Mutfağınız için yaratıcı depolama alanı fikirleri - Ayşe Tolga İyi Yaşam

Mutfağınız için yaratıcı depolama alanı fikirleri

Eğer mutfağınızda yeterince depolama alanı olmadığı gibi yer de çok fazla değilse, dolapları, çekmeceleri ve fazla tezgahı bir kenara bırakın ve yer tasarrufu sağlayan seçenekleri değerlendirmeye başlayın. Bazı ufak tefek değişimler mutfağınızın kapasitesinin ciddi anlamda artmasına yardımcı olacaktır.

Pencere Üstüne Raf

Mutfağınızın boyutu ne olursa olsun, depolama alanı söz konusu olunca her santimetre önemlidir. Pencerenin üzerindeki basit bir raf, tabaklar, kaseler ve sanat eserleri için güzel bir depolama alanı olacaktır.

Fayans Önüne Raflar

Az alanlı bölgelere bir miktar raf eklemek depolama alanının ciddi anlamda artmasına yardımcı olacaktır ve cam raflar bu iş için ideal denilebilir. Ayrıca şeffaf olmaları sayesinde pek görünmemeleri mutfağın daha iyi görünmesine yardımcı olacaktır.

Tencere Askısı Yerleştirin

Tencere ve tavalarınız için koyacağınız güzel bir askı, hem bu eşyaları düzene sokacaktır hem de istediğiniz zaman erişmeniz çok kolay olacaktır.

Asılı Rafları Deneyin

Pencerenin yanına yerleştireceğiniz güzel asma raflar, her türlü mutfak eşyası için ideal bir konum olacaktır. Yer olmasa bile dert değil çünkü çok katlı olması sayesinde oldukça fazla ürün alacaktır.

Dikey Gidin

Sadece kolunuzun ulaşabileceği yerleri düşünmeyin. Mutfağınıza yerleştireceğiniz estetik bir merdiven, çok daha yukarılara erişmenize yardımcı olacaktır.

Hasır Sepetler

Eğer açık raflara eşya koymak istemiyorsanız, bu raflara hasır sepetler yerleştirebilir ve böylece eşyalarınızın görünmesine engel olabilirsiniz.

Stratejik Depolama

Az kullanılan eşyalarınızı daha yüksek yerlere depolayın ve eğer yüksek dolaplarınız yoksa bir an önce yaptırmayı deneyin.

Kupa Askısı

Sahip olduğunuz kupaları ve diğer asılabilir mutfak eşyalarını asabilmek için askıları tercih edebilirsiniz. Evinize otantik bir hava katacağını da söyleyebiliriz.

Etajer Deneyin

Açık depolama alanları iyidirler ancak çok fazla yer kaplamazlar. Güzel bir etajer ile hem kitaplarınızı hem de kaselerinizi depolayabilirsiniz.

Kesme Tahtalarını Depolama

Kesme tahtalarınızı saklamak için tek yapmanız gereken güzel bir hasır kullanmak. Böylece estetik şekilde dışarıda tutabilirsiniz.

Gömme Dolap

Gömme şekilde hazırlanmış ve raylı raflar, eşyalarınıza çok daha kolay ulaşabilmeniz için imkan sağlayacaklardır.

Antik Mobilyalar

Eski görünen, antik mobilyalar her mutfağa otantik bir görünüm katmayı başarıyorlar. Böylece hem fonksiyonellik hem de estetik elde edebilirsiniz.

Gizli Sepetler

Mutfağınızın alt kısmında açık şekilde duran gizli sepetler, her türlü dışarıda saklanabilen sebzeyi depolamanıza imkan tanıyacaktır.

Hareketli Depolama

Görselde gördüğünüz dolapların içerisine her türlü tabağı koyabiliyorsunuz çünkü aralıkları belirlemek tamamen sizin elinizde. Böylece estetik bir mutfak görünümü elde etmeniz de mümkün olacaktır.

Gizli Tabureler

Çeşitli tezgahların yanına monte edilebilen katlanır ve gizli tabureler, ufak bir mutfaktan en yüksek verimi elde etmenize yardımcı olacaklardır.

Dolaplarda Yaratıcı Olun

Dolapların birer çekmece gibi görünmesini sağlarsanız mutfağınızda daha renkli bir görünüm elde edebilir, ayrıca klasik bir mutfak gibi hissettirmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde daha fonksiyonel depolama alanlarına erişeceğiniz de bir gerçek.

Gizli Kesme Tahtası

Tezgaha monte edilmiş gizli bir kesme tahtası her zaman işlevseldir. Ayrıca tahtanın üzerindeki delikten aşağı giden her şey doğrudan çöpe gittiği için çöple de uğraşmanıza gerek kalmıyor. İşiniz kalmadığı zaman çekmece gibi bu tahtayı yerine itebilirsiniz.

Mutfağı Gizleyin

Mutfak ile salon arasına çekeceğiniz güzel bir duvar benzeri katlanır kapı, dilediğiniz zaman mutfağı misafirlerden gizlemenize imkan tanıyacaktır. Dilerseniz onlarla birlikte yemek pişirmek için tekrar salonla bütün haline de getirebilirsiniz.

Kutuları Değerlendirin

Çeşitli içeceklerle birlikte gelen güzel raf kutular, mutfakta iyi bir dekorasyon öğesi olacaktır. Bu tip rafları genellikle toplu veya kampanyalı alımlarda bulabiliyorsunuz. Tabii ki dekoratif ürünler satan yerlerden de doğrudan satın alabilirsiniz.

Eski Bir Kapı Bulun

Mutfak eşyalarınızı asmak için illa bir askı bulmanıza da gerek yok. İkinci el eski bir kapı bulduktan sonra onu boyayabilir, üzerine de askıları takarak mutfağınız için ideal bir askı alanı elde edebilirsiniz.

Ofis Eşyalarını Değerlendirin

Ofislerde kullanılan organizasyon araçlarını mutfağınızda da kullanarak her şeyin derli toplu durmasını sağlayabilirsiniz.

Her Şeyi Depolayabilirsiniz

Eğer iyi bir depolama alanı yarattıysanız muhtemelen herşeyi en güzel şekilde bir yerlere sokuşturabilirsiniz. Bu iş için metal ve plastik kapları da kesinlikle unutmayın.

Temizlik Köşesi

Temizlik malzemelerinizi açıkta ve düzenli bir şekilde tutmak için onlara da birer askı yaratabilirsiniz.

Çok İşlevli Mobilyalar Kullanın

Gördüğünüz masada aynı zamanda kase girintileri bulunuyor ve böylece çeşitli gıdaları bu hazır kaselerin içerisine yerleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir