© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Nisan ayı hangi burç?

Nisan ayı hangi burç?

Hangimiz hayatımızın bir döneminde burcumuzun özelliklerini merak edip araştırmadık ki? Burçlara en ilgisiz olan kişiler bile, kendi doğdukları tarihin hangi burcun alanına girdiğini merak eder, biriyle tanıştığında ilk sorulan sorular arasında burçlar olur. Madem öyle, demek ki, burçlar az ya da çok yaşamımızda yer kaplıyor, merakımızı cezbediyor. Zaten burçların yaşamımızı ve karakterimizi etkilediği, hatta biraz yönlendirdiğine dair araştırma sonuçları da bulunmaktadır. Astroloji bilimiyle ilgilenen pek çok kişi de bu konudaki araştırmalarına her geçen gün yeni veriler eklemektedir. Hal böyle olunca da burçlar hakkında bilgi sahibi olmak, hangi burçların hangi ayların içinde olduğu hakkında bilgi sahibi olmak bizler için önemlidir.

Nisan ayının burçları: Koç ve Boğa

Nisan ayının ilk 20 günü Koç burcuna dahilken, 21 Nisandan ayın sonuna kadar doğanlar ise Boğa burcu kişileridir. 1 – 20 Nisan günleri arasında doğanlar Koç burcu özelliklerini taşırken, 21 Nisan’dan atın sonuna kadarki günlerde doğanlar Boğanın özelliklerini taşıyor. Şimdi Nisan aylarının burçları olan Koç ve Boğa burçlarının özelliklerini tanıyalım.

Koç burcunun özellikleri

Koç burcu, biraz zorlu bir burçtur. Şöyle ki, enerjik ve hareketli Koçlar, çok güçlü ve hırslı bir karaktere sahiptir. Koçlar için hayatlarının ve dünyanın merkezinde her daim kendileri vardır, egoları fazlasıyla gelişmiştir. Güçlü, inatçı, hırslı Koçlar, asla hatalarını kabul etmezler, yanlış yapmayacaklarını düşünürler. Çoğunlukla bencil davranışlar sergileyen Koçlar, çevresindeki kişileri iletişimde oldukça zorlar.

Dünyanın merkezindeki Koç kendileriyle her daim gurur duymakta pek de haksız sayılmazlar. Çünkü Koçlar, çok pratiktirler, canlı, dinamik, yaratıcı ve girişimcidirler. Hal böyle olunca da azimle üzerinde durdukları her konuda başarılı olurlar. Özgüvenleri çok yüksek olduğu için Koçlar, başka kişilerin çekineceği işlere, projelere, başarılara imza atarlar.

Motivasyonlarını kaybetmedikleri sürece yaptıkları işlerde sürekli kendilerini kanıtlamak isteyen Koçlar, kesinlikle çok üretken ve yaratıcıdırlar. Karakterlerinin parçası olan dik başlılık, bencillik, inatçılık ve asi tavırlar Koçları çoğu zaman zor durumlara düşebiliyor, hatta aslında başarabilecekleri işlerde bile başarısız olabiliyorlar.

Koçların her zaman ön plana çıkma istekleri, onları çoğu zaman çevresindeki insanlar karşısında zor durumda bırakır. Aslında çok daha kolay olabilecek bazı durumlar Koçların, inatçı ve ısrarcı tutumları sebebiyle problemli hale gelebilir.

Lider ve otoriter kişilik özellikleri Koçları toplum içinde her daim bir adım öne çıkarıyor. Takım lideri olarak gayet başarılı işlere imza atıyorlar. Ancak Koçların kıskanç ve otorite kurma meraklısı olmaları onları biraz geriye çekebiliyor.

Boğa burcunun özellikleri

Kendilerine ait olana sıkı sıkıya bağlı ve bağımlı olan Boğalar, kesinlikle maddi değeri olan her şeyi çok severler. Para, mal, varlık, zenginlik gibi değerler için pek çok fedakarlıkta bulunabilirler. Disiplinli, kararlı ve sabırlı olan Boğalar, işlerine çok düşkündür, tam bir işkoliktir. Boğaları kimse kendi yolundan ve hedeflerinden döndüremez.

Başarıya ve kazanmaya odaklı olan Boğaların, sabırlı ve kararlı yaklaşımları onlara her daim başarıyı getiriyor. Kendini ve varlığını garanti almaya konsantre olan Boğalar, kaybetmekten korktukları için risk almayı sevmezler.

İnsancıl özellikleri olan Boğalar, etrafındakilere yardım etmeyi sever, iyilik yaparlar. Bundan ve kararlı, güvenilir ve sıcakkanlı olduklarından dolayı Boğalar çevreleri tarafından sevilen kişilerdir. Ancak maddi konularda çok da yardımsever olmaz, paralarını paylaşmaktan hoşlanmazlar.

Çok dikkatli ve titiz olan Boğalar, pek fazla hata yapmaz ve her türlü fırsatı değerlendirirler. Zaten dikkatli ve garantici yapıları onların hata yapmasına engel olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir