X
© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Mısır örgüsü nasıl yapılır?

Mısır örgüsü nasıl yapılır?

Klasik örgüleri denediniz ve artık sıkıcı gelmeye başladı. Hem klasik saç örgüsü eskisi kadar moda değil ve aslına bakarsanız biraz eski moda bile sayılabilir. Mısır örgüsü, hem asil duruyor hem de az uğraşla çok güzel bir sonuç alabiliyorsunuz. Biraz değişikliğe kim hayır diyebilir ki?

Tek yapmanız gereken bir çapraz (criss-cross) teknik uygulamak. Saçınızı hazırlayarak işe başlayın. İyi bir serum uygulayın ve saçınızı tarayın. Serum sadece saçınızı düzeltmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda parlaklık da katar.

Haydi o zaman, mısır örgüsü nasıl yapılır birlikte bakalım.

1. Adım:

Tüm saçlarınızı geriye atın ve boynunuzun üstünde, ensede tutturun. Ufak siyah örgü lastiklerinden kullanarak veya bir elastik saç lastiği ile sabitleyebilirsiniz. Bu saçlarınızı sıkı tutmaya yardım edecektir. Ayrıca bir paket lastiği de kullanabilirsiniz, böylece örgü bittikten sonra, makasla kesip atabilirsiniz.

2. Adım:

Klasik saç örgüsünün aksine, aşağıda topladığınız at kuyruğunu üç yerine iki eşit parçaya ayırın. Ayrıca, mükemmel bir romantik görünüm için, bir taraftan ufak tutamlar ayırabilirsiniz.

3. Adım:

Şimdi, parmaklarınızı kullanarak, elastik saç lastiğinin yanındaki dış kenardan ince bir saç telini ayırın ve karşı tarafa geçirin. Örgüyü sıkmak için saç tutamını yeniden düzenleyin. Aynı şeyi diğer taraftan küçük bir tutam alıp, diğer tarafa geçirerek tekrarlayın. Aslında temel olarak, sağdaki tutamdan alıp sola, soldaki tutamdan alıp sağa ekleyeceksiniz. İşte bu kadar basit.

4. Adım:

Benzer şekilde, uçlara ulaşana kadar at kuyruğunun iki tarafındaki tutamları üst üste bindirmeye devam edin. Altından daha küçük bölümler çekip diğer bölümün üzerinden geçtiğinizden emin olun. Bir tutamı diğer taraftan da aynı miktarlarda aldığınızdan emin olun, böylece örgünüz daha düzgün görünecektir.

5. Adım:

Saçlarınızı sonuna kadar ördükten sonra bir saç lastiği ile sabitleyin. Şimdi, makas kullanın ve at kuyruğunu boynunuzun üstünde ense yerinde sabitlemek için kullandığını, elastik paket lastiğini dikkatlice kesin. Tutturmak istediğiniz gevşek tutamları sabitlemek için siyah tel toka kullanabilirsiniz. Zahmetsiz ancak özenli ve zarif bir görünüm vermek için parmaklarınızla örgünüzü hafifçe çekip, dağıtabilirsiniz. Bir saç spreyi kullanarak, sabitleyin ve hazırsınız.

Mısır Örgüsü İle İlgili İpuçları

İşte mısır örgüsünü şekillendirmenize yardımcı olacak bazı ipuçları ve püf noktaları:

  • Biraz daha kadınsı bir görünüm vermek için üzerine inci veya parlak boncuklar takarak örgünüzü zenginleştirebilirsiniz.
  • Saç stilinizin daha şık ve genç kız gibi görünmesini sağlamak için bir saç bandı takabilir veya örgülerin arasına doğal çiçekler koyabilirsiniz.
  • Saç stilinize bir çeşitlilik kazandırmak için, saç örgülerini birbirinden ayırarak ve gevşeterek daha karmaşık ve salaş bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Saçlarınızın karışmasını engellemek için ellerinizi örgü boyunca sabit tutun.

Ve işte bu kadar! Şimdi şık ve zarif bir mısır örgüsünü nasıl yapacağınızı biliyorsunuz. Saçınızı sabitlemek için spreyleyebilir veya yapay renkli saç tutamları ekleyebilirsiniz. Mısır örgüsünün, yapımı ve bakımı kolaydır ve eliniz zamanla alıştığında, bu örgüyü herhangi bir yere giderken yapabilirsiniz. İster bir düğüne giderken, ister sinemaya giderken kullanabileceğiniz bir modele merhaba deyin! Ve aşağıda birkaç mısır örgüsü modeli bulacaksınız.

Mısır Örgüsü Modelleri

Saçlarınıza bu şekilde bir kurdele bağlayın ve örerken kendiniz gelişigüzel tutamlara bu kurdeleyi de ekleyin. Kurdeleyi saçınızı at kuyruğu yaptığınız lastikle sabitleyebilirsiniz. Ayrıca örgüleri hafiften çekerek dağıtırsanız, daha günlük bir model elde edeceksiniz.

Saçınızı yukardan toplayıp, at kuyruğu yapın ve daha sonra irili ufaklı tutamlarla mısır örgüsü yapmaya başlayın. Burada püf noktası, sağdan ve soldan aldığınız tutamların farklı yoğunluklarda olması. Bu dağınık görünüm için, tutamların da dağınık olması gerekiyor.

Saçınızı aşağıda iki tutama ayırın ve lastikleyin. Daha sonra yukarıda anlatıldığı gibi örüp, iki ayrı mısır örgüsü elde edin. Ve artık yukarıya doğru toplayıp sabitleyebilirsiniz. Bu model için kuaförünüzden yardım alabilir veya profesyonelleşmek için evde denemeler yapabilirsiniz.

Bu model için saçınızı ense kökünden değil de daha aşağıdan lastikle toplayın ve örgünüze oradan başlayın. Daha sonra örgü bittikten sonra lastiği çıkarabilirsiniz. Ayrıca sabitlemek için sadece örgüye bolca saç spreyi sıkabilirsiniz. Dağıtmanıza gerek yok, kendiliğinden salaş görünecektir.

En modern ve çarpıcı modelin bu olduğunu söyleyebiliriz. Saçlarınızı öncelikle yatay olacak şekilde, tam ortadan ikiye bölün. Üstteki tutamları saç maşası kullanarak kıvırın ve dağınık topuz yapar gibi, gelişigüzel tutturun. Altta kalan bölümü ise iki parçaya ayırıp, saç lastiğiyle iki at kuyruğu olacak şekilde toplayın ve örmeye başlayın. Örgünün sonunda, renkli lastikler kullanabilirsiniz. Ayrıca üst tarafı sabitlemek için saç spreyi kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir