için bu yöntem kesinlikle kaşlarındaki boşlukları doldurmalarına yardımcı oldu. Gece yatmadan önce direk kaşlara uygulamalısınız ve sabah yıkamalısınız. Yaklaşık 2 hafta düzenli kullanım sonunda sonuçları görmeye başladıkça daha da mutlu olacaksınız.

Eğer Hint yağını direk kullanmaktan çekiniyorum derseniz de, içinde doğal malzemeler bulunan Incia Kaş ve Kirpik serumunu önerebilirim. İçinde argan, badem, susam, kayısı çekirdeği yağları, E vitamini ve de önemli miktarda Kastor yağı var. Sentetik ve paraben de içermiyor. Serum kaş ve kirpikte birlikte kullanılıyor. Gözlere ve kirpik diplerine asla zarar vermiyor.

Serumda yer alan E vitamini özellikle yeni çıkan kaşları besliyor ve dökülmelerini engelliyor. Sağlam ve sert kalmasını sağlıyor. Tamamen doğal içeriği ile de tabii yüzünüze kimyasalları değdirmemiş oluyor.

Yine önerebileceğim bir ürün de Eeose Forte Kaş ve Kirpik Serumu. Fransa’da üretilen serum piyasada en çok tanınan doğal içerikli ürünlerden biri. Ancak düzenli kullanım şart.

Yine de benim size ilk etapta önerim kastor yağı, argan yağı gibi yağları kendiniz bir araya getirerek, doğal ev yapımı reçetenizi kendiniz hazırlamanız.

Kaşlar için Beslenme Desteği

Son olarak, gerçekten kaşlarınız konusunda ekstra yol almak istiyorsanız, bir biotin takviyesi alarak saç dökülmesi ile ilgili vücudunuza destek olabilirsiniz. Burada hem yeni kaş çıkacak hem de saçlarınız bu işten faydalanacak.

Biotin, vücudun temel fonksiyonları da dahil olmak üzere birçok amaca hizmet eden bir B vitaminidir. Saça ve kaşlara kısaca tüylere yaptığı etkisi ise, saçların daha sağlıklı uzamasını ve güçlendirerek saçı yıpratan dış etkilere karşı koruma sağlamasıdır. Bazı uzmanlar erken saç dökülmesini engellediği ve saç dökülmesini yavaşlattığını belirtmektedir. Peki o zaman biz de kaş-saç-kirpik üçlüsüne destek olalım. Biotin içeren gıdalar tüketmenin de doğal olarak faydasını görebilirsiniz.

Kaşlarınızı uzatmanın doğal yöntemleri” yazısı için 5 yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Cemile dedi ki:

  Merhaba sevgili Ayşe biotin dediğiniz mesela neler olabilir

 2. Ebru dedi ki:

  Merhaba biotin desteğini ilaç olarak almadan önce tahlil gerekir mi acaba ? Teşekkürler

 3. Leman dedi ki:

  Merhabalar ayşe hanım biotin yüzdeki vücuttaki diğer tüyleride beslemezmi

 4. Derya D dedi ki:

  Merhaba Ayşe Hanım, Dermaroller ve reflect oil kullanımının kaşlar açısından bir zararı olabilir mi? Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.