Kristal ızgaraların büyüsü ile hizalanın

Kristal ızgaraların büyüsü ile hizalanın

Kristal Izgaralar, Evren’den enerji çekmek için kullanılan güçlü araçlardır. Aynı zamanda güzel sanat eserleridir ve Ay Çemberi veya başka bir toplantıda merkez olarak kullanılabilirler. Tipik bir ızgara, güçlü bir merkez ve farklı bir oluşum dahil olmak üzere çeşitli kristallerden oluşur. Izgaranın her parçası, belli enerjileri bölgenize ve enerji alanınıza çekmek için seçilmiştir. Kristal ızgaraları oluşturmak sezgisel bir süreçtir; ızgara oluşturmanın gerçekten de “doğru” veya “yanlış” bir yolu yoktur. Ne tür titreşimleri çağırmak istediğinizi biliyorsanız, aslında niyetiniz odur; o halde niyetlerinizi ortaya koymanıza yardımcı olacak muhteşem bir ızgara kurmaya dair yolun yarısına gelmişsiniz demektir. Aşağıda ızgaralarınızı oluşturmak için birkaç kural bulunuyor, ancak sezginizin her zaman en iyi rehber olduğunu unutmayın.

Birinci adım: Kendinizi merkezleyin

Izgara yaratma sürecinin en önemli kısmı, yaratıcı olarak kendi bedeninizin merkezinde olmanızdır. Kristal ızgaralama mantıksal olan zihninize değil, size yol gösterecek olan sezginize güvenmeniz için güçlü bir egzersizdir. Sezginize ulaşmak için kendinizde sabitlenmeniz gerekir. Gözleriniz kapalı bir şekilde sessizce oturmak için birkaç dakika ayırın ve nefesinize odaklanın. Zihninizi ve gün içinde almış olabileceğiniz herhangi bir frekansın enerjisel alanını temizleyin ve özünüze geri dönün. Her nefes alışınıza ve verişinize odaklanın, kaburgalarınızın havayla dolduğunu ve kolaylıkla söndüklerini hissedin. Izgaraya başlamadan önce burada yaklaşık beş dakika geçirin.

İkinci adım: Niyetinize karar verin

Neyi çağırmak istiyorsunuz? Kristaller enerjik varlıklardır ve her biri, benzer titreşimleri çeken belli titreşimleri taşır. Kristal ızgara oluşturarak uzaya belli bir enerji getirmek için birlikte çalışan bir frekans güç merkezi yaratıyoruz. Kristal ızgaralar sevgi, koruma, rehberlik ya da  Aslan veya Akrep’in nitelikleri gibi herhangi bir astrolojik enerjiyi çekebilir. Oluşturacağınız her ızgaranın farklı bir amacı ve amacı olacaktır. Hayatınızda hangi enerjiyi daha çok istediğinize karar verin ve sonra Evren’e niyetinizi bildirin. Bu bildiri, “Akrep burcunun enerjisini kendi alanıma çağırmak için bu kristal ızgarayı yaratıyorum” kadar basit bir şey olabilir. Enerji, davet edilmeyi sever; bu basit ifade, titreşimlerin alanınıza girmesi için bir kapı yaratacaktır. Niyetiniz, enerji için taşıyıcıyı oluşturan şeydir. Ayrıca gelen frekanslar da sonraki adımlarda size rehberlik edecektir.

Üçüncü adım: Merkez kristalinizi seçin

Izgaranızın merkezi, en önemli kristaldir. Tüm ızgarayı topraklayan ve enerjiyi sabitleyen şey budur. Izgarada  yaygın olarak kullanılan merkez parçalar, enerji jeneratörleri veya küreler olmaktadır. Jeneratörlerin, üst kısmı nokta halinde olmak üzere düz olan tabanıyla birlikte altı yüzü vardır. Bu kristaller, kozmostan enerji çeker ve onu eşit bir şekilde ızgaranın geri kalanına yayar. Jeneratörler, alan içerisine gelen enerjiyi yapılandırmak konusunda çok iyi çalıştıkları için topraklama gerektiğinde harikadırlar. Küreler de harika merkez parçalarıdır. Enerjiyi alan içerisinde daha rastgele bir şekilde dağıtırlar. Eğer niyetiniz enerjiyi dışa doğru yaymak veya yansıtmaksa küreler iyi bir şekilde işe yarayacaktır. Bununla birlikte küreler, daha az yapılandırılmış enerji ile çalışırken yardımcı olur. Genel  olarak jeneratörler Ateş ve Toprak’ın nitelikleriyle uyumludur. Buna koruma, motivasyon, cesaret, topraklama, bolluk titreşimleri ile Ateş ve Toprak burçlarımız (Koç, Aslan, Yay, Boğa, Başak ve Oğlak) dahildir. Küreler, Su ve Hava elementleriyle ve onların sevgi, salıverme, iletişim, şifa, sihir nitelikleriyle ve Su ile Hava burçlarıyla (İkizler, Yengeç, Terazi, Akrep, Kova ve Balık) uyumludur.

Dördüncü adım: Kristallerinizi seçin

Kristallerin sayısı ile ilgili yanlış ya da doğru miktar diye bir şey yoktur. Yalnızca beş kristalle çok güçlü bir ızgara oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu parçalarda şekil ve boyut da önemli değildir, ancak ızgarada ince ayarlamalar yapmak için belli şekiller kullanabilirsiniz. Izgaraların çoğu eskitme taşlarla oluşturulur, ancak isterseniz enerji jeneratörleri, küreleri ve piramitleri de kullanabilirsiniz. Niyetinizle eşleşen niteliklerin titreşimlerini bulunduran kristalleri seçin. Örneğin gül kuvarsı, koşulsuz sevginin frekansını taşır. Bunu yaşamınıza davet etmek istiyorsanız, ızgaranızın bir parçası olarak bu kristali seçin. Sitrin bolluk frekansını taşır. Kuvars, pozitif titreşimler çağırır ve ızgaradaki diğer tüm kristalleri güçlendirir. Dumanlı kuvars, olumsuzluğu ortadan kaldıracaktır. Oniks veya siyah turmalin gibi siyah taşlar, titreşim olarak koruma ile hizalanır. Akuamarin, mavi topaz veya melek taşı gibi mavi taşlarımız iletişim ile uyumludur. Labradorit, büyülü bir taştır ve doğuştan gelen psişik yeteneklerinizi çağırır. Sezginizi geliştireceği için rehberliğe ihtiyacınız olduğunda labradoriti yanınızda bulundurun. Ametist de kristal ızgara için harika bir taştır. En derin hayallerinize erişmenizi sağlayacak ve hayallerinizi netleştirmenize yardımcı olacaktır. Bunlar sadece genel öneriler olmakla beraber yaptığınız seçimlerde istediğiniz kadar yaratıcı olmaktan çekinmeyin. Kristallerinizi seçtikten sonra, onları düzenlemeye başlamadan önce üzerlerinde palo santo veya adaçayı dumanı gezdirerek kristallerinizi temizleyin.

Beşinci adım: Şekle karar verin

Kristallerinizi seçtikten sonra hangi şekli oluşturmak istediğinize karar verin. Kristal ızgaraların tümü farklı nitelikleri çeken çeşitli düzenlemelerle gelir. Bu süreç, elementlerin yardıma geldiği yerdir. Su ızgaralarının şekli yuvarlaktır. Enerjileri, şifa ve serbest bırakış getirir. Toprak ızgaraları, daha fazla yapıya sahiptir ve kare veya yıldız gibi şekiller içerir. Bu ızgaralar, koruma ve sınırlar çağırmaya yardımcı olur. Ateş ızgaraları, yıldız patlaması gibi hissettirir ve öyle görünür. Bizi cesaret ve liderlik gibi daha dinamik enerjilerimizle hizalarlar. Hava ızgaralarında spiral bulunur ve bizi sevgi ve barış gibi daha yumuşak enerjilerle hizalar. Hangi şekli seçerseniz seçin, onunla esnek olun. Mükemmel bir ızgara oluşturmanıza gerek olmadığı gibi aslında ızgaranızı, sihrini ortadan kaldıracak şekilde düzenlemenize gerek yoktur.

Altıncı adım: Yönleri belirleyin

Izgaranın şeklini seçtikten sonra merkez parçanızı yerleştirin. Ardından Kuzey, Güney, Doğu ve Batı olmak üzere dört yönü işaretleyin. Izgaranızı oluştururken bu parçaları hareket ettirebilirsiniz (özellikle bir spiral oluşturuyorsanız), ancak şimdilik onları yerleştirin.

Yedinci adım: Tamamlayın

Artık niyetinizi ve şeklinizi bildiğinize göre ızgaranızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Taşları yerleştirirken sezgilerinizi takip edin. Bununla birlikte ilk denemede taşları yerleştirmeye çalışın ancak herhangi bir taşı yerleştirdikten sonra hareket ettirebileceğinizin de farkında olun. Taşı yerleştirdiğiniz zaman çoğunlukla taş yerinde kilitlenmiş gibi hissedilir. Sizi yönlendiren kristallere, onları yönlendirdiğiniz kadar açık olun. Bu süreçte akıcı olun ve çok fazla düşünmemeye çalışın. Çiçekler de tüm ızgaralar için harika bir bileşendir. Çiçeklerinizi, kristallerinize iltifat etmek ve onları tamamlamaya yardımcı olmak için kullanabilirsiniz. Her şeyden önce bu süreç boyunca eğlenin ve ızgaranızı planlarken oluşan enerjiyi hissedin.

Sekizinci adım: Keyfini çıkartın

Izgaranızı ayarladıktan sonra yanında oturun ve nefesinize geri dönün. Az önce yarattığınız enerji ile meditasyon bile yapabilirsiniz. Izgaranın titreşimlerini ve kristallerin güzelliğini hissedin. Kristaller, zaman ve uzay boyunca güçlü geçitlerdir. Onların mesajlarına açık olun. Bir çember oluşturuyor ya da toplu olarak oturuyorsanız, herkesin ızgaranın birkaç metre yakınında oturarak onunla meditasyon yapmasını sağlayın. Hatta birbirinizin sezgileriyle çalışarak ızgarayı birlikte oluşturabilirsiniz. Kristal ızgaranın size getirebileceği sihrin tadını çıkarın ve sizin için getirdiği enerjiyi almaya açık olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir