Limon, vücudun herhangi bir yerinden atılması gereken toksinleri temizleme yeteneği ile bilinen özel bir meyvedir. Gençleştirici enerji sağlamak, cildi arındırmak ve sinek/böcek kovucu olarak davranmak ve bağışıklığı arttırmak için lenf drenajını yükseltmek üzere geçmişte ve günümüzde yaygın şekilde kullanılır. En güçlü anti-mikrobiyal ajandır.

Ayrıca limon öz yağı doğal diş beyazlatma, çamaşır temizleyici, selülit krem içeriği, yüz temizleyici ve ev temizliğinde kullanılan özellikleri ile de çok tercih edilir.

Limon Öz Yağı Faydaları

• Temizleme ve arındırma
• Oral sağlık ve kötü kokan nefesin tedavisi
• Sindirim sistemi desteği
• Aşırı susama kesici
• Abdominal kolik ağrı tedavisi
• Öksüsrük tedavisi
• Mide sakinleştirme ve mide bulantısı hafifletme
• Cilt iyileştirme
• Kilo kaybına destek

Limon ve limon öz yağı kan damarlarındaki kolestrolü azaltmak ve kalp hastalığını önlemek için de kullanılır!

Limon Öz Yağının 10 Kullanım Alanı

1 Çamaşır Temizliği: Çamaşırlarınızı yıkama makinesinde çok uzun süre yıkanmış halde unutursanız kokarlar. Birkaç damla limon öz yağı ilave edin ve elbiselerinizden o pis koku gitsin.
2 Diş Beyazlatıcı: Limon öz yağı, karbonat ve hindistan cevizi yağını eşit miktarda karıştırın ve 2 dakika boyunca dişlerinizi bununla ovun ve sonra durulayın.
3 El Temizliği: Elinize araba veya bisiklet bakımından sonra yağ mı bulaştı? Normal sabun tabii işe yaramaz. Endişelenmeyin, sabununuza birkaç damla limon öz yağı ekleyin ve ellerinizi bununla yıkayarak yağdan kurtarın! Buna balık sonrası yağlı eller de dahil…
4 Doğal Dezenfektan: Mutfak tezgahlarınızı dezenfekte etmek ve küflü duşunuzu temizlemek için alkolden ve çamaşır suyundan daha sağlıklı şeyler mi istiyorsunuz? Geleneksel bir dezenfektan hazırlamak için 16 damla limon öz yağı ve 20 damla çay ağacı öz yağı, saf su (ve biraz beyaz sirke) ile karışımınız hazır.


5 Yüz Yıkama ve Arındırma: Limon öz yağı cilt için kullanıldığında yumuşaklık ve esneklik sağlar. Limon öz yağı cildi derinden besler. Doğal bir yüz yıkama temizleyici hazırlamak için karbonat ve ballı limon öz yağı karışımı hazırlayabilirsiniz.
6 Ahşap ve Gümüş Temizleyici: Limon öz yağına batırılmış bir pamuklu bez ile lekeli gümüşünüzü parlatabilirsiniz. Ahşap temizliği için de limon öz yağı kesinlikle denenmeli.
7 Yapışkan Çıkartıcı: Yapışkan kalıntıları duvarda mı kaldı? Hemen limon öz yağı damlaları ile ortadan kaldırın.
8 Kilo Kaybına Destek: İçme suyunuza günde 3 kez limon öz yağı koymak metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeyi destekleyebilir.
9 Modunuzu yükseltir: Limon öz yağı koklamak depresyonla mücadele etmeye destek olur.
10 Bağışıklığı destekler: Limon öz yağı, lenfatik drenajı destekler ve hızlı bir şekilde yenilenmenize yardımcı olur, hindistan cevizi yağı ile eşit miktarda karıştırıp boynunuzu ovarak vücudunuza destek verin.