Kedileri çok sevsek de onların köpekler kadar iyi yol arkadaşları olmadıklarını hepimiz biliyoruz. Köpekler koltukta oturup pencereden dışarıyı seyretmeyi severken kediler genelde kafeste olsalar dahi ortalığı birbirine katar.

Tatil zamanı geldiğinde küçük dostunuzu bir kedi oteline götürmek ya da kedi dostu bir otelde konaklaması için taşımak için bazı ürünlere ihtiyacınız olacaktır. Bu listede yer alan ürünlerle kedinizin yolculuk sırasında rahat etmesini sağlayabilir ve stresini azaltabilirsiniz.

  1. İsimli tasma

Kedinizi kafesinden çıkarmayı düşünmüyor olsanız dahi suyunu ya da mamasını verirken aniden gözden kaçırabilirsiniz. Bu nedenle her olasılığa karşı kedinize isminin ve bilgilerinizin yer aldığı bir tasma takarak kedinizin kaçması durumunda onu bulan başka insanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu bilgileri kedinizin taşıma çantasına da ekleyerek aldığınız önlemleri arttırabilirsiniz.

33 Stores Pleksi Kedi Köpek Künyesini kedinizin tasmasına takarak kaybolması durumunda insanların size ulaşacağından emin olabilirsiniz. Oldukça hafif olan pleksi malzemeden üretilmiş bu künyenin ön tarafına kedinizin ismini ve arka tarafına numaranızı yazdırarak kediniz kaybolmadan önleminizi alabilirsiniz.

  1. Kedi taşıma çantası

Evden çıkıp varış noktasına ulaşana kadar kedinizin taşıma çantasında kalması gerekecek. Kediler bilmedikleri bir yere küçük bir kabın içerisinde taşınırken mutlaka stres olurlar. Kediniz taşındığı için mutlaka stres olacak olsa da rahat edeceği bir çantayla stresini azaltabilirsiniz.

Miapet Şeffaf Fileli Astronot Kedi Köpek Taşıma Çantası, açılabilir file kısmı ile kedinizin yolculuk sırasında daha rahat nefes almasını ve daha konforlu yatmasını sağlar. 8 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunan çanta ile kedinizin yolculuk stresinizi azaltabilişiniz.

 

  1. Kedi otlu oyuncak

Kedi otu kimi kedilerin sakinleşmesini kimilerinin ise hareketlenmesini sağlar. Kedinizin uzun yolculuklarda oyalanmasını istiyorsanız, ona içerisinde kedi otu bulunan oyuncaklar alabilirsiniz. Bu sayede kedinizin stresini azaltabilir ve ruh halinin daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz.

Pugalo Catnipli Ahtapot Oyuncak doğal iplerden el emeği ile üretilen ve içerisine kedi nanesi konan bir oyuncak. Kedilerde uyku hali, heyecan ve sakinlik yaratabilen kedi nanesi içeren bu oyuncak ile kedinizin yolculukta sakinleşmesini ya da eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Sağlığa zararsız malzemelerden üretilmiş ahtapot oyuncaklar ile kedinizin yol boyunca daha az stres olmasını sağlayabilirsiniz.

 

  1. Koruyucu ped

Yolculuk sırasında kazalar olması normaldir. Özellikle kediler yolculuk sırasında daha fazla stres ve kaygı yaşadığı için taşıma çantasının içerisine tuvaletlerini kaçırabilirler. Çantanın içerisini kuru tutmak için koruyucu çiş pedi koyarak beklenmedik kazalar olması durumunda hem kedinizi hem de çantasını temiz tutabilirsiniz.

Dekosoy Yatak Koruyucu Köpek Kedi Çiş Pedi’ni kedinizin çantasının içerisine sererek tuvaletini kaçırması durumunda çantanın kuru kalmasını sağlayabilirsiniz. Üst kısmı süper emici, alt kısmı ise sızdırmaz olan bu pedler ile hem kediniz hem de çantası temiz ve kuru kalacak.

 

  1. Katlanabilir kedi tuvaleti

Kedinizin yolculuk sırasında tuvalet ihtiyacını da düşünmeniz gerekecek. Kedinizin evdeki tuvaleti çok büyük olabileceği için katlanabilir bir kedi tuvaleti alarak arabanızda istediğiniz yere sığdırabilir ve gerektiği zaman kumları kolayca boşaltabilirsiniz.

Garfield Katlanabilir Kedi Tuvaletini isterseniz aracınızın içerisinde isterseniz de gittiğiniz yerde açarak kolayca kullanabilirsiniz. Katlandığı zaman cüzdan büyüklüğünde olan tuvaleti kediniz kullandıktan sonra kolayca temizleyebilirsiniz.

  1. Katlanabilir mama kabı

Yolculuk sırasında kedinizi beslemeniz ve suyunu vermeniz gerekecek. Mama ve su kabının çok yer kaplamasını istemiyorsanız, katlanabilir kaplara bakabilirsiniz. Bu kapları katlayarak istediğiniz yerde kolayca saklayabilirsiniz.

350 ml kapasiteye sahip Luna Katlanabilir Kedi Köpek Mama ve Su Kabı ile yolculuğunuza ara verdiğinizde kedinizin su ve mama ihtiyacını karşılayabilirsiniz. İşiniz bittiğinde kolayca temizleyip kaldırabileceğiniz kaplarla yolculuk sırasında işinizin kolaylaştığını göreceksiniz.

  1. Kedi evi

Kediler genelde bulundukları ortamı seven canlılar oldukları için gideceğiniz yere evde kullandığınız bir eşyayı götürerek yabancılık çekmemesini sağlayabilirsiniz. Tatile çıkmadan önce taşınması kolay bir kedi evi alarak evinizde kedinizin kullanmasını sağladıktan sonra gideceğiniz yere yerleştirebilir ve kedinize güvenli bir alan sağlayabilirsiniz.

Ultra Lüx Kedi ve Köpek Evi, kolayca taşınabilir hafif bir yatak olduğu için yolculuklarda yanınızda taşıyabilirsiniz. Düşük ısıda makinede yıkanabildiği için eve gittiğinizde kolayca temizleyebileceğiniz bu ev ile kedinizin stresini azaltabilirsiniz.

 

  1. Göğüs tasması

Yolculuk uzun sürecekse kedinizin hareket etmeye ihtiyacı olacak. Çantasını açtığınızda kediniz hızlı bir şekilde gözden kaybolabileceği için dışarı çıkarmadan önce göğüs tasması takabilirsiniz. Arabada göğüs takmasını taktıktan sonra dışarı çıkararak kedinizin vücudunu hareket ettirmesini sağlayabilirsiniz.

Şencanlar Kedi Köpek Yansıtıcılı Tasma’yı istediğiniz şekilde ayarlayarak kedinizin dışarda güvenle gezmesini sağlayabilirsiniz. Kedinizin beden ölçülerini alarak ona göre tercih edebileceğiniz tasma ile kedinizin güvende olduğundan emin olacaksınız.

 

  1. Sakinleştirici sprey

Kediniz yolculuklarda çok huysuzlanıyor ve stres oluyorsa sakinleştirici sprey kullanmak isteyebilirsiniz. Kedinize sakinleştirici enjeksiyon yapmanız pek sağlıklı olmayacağı için daha hafif bir ürünle yolculuğun sorunsuz geçmesini sağlayabilirsiniz.

Felıway Classic 20 ml Kediler Için Sakinleştirici Sprey ile yolculuk nedeniyle stres yapan kedinizi sakinleştirebilirsiniz. İçerisindeki feromon ile kedilerin bulundukları ortamda rahat etmelerini sağlayan spreyi yolculuk sırasında her 4-5 saatte bir kedinizi çantadan çıkararak çantaya sıkıp 15 dakika bekledikten sonra kedinizi tekrar içeri koyabilirsiniz.

  1. Kedi ıslak mendili

Yolda kediniz tuvaletini kaçırabilir ya da dışarı çıkardığınızda üzerine pislik bulaşabilir. Bu durumda suya erişiminiz yoksa ıslak mendil kullanabilirsiniz. Ancak evcil hayvanlar için özel olarak üretilen mendilleri kullanmanız gerekecek.

Bioline Kedi ve Köpek Islak Temizlik Mendili, kedi ve köpekler için özel olarak geliştirilmiştir. Kedinizin tüylerini ve patilerini temizleyebileceğiniz bu mendilleri kedinize bir zarar vermeyeceğini bilerek güvenle kullanabilirsiniz.