Kıvırcık saçlar için birbirinden çarpıcı modeller

Hiç kıvırcık saçlı bir kadının saçından memnun olduğunu gördünüz mü? Genellikle kabarmasından, zor taranmasından ve bakım derdinden şikayet edip dururlar. Aslında en gür saçlar genelde kıvırcık saçlı kadınlarınkidir. O kıvrımlarla yaşamak kolay olmayabilir ama bir davette ya da alışveriş merkezinde saçlarıyla dikkatleri üzerine çeken kadınlardan olmanın tadını çıkarabilirler. İşte size birbirinden başarılı, şık, iddialı ve eğlenceli kıvırcık saçlı Hollywood kadınlarının fikir alabileceğiniz saç modelleri!

Halle Berry

Saçlarını genellikle kısa kullanmayı tercih etmesinden zaten çok cesur olduğunu tahmin etmeniz mümkün ancak uzayan tutamlarıyla lüle lüle bu saç modeli: Efsane! Öncelikle kadınsılık katmış, bunun saç rengiyle de ilgisi var elbette ama esas büyük övgüsüyü saçları hakediyor. Genç görünmek, biraz saçlarınızla eğlenmek ve etkileyici görünmek istiyorsanız bu saç modeliyle istediğinizi alacaksınız.

Julianne Hough

Eğer saçlarınızla uğraşmak istemezseniz veya bir topuzla şık bir davete katılmanız gerekirse, başarılı oyuncu Hough sizin için ilham yaratabilir. Hem asil görünüyor hem dinamik; kusurlu ve dağınık toplanmış topuzu kendisini kusursuzlaştırmış adeta! Öyle değil mi? Dağınık topuzdan vazgeçemiyorsanız bir de bu modeli deneyebilirsiniz.

Jessica Szohr

Ünlü Gossip Girl dizisiyle hayatımıza giren esmer güzeli Szohr, çok cesur ve modern görünmüyor mu? Saçlarının tamamındaki kıvrımlar hem dramatik bir hava katmış hem de yüzünün yapısını yumuşatmış. Genellikle kemikli yüze sahip kadınlara daha çok yakışan kıvırcık saçlarınızı Jessica gibi yana ayırarak ayrıca bir 80’ler havası da yaratabilirsiniz.

Rihanna


Onu her şekilde gördük, denemediği saç rengi ve modeli kalmadı ama en çok kendi etnik kökenine de uygun olarak kıvırcık saçlı görüyoruz. Fotoğraftaki gibi lülelerinizi tepeden toplayarak hem tüm ilgiyi yukarı doğru çekerek yüzünüzü daha uzun gösterebilir hem de gayet havalı görünüm elde edebilirsiniz. Günlük olarak ya da davetlerde hayat kurtarıcı bir model sayılabilir.

Salma Hayek

Latin yıldız yaş aldıkça güzelleşmeye devam ediyor. Saçlarında çok değişiklik yapmayı sevmediğini gözlemlediğimiz Hayek, kıvırcık saçlı Hollywood kadınlarından biri. Sıklıkla tekrar edeceğimi gibi kıvırcık saç kendisini genç göstermiş ve ayrı bir hava katmış, bir nevi özünü bulmuş. Siz de günlük hayatınızda kıvırcıklarını salık bırakabilirsiniz. Doğal görünüm için biraz yatıştırıcı saç ürünleri kullanabilir, ya da banyodan çıktıktan sonra nem verici bir ürünle doğal kurumaya bırakabilirsiniz. Sonuç mükemmel olacaktır.

Blake Lively

Başarılarına başarı eklemeye devam eden, genellikle mutlu evliliğiyle ve şık tarzıyla kendinden söz ettiren genç aktris doğal kıvırcık saçlarını değiştirmeyi pek düşünmeyen ünlülerden. Fotoğraftaki modelle romantik bir havaya bürünmüş ve ayrıca yaşına uygun renk ve minik yan örgüsüyle de çok sempatik görünüyor.

Drew Barrymore

Dalgalı veya kıvırcık saçlarından asla vazgeçemeyen bir diğer aktris ise Drew Barrymore. Kendisini hem dalgalı ve salık bıraktığı saçlarıyla görmekten aslında biraz sıkılmış olabiliriz. Yakışmasına yakışıyor ama nasıl bir kadın uzun süre boyunca değişiklik istemeden dayanabilir ki? Siz de Barrymore gibi doğallıktan yanaysanız ya da üşengeçseniz, saçlarınızı banyodan sonra kendiliğinden kurumaya bırakın, elektrikleniyorsa bir elektriklenme karşıtı ürünle saçınızı şımartabilirsiniz.

Andie McDowell

Yaşına uygun saç modeliyle belki de listemizin en asil görünen kadını olabilir. İkonik kıvırcık saçlarını ortadan değil de bir tarafa ayırması yüzüne yakışmış. Ayrıca saçının boyu da yaşına uygun. Orta yaş veya üstündeyseniz, kıvırcık saçlarınızı bu boyda kestirerek kullanmak sizi daha genç ve modern gösterecektir.

Thandie Newton

Westworld dizisiyle çıkış yakalayan oyuncu yarı Afrikalı olmasından dolayı doğal kıvırcık saçlı ünlülerden biri. Bazen hiç uğraşmak istemediğinizde ya da aslında saçlarınız uğraşılmamış gibi görünsün istediğinizde saçınızı fotoğraftaki gibi basitçe yukardan toplayarak sade ama dikkat çekici bir görüntü elde edebilirsiniz.

Jennifer Lopez

Latin güzel vücut kıvrımları kadar yoğun kıvırcık saçlarıyla çok güzel görünüyor. Özellikle kadınsılığınızı vurgulamak istiyor ve yüz hatlarınızdaki kusurları kapatmak istiyorsanız, bu şekilde bir at kuyruğu iş görecektir. Hem de saçlar yüzden geriye çekildiğinden yüzünüz uzun görünecektir. Belki de listemizdeki en doğal ama etkileyici model Lopez’inki olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir