Çiftler için özel günlerde hediye alıp vermek eğlenceli olabiliyor. Özellikle de eşinizin ya da sevgilinizin nelerden hoşlandığını biliyorsanız hediye seçme süreci de hediye almak kadar keyif verebiliyor. Özellikle hediye alırken fiyatlara odaklanarak değil, karşınızdaki kişinin sevdiği şeylere odaklanarak seçim yapmalısınız. Ancak özellikle kadınlara hediye seçmek zaman zaman zor olabildiğinden bu noktada bazı yönlendirmelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Yeni yıl yaklaştığı halde kız arkadaşınıza ya da eşinize ne alacağınıza karar veremediyseniz yazımızdaki öneriler işinize yarayabilir.

 • Ağırlıklı battaniye

Son yıllarda ağırlıklı battaniyeler özellikle anksiyete ve depresyon gibi durumlarda sık sık tercih ediliyor. Tabi ki ağırlıklı battaniyeleri sadece bu durumlar için değil kız arkadaşınızın kendisini uyurken daha huzurlu hissetmesi için alabilirsiniz. Kişinin ağırlığına ve boyuna göre değişik ağırlıklarda ve boylarda alınabilen bu battaniyeler, kız arkadaşınızın gece uyurken üstünün açılma riski olmadan rahat rahat uyumasına yardımcı olacaktır.

 • Akıllı telefon eldiveni

Günümüzde pek çok kişi akıllı telefon kullanıyor. Ancak özellikle kışın soğuk havalarda dokunmatik ekranlara dokunmak sıkıntı yaratabiliyor. Normal eldivenlerle telefon konuşması yapmak ya da mesajlaşmak istendiğinde eldivenleri çıkarmak gerekiyor. Bu durum da ellerin üşümesine neden olabiliyor. Bu nedenle bu kış kız arkadaşınızın eldivenlerini çıkarmadan telefonunu kullanabilmesi için ona akıllı telefonlar için geliştirilmiş dokunmatik ekranlarda kullanılabilen eldivenlerden alabilirsiniz.

 • Cep telefonu lens kiti

Pek çok insan gerek sosyal medyaya koymak için gerekse anı olarak saklamak için sevdiği anları fotoğraflamayı seviyor. Kız arkadaşınız da telefonla fotoğraf çekmeyi seviyorsa onun için kamera lens kitleri alabilirsiniz. Telefon kameralarında kullanılabilen kitler sayesinde fotoğraflara farklı açılar ve efektler kazandırılabiliyor. Üstelik bu kitleri kullanmak çok kolay. Fotoğraf çekmeyi ve çekilmeyi seven bir kız arkadaşınız varsa cep telefonu lens kitlerine mutlaka göz atmalısınız.

 • Rahat ve kaliteli yatak örtüleri

Her kadın rahat ve güzel yatak örtüleri içinde uyumayı sever. Kız arkadaşınızın neleri sevip sevmediğinden emin olamıyor ve hediye seçmek için az bir zamanınız kaldığını düşünüyorsanız yatak örtüleri ile kız arkadaşınızı mutlu edebilirsiniz. Kız arkadaşınızın nasıl bir desenden hoşlanacağından emin değilseniz basit ve kaliteli görünen takımları seçmeyi deneyebilirsiniz.

 • Mum yapımı seti

Pek çok kadın evinde renk renk mumlar bulunmasından hoşlanır. Kız arkadaşınızın evinde mumlar olduğunu gördüyseniz ona kendi mumlarını yapması için set hediye edebilirsiniz. Mum yapmak hem zor bir iş değil hem de yaratıcılığın konuşabileceği bir alan. Bu nedenle kız arkadaşınız mumları sevdiğinden bahsediyor ve mum almayı seviyorsa ona mum yapma seti hediye edebilirsiniz.

 • Termos

Günümüzde kahve içme alışkanlığı eskiye göre daha çok yaygınlaşmış durumda. Genelde kahve içmeden gün içinde kendimize gelemiyoruz. Kız arkadaşınız da kahve içmeyi seviyor ve her gün kahve içmeden duramıyorsa ona kahvenin sıcaklığını koruyan bir termos ya da kupa hediye edebilirsiniz.

 • Spor ayakkabı

Spor ayakkabı çoğu kişinin günlük hayatta tercih ettiği ayakkabılardır. Daha klasik ve şık ayakkabıları kız arkadaşınızın zevkine göre seçmeniz ve doğru bedeni bulabilmeniz zor olabileceğinden spor ayakkabı hediye edebilirsiniz. Bu sayede hem beğenebileceği hem de ayaklarının rahat edeceği bir hediyeyi almış olursunuz.

 • Kolye

Kadınlar genelde takı takmayı severler. Özellikle de kolyeler bir kıyafeti tamamlamakta sıkça tercih edilen aksesuarların başında geliyor. Kız arkadaşınızın takı takmayı sevdiğini biliyorsanız ona sade ve şık bir kolye alabilirsiniz.

 • Akıllı bileklik

Son yıllarda akıllı bileklikler pek çok kişi tarafından kullanılır oldu. Bu bileklikler özellikle spor yapmayı seven kişiler tarafından tercih ediliyor. Kız arkadaşınız spor yapmayı seviyorsa ona aktivitelerini takip edebileceği bir akıllı bileklik hediye edebilirsiniz. İnternette her bütçeye uygun pek çok markanın sattığı bilekliklere göz atabilirsiniz.

 • Deri makyaj çantası

Kız arkadaşınızın makyaj malzemeleri kullandığını ve bunları yanında taşıdığını biliyorsanız ona şık bir makyaj çantası hediye edebilirsiniz. Kadınlar, genelde her an her yerde hazırlıklı olmayı istediklerinden makyaj malzemelerini yanlarında taşımayı severler. Bunları şık bir deri çantada taşımak her kadının hoşuna gidecektir.

 • Kitap

Kız arkadaşınızın kitaplara değer verdiğini ve ne tarz kitaplar okumayı sevdiğini biliyorsanız ona yeni yıl için kitap almak oldukça seveceği bir hediye olacaktır. Özellikle kitabı özenli bir şekilde araştırarak ve içine onu sevdiğinizi gösterecek bir not yazarsanız böyle güzel bir hediye karşısında çok mutlu olacaktır.

 • Çorap

Yeni yıl hediyesi olarak çorap almak fikri garip gelse de kış mevsiminin etkilerini hissettiğimiz bu günlerde güzel bir çift çorap almak kız arkadaşınızı mutlu edebilir. Özellikle de size sık sık ayaklarının üşüdüğünden bahsediyorsa ona ayaklarını sıcak tutacak şık, sevimli ve rengarenk çoraplar alabilirsiniz.

 • Saç şekillendirici

Pek çok kadın saçlarıyla uğraşmayı sever. Kız arkadaşınızın saçlarında maşa, düzleştirici ve fön gibi şekillendirici aletler kullandığını biliyorsanız kendisinde olmayan bir saç şekillendirici almanız hoşuna gidecektir. Tabi ne alacağınıza karar vermeden önce hangi şekillendiricilere sahip olduğu ya da nelere ihtiyacı olduğu konusunda ağzını arayabilirsiniz.

 • Fotoğraf çerçevesi

Hediye alırken daha romantik bir şeyler düşünüyor ve hediyenizin ona ikinizi hatırlatmasını istiyorsanız şık bir fotoğraf çerçevesi alabilirsiniz. Beğendiğiniz fotoğraf çerçevesinin içine ikinizin yer aldığı bir fotoğraf koyarak ve hediye paketinin içine onu sevdiğinizi ifade eden güzel sözler yazarak ona çok güzel bir yeni yıl hediyesi verebilirsiniz.

 • Spor salonu üyeliği

Spor salonları kendine bakmak ve fit kalmak isteyenler için son yıllarca oldukça popüler hale geldi. Kız arkadaşınızın hali hazırda gittiği bir salon yoksa ancak spor yapmayı istiyorsa ona spor salonu üyeliği hediye ederek isteğini yerine getirebilirsiniz.

 • Hoparlör ya da kulaklık

Hepimiz sevdiğimiz müzikleri dinlemeyi severiz. Bu müzikleri özellikle kaliteli hoparlörler ya da kulaklıklar ile dinlemek müzik keyfini arttıran etkenlerdir. Kız arkadaşınız müzik dinlemeyi seviyorsa ona güzel bir kulaklık ya da hoparlör hediye ederek sevdiği müzikleri daha kaliteli bir şekilde dinlemesini sağlayabilirsiniz.