Mutfak fayansları için harika fikirler ve öneriler - Ayşe Tolga İyi Yaşam

Mutfak fayansları için harika fikirler ve öneriler

Mutfak fayansları için harika fikirler ve öneriler

Mutfaklarımızda tezgahın arkasındaki fayanslar için seçimlerimiz genelde çok klasik olur ancak bu işe biraz daha özenerek bambaşka görünümler elde edebilir, mutfağınıza güzel bir hava katabilirsiniz. Sizler için tam 45 tane farklı fikri bir araya getirdik.

Parlak Siyah

 

Tam siyah değil de biraz daha parlak bir siyah ile hazırlanmış olan mutfak fayansları, yemek yapmayı daha keyifli hale getireceklerdir ve ayrıca kirli görünmeleri de zor olacaktır.

Çok seveceğiniz 14 yeşil mutfak dekorasyonu için sizi şöyle alalım 👇

Çok seveceğiniz 14 yeşil mutfak dekorasyonu

Yeşil renkli bir mutfak denilince genelde bunu hayal etmek bizi zorlar çünkü mutfakların genelde beyaz, gri, siyah veya ahşap rengi olmasına hayli alışkınız. Halbuki yeşil renk mutfağınıza bambaşka bir görünüm katabilir ve yemeklerinizi çok daha keyifli bir şekilde yapmanıza olanak tanıyabilir. Yeşili Kullanın Mutfağınız yeşil olmadan da yeşili değerlendirebilirsiniz. Mutfakta yeşil bitkiler olabilir, sofra örtünüz […]

 

Sahil Evi Tarzı

Eğer oturma odasından görünen bir mutfağınız varsa mutfak tezgahı çok basit olmamalı. Biraz desenli ve renkli şeyler tercih edebilir, mutfakta ahşabı da değerlendirebilirsiniz.

Dış Mekan

Elbette dış mekanları da unutmamak gerekli. Dışarıda mutfak benzeri yerleri olanlar için bakır görünümlü tezgahlar ve desenli karolar oldukça güzel bir kontrast yaratacaklardır.

Çatlak Seramik

Çatlak gibi desenlere sahip olan seramikler, mutfakta iyi birer tercih olacaklardır ve solgun beyaz rengi sevebilirsiniz. Kontrast için mutfağın geri kalanında biraz koyu tonlar da tercih edilebilir.

Mavi ve Pirinç

Beyaz dolaplar ile mavi fayansların oldukça güzel bir karşıtlık oluşturdukları bir gerçek. Ayrıca eşyaların tutamaçlarındaki bronz renk görüntüyü daha da iyi hale getirmiş.

Gümüşi İpek

Camdan oluşan ve gümüşi renkler ile süslenmiş bir tezgah arkası da iyi bir seçenek olabilmektedir.

Profesyonel Düzey

Elbette arka kısımda paslanmaz çelik de kullanabilirsiniz. Özellikle restoran mutfaklarında bu çok kullanılan bir tercihtir.

Mermer

Eğer tamamen beyaz bir mutfak istiyorsanız, biraz doku katmalısınız yoksa mutfak çok tekdüze görünür. Mermerin kendine has dokusu bu konuda size fayda sağlayacaktır.

Ahşap

Mutfağı biraz daha sıcak göstermek için güzel ve mat bir ahşap tercihi de yapılabilir. Böylece rustik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Denizci Havaları

Mutfakta biraz denizciliği andıran görüntüler kullanmanız mutfağın daha etkili görünmesini sağlayacaktır ve ayrıca her mutfakta görülemeyecek bir detay olacaktır.

Koyu Derzler

Beyaz fayansların arasına uygulanacak siyah derzler, mutfağın daha üç boyutlu görünmesine destek olacaktır.

Bol Işıklı Desenler

Altın renkli desenler mutfakta bilhassa pencere çevresinde kullanılabilir. Sofistike bir görünüm elde etmek için ideal olabilir.

Teflon Kaplama

İlla ki fayans almak zorunda değilsiniz. Teflon kaplama duvar kağıtları tezgah arkasında kullanılmaya uygundurlar ve ayrıca kolayca temizlenirler.

Tüm Duvarı Kaplayın

Sadece tezgah ile dolaplar arasını döşemek zorunda da değilsiniz. Dilerseniz tavana kadar giden etkili bir uygulama yapabilirsiniz.

Eski Tarz

Mutfağınızda bir önceki yüzyıldan kalma bir tasarım da kullanabilirsiniz. Bu şekilde karolu bir tasarım istenen etkinin yaratılmasına fayda sağlayacaktır.

Taş Grisi

Renkleri birbirinden birazcık değişiklik gösteren güzel küçük gri fayanslar döşeyerek mutfağınızın renkli ve sıcak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yapay Tuğlalar

Resimdeki şeyler aslında tuğla değiller, sadece tuğla gibi görünen ince birer fayanslar. Bu seçenek de hoşunuza gidebilir.

Disko Topu

Aynalı ve disko topu gibi olan fayanslar mutfağa çok güzel bir ışıltı vereceklerdir. Bilhassa çok penceresi olmayan ve ışık almayan mutfaklarda tercih edilebilir.

Yanık Turuncu

Renklerle oynamaktan çekinmeyin. Yanık turuncu rengi sıcak ve davetkar bir mutfak havasının oluşturulmasına yardımcı olacaktır.

Bitki Desenleri

Eğer İngiliz tarzını mutfağınıza getirmek isterseniz tek yapmanız gereken fayansları bitkisel desenlerden seçmek. Geri kalanını sade yapın çünkü aksi taktirde çok karmaşık olacaktır.

Gri Çaprazlar

Kilim ve halılarda sıklıkla kullanılan çapraz desenleri mermer üzerinde de tercih edebilirsiniz. Mutfakta mükemmel görünecektir.

Deniz Esintisi

Eğer sahilde yaşıyorsanız mavi ve denizi andıran fayanslar tercih edebilirsiniz. Uyumlu olması için dolaplarda biraz kirli beyaz tercih edebilirsiniz.

Metalik

Mutfağınıza birazcık metalik bir görüntü ekleyerek güzel bir tarz oluşturabilirsiniz. Fırçalanmış alüminyum iyi bir seçenek olacaktır.

Eski Tarz

1900’lerin başındaki gibi bir görüntü yakalamak için biraz çıkıntılı fayanslar da tercih edebilirsiniz.

Çiftlik Tarzı

Elle boyanmış çiftlik tarzı fayanslar mutfağın oldukça ilginç görünmesine yardımcı olacaklardır.

Maskülen Renkler

Gri size çok boş geliyor diye düşünebilirsiniz ancak güzel bir zemin oluşturur ve maskülen bir duruş sağlar.

Eskitilmiş Duvarlar

Fayanslarda biraz eskitme kullanmak evinizin daha yaşanmış görünmesini sağlayacaktır ve ayrıca rustik görünüme katkı sağlayacaktır.

Tırmanan Sarmaşıklar

Fayanslarda sarmaşık desenlerinin olması mutfağınıza biraz elektrik ve hayat katacaktır.

Gunmetal

Gunmetal renginin siyaha çalan ilginç gri tonu, çekici ve seksi bir mutfak görüntüsünün elde edilmesini sağlamaktadır.

Antik Parlaklık

Normalin üstündeki boyutlara sahip cam fayanslar ile gümüş rengi malzemeler, eğlenceli bir mutfak alanının oluşmasını sağlayacaktır.

Denizkızı Esintileri

Deniz dalgalarından ve deniz kızlarından esinlenen bir görüntü elde etmek için mavi-yeşil tonlarında fayansları tercih edebilirsiniz.

Gümüş Dokunuşlar

Gördüğünüz en çekici fayanslar bunlar olabilir. Siyah ve gümüş renginin kombinasyonu sofistike ve akıcı bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Sakin Desenler

Geniş bir odada iddialı desenler kullanmak iyi tercih olabilir. Dilerseniz çok fazla patlama yapmaması için daha nötral renkleri tercih edebilirsiniz.

Klasik Görünüm

Klasik ve zamansız bir görünüm için tarafsız renkler seçin. Beyaz fayanslar gri dolaplar ile güzel bir uyum oluşturuyorlar.

Yağmurluktan İlham Alın

Yağmurluklarda kullanılanlara benzer desenler ile klasik bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Turkuaz Patlaması

Sarı jaluzinin alt kısmında kalan turkuaz fayanslar güzel bir sahil evi havasının oluşmasına yardımcı olacaktır ve mutfak çok klas görünecektir. Ayrıca renklerdeki patlama içinize de heyecan dolduracaktır.

Dama

Küçük damalı desenler retro bir mutfak tarzı için ideal oluyorlar. Diğer bölümlerde ise sadelik kullanarak mutfağınızın kendini dengelemesini sağlayabilirsiniz.

Klasik Mermer

Dengeli bir ağaç tarzı ve mermer ile modern bir mutfak yaratılabilir. Minimalist olmasına karşın çekici olacaktır.

Romantik Detaylar

Fransız dekorları sevenler bunu da seveceklerdir. Beyaz ve mavi desenler mutfağa romantizm katmak için ideal oluyorlar.

Karanlık ve Dramatik

Siyah ve parlak fayanslar güzel bir grafik oluşturuyorlar ve çok koyu olduğunu düşünüyorsanız duvarları kirli beyaz yapın.

Deniz Camı

Mavi ve camsı görünen fayanslar ile güzel bir ada görüntüsü yaratabilirsiniz.

Cam Fayanslar

Fayanslar yerine tamamen cam kullanabilir ve mutfağın olduğundan çok daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Fas Tarzı

Fas tarzı fayanslar ile mutfağın egzotik görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Ancak geri kalanı biraz sade yapmayı unutmayın.

Yumuşak Sarı

Fransız pastanelerde olduğu gibi yumuşak bir sarı kullanmanız bistro görüntüsü sağlayacaktır.

Kırmızı

Kırmızı renk mutfak için biraz fazla gibi gelebilir ancak sadece tek duvarı kırmızıya boyayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir