Küllü kahve saç denilince aklınızda belli bir saç rengi oluşmayabilir. Küllü kahveyi, kahverenginin soğuk gri tonlarla buluştuğu bir renk olarak düşünebilirsiniz. Küllü kahve, son yıllarda saçlarında ufak bir değişiklik isteyenlerin gözdesi haline gelmiş durumda ve sıkça tercih ediliyor. Özellikle kahverengi saça sahip kadınlar saçlarında çok köklü bir değişiklik istemiyorlarsa genelde küllü kahveye başvuruyorlar.

Küllü kahve isterseniz evde isterseniz kuaförde elde edebileceğiniz bir renk. Bu rengi saçlarınızda tek renk olarak kullanabileceğiniz gibi balyaj, ombre, gölgelendirme yaparak ya da sadece saç uçlarınızda da kullanabilirsiniz.

Ten renginize göre açık, orta ya da koyu renklerde küllü kahveye sahip olabilirsiniz. Küllü kahve saçınıza bir derinlik katacak ve yüzünüzün havasını da değiştirecektir. Üstelik küllü kahve rengini korumak da oldukça kolay. Boyanız aksa bile saçınızda çirkin bir renk oluşmayacaktır. Bu nedenle kızıl gibi neredeyse iki haftada bir yeniden boyama isteyen renklerden farklı olarak küllü kahve oldukça kolay bir kullanım sunacaktır.

Küllü kahve saç rengini nasıl elde edebilir?

Orijinal saç renginiz koyuysa ya da saçlarınız koyu bir renge boyalıysa önce saçlarınızın rengini saç açıcı ile açmanız gerekebilir. Saçlarınızın rengini koyuluğuna göre birkaç seferde açmak gerekecektir.

Saçlarınızın orijinal rengi açık ise saç renginizi açmanız gerekmez. Kendi saç renginiz üzerinde boya işlemi yapabilirsiniz.

Saçlarınızı boyamadan önce üzerinde düşünmeniz gereken en önemli nokta nasıl bir küllü kahve istediğiniz olmalıdır. Çünkü rengin farklı tonları bulunabiliyor. Ayrıca tüm saçınızı mı boyayacağınıza ya da ombre ve balyaj gibi işlemler mi istiyor olduğunuza karar vermeniz gerekiyor.

Daha doğal bir görünüme sahip olmak istiyorsanız balyaj ve ombre gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Saçlarımdaki boyanın rengini nasıl koruyabilirim?

Saçınızı boyadıktan sonra rengi korumak için iyi bir şampuan almanız gerekiyor. Saçınızda kızıl gibi istemediğiniz yansımalar oluşsun istemiyorsanız mor şampuan kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı soğuk ya da en azından ılık suyla yıkarsanız boyanın akmasını geciktirmiş olursunuz. Sıcak suyla yıkamak hem boyanın daha kolay akmasına neden olacak hem de saçlarınız daha çabuk yağlanacağı için saçlarınızı daha çok yıkamak isteyeceksinizdir.

Küllü kahve hangi ten rengine yakışır?

Küllü kahve saçlar genellikle her ten rengine yakışıyor. Ayrıca hangi yaşta olursanız olun bu renk size çok yakışacaktır. Ayrıca küllü kahvenin yılın her döneminde kullanılmaya uygun olduğunu söyleyebiliriz. İster kışın ister yazın canınız ne zaman isterse saçlarınızı küllü kahveye boyatabilir ve ilgi çekici görünebilirsiniz. Ayrıca gözlerinizin rengi kahverengi ya da maviyse bu rengin size çok yakışacağını söyleyebiliriz.

Küllü kahve renk olarak mat ve soğuk bir renktir. Açık ya da orta kahve saçlarınız varsa saçlarınızı küllü kahveye boyamak saçlarınızda güzel bir geçiş sağlayacaktır. Saçlarınızı ilk defa boyayacaksanız onların doğal durmasını istiyorsanız küllü kahveyi nasıl kullanabileceğinizi bir profesyonele danışabilirsiniz. Saçlarınızı fazla yormayacak ve doğal görünmelerini sağlayacak bir saç rengi uygulamasını mutlaka bulabilirsiniz.

En Güzel Küllü Kahve Saç Modelleri

Bu boyama işlemi kendi saç renginiz koyuysa ışıltılarla birlikte çok şık duracaktır. Işıltılar kattığınız saçınızı maşa ile şekillendirirseniz saç renginiz daha da ortaya çıkacak ve küllü kahve kendini gösterecektir.

Saçlarınız ne çok açık ne de çok koyu bir küllü kahve olsun istemiyorsanız bu rengi deneyebilirsiniz. Bu yumuşak geçişlerle sağlanmış koyu karamel saçlar ve küllü kahvenin birlikteliği dalgalı saç ile birlikte kullandığınızda dikkatleri çeken bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Gümüş grisinin öne çıktığı bu renk modayı takip eden ve güzel saçlara sahip olmak isteyen kadınlar tarafından tercih ediliyor. Küllü kahvenin içinde gri yer alsa da bu modelde gri daha baskın olarak kullanılarak saçların daha iddialı görünmesi sağlanmış. İddialı görünen bu saçlarla plaj dalgaları kullanmak mantıklı bir seçim olacaktır.

Saçlarınız çok uzun olmasa bile özellikle lob kesim saçlara küllü kahve çok yakışacaktır. Küllü kahve yaptığınız saçlarınızda açık renkte ışıltılar da kullanabilirsiniz. Küllü kumralı sarı tonlarla birlikte kullanmak saçlarınızın çok daha iddialı görünmesini sağlayacaktır.

Küllü kahve saçların çok fazla ilgi istemediğinden bahsetmiştik. Öyle ki kendi saçlarınız koyu renklerde bile olsa saçlarınızı sık sık boyamanıza gerek kalmayacaktır. Diplerde kendi renginizi kullanacağınız küllü kahvede açık tonlarla elde ettiğiniz ışıltılar daha tarz görünmenizi sağlarken saçlarınız çok sık boyanmaya ihtiyaç duymayacaktır.

Uzun saçlarınız varsa küllü kahve ile birlikte saçlarınızda karamel rengi de kullanabilirsiniz. Küllü kahve soğuk bir renk olsa da onu sıcak bir renk olan karamel ile kullanmak bir sorun olmayacak, aksine oldukça ilgi çekici bir renk ortaya çıkaracaktır.

Saçlarınızda mat bir görünüm istiyorsanız bu rengi deneyebilirsiniz. Grinin ağırlıkta olduğu bu küllü kahve saçlarınızın mat olsa da bakımlı görünmesini sağlayacaktır. Sıcak ve açık tonlardan hoşlanmıyorsanız gri ve kahverenginin bu güzel birlikteliğini deneyebilirsiniz.

Balyajla birlikte kullanacağınız küllü kahveyi çok seveceğinize eminiz. Özellikle de lob kesim saçlarınızda doğal bir bitiş istiyorsanız balyaj ve küllü kahvenin uyumlu olduğu bu modeli deneyebilirsiniz.

Kendi saçlarınız koyu renk ve inceyse bu model saçlarınızı hem dolgun hem de iddialı görünmesini sağlayacaktır. Özellike havanın soğuk olduğu zamanlara yakışan bu modeli kış yaklaşırken deneyebilirsiniz.

Saçlarınız koyu renkliyse saçlarınıza renk katmak istiyorsanız küllü kahvenin yoğun griyle buluştuğu bu rengi deneyebilirsiniz. Üstelik saç boyaması yoğun olarak uçlarda olduğundan dolayı saçlarınızı sürekli boyamanıza da gerek kalmayacaktır.