Kumral saç renginin 30 farklı tonu - Ayşe Tolga İyi Yaşam

Kumral saç renginin 30 farklı tonu

Kahverenginin en hoş tonlarını görebildiğiniz kumral saç renkleri, kahverenginin sıkıcı olduğu fikrinden artık bizi uzaklaştırıyor. Çünkü kahverenginin tüm donukluğu saça yapılacak özel dokunuşlarla bambaşka görünümlere dönüşüyor.

Seçeceğiniz kumral saç tonunun, cilt ve göz renginize uyumlu olması gerekir. Ayrıca kumral saç renginin üzerine yapılacak değişik işlemlerle bambaşka bir hava yakalayabilirsiniz.

İşte kumral saç renginin farklı tonları…

#1: Karamel Balyajlı Kumral

Doğal saç renginiz koyu kumral ise ve siz de bu koyu halini yumuşatmak istiyorsanız, açık kahverengi ve karamel balayajlarının karışımını deneyin. Bu lezzetli bir renk ışıltısı olacaktır.

#2: Küllü Tonlarla Hareket

Kumraldan sarıya direk geçmek istemeyenler için doğal kül tonlarında röfle yapılabilir. Bu da keskin bir geçiş yerine diplerde hala kumral renkle daha kolay olacaktır.

#3: Keskin Katlarda Mor Işıklar

Eğlenceli bir renk arıyorsanı, kahverengi saçlarınıza belli belirsiz mor renk attırabilirsiniz. Havnız da değişir, saçlarınız da!

#4: Doğal Açık Tonlu Işıltılar

Bu modelde dip renk nerde başlar, ışıltılar nerede biter belli olma, bu renklendirmenin özelliğidir. Meşhur mor şampuanla dip yıkama ile de başka bir hava yaratılır.

#5: Sakin ama Birden Fazla Tonda Renklendirme

Ana rengin üzerinde yapılacak farklı ton vurguları ile renklendirme ile saçın arkasında ve ön tarafında daha yoğun kullanılmış. Özellikle uzun saçlarda yapıldığına daha hoş duracaktır.

#6: Daha Yumuşak Renk Kırma

Ana rengin daha hafif şekilde açılması ile elde edilen renk kırma ile özellikle kısa saçlarda daha hoş doğal bir doku yakalanır.

#7: Kum Tonları Üzerinde Işıltılar

Donuk bir kum tonu kahverengi üzerine atılacak renkler ile ışıltılı görünüm elde edilir. Bu daha çok yazın açık havada kalmış saç doğallığını yansıtır.

#8: Orta Kumral Üzerinde Sarı Renklendirme

Yaratıcılığını göstermek isteyen kuaförler için harika bir fırsat. Orta kumral renkte saçlar üzerinde yapılacak sarı renkte ışıltılar ile saç daha dolgun görünecektir.

#9: Uzun ve Ombre Saçlar

Çok uzun ve yıpranmış saçları toparlamak için yapılacak en iyi işlem uçlara doğru ombre yapmaktır.

#10: Balyaj ile Işıltılar

Bu balyaj tonlamaları ile asla kötü görünmek söz konusu değildir. Saç bir anda bambaşka görünüme döner. Özellikle yüz çevresindeki saçlara daha parlak renk yapılabilir. Yüze ışıltı verecektir.

#11: Multi-renkli Parça Renklendirme

Düz renk saç renginin üzerine parçalı olarak renklendirme yapıldığında yol yol görünecek, çok daha keskin hatlarda olacaktır. Ama daha düz bir görünüm arayanlar için ideal olabilir.

#12: Uçlara Doğru Renk Kırılmaları

Kahverengi saç tonu üzerine daha hafif bir geçiş yapmak için uçlara doğru renk kırılmalaraı yapılabilir. Dolgun saçları daha hafif göstermek için tercih edilebilir. Küt kesimlerde çok daha dooğru görünümü yakalayabilirsiniz.

#13: Uzun Saçlarda Uçlarda Renklendirme

Saçları dalgalı kullanıyorsanız, uçlara doğru daha hafif renk geçişleri bir dolgunluk yaratır.

#14: Karamel Tonlar Üzerine Sarı Renk Kırılmaları

Doğal ve genç görünüm sağlayan bu saç modeli çok da kullanışlıdır. Açık kahverengi karamel tonları üzerine sarı renk kırılmaları kesinlikle hem hacim hem de ışıltı katacaktır.

#15: Kahverengi Diplerin Sarı ile Açılması

Bu tonlandırma tam olarak ‘’beach style’’ dediğimiz yaz havasındadır. Yıkandıkça tonlar daha da açılır ve daha doğal görünüm sağlanır. Dalgalı kullanım için çok uygundur.

#16: Kestane Sombre

Saçlarınız kendinden sık dalgalı hatta kıvırcıksa bu renklendirmeye çok uygundur. Daha kumlu renk kırılmaları ile kestane rengini yumuşatmak da temel nokta.

#17: Bal Tonları ile Renklendirme

Zaten açık kahve tonlarında saçlarınız varsa, daha taze bir görünüm de hedefinizse ince tutamlara bal ton geçişleri uygulatın. Özellikle yaz mevsimi için kullanım kolaylığı sağlar.

#18: Karamel Röfleler

Röfle geçmişte kaldı diyenlere işte karamel tonlar. Sık geçişlerle yoğun yapılan röfle çok ışıltı katacaktır.

#19: Kızıl Kahveler

Kullanım açısından biraz zorlasa da kızıl renk geçişleri kahjve tonlarına eğlence katar.

#20: Bakır Geçişler

Sarı kumral tonların hareketlenmesi ve yüze yoğunluk gelmesi için bakır geçişler çok uygundur.

#21: Kahverengi Ombre

Koyu kahve tonlarında saçlar için saç uçlarına hakim olan ombreler son zamanlarda çok uygulanıyor. Özellikle uzun saçlarda çok daha sağlıklı görünüm olmasını sağlıyor.

#22: Kahverengi üzerine İnce Keskin Işıltılar

Doğal saç rengi üzerinde deneyebileceğiniz bir renk tonlamasıdır. Saçı yormaz ve çok daha doğal görünüm yaratır. İnce yapılması önemlidir.

#23: Bal Rengi Üzerine Kahve Bloklar

Saçlarınız daha bala yakın kumral ve sıradışı bir renklendirme düşünüyorsunuz. O zaman kahve bloklarla dipleri yoğun bırakın. Saçların uçlarına doğru da diğer renkleri bloklar halinde değiştirin ama ara geçişleri çok doğal yapmalısınız.

#24: Kahve-Karamel Karışımı

Kahve dipler üzerinde hem daha farklı kahveler hem de karamel canlılığı kullanılır. Özellikle bob kesimlerde çok hareketli modeller yaratılabilir.

#25: Pembe Dokunuşlar

Kahve rengi saçlarınıza sıradışı kimlik katmak için soluk pembe tonlarından destek alabilirsiniz. İnce tutamlara dağınık dokunuş yeterli olacaktır.

Kumral saç renginin 30 farklı tonu” yazısı için 3 yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. tülay erdem dedi ki:

    Merhaba Ayşe hanım bunarı yapacak kuaför bulabilmek o kadar zor ki

  2. Zehra dedi ki:

    Ben karamel boyattım ama açık biraz önce saçlarım siyah olduğu için hafif açıldı ince telli saçlarım olduğu için de saçımda hafif yanık oldu çok kurudu saçlarım keratin kullanarak onardım saçlarım artık yumuşacık ve rengi çok canlı görünüyor bu sayede.

  3. Filiz dedi ki:

    Ben yaklaşık 1 ay önce kahverengi saçıma sarı ombre yaptırdım sözde ama o kadar Kötü oldu ki anlatamam saçımla alakası olmayan bir sarı rengine doğrudan geçiş olmuş. Yanı sıcak doğal geçiş namına bişey yok hele saçımı toplanyinca topumla sac rengim birbirinden o kadar alakasız duruyo ki sanki saçıma sarı topuz geçirmişim gibi. Bu durumu nasıl düzeltebilirim ne yapabilirim yardımcı olursanız çok memnun olurum