Mars, 9 Eylül’den bu yana Dünya’daki bakış açımıza göre belirgin bir geriye doğru hareket ettikten sonra 14 Kasım itibariyle en sonunda 15° Koç’ta ileri hareketine başladı.

Mars, 27 Haziran 2020 tarihinden beri Koç burcunda ve 6 Ocak 2021’de Boğa burcuna geçecek. Koç, Mars’ın yöneticisi olduğu burçlardan biridir: Bu nedenle, bu yılın sonuna kadar inanılmaz bir irade ve dayanıklılıkla kutsanıyoruz. Karar verme kapasitemiz, enerji seviyemiz, cesaretimiz ve canlılığımız büyük ölçüde desteklenecek.

Şimdilerde, Mars geri hareket ederken kazandığımız değerli bilgeliği, somut ve odaklanmış bir eylemde bulunmak için kullanmak için harika bir fırsata sahibiz. Artık önemli kararlar vermenin, korkusuzca ilerlemenin, yeni yollar açmanın ve kendimizi tamamen yeniden keşfetmenin zamanı geldi.

Mars, 2020 ve 2021’de Koç burcunda: Kahramanın yolculuğu

Kızıl Gezegen’in, 2020 yılı boyunca yönetici olduğu burçta süren yolculuğu her zamankinden çok daha uzun ve farklı oldu. Mars, normalde bir Zodyak burcunda yaklaşık altı hafta geçirir; ancak bu yıl, iki ay boyunca geri gitti. Mars Retrosu her iki yılda bir gerçekleşir, ancak Mars’ın yöneticisi olduğu burç düşünüldüğünde bu Retro sık sık gerçekleşmez: Mars’ın Koç’ta geri hareket etmesi en son 1988 yılında görülmüştü.

Diğer gezegenlerin geri hareketleriyle karşılaştırdığımız zaman, Mars’ın geri hareketiyle başa çıkmak daha zor olabiliyor: Mars’ın enerjisi, dışa doğru yönlendirilir ve ileri doğru hareket eder. Kızıl Gezegen sabırsızdır ve gücünü ve kuvvetini geri tutmaktan hoşlanmaz. Mars Retrosu sırasında bu gezegenin işlevleri içselleştirildiği zaman bu, önemli miktarda hayal kırıklığına ve içsel gerilime neden olabilir: Bu geçiş özellikle de Koç gibi bir burçta gerçekleştiğinde öfke, daha kolay bir şekilde yanlış bir yere yerleştirilebilir veya kontrolden çıkabilir.

Ancak bunların hepsini bir şekilde atlattık. Artık yılın geri kalanına kadar ateşli, tutkulu ve şiddetli bir enerjiyle kutsanacağız. Mars, önümüzdeki aylar boyunca ilerleme kaydetmemiz, büyümemiz, durgunluktan çıkmamız ve hedeflerimize ve hayallerimize yaklaşmamız için bizi motive edecek ve bize ilham verecek.

Mars ileri gidiyor: Korkularımızla yüzleşmek ve ilerlemek

Mars, kendimizi nasıl gösterdiğimiz, içgüdüsel olarak nasıl inisiyatif aldığımız, nasıl atılım yaptığımız ve nasıl savunduğumuzla ilgili gezegendir. Mars, bilinçli arzularımız ve istediğimiz şeyin peşinden gitme şeklimizle ilişkilidir. Hem Koç hem de Akrep burcunun geleneksel yöneticisi olan Mars eylemi, önceden düşünme, saf dürtü, irade ve güç olmadan yönetir.

Mars geri giderken savunmasızlığımızla temasa geçme ve güvensizliklerimizin, koruma mekanizmalarımızın, bizi güçsüz bırakan ve istediğimiz gibi hareket etmemize ve ilerlememize izin vermeyen şeylerin farkına varma şansımız oldu.

Şimdilerde daha derin bir öz farkındalık düzeyinden harekete geçme ve kendini keşfetme yolculuğumuzda bizi daha derine götürecek anlamlı değişiklikleri uygulama şansına sahibiz. Koç burcundaki Mars, saf Kardinal Ateştir ve amacı, korkularımızla yüzleşmemize ve ilerlememize yardımcı olarak bizi güçlendirmektir.

Mars ile Jüpiter, Satürn ve Plüton karesi: Çözümleme ve tamamlanma

Geçtiğimiz dört ay boyunca Koç burcundaki Mars ile Oğlak burcunda olan Jüpiter, Satürn ve Plüton arasında meydana gelen kareler, ateşin daha da yoğun olmasına neden oldu: Bu gezegenler Ağustos ayından bu yana sabrımızı, irademizi ve öz hakimiyetimizi test ediyorlar.

Mars, Oğlak burcundaki bu üç gezegenin her biri ile halihazırda iki kez tam kare oluşturdu; bunlardan biri ileri giderken ve diğeri ise geri giderken meydana geldi. Yakın zamanda ise karelerin son turunu deneyimleyeceğiz. Tam hizalanmaların sonuncuları Aralık ve Ocak aylarında kusursuz hale gelecek.

Mars, 23 Aralık’ta son kez Plüton ile kare oluştururken 13 ve 23 Ocak’ta ise Satürn ile Jüpiter ile kare oluşturacak. Ocak ayında Mars, hem Satürn hem de Jüpiter Kova burcundayken Boğa burcunda olacak. Büyük miktarda bir enerji, Dünya’dan Hava burcuna geçerken bu konumlar bize çok ilginç fırsatlar getirme potansiyeline sahip olmakla birlikte ilk olarak Ağustos ayında ortaya çıkan sorunlar etrafında bir netlik ve tamamlanma hissi getirecekler.

Mars ileri gidiyor: Kendimizi yeniden keşfetmek ve yeni yollar açmak

Mars iç ateşimiz, tutkumuz, cinsel arzumuzdur: İleri hareket ettiği zaman bu, harekete geçmekten, yeni yollar açmaktan, tutkulu olduğumuz bir şeye dalmaktan korkmadan içimize doğan şeylere güvenmemiz için bir davettir.

Artık derin ve radikal bir dönüşümün son aşamasındayız ve Mars geri hareket halindeyken öngördüğümüz şeylere göre hareket etmemiz gerekiyor. Artık saklanamayız: Büyük bir sıçrama yapmalı, risk almalı ve tamamen açığa çıkmalıyız. Koç burcundaki Mars, evrimsel yolculuğumuzu destekliyor ve bizi, korkularımızla yüzleşmeye, ışıldamaktan korkmadan gerçekten olduğumuz kişi olmaya cesaret etmeye çağırıyor.

Mars, ileri gidiyor

“En büyük korkumuz, yetersiz olmak değildir. En derin korkumuz, ölçüsüz bir şekilde güçlü olmamızdır. Bizi en çok korkutan şey karanlığımız değil, ışığımızdır.”

Marianne Williamson

Koç burcunda ileri hareket eden Mars, saklanmayı, kendimizi küçümsemeyi ve başkalarını daha rahat hissettirmek için kendimizi küçültmeyi bırakmaya davettir. Koç burcundaki Mars var olma, başarılı olma hakkımızı geri almamızı ve yer kaplamamızı istiyor.

Bu geçiş, bizi daha fazla enerji, irade ve canlılıkla kutsuyor: Mars’ın ileri gitmesinin amacı, bizi daha fazla özgüvene adım atmaya, kendimizi yeniden keşfetmeye ve geriye bakmadan hayatımızın yepyeni bir bölümünü başlatmak için teşvik etmektir.