Nar çiçeği çayı içmek kalp sağlığını desteklemek ve bazı kanser türlerini önlemenin yanında pek çok başka faydaya da sahip.

Bu çay genelde ezilmiş nar çekirdeklerinden ve ayrıca kurutulmuş nar çiçeğinden hazırlanıyor ancak bazen normal çaya, yeşil çaya veya beyaz çaya nar suyu katarak da hazırlanabiliyor. Nar çiçeği çayı binlerce yıldır hazırlanan içecekler arasında çünkü pek çok besine ve antioksidana sahip. Ayrıca pek çok tarife güzel bir tat ekleyebiliyor. Nar çiçeği çayı ile bağlantılı pek çok olumlu özellik var.

Nar Çiçeği Çayının Faydaları

Nar, antioksidan adlı yaşlanma karşıtı ve vücudu koruyan bileşenler bakımından çok zengin olduğu için çayını tüketmek de bu faydaların bir kısmını elde etmeyi sağlıyor. Ayrıca bu antioksidanlar bağışıklık sistemini de güçlendiriyorlar.

Kalp Sağlığını Korur

Araştırmalar narda bulunan aktif bileşenlerin tansiyonu ve genel kolesterol düzeylerini düşürebildiğini gösteriyorlar.

Cilt Bakımı

Nar çiçeğinde bulunan antioksidanlar serbest radikaller ile savaşıyorlar ve bu da cildinizin görünümünü iyileştirebilir.

Kilo Verme

Nar çayını normal çayınız ile karıştırmak metabolizmanızı hızlandırabilir ve bu da kilo vermeye yardımcı olduğu anlamına gelir. Bu da yağ yakma potansiyelinizi arttırabilir ve her gün daha fazla kalori yaktıkça, daha fazla kilo verirsiniz.

Nar Çiçeği Çayı Nasıl Hazırlanır?

Ezilmiş çekirdekleri, yaprakları veya nar suyunun kendisini çayını hazırlamak için kullanabilirsiniz. Sıcak olarak tüketebileceğiniz gibi soğuk çay olarak da buzlu şekilde tüketilebilir.