Kocanızın sürekli cinsel ilişki istemesinden dolayı endişe mi ediyorsunuz?

Onun neden bu kadar istekli olduğunu bilmek mi istiyorsunuz?

Uyuşmayan cinsel isteğinize rağmen onu mutlu mu etmek istiyorsunuz?

Eğer öyleyse okumaya devam edin.

Ancak ilk önce aşağıdaki bir kaç cümleyi dikkatlice okuyun.

Partnerinizin cinsel iştahındaki ani değişim sebepsiz değildir.

Çoğu zaman ilişkinizdeki bir değişimden kaynaklanır. Bu değişimin ne olduğundan emin değilseniz, sizin arkanızdan çevrilen bir iş de olabilir.

Partnerinizin bu konuda dürüst olması nadirdir. Bilmenin tek yolu ise keşfetmektir.

Kocam Neden Bu Kadar Cinsel İlişki İstiyor?

Onun bu kadar seks istemesinin pek çok sebebi olabilir. Aşağıda bazı pratik ve duygusal sebeplere değindik.

Erkeklerin Libidosu Genelde Daha Yüksektir

Erkekler temel olarak kadınlardan daha fazla libidoya sahiptirler. Basitçe, cinsiyet olarak daha yüksek cinsel isteğe sahiptirler. Bunun büyük kısmı biyolojik temelli olabilir. Sebebi hormonlar ve ayrıca fiziksel ihtiyaçlar olabilir.

Erkeklerin tohumlarını yaymak için olabildiğince çok seks yapmaları gerekir. Biyolojik olarak soylarının devam etmesine programlıdırlar. Evlendiğinizde size pek de öyle gelmez ve sizi gördüğünde cinsellik yaşamak istediğini düşünürsünüz fakat bunun seks bağımlılığından değil, değiştirmesi zor ilkel güdülerden kaynaklandığından emin olabilirsiniz.

Kadınlar için cinsel istek daha düşüktür çünkü bedenlerindeki hormonlar erkekler ile aynı değildir. Kadın hormonları farklı olsa da, kadınların cinsel isteği yumurtlama dönemi ile bağlantılıdır. Yani kadının bedeni yumurta ürettiğinde libidosu daha yüksek olacaktır.

Bölgesini İşaretleme Yöntemidir

Duygusal olarak eşitlik çağında yaşıyoruz ancak erkeğin cinsel isteği karısını koruması gereken zamanlardan köken alır. Bir kadınla sürekli yatmak bir erkeğin bölgesini işaretlemesini ve erkekliğinin bilinmesini sağlar.

Bunun sonucunda ilişki yaşamak onun ne kadar erkek olduğunu göstermesinin yolu olabilir. Ne kadar erkek olduğunu göstererek başka bir partner bulmanızı engeller. Bazı erkekler bu bölge işaretlemesini daha az yapmaktan mutludurlar ancak bazı erkekler ise her fırsatta ilişki yaşamak isterler.

Bu bazılarına garip gelebilir ancak evli erkeklerde ve uzun süredir evli olanlarda bile erkeğin cinsel isteğinin ardında bu vardır. Bu nedenle cinsellik ilişkilerde önemlidir.

Düşük Özgüven

Bazı insanlar özgüven eksikliği nedeniyle aşırı cinsel isteğe sahip olabilirler. Bazıları güvensizliklerini başka şekilde gösterirler ancak düşük özgüven sahibi olan insanların bunu arttırmak için çok miktarda cinsel ilişki yaşamak istemeleri mümkündür.

Eğer kocanız özgüven eksikliğinden dolayı sık sık cinsel ilişki çabası gösteriyorsa ve siz de reddederseniz, bu onun duygularına zarar verebilir. Zararlı olabilir çünkü sık sık reddetmeye başladığınızda ve bunun ona zarar verdiğini bildiğinizde, her istediğinizde onunla yatmak zorunda gibi hissedebilirsiniz.

Birisiyle yatmak için zorunlu hissetmek pek de güzel bir pozisyon değildir. Eğer ilişkinizde arada bir böyle bir durum oluyorsa, kocanızla oturup konuşmak ve bu konuyu tartışmak iyi bir fikir olabilir.

Bazı İnsanlar Diğerlerinden Daha Fazla İlişki İsterler

Erkeklerin kadınlardan daha fazla libidoya sahip olmaları gibi, kocanız da ikiniz farklı insanlar olduğunuz için bu kadar seks istiyor gibi görünebilir. İki insanın cinsel isteği aynı olmaz. İlişkide bir taraf her zaman diğerinden daha fazla ilişki isteyecektir.

Bazen kadınların da erkeklerden daha fazla ilişki istedikleri durumlar olur. Daha önce dediğimiz gibi durum genelde böyle olmaz ve kocanızın cinsel isteği sizden fazla olduğundan çok fazla istiyor gibi gelebilir. Eğer kocanızın cinsel isteği hep böyle olduysa ancak siz geçmişte daha fazlasını istediyseniz, sizin istediğinizi düşünerek her fırsatta ilişki yaşamak isteyebilir. Libidonuzu korkutucu bulan o olabilir.

Peşinde Koştuğunun Gerçekten Cinsel İlişki Olduğundan Emin Olun

Bazen kadınlar kocalarının dokunuşlarından kaçarlar çünkü onun ilişki peşinde olduğunu düşünürler. Bu nedenle onun sürekli cinsel ilişki istediğini düşünüyorsanız, onun gerçekten ilişki isteyip istemediğini iyi düşünün.

Size karşı sevgi dolu olmak istiyor olabilir ve gösterdiği işaretler cinsel ilişki için olmayabilirler ve işaretleri yanlış okuyor olabilirsiniz. Elbette daha ileri gitmek de istiyor olabilir ancak bu illa ki ilişkinin aklından geçtiği anlamına da gelmez.

İlişkilerdeki bu tip durumların ortaya çıkmasının en büyük sebeplerinden birisi iletişimdir. Eğer onun çok cinsel ilişki istediğini düşünüyorsanız ancak aslında istemiyorsa, onun başka sinyallerini de yanlış algılıyor olabilirsiniz.

Benden Daha Fazla İlişki İsteyen Kocamla Nasıl Başa Çıkabilirim?

Seks Seksi Getirir

Kadınların anlaması başta zor olabilir ancak kocanız her seks istediğinde buna katılmanız, düşük libidolu olan tarafın bile zamanla cinsel isteğinde artış yaşanmasını sağlayacaktır.

Çünkü seks seksi getirir. Bunun temel sebeplerinden birisi birbirinizle her yattığınızda birbirinizi tatmin etmeyi daha iyi öğrenmenizdir. Karşıdaki kişinin ne istediğini ve istemediğini içgüdüsel olarak bilirsiniz.

Bunun sonucunda iki tarafın da arzusu artar ve sürekli olarak daha fazla cinsel ilişki yaşamak istersiniz.

Bunu Bir İltifat Olarak Görün

Her istediğinde kocanızla yatmak biraz yorucu olabilir ancak onun sizi bu kadar istemesi gurur verici de olabilir. Bunu bir iltifat olarak da görebilirsiniz.

Bunu hatırlaması özellikle de çok uzun süredir evliyseniz zor olabilir ancak seksin iki yönlü bir cadde olduğunu unutmayın. Onunla yatmak istemeniz de onu sevindirecektir ve bu nedenle ilişkiyi siz başlatırsanız, bu durum onu çekici bulduğunuz anlamına geldiğinden o kadar çok ilişki yaşamak istemeyebilir.

Düşük libidosu olan taraf genelde karşısındaki kişinin onu fiziksel olarak çekici bulmasını kendine hak görür. Ancak kocanızın da fiziksel olarak onunla ilgilendiğinizi hissedebilmesi gerekir.

Ayrıca sizinle her fırsatta ilişki yaşamak sitemesi sizin de özgüveninizi arttırabilir. Kendinize daha fazla güvenirseniz, yatak odasında da daha güvenli hissedeceksiniz ve daha fazla cinsellik isteyeceksiniz.

Cinsel İlişki İkinizi Yakınlaştırabilir

Kocanızın sizi her gördüğünde ilişki yaşamak istemesinden endişe etmemeniz gerekmesinin bir diğer sebebi ise cinselliğin ikiniz arasındaki bağı korumanın çok iyi bir yolu olmasıdır. Hatta cinsel ilişki yakınlaşmak ve ilişkiyi güçlendirmek için çok iyi bir yoldur.

Bunun böyle olmasının ve sadece ikiniz arasındaki özel bir iş olmamasının sebebi, kocanızın cinsel isteğinin karşılanmasını sağlayan tek kişinin siz olmasından dolayı ilişkinize güven unsuru getirebilmesidir.

Ek olarak birisi ile ilişki yaşamak çıplak olduğunuzdan veya cinsel isteğinizin sınırlarını keşfettiğinizden dolayı size çok savunmasız hissettirebilir. Yargılanmadan kendiniz olabileceğiniz için ilişkinizde büyük bir güç kazanabilirsiniz.

Kocanızla her cinsel ilişkinizde bunu onun ne istediğini keşfetmek ve ona kendi isteklerinizi göstermek için bir fırsat olarak görün. Böylece cinsel hayatınızı daha iyi hale getirebilirsiniz.

Kafa Rahatlığı Verir

Uygulama düzeyinde, kocanızın sizi her gördüğünde cinsel ilişki yaşamak istemesi size kafa rahatlığı da verebilir. Eğer sizinle bu kadar ilişki yaşıyorsa, ihtiyacı karşılanıyordur ve başka kadınlarla ilişki yaşamaya çalışmaz.

Bunun sonucunda güveniniz artar ve cinsel hayatınız daha iyiye gidebilir. Kocanızın sadece sizinle ilişki yaşaması insana güç verir. Onun cinsel ihtiyaçlarını karşılayabilen tek kişi olarak bunu avantajınıza kullanabilirsiniz ve kendinizle barışabilir, ilişkinizi iyileştirebilirsiniz.

Cinsel Yakınlık İlişkinin Temel Taşlarındandır

Birisiyle cinsel düzeyde yakınlaşmak ilişkinin temel taşlarındandır çünkü arzu ve fiziksel yakınlık ihtiyacı tutkuyu arttırır. Tutku sağlıklı bir ilişki için önemlidir ve destek ve saygı konusunda ilişkinin diğer bölümlerinin sağlamlaşmasını sağlar.

Ayrıca tutku romantik ilişkiyi platonik ilişkiden ayırmaya yardımcı olduğu için romantik ilişkiler için temeldir. Cinsel yakınlık olmaksızın evliliğiniz arkadaşlık veya uzun vadeli yoldaşlıktan farklı olmazdı.

Bu tip ilişkilerde mutlu olmak mümkün ancak yaşam boyu süren evlilikler için partnerlerin birbirlerini fiziksel olarak da arzu etmeleri gerekir.

Bunu anlayarak kocanızın cinsel isteğini de anlayabilirsiniz. Sizinle ilişki yaşamak sadece tatmin için değildir. Bu onun size yaklaşma ve ilişkinizi güçlendirme yoludur.

Onu Benimseyin

Eğer kocanızın çok tutkulu bir doğası varsa bu çok seks istemesine sebep olabilir ve yapılabilecek en iyi şey bunu kabullenebilmektir. Partneriniz olarak hayatınızda yer alacak ve bu nedenle onun sizden daha fazla isteği olduğunu kabullenip hayatınıza devam etmeniz gerekiyor.

Bunu yaptığınızda, cinsellikten daha fazla keyif alacaksınız ve daha sık bu modda olacaksınız. Onun daha yüksek libidosunu kabullendiğinizde, kendinizi bu akışa bırakmak daha kolay olacak.

Bununla birlikte ona nelerden hoşlandığınızdan bahsetmek ve isteklerinize dair açık iletişim kurmak da önemli. Erkekler genelde daha düz insanlardır ve bu nedenle sözlü olarak isteklerinizi söylemeniz konusunda daha açık olacaklardır.

Tüm çiftler daha fazla konuştuklarında pek çok konuda daha iyi hale gelebilirler.