© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Maden suyunun sağlığa faydaları nelerdir?

Maden suyunun sağlığa faydaları nelerdir?

Image Bu yazıyı 2 dakika 13 saniyede okuyabilirsiniz.

Maden sularını genellikle midemizi rahatlatmak için içiyoruz ancak aslında bu ürünlerin bol miktarda faydayı da beraberlerinde getirdiklerini pek azımız biliyoruz. Halbuki maden suyunun içerisinde bulunan magnezyum, sodyum, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller, sağlığımızın düzenli tüketim ile oldukça iyileşmesine katkıda bulunuyor.

İnsan vücudu, beynin ve bedenin gelişebilmesi, çalışabilmesi için temel kabul edilen pek çok mineralden oluşmaktadır. Bu minerallerin eksikliği bilhassa beyin için kötü sonuçlar doğurmaktadır.

Dilerseniz maden suyunun temel faydalarına hemen göz atalım!

Kemik Sağlığına İyi Gelir

Maden sularında kalsiyum bol bulunur ve bu mineral bilhassa kemik oluşumunda önem kazanmaktadır. Dolayısıyla vücuda her gün yeterince kalsiyum almak için maden suyu içmek iyi bir tercih olacaktır. Bu şekilde kemikleriniz güçlenecek, dişleriniz ve hatta tırnaklarınız hasara karşı kuvvet kazanacaklardır.

Vücut Yağ Oranını Düzenler

Maden sularında yağ bulunmaz ancak yağın düzenlenmesini sağlayan mineraller bulunur. Bu mineraller yağın parçalanmasına katkıda bulunur ve bir kaç yağ katmanının daha yanmasına destek olurlar. Dolayısıyla maden suyu içtikçe daha fazla kilo verebilirsiniz.

Kan Basıncını Düzenler

Maden suyundan bilhassa kan basıncı değişip duranlar faydalanabilirler. Kalsiyum ve magnezyum içeriği sayesinde insan beyninin ve bedeninin elektrolitik işlevleri düzenlenir ve böylece denge kurulur, kan basıncı düzene girer.

Kardiyak Hastalıkları Azaltır

Maden suyu insan vücudundaki yağın kullanılmasını sağlar ve bu da vücudun kötü kolesterol üretimini kısıtlar. Kötü kolesterol bilhassa damarlarda ve dokularda birikir, kanla birlikte dolaşmaz ve damarları daraltır. Bu durum kan basıncını arttırır ve dolayısıyla kalp hastalarında kalp krizi riskini yükseltir. Maden suyu ile kötü kolesterolün damarlarda birikimi azalır ve tıkanmış olan yollar tekrar açılırlar. Bu sayede kalp hastalıkları riski azalır.

Asiditeyi Azaltır

Maden suyunda sülfatlar bulunur ve bu sülfatlar pankreasın lipaz ve amilaz gibi sindirim enzimlerini salgılamasını sağlarlar. Bu enzimler şişkinlik, kabızlık gibi problemlere engel olurlar ve ayrıca bağırsaklarda toksin birikimine engel olurlar. Bunun sonucunda vücudun asitliği azalır çünkü sindirim düzene girer.

Fiziksel Farkındalığı Arttırır

Maden suyundaki magnezyum ve potasyum gibi mineraller, kasların doğru gelişimi ve çalışmaları için gereklidirler. Bunlar kasların tepki hızını arttırırlar ve kasılmalara daha uygun hale gelmelerini sağlarlar. Dolayısıyla vücudunuz üzerindeki kontrolünüz artar.

Zihinsel Farkındalığı Arttırır

Potasyum hafızayı güçlendiren bir mineraldir ve beyin elektoliti olarak aktif görev yapar. Dolayısıyla hafıza ve konsantrasyonu arttırmak için iyi bir seçenektir. Zihinsel yorgunluğa da engel olur.

Cilde İyi Gelir

Maden suyunda silika partikülleri bulunur ve bunlar cildin güzel görünmesini sağlarlar. Silika insan cildi tarafından üretilen kolajenin üretim hızını da arttırır ve kolajenin artması kırışıklıkların, siyah noktaların ve solgunluğun azalmasına yardımcı olur.

Artrite İyi Gelir

Maden suyu artrit kaynaklı ağrı ve inflamasyonlar için de iyi bir çözümdür. İçindeki aktif mineraller römatoid artrit kaynaklı inflamasyonların azalmasını sağalrlar. Ayrıca eklemlerdeki şişlikleri de azaltırlar.

Saçları Güçlendirir


Saç sağlığı günümüzde ciddi bir problem ve kirlilik, güneş gibi sebepler saçın kalitesinin düşmesine sebep oluyorlar. Maden suyu ise saçlara kaybolan gücünü geri verir ve saç derisinin normal pH düzeyine gelmesine yardımcı olur. Beyne giden oksijenin de artmasını sağlar. Böylece saç dokusu iyileşir, gücü artar ve gördüğü hasar azalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir