© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Kızıl saçlar için en güzel saç modelleri

Kızıl saçlar farklı tarzlar denemeyi seven kadınların her zaman tercihi olmuştur. Kızıl demek, iddalı olmak ve biraz da aykırı olmak demektir. Saç renginizden sıkıldıysanız ve çarpıcı bir değişiklik yapmak istiyorsanız kızıla kesinlikle şans vermeniz gerekiyor. Ancak saç tipinize ve ten renginize göre seçmeniz gereken farklı kızıllar ve onlara uygun olarak kullanmanız gereken saç modelleri bulunuyor. Siz de hangi kızıl tonlarını deneyebileceğinizi merak ediyor ve uygun saç modellerini görmek için sabırsızlanıyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Koyu ve doğal kızılla birlikte dalgalı saçlar

Saçlarınız koyu tonlardaysa kırmızının yoğun olduğu renkleri denemek için saç renginizi açtırmanız gerekecektir. Bu da saçınızın zarar görmesi demektir. Eğer saçlarınız zarar görmeden kızıl saç sahibi olmak istiyorsanız bu koyu kızılı deneyebilirsiniz. Normalde koyu duran bu renk ışığa çıkınca parlayarak herkesin gözünü kamaştıracaktır. Uzun ve dalgalı saçlar bu saç rengine çok yakışacaktır.

Işıltılı turuncu ile birlikte kısa saçlar

Saçlarınızın ilgi çekici ve sıradanlıktan uzak olmasını istiyorsanız bu saç rengi ve modelini deneyebilirsiniz. Bu rengi elde etmek için saçlarınızda farklı renkler taşımanız gerekiyor. Öncelikle zeminde güzel bir kızıl elde ettikten sonra altın rengi balyajlar ve daha koyu renkte gölgelendirmeler yaparak mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Saç renginin en güzel durduğu saç modeli ise kuşkusuz Emma Stone’unki gibi bir model. Bunun için saçlarınızı kısa ve bob modeli kestirmeniz gerekiyor.

Altın kızıl ile doğal duran saçlar

Doğuştan sarışınsanız size en çok yakışacak saç renklerinden biri altın kızıl olacaktır. Beyaz tenli olmanız bu rengin sizde kendi orijinal saç renginiz gibi durmasını sağlayacaktır. Ancak kendi saçlarınız açık renkse bu kızıldan geri dönmek zor olacaktır. Bunu düşünerek kızıla boyayıp boyamayacağınıza kadar vermelisiniz. Eğer altın kızılı tercih edecekseniz zaten doğal saç renginiz gibi durduğu için saçlarınızda da doğal bir duruş kullanabilir ve onları düzleştirici ile çok hafif bir şekilde dalgalandırabilirsiniz.

Çilek sarısı kısa saçlar

Bu kızıl tonu, sarı boya ile bakır boyanın karışımı ile elde edilir. Doğuştan sarışınsanız ve özellikle kaş ve kirpik renginiz de sarıysa bu saç sizde çok doğal duracaktır. Sarı saçlardan hoşlanmıyor ancak saçınızda koyu kırmızı renkler de denemek istemiyorsanız çilek sarısı rengi tam size göre. Üstelik bu renk, kısa saçlara çok yakışıyor. Onun için kısa kestirdiğiniz saçlarınızı maşayla dalgalandırırsanız son derece ilgi çekici görünebilirsiniz.

Kızıl kahverengi ile doğal duran dalgalar

Saçlarınız kahverengiyse ve çok marjinal bir değişiklik yapmak istemiyorsanız bu kızıl yansımalı kahveyi deneyebilirsiniz. Saçlarınızda sıcak renkler kullanmak yüz hatlarınızı daha yumuşak gösterecektir. Saçlarınız ister düz ister dalgalı olsun, bu saç rengini her şeyle kullanabilirsiniz. Ancak özellike uzun saç tercih edip kırık fön yaparsanız saç modeliniz daha da iddialı duracaktır.

Şeftali kızılı ve uzun saçlar

Eğer ten renginiz soluksa ve biraz sıcaklık kazansın istiyorsanız şeftali tonu kızılları deneyebilirsiniz. Özellikle sonbahar aylarına çok yakışan bu renk ile hem cildiniz daha canlı görünecek hem de ilgi çekici saçlara sahip olacaksınız. Şeftali saç rengini elde edebilmek için çilek sarısı ile açık turuncu arasında bir renk kullanmanız gerekiyor. Bu rengi uzun saçlarla kullanmanız da onlara ayrı bir hava katacaktır.

Doğal bir duruş için fönlü bronz sarı saçlar

Açık kumral ve düz saçlarınız varsa bu renk ve model size çok yakışacaktır. Bronz sarı saçlar bu yıl da yine çok moda. Çilek sarısına benzeyen bu renk özellikle kendi saçlarınız açık renkse çok kullanışlı olacaktır. Çünkü dip boyanız gelse bile göze rahatsız gelen bir görüntü oluşturmayacaktır. Bu saç rengini yandan ayırdığınız fönlü saçlarınızla kullanabilirsiniz.

Cesur bakır tonlar ile dümdüz saçlar

Bakır renkleri tüm dünyada olduğu gibi son yıllarda ülkemizde de moda oldu. Bu rengi denemekten korkuyor ve rengi tutturamayacağınız düşünüyorsanız fotoğraf yardımıyla da kuaförünüze danışarak istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Bakır rengin bu koyu tonları ile dümdüz yaptığınız orta uzunluktaki saçlarınız güzel bir uyum yakalayacaktır.

Maşayla dalgalandırılmış sıcak tonlu kızıllar

Her ne kadar sarı saç pek çok kadın tarafından tercih edilse de havalı görünmek için sadece sarı saç kullanacaksınız diye bir şart yok. Hollywood ünlüleri bile artık kızıl saç tonlarına çok fazla şans veriyor. Uzun, maşaladığınız saçlarınızla birlikte kullanacağınız bu turuncu renk ile modaya uyum sağlayabilirsiniz.

Kıvırcık saç ile kızılın uyumu

Kızıl boyadığınız saçlarınızı düz ya da dalgalı kullanacaksınız diye bir şart yok. Özellikle kıvırcık saçlıysanız kızıl renk size çok yakışacaktır. Kızıl zaten ilgi çekici bir renk. Kıvırcık saçlar ile daha da ilgi çekecek olan bu kızıl ile çok uyumlu bir ikili elde edeceksiniz.

Düz saçlar için ışıltılı kızıl

Saçlarınızı kızıla boyadığınızda hepsinin tek renk olması gibi bir şart yok. Kızıla boyadığınız saçlarınızın üstünde başka renkler deneyebilirsiniz. Örneğin kızıl olan saçlarınıza ışıltı katmak için çilek sarısı ışıltılar deneyebilirsiniz. Böylece saçlarınızın rengi daha açık ve ışıltılı duracaktır. Bu kadar iddialı bir renkle daha sade saçlar kullanabilirsiniz. Bu modeldeki gibi yandan ayrılmış düz saçlar, renk için gayet uygun olacaktır.

Yandan ayrılmış altın bakır saçlar

Özellikle bu yıl karşımıza çıkan çok önemli bir saç rengi var, o da altın bakır. Uzmanların önerisine göre doğal kızıl gibi görünmek istiyorsanız saçlarınızı bakıra, özellikle de altın bakır rengine boyamanız gerekiyor. Altın bakır rengi yaptığınız saçlarınızı orta uzunlukta, tek tarafını kulak arkasına atarak ve su dalgası yaparak kullanabilirsiniz.

Uzun saçlar ile kullanılan canlı mercan

Daha marjinal renkler denemek istiyorsanız daha farklı bir kızıl deneyebilirsiniz. Bunun için önerimiz canlı mercan kızılı olacaktır. Kızıl ve sarının birleşimi olarak düşünebileceğiniz bu renge olan talep her geçen gün artıyor. Siz de modaya uymak isterseniz saçlarınızı yandan ayırıp maşalayarak bu rengin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir