Doğum Tarihi: 20 Ocak – 18 Şubat

Gezegeni: Satürn, Uranüs

Zodyak Elementi: Hava

Rengi: Mavi

Günü: Cumartesi

Değerli Taşı: Siyah inci, opal ve safir

Mottosu: Sürekli değişiyorum ve gelişiyorum

Enerjisi: Yang

Kova burcu erkeği, doğuştan gelen yaratıcılığı nedeniyle sanat galerileri, müzeler veya zanaat şovlarında sık sık bulunabilir. Başkaları için duydukları büyük şefkatleri sıklıkla onları çeşitli yardım etkinliklerinde görebilirsiniz. Bu yüzden bu tür olaylara liderlik eden veya bu tür olaylara katılan Kova erkeklerini diğerlerinden ayırt etmek zor olmayacaktır.

Kova erkeğini tanımak genellikle zor değildir. Yeni insanlarla tanışmayı çok isterler ve insanları genelde yeni bir macera olarak görürler. Kova erkekleri, karşısındaki tamamen analiz etmek ister.

Bir Kova erkeği ile ilişkiniz olduğunda asla sıkılmasına izin vermeyin. Onu bir süre destekleyip ara sıra birlikte macera ve keşifler yapmanız gerekecektir. Ayrıca, ihtiyaç duyduğu zaman onun alanına ve özgürlüğüne izin vermelisiniz. Bunu yapmazsanız, sıkıştığını hissedebilir ve bir sonraki potansiyel aşk macerasına geçebilir.

Her konu Kova burcu ile bir tartışmaya dönüşebilir. Bir Kova erkeği ile beraberseniz, bunu sık sık kendinize tekrarlayın. Görüş farklılıkları genellikle ilişki uyumluluğu açısından önemlidir. Bu nedenle Kova erkeği ile olan ilişkiniz kesinlikle zihinsel olarak sağlıklı olmalıdır. Kova erkeği, partneri ile arasındaki entelektüel mücadele sona erdiğinde yeni bir partner arayacaktır.

Kova Burcu Erkeği Fiziksel Özellikleri

Kova burcu erkeğini fiziksel olarak ayırt etmek zor olabilir. Ancak bu burç erkeklerinin genelde ince ve çocuksu bir vücuda sahip oldukları söylenebilir. Yüz ifadeleri ise diğer insanlar için genelde saf bulunur. Çoğu Kova erkeğinin başı doğal olarak biraz öne eğik olur, ancak gözlerinde daima gülümseyen bir ifade vardır. Yüz hatları genelde asil olan bu erkeklerin kulakları küçüktür ve dudakları incedir.

Kova Burcu Erkeği İleri Görüşlüdür

Kova erkeği hırslıdır ve ileri görüşlüdür. Bu durum hem kendi geleceği hem de içerisinde olduğu toplumun geleceği için geçerlidir. Öyle ki içerisinde bulunduğu dünyayı olumlu yönde değiştirmek ister ve bunun için çana gösterir. Bu nedenle dünyanın daha iyi bir hale geldiğini görmek için yapmayacağı şey yoktur.

Kova Burcu Erkeği Zekidir

Kova erkeği oldukça zekidir ve bir şeyi analiz ederken ya da bir sorunu çözmek isterken düşüncelerinin içerisinde kaybolur. Her şeyin mümkün olduğunu düşünür ve bir şeyleri uzun süre analiz etmeyi sever. Bu da onların diğer görüşlere karşı hoşgörülü olmasını sağlar. Kova erkeği bazen kendi düşünceleri nedeniyle dikkati dağınık hissedebilse de bir soruna tarafsız bir bakış isterseniz, bunun için başvurabileceğiniz en iyi kaynak Kova erkeği olacaktır.

Kova Burcu Erkeği Şahsına Münhasırdır

Kova burcu erkekleri tanıyabileceğiniz en şahsına münhasır insanlardan biridir ve bundan gurur duyarlar. Son derece yenilikçi olan bu erkekler projeler ya da iş ile ilgili başka konular söz konusu olduğunda alışılmış kalıpların dışında düşünmekten korkmazlar. Hatta her şeyi daha iyi hale getirmek için devrimci fikirlere sahiptirler. Bu yönleri zihinlerinin yaratıcı olmasına ve sanat alanında başarılı olmalarına da yardımcı olur. Kova erkekleri genelde sıra dışıdır ve onlar için sıradan olan şeyler sıkıcıdır.

Kova Burcu Erkeği Mesafelidir

Kova erkeğinin olumsuz yönlerinden bir tanesi mesafeli olmalarıdır. Dışarıdan duygusuz ve soğuk görünebilirler. Olayları çok fazla analiz etmeleri yüzünden dış dünyadan ve etrafındakilerden kopabilirler. Bu nedenle Kova erkeklerinin insanları kendilerinden uzaklaştırmamak adına bu durumun farkında olmaları gerekir.

Kova Burcu Erkeği Aşırı İdealisttir

Kova erkeğinin ileri görüşlü olması iyi bir özellik olsa da aslında bir yandan da sahip oldukları bir dezavantajdır. Çünkü bu erkekler fazla idealist olduklarında kendilerine çok yüksek standartlar belirleyebilirler. İstediklerine ulaşamadıklarında ise memnuniyetsiz, hayal kırıklığına uğramış ve depresif hissedebilirler.

Kova Burcu Erkeği Öngörülemezdir

Kova burcu değişimle ilgilidir ve genelde daha iyi olmak için değişim geçirir. Bu özelliği nedeniyle Kova erkeği öngörülemezdir diyebiliriz. Kova erkeği genellikle duygusuz gibi görünse de bunun nedeni, duygularını aniden ortaya çıkan patlamalarla gösterme eğiliminde olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle hayatlarında çok fazla baskıyla karşı karşıya kalan Koca erkekleri bu ani patlamaları nedeniyle sorunlar yaşayabilir.

Kova Burcu Erkeği İş Hayatı

Kova burcu erkekleri genelde iş hayatında başarılıdır. Para odaklı düşünen Kova erkeği işleri nasıl yöneteceğini ve başarıya ulaştırabileceğini bilir.

Kova erkeği iş hayatında daha başarılı olabilmek için daha iyi stratejiler oluşturmayı, olayları ve kişileri daha doğru yargılamayı, bilgilerini daha güncel tutmayı ve yeni bir işe başlamayı düşünüyorsa seçeceği ürünü ya da hizmeti daha zekice seçmeyi denemelidir.

Kova Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Kova burcu erkeği, aşık olduğunda bunu tam olarak nasıl göstereceğini bilemez. Bir taraftan tam olarak ne kadar heyecan verici ve inanılmaz olduğunu göstermek ister, ancak öte yandan nasıl hissettiğini anlatmakta zorlanır. Geleneksel olarak, Uranüs tarafından yönetilen bu burç bazen duyarsız olduğu şeklinde yanlış anlaşılmalara yol açabilir. Sevgisini ifade etme yollarını bulmak için Kova, iç güvenlik ve güven duygusu inşa etmelidir. Eğer kendi hislerine güveniyorsa, derinlere inmelidir ve gereksiz bir negatifliklerden ve karanlık yaklaşımlardan uzak durmalıdır.

Kova Burcu Erkeği Cinsel Hayatı

Kova burcu erkeği cinsellikte oldukça sınırsızdır. Cinsel enerjisi oldukça fazladır, ancak garip bir şekilde aylarca cinsel ilişki olmadan da yaşayabilir. Birçoğunun kafa karıştırıcı Herhangi bir nedenle bir süre yalnız kalmanın kendisi için en iyisi olduğuna inanıyorsa, çevresindeki herkes onun deli olduğunu iddia edebilir; çünkü mükemmel kadın onun önünde duruyor ve o yine de yalnız kalmak istiyor olabilir. Kova burcu erkeği, bu kadının bekleyeceğine sıkı sıkı inanmaktadır. Ancak çoğu durumda sık sık cinsel birliktelik yaşamak isteyecek ve ciddi bir ilişki içinde değilse partnerini sürekli değiştirmek isteyecektir.

Kova Burcu Erkeği İlişkide Ne İster?

Kova erkeği ile birlikte olmak zor olabilir. Bu erkeğin çok güçlü bir zihni vardır. Bu nedenle kolayca incinmez. Ancak saygısızlık hissederse hakaret etmeden dürüst bir şekilde karşısındaki zarar verebilir. Çoğu durumda koşulsuz olarak güvenilen bir adamdır. Bununla birlikte karşısındaki sinirlendirebilir ve karşısındakinin ilişkideki genel eksikliklerini yüzüne vurabilir.

Kadınlar Kova erkeğine genelde yeteneklerine, ideallerine ve inancına sıkı sıkıya sarılması ile aşık olur. Partneri, hayata bakış açısındaki önyargılarından ve yüzeysel davranışlardan kurtarmayı amaçlar. Kova erkeğini anlamak kolay değildir, çünkü iletişim kurarken her zaman kendi gerçeklerini göstermez. Çoğu zaman zihninin güçlü yanlarını gösterecektir ve uzak ve onurlu bir tutum sergileyecektir. Kova erkeği ilişkide önyargısız, hızlı, akıllı ve heyecanlıdır. Partnerinin geçmişi ile hiçbir sorunu olmayan Kova erkekleri bazen kıskançtır.

Kova Burcu Erkeği Nasıl Bir Arkadaştır?

Kova çok entelektüel, yaratıcı ve analitik bir burçtur. Bu burçta doğanlar zihinsel zorluğu sever ve insanların ve şeylerin iç işleyişini keşfetmek için uğraşır. Kova erkeği dostane bir karaktere sahiptir, bu yüzden kolayca uyum sağlayabilir. Ayrıca son derece merhametlidir ve başkaları için empati sahibidir. Bu göze çarpan özelliklere mizah duygusunu eklenir.

Kova burcu erkeği başkaları tarafından verilen kuralları izlemekten hoşlanmaz. Bu nedenle, kendi başına hareket etmeyi tercih eder. Kaygısız, spontan ve cüretkâr olan Kova erkeği her şeyi deneme eğilimindedir. Kova erkeği için hayat büyük bir maceradır. Yeni bir şey onu heyecanlandırır. Ne yazık ki bu özelliğinin kişisel ilişkileri üzerinde büyük bir etkisi vardır. Çok arkadaşı olabilir, ancak nadiren çok yakın arkadaşı vardır.

Kova Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Kova burcu erkeğinin bir kadında dikkat ettiği en önemli özellik, zeka ve mizah anlayışıdır. Kova erkeğini tanıyanlar onun oldukça esprili olduğunu bilir. Kova erkeği herkesle arkadaş olabilse de en çok zeki ve esprili kişilere değer verdiği için birlikte olacağı kadının da bu özellikleri taşımasını isteyecektir.

Kova erkeği, karşısındakinin düşündüklerini yüzüne karşı söylemesinden hoşlanır. Kendisine meydan okunmasını sever. Ancak yalnızca onun dikkatini çekmek için meydan okumayın. Kova erkeği durduk yere sorun çıkaran insanlardan hoşlanmaz.

Kova erkeği için iyimserlik, hırs ve özgür ruhlu olmak baştan çıkarıcı özelliklerdir. Bu nedenle genelde Yay kadını ile birlikte olur. Yay ve Kova için bu üç özellik her şeyden önemlidir. Kova erkeği gergin ve kurallara sıkı sıkıya bağlı kadınlardan hoşlanmayacaktır.

Kova Burcu Erkeği Nasıl Geri Döner?

Kova burcu erkeği özgürdür ve kalbinden ne geçiyorsa onu yapmak ister. Bu nedenle bu erkeği geri döndürmek zor olabilir. Ancak onu geri döndürmek istiyorsanız, aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz:

  • Ayrılıkla ilgili soğukkanlı olun ve fazla duygusal davranmayın.
  • Ona biraz zaman tanıyın ancak müsait olduğunda kapıları açın.
  • Hiçbir konuda yalan söylemeyin. Aksi halde sizi asla affetmeyecektir.
  • Onun ilgisini çekmek için kendinizle ilgili yeni şeyler keşfedin.
  • İlişkide yanlış giden şeylerle ilgili düzeltmeler yapacağınıza söz verin.

Kova erkeğini geri döndürmek için ona ilişkideki her şeyin kaldığı yerden devam edeceğini söylemeyin. Bu şekilde ilişkiniz başladığında tekrar ayrılacağınızdan korkabilir ya da tekrar bu ilişkiye dönmek istemeyebilir.

Kova Burcu Erkeği Hoşlandığını Nasıl Belli Eder?

Aşk söz konusu olduğunda Kova burcunun duygularını nasıl ifade edeceğini kestirmek zor olabilir. Kova erkekleri aşk ve evlilik üstüne fazla düşünmeyen erkeklerdir. Ancak sizinle ciddi bir ilişki düşünüyorlarsa sizi sevdiklerinden emin olabilirsiniz.

Kova erkeği sevdiklerine çok değer verse de bunu genelde pek fazla göstermezler. Bu erkekler duygularını gösterme konusunda utanç duyabilirler. Bu nedenle “Seni seviyorum” sözcüklerini ondan duymanız zor olabilir.

Kova erkeği sizin ilgilendiğiniz şeylerle ilgileniyorsa, duygularını dile getiriyorsa, sizinle ciddi diyaloglarda bulunuyorsa, size gerçekten ne istediğini söylüyorsa ve sizi sevdiği kişilerle tanıştırıyorsa, onun sizi sevdiğinden emin olabilirsiniz.

Kova Burcu Erkeği Hangi Burçla Anlaşır?

Kova erkeği genelde İkizler ve Terazi ile anlaşır. Bunların ikisi de Hava burçlarıdır ve bu sayede Kova erkeğini zihinsel bakımdan yakalayabilirler. Hava burçları olarak İkizler, Terazi ve Kova birbirlerinin dilinden çok iyi anlar. İkizler kadını Kova erkeğini eğlenceli olması için teşvik ederken Terazi ise Kova’nın sosyal yönünü açığa çıkarır.

Kova erkeği için Koç kadını da uygundur. Koç kadını, tutkusu ile Kova erkeğini etkiler. Hem Koç hem de Kova ihtiyaç duydukları özgürlüğü anlayışlar karşılar. Benzer bir şekilde Kova erkeği, Ateş burcu olan Yay’dan da etkilenecektir. Hem Yay hem de Kova son derecede bağımsızdır ve kendilerini öğrenmeye adamışlardır. Ancak Yay’ın Kova’ya göre daha sezgisel hareket ettiğini söyleyebiliriz.

Bir diğer Ateş burcu olan Aslan ile Kova arasında ise zıtlıkların çekimi bulunur. Bunlar, Zodyak’taki karşıt burçlardır. Aslan, Kova’yı ön plana çıkması için desteklerken Kova ise Aslan’ı topluluk olmanın önemini öğretir.

Kova Burcu Erkeği Hangi Burçlarla Anlaşamaz?

Kova burcu sabittir; yani sadıktır, bağımsızdır ve son derece inatçıdır. Bu nedenle Boğa ve Akrep gibi inatçı sabit burçlarla anlaşamaz. Bunlar bir araya geldiğinde ortada çok fazla sabit enerji olur.

Ancak elbette Boğa ve Akrep’in hiçbir koşulda Kova ile anlaşamayacağını söyleyemeyiz. Bunun için Güneş burcundan sonra Ay burcuna ve doğum haritalarına bakmak gerekir. Bunlara bakıldığında kişilerin aslında uyumlu oldukları görülebilir.

Ünlü Kova Burcu Erkekleri

Abraham Lincoln, Bob Marley, Christian Dior, Clark Gable, Cybil Shephard, Gene Hackman, George Kennedy, Humphrey Bogart, Jack Lemmon, James Dean, John Travolta, Justin Timberlake, Kim Novak, Mendelssohn, Nastasia Kinski, Nick Nolte, Paul Newmann, Ronald Reagan, Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart. Mehmet Ali Erbil, Serdar Ortaç, Cihan Ünal, Ferzan Özpetek, Metin Türkcan, Soner Arıca, Metin Üstündağ, İsmail Cem, Christian Bale, Cristiano Ronaldo, David Bryani, Elijah Wood, Emre Aydın, Engin Günaydın, Eser Yenenler, Gökhan Tepe, Harry Styles, İbrahim Çelikkol, John Hurt, Liam Mcintyre, Mazhar Alanson, Michael Trevino, Micheal C.Hall, Robbie Williams, Soner Arıca, Taylor Lautner Grey Suit, Tuncel Kurtiz, Micheal Jordan.