© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Ocak Hangi Burç?

Ocak Hangi Burç?

Kimileri burçları hayatının merkezine koyar, bazıları her gün burçları araştırır, burçların yaşamımızı az ya da çok etkilediği, öyle ya da böyle hayatımızda yer aldığı gibi bir gerçek var. Burçların neyi, ne kadar etkilediği, yönlendirdiğine dair çok farklı fikirler bulunmakla birlikte, burçları merak ediyoruz, burçlara dair yazılanlara, söylenenlere önem veriyoruz. Burçların bize anlattıkları, verdiği mesajlar hepimizin ilgisini çekiyor, kimi zaman önümüzdeki bazı işleri, güçleri ona göre planlıyoruz. O zaman öncelikle hangi aylarda doğanların hangi burçlarda olduğunu bilmek, sonrasında ise burçların özelliklerine bir göz atmak iyi olacaktır. Ocak ayında, yılın ilk ayında doğanların hangi burcun özelliklerini taşıdığına bir bakalım.

Ocak ayının burçları: Oğlak ve Kova

Burçlar genel olarak; tek bir ayı kapsamazken, bir ayın ilk yarısı başka burcun, diğer yarısı ise başka bir burcun özelliklerini taşır. Yılın ilk ayı olan Ocak ayı da, Oğlak ve Kova burçlarını kapsamaktadır. Şöyle ki; Ocak ayının ilk 20 günü Oğlak burcu iken, son 10 günü Kova burcudur. Bu bakımdan hangi ayda doğduğumuzdan çok, ayın hangi günleri arasında doğduğumuz önemlidir.

Oğlak burcunun özellikleri

22 Aralık ve 20 Ocak tarihleri arasında doğanlar Oğlak burcu kişileridir. İşinin, gücünün peşinde olan Oğlaklar, tembelliği hiç sevmez, boş zamanlarını bile işlerle geçirirler. İşkolik Oğlaklar, işleriyle çok fazla meşgul olduklarından sosyal ilişkilerde biraz çekingen kalırlar. Oğlakların utangaç yapıları onların insanlarla ilişki kurmasını zorlaştırırken, güvenilir, çalışkan ve dürüst olmaları onların çok daha sağlam ilişkiler kurmalarını sağlar. Yani aslında Oğlaklar asla yalnız kalmazlar.

Çalışkan Oğlakların içe dönük yapıları onların çok önemli sırları bile saklayabilmesini sağlar, arkadaşlarına güven verirler. Genel olarak ciddi, tutucu, karamsar ve güçlü iradeleri olan Oğlakların, en bilindik özellikleri çalışkanlıklarıdır. Bu özellikleri sayesinde çok gelişmiş ödev, görev duyguları vardır, bu duygu ile amaçlarına ulaşmak için hiç yorulmadan çalışırlar. Çevresindeki kişiler tarafından oldukça fazla saygı duyulan Oğlaklar, asla kontrolsüz davranmazlar, hatta paraları, görevleri, işleri konusunda her daim kontrolü ellerinde bulundururlar. Söz konusu olan para olduğunda ise aslında eli açık ve yardımseverler bir tutum sergilemekle birlikte, tutumlu ve tasarruf yanlısı yönlerini de korurlar. Tam bir toplum ve düzen insanı olan Oğlaklar; geleneklere, kurallara, kurallara, yasalara ve düzenlemelere adapte olurlar.

Oğlakların yaşama ve çalışmaya karşı dirençleri ve istekleri, sağlık konusunda da aynıdır. Oğlaklar, hastalıklara karşı dirençli bir metabolizmaya ve bağışıklık sistemine sahiptirler. Oğlakların yaşadığı en ciddi sağlık sorunları genellikle dişler ve kemiklerle ilgilidir. bu sebeple de düzenli olarak egzersiz yapmaya, kemik sistemini güçlendirecek bir beslenme programı izlemeye özen göstermek gerekir.

Kova burcunun özellikleri

Tam bir hayalperest olan Kovalar; yaratıcı, ileri görüşlü ve akılcı kişilerdir. Arkadaş çevreleri tarafından çok sevilen, kesinlikle bencil olmayan Kovalar, sevgi dolu kişilikleriyle tanınırlar. Kovalar, insanları mutlu etmeyi severken, insanlar arasında ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin herkese eşit mesafede olmayı tercih ederler.

Hoşgörülü, eğlenceli, hümanist, idealist ve entelektüel kişilik yapısına sahip olan Kovalar, hem modern görünüşlü hem de dik kafalı, inatçı ve sabit fikirlilerdir. Çünkü onların sınırsız hayal güçleri ve yaratıcılıkları, onları neredeyse her konuda fikir ve bilgi sahibi kişiler yapar. Herkesle kolayca iletişim kurabilen Kovaların “dost” diyebildiği kişiler sınırlıdır, kiminle ne kadar mesafeli olmaları gerektiğini çok iyi bilirler.

Yaratıcı ve özgür bir ruha sahip olan Kovalar, özgürlüklerinin kısıtlanmasına tahammül edemezler, özgürlükleri için pek çok şeyden vazgeçebilirler. Elbette ki bu özgür ruhları onların, başka kişilere kolay kolay bağlanmalarını engeller, kimi zaman evlenip çoluk çocuğa karışmak Kovalar için pek de çekici olmayabilir.

Kovaların en önemli özelliklerinden birisi de hem zihinsel hem fiziksel hem de ruhsal açıdan çok güçlü olmalarıdır. Öyle kolay kolay kimseden, hiçbir şeyden etkilenmezler, ruhen ve bedenen sağlıklı ve dirençli bir yapıya sahiptirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir