Maya takvimine göre dünyanın sonu bu yıl bitmeden gelebilir

Papaz Paul Begley, dünyanın sonu hakkında bir tahminde bulundu. Dünya bu sefer 21 Aralık 2020’de son bulacak.

Bu yıl yokuş aşağı bir yolculuk yaşadık. Yılın ilk yarısında, dünyanın aslında bitiyormuş gibi görünmesine yetecek kadar çok felaket gerçekleşti. Şimdiye kadar çok sayıda kıyamet günü tahmini yapılsa da bu tahminlerin hiçbiri gerçekleşmediği için hala buradayız. Bundan bir önce yapılan tahmin, bir Twitter kullanıcısı tarafından  21 Haziran 2020 olarak belirlenmişti. Evet, bundan altı ay önce. Ama hala buradayız. Ancak merak etmeyin, dünyanın sonuyla ilgili başka bir tahmin daha yapılıyor. Ve bu sefer dünyanın sonu 21 Aralık 2020’de gelecek.

Papaz Paul Begley, ABD’de yaşayan ve internette tanınan bir Hıristiyan vaizidir. Begley, sekiz yıl önce 21 Aralık 2012’de dünya tahmininin sona ermesi konusunda başarısız olan Maya takviminin, şimdi doğrusunu yapmak için bir şans daha yakalayacağını belirtti. Ve yine aynı tarihte ancak bu yıl gerçekleşeceğini düşünüyor. 21 Aralık aynı zamanda Begley’nin doğum günü; bunun kıyamet günüyle bir ilgisi olabilir de olmayabilir de. Ancak Begley, Mayalara bir şans daha verilmesi gerektiğine inanıyor. Yine de dünyanın geri kalanı, Mayaların başka bir şansa sahip olması konusunda aynı şekilde hissedip hissetmediklerinden emin değil.

Begley, “Mayaların ileri gelenleri bunun, dünyanın sonu olabileceğini söyledi. Bir hata yapmış olabilirler” diyor. “Belli ki 21 Aralık 2012 tarihinde bir hata yaptılar, yani belki o günün dünyanın sonu olma ihtimali olduğunu söylediler. Ve eğer dünyanın sonu gelmediyse doğum günümü tekrar kesinlikle kutlayacağım.”

Daha sonra bu sonuca nasıl vardığını anlatmaya devam etti ve “21 Aralık 2020, Jüpiter ve Satürn’ün birbirlerinin 0.1 derece yakınına gelecek ve büyük kavuşma sırasında Beytüllahim yıldızından bu yana gökyüzünde görülen en parlak yıldızı yaratacak.”

“1623’ten beri Jüpiter ve Satürn en yakın konumlarında olacak ve 500 yıl daha bu kadar yakına gelmeyecek. Yani bu çok nadir bir şey olduğu gibi kış gündönümünde gerçekleşecek” diyor ve ekliyor, “21 Aralık 2020’de gerçekleşecek. Mayalar şimdi yeniden örgütleniyor ve bunun kesinlikle bildiğimiz dünyanın sonu olabileceğini söylüyor.” Begley aynı zamanda The Sun gazetesine göre Halkalı Güneş Tutulması 21 Haziran’da gerçekleştiğini ve Kanlı Ay ay tutulmasının yaklaşan kıyametin tüm kesin işaretlerini gösterdiğini belirtti. Yani bu, hiçbir şekilde yapılan aceleyle yapılan bir ilk tahmin değil.

Nostradamus’un, Terör Kralı’na atıfta bulunarak “1999 ve yedi ay” içinde dünyanın sonunun geleceğini tahmin ettiği söyleniyor. Ayrıca kıyametin aslında “bildiğimiz dünyanın sonu” olduğu ve Dünya’nın “süper volkanik” bir patlama ile yok edilmeyeceğine yönelik açıklamalar yapılmıştı. Ve böyle bir şey, Jeoloji Topluluğu’na göre (The Geological Society) yaklaşık bir milyon yılda bir gerçekleşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir