Defterler, kitaplar ve sırt çantaları; tüm bunlar hazırlık gerektirir. Sevimli küçük bir kız çocuğu olduğunuz zaman, milyonlarca farklı yöne çekiliyormuş gibi hissedebilirsiniz! Kızınızı anlamaya çalışın. Ayrıca her sabah yeni bir saç modeliyle okula gitmek isteyebilir çünkü okul onun için eğlenceli ve güzel vakit geçirdiği bir yer! Aşağıda genç kızlar için en güzel saç örgüsü modellerini bulacaksınız.

Atkuyruğunu Hareketlendirin


Okul için saç modelleri söz konusu olduğunda, basit bir atkuyruğu tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu pratik modele, biraz narin bir güzellik katın ve etrafındaki örgüyü kıvırıp biraz süsleyin. Saçı tarayın ve yüksek bir atkuyruğu yapın. Atkuyruğundan ortalama 7 santimlik bir tutam alın ve sonuna kadar basitçe örün. Örgünün ucunu bir saç lastiği ile sabitleyin. Örgülü tutam ile atkuyruğunu 3 veya 4 kez çevirin. Saç lastiğini örgünün ucundan çıkarın. Modeli tamamlamak için örgünün ucu ve atkuyruğunu lastikle bağlayın.

Kısa Saçlarınıza Taç Takın

Kızınızın saçını örmek, saçlarını sıkıca ve şiddetli bir şekilde bağlamak anlamına gelmez. Yeni bir görünüm oluşturmak için örgüyü farklı bir yerde konumlandırmayı deneyebilirsiniz. Saçını tarayın. Biraz saç spreyi sıkın. Saçı bir tarafa ayırın. Saçı ayırdığınız yönde, en önden 7 santimli bir tutam alın ve balık sırtı şeklinde örmeye başlayın. Örgüye, aşağıya doğru değil de yana doğru devam edeceksiniz. Başının etrafında dönmeli. Örgü bittiğinde siyah tel toka ile yerine sabitleyin. Daha fazla hacim vermek ve görünümü tamamlamak için örgüyü gevşetin.

Kurdele ile Hareketlendirin

İşte burada kesinlikle seveceğiniz bir saç modeli daha. Bu kurdeleli ve mibik örgüler onu sevimli gösterecek ve saçlarını yüzünden uzak tutacaktır. Saçları tarayın ve kurdeleyi saç uzunluğundan biraz daha fazla olacak şekilde ölçün ve kesin. Saçları dikey olarak 2 bölüme ayırın. Sol kısmını, kurdele yardımıyla alttan bir atkuyruğuna bağlayın. Atkuyruğunun ucuna kadar kurdeleyi de dahil ederek örün ve bir saç lastiği ile sabitleyin. Aynı şeyleri sağ tarafta da yapın. Sol örgünüzü başınızın üst kısmına yerleştirin ve sağ kulağınızın yanına sabitleyin.

Diğer örgünüzle de aynı şeyi tekrarlayın.

Mısır Örgüsüyle Zarif Bir Atkuyruğu Yapın

Kızınızın saçlarıyla oynayarak kaç harika saç stiline sahip olabilirsiniz! Bu havalı saç modeli, küçük bir at kuyruğunun üzerine zarif bir mısır örgüsü yerleştirilmesini gerektirir. Sıcak mevsimlerde okul ve aktiviteler için mükemmel bir modeldir. Alnın ortasından, 10 santimlik bir saç tutamı alın ve bir saç lastiğiyle bağlayın. Bu atkuyruğunu 2 bölüme ayırın. Mısır örgüsü yapmaya başlayın. Örgünün ucunu bir saç lastiği ile sabitleyin. Örgüyü bir kenara bırakarak tüm saçı orta seviye bir atkuyruğu yapın. Mısır örgüsünü at kuyruğunun üstüne yerleştirin ve görünümü tamamlamak için atkuyruğunun tabanına sabitleyin.

Özel Günler veya Yıl Sonu İçin Eğlenceli Bir Viking Modelini Deneyin

İşte burada bir prenses kıyafeti ile mükemmel gidecek bir saç modeli fikri var. Bu dağınık Viking örgüler aynı zamanda sevimli ve eğlenceli görünüyorlar. Bunun için biraz jöleye veya sabitlemek için saç spreyine ihtiyacınız olabilir. Saçı eşit şekilde 3’e ayırın ve güzelce geçici olarak sabitleyin. Daha sonra önce yanlardaki tutamları balık sırtı şeklinde örün ve son olarak da ortada kalan tutamı örün. Örgülerin ucunu saç lastiğiyle bağlayın. Sabitlemek için sprey sıkabilirsiniz. İsterseniz modelde görüldüğü gibi saçlarını enseye kadar örüp, kalan kısmını bırakabilirsiniz. Bu şekilde bıraktığınızda, örgülerin çözülmemesi için bolca saç spreyi kullanmalısınız.

Kabarık Mısır Örgüsü ile At Kuyruğunu Birleştirin

Şimdi, kızınızın kesinlikle hayran kalacağı klasik örgülü at kuyruğu stiline yeni bir bakış getiriyoruz. Mısır örgüsünün kabarık üst yarısı, saça mükemmel bir doku verir. Bu bir çift kot pantolon ve tişört ile süper sevimli görünecek, çocuklar için en iyi örgü modellerinden biridir.

Tüm saçı geriye doğru tarayın ve yüksek bir atkuyruğu yapın. At kuyruğunun üst yarısını krepe yapın. Ön kısmını daha düzgün bir görünüm vermek için düzeltin. Atkuyruğunun yarısını boş bırakın ve ortasından saç lastiğiyle bağlayın. Sonrasında lastiğin altından mısır örgüsü yapın ve lastikle bağlayın. Daha sonra saçın ortasındaki saç lastiğini kesin veya çıkarın.

Tek Stile Yönelmeyin

İşte, kızının arkadaşlarıyla oynadığı zaman rahat hareket edebileceği bir örgü tarzı. Bu mikro örgüler, saçlarını düzgün bir şekilde bağlı tutarken, çok şık görünmesini sağlar. Saçlarının üzerine sprey sıkın. Tarak yardımı ile saçlarını ortasından ikiye doğru ayırın. Ense kısmını da ayırmak için tarağı kaldırmadan sonuna kadar devam ederek, saçı ayırın. Hem sağ hem de soldaki tutamı yanlarından tutamlar alarak balık sırtı şeklinde örün ve enseye kadar örmeye devam edin. Bittiği yerde lastikle tutturun. Daha sonra her bir örgüyü de 3 eşik parçaya ayırın ve normal şekilde örmeye devam edin. Her bir örgüyü minik ve eğlenceli renkli lastiklerle bağlayabilirsiniz. Bütün saçlar örgülü hale gelene kadar önceki adımları tekrarlamaya devam edin.

Karıştırın ve Deneyin

Kızınıza hangi örgüyü yapacağınıza karar veremiyorsanız, l karıştırıp bir değişiklik yapabilirsiniz. Bu basit örgü ile süper tatlı ve rahat bir saç görünümü oluşturmak için her örgü modelinden yararlanabilirsiniz. Saçlarını tarayın ve sol üst kısımdan 5 santimlik bir saç tutamı alın ve ikiye bölün, mısır örgüsü yaparak devam edin. İsterseniz balık sırtı yaparak devam edebilirsiniz. Böylece 3 modeli de uygulamış olursunuz. Tutamları ince ya da kalın almak size kalmış. Örgü başın arkasına ulaştığında, bir saç lastiği ile sabitleyin. Sağ tarafta da aynı adımları tekrarlayın. Mısır örgüsünün ikisini birleştirip orta tutama ekleyecek şekilde saçınızı 3 ana parçaya ayırın. Birkaç sıra düz örgü ile devam ettikten sonra, lastikle sabitleyip, iki ana tutama ayırın ve mısır örgüsüne devam edin. Saçın ucuna ulaştığınızda, bir saç lastiği ile sabitleyin. Görünümü tamamlamak için örgüyü gevşetin ve krepe yapın.

İşte bunlar genç kızlar için en çok tercih edilen örgü modelleri! Hangilerini denediğinizi bize yazabilirsiniz.