© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Kurabiye diyeti nasıl yapılır?

Kurabiye diyeti nasıl yapılır?

Yemek yerine kurabiye yiyip de kilo vermek kurabiye diyetinin en önemli iddiası. Elbette bunun için her türlü kurabiyeyi yemek serbest değil çünkü kurabiyeler diyete uygun şekilde hazırlanıyorlar ve onları kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalık olmaları için tüketiyorsunuz.

Akşam yemeği ise serbest ancak bazı planlarda kalori sınırlaması mevcut. Bu konuda söylenebilecek en önemli şey, akşamları da yemeyi abartmamak gerektiği.

Ne Yiyebilirsiniz?

Kurabiye, kurabiye ve daha fazla kurabiye. Bazıları bu diyete çorba ve başka karışımları da ekliyorlar ancak bu planın en önemli yanı kurabiyenin kilo vermeyi sağlaması. İçerikleri değişiyor ancak yüksek protein ve lifli yapıları açlığı uzakta tutmanızı sağlıyor.

Orta Zorluktadır

Eğer kurabiye sevmiyorsanız, bir de diyet kurabiye tüketmek bu diyeti sizin için zorlu hale getirebilir.

Sınırlamalar: Bazıları düşük kalorili diyetlerle pek tatmin olmazlar ve ayrıca aynı şeyleri yiyip durmak sıkıcı olabilir. Bu da diyeti sizin için zorlu hale getirebilir.

Pişirme ve market alışverişi: Kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalık almak pek zor değil ve ayrıca akşam yemeğinde serbestsiniz. Bu nedenle bu iş çok zor olmayacaktır.

Paketli gıdalar: Mecburi çünkü akşam yemeği hariç paketli gıdalar tüketeceksiniz.

Spor: Pek çok uygulayıcı spor da öneriyor ancak mecburi değil. Yine de yardımcı olacaktır.

Kurabiye diyeti genelde vejeteryanlara da uygun olur ancak glutensiz olmayabilir.

Maliyeti: Diyet kurabiyeler genelde çok ucuz değiller.

İşe Yarıyor mu?

Bu kurabiyeler ile kilo vermeniz olası çünkü diyet kurabiye ve bisküvilerde kalori miktarı çok az oluyor. Akşam yemeğinde serbest olmanız nedeniyle aşırıya kaçmamaya elbette dikkat etmelisiniz.

Ayrıca kurabiye diyeti sağlıklı beslenme tarzı değildir ve bu nedenle verdiğiniz kiloların bir süre sonra geri dönmeleri mümkündür.

Kısa vadede düşük kalorili diyetleri takip etmek zor olabilir çünkü genelde kendinizi aç ve sıkılmış halde bulabilirsiniz. Bu diyette hedeflere ulaşmak için iradenizin kuvvetli olması gerekli.

Neye İyi Gelir?

Eğer aşırı kiloluysanız, biraz kilo vermeniz yüksek kan basıncı, kalp hastalıkları ve diyabet riskinizi azaltacaktır.

Ancak diyabetiniz varsa tek bir öğünde çok kalori almak kan şekerinizi bozabilir. Dolayısıyla bu tip diyetleri doktorunuz onaylamadıkça uygulamayın.

Ayrıca kurabiye ve diğer yediklerinizin diyet sınırlarına uyduğundan emin olun. Düşük kolesterol, düşük tuz ve düşük protein gibi. Tek bir öğünde sınırlarınızın ötesine çıkmanızın mümkün olduğunu unutmayın.

Spor ise sağlıklı bir yaşamda kesinlikle var olmalı ve bu nedenle kendinize bir spor planı oluşturmalısınız.

Son Sözler

Eğer çok meşgul biriyseniz ve bu diyetin basitliği ilginizi çekiyorsa deneyebilirsiniz. Ayrıca kurabiyeleri yanınızda taşımanın da çok kolay olduğunu belirtmek lazım. Ancak diyeti dengelemek için diyet bisküvi ve kurabiyelerin içeriklerini okumayı unutmayın.

Ayrıca bu diyetin kalıcı bir beslenme düzeni olmadığını unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir