1. Wunderlist – Yapılacaklar ve Görev Listesi

Wunderlist, günlük yapılacaklar listelerinizi yönetmenin ve paylaşmanın en kolay yoludur. Uzun süredir tercih edilen Wunderlist’in yeni bir versiyonu olan Microsoft To-Do, öğrenciler için planlayıcı uygulamaları alanında gelecek vaat eden yeni bir sürümdür. İster denizaşırı bir macera planlayın, ister sevdiğiniz biriyle bir alışveriş listesini paylaşın, ister sadece günlük yapılacaklarınızı takip edin, Wunderlist işlerinizi halletmenize yardımcı olacak bir uygulamadır. Bu uygulama, öğrenciye planlama ve düzenleme konusunda yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

İyileştirilmiş notlar, paylaşım ve bildirimlerle birlikte hatırlatıcılar, yinelenen ve alt görevler gibi bir dizi yeni özellik ile Wunderlist hiçbir detayın kaçırılmamasını sağlar. Daha sonra bu ayrıntılar, ne ve kaç tane kullanıyor olursanız olun, tüm cihazlarınız arasında otomatik olarak senkronize edilir. Dünyanın her yerinden milyonlarca insanın neden Wunderlist’i günlük yol arkadaşı yaptığını görmek için hemen indirin.

Android, iOS ve masaüstü: Ücretli yükseltmelerle ücretsiz

 1. Trello – Her Şeyi Organize Edin

Trello, öğrencilerin üzerinde çalıştıkları tüm projeleri panolar aracılığıyla düzenlemelerine olanak tanıyan iyi bir planlayıcı uygulamasıdır. İster matematik çalışanlardan oluşan bir ekibi yönetiyor olun, ister destansı bir tiyatro gösterisi yazıyor, ister sadece bir şeyler listesi yapıyor olun, Trello organize olmanızı ve her şeyin ötesinde olmanızı sağlar.

Süper güçlere sahip bir beyaz tahta gibi, Trello’nun kullanımı basit ve sonsuz derecede esnektir. Neyin yapılması gerektiğini, bunu kimin yapacağını ve bundan sonra ne olacağını tam olarak bileceksiniz. Ayrıca, yaptığınız her şey anında buluta senkronize edilir ve kaydedilir, böylece tüm cihazlarınız her zaman güncel kalır. Trello ile üzerinde çalıştığınız her şeyi organize etmek için panolar oluşturabilirsiniz. Bunları tek başınıza kullanın veya okul arkadaşlarınızı, öğretmenlerinizi ve ailenizi birlikte çalışmaya davet edin.

Android, iOS ve masaüstü: Ücretli yükseltmelerle ücretsiz

 1. Todoist

Todoist bir proje planlayıcısı ve hepsi bir arada yapılacaklar listesidir. Todoist, bireysel veya grup olarak kişisel kullanım veya iş kullanımı için harika bir uygulamadır. Programı seviyorum ve bir şeyler atamayı ve onları düzenli ve basit tutmayı kolay buluyorum, böylece meşgul olduğumuzda bile kimse iş yükünden bunalmış hissetmiyor.

Mürettebatın tamamlaması ve işe eklemesi için görevlerin altına görevler eklemek yönetim açısından çok kolaydır. İnsanların cep telefonlarındaki blokları kontrol etmeleri ve bunları başardıklarında hafta boyunca genel ödevlerinde olumlu ilerleme görebilmeleri gerçekten çok keyifli. Ayrıca yönetimin, birinin görevleri tamamlamadığını ve giriş yapabilmemiz için takılıp kalmış gibi göründüğünü görmesi çok kolaydır. Yöneten sen veya bir arkadaşın olabilir. Şahane çalışma ekipleri kurabilir ve böylece keyifli bir öğrenme sürecini destekleyebilirsin.

Çok yardımcı oluyor!

Android, iOS ve masaüstü: Ücretli yükseltmelerle ücretsiz

 1. myHomework Öğrenci Planlayıcısı

myHomework öğrenci planlayıcısı, nerede olursanız olun düzenli kalabilmeniz için çok çeşitli platformlarda kullanılabilen en iyi öğrenci planlayıcı uygulamasıdır. Ders programınızı ve ödevinizi takip edebilir, yaklaşan testler için hatırlatıcılar alabilir ve tüm platformlarınız arasında senkronize edebilirsiniz. Birçok öğretmen bunu e-öğrenme veya çevrimiçi eğitim için benimsemiştir, ancak bireysel kullanım için de harikadır. Ödevlerinizi bir bakışta görmek için dahil edilen yaklaşan ev ödevi uyarıları ile rakiplerinizden bir adım önde olun. myHomework, bir öğrenci planlayıcı uygulamasının temiz ve basit bir sürümüdür.

Android, iPhone, iPad, Windows 8, Kindle Fire ve Web: Ücretsiz veya Premium

 1. Çalışma Hayatım ( My Study Life) – Okul Planlayıcısı

Çalışma Hayatım, öğrenim hayatlarını yönetmeyi kolaylaştırmak adına , öğrenciler için tasarlanmış ücretsplatformlar arası planlayıcı uygulamasıdır. My Study Life, yalnızca revizyon döneminizde değil, yıl boyunca kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Ev ödevlerini ve ödevleri takip edin, günlük ve haftalık programınızı düzenleyin. Haftalık ve günlük rotasyon programlarını destekler ve bir görevin ne kadarının tamamlandığını belirlemenizi sağlar. Öğrencilerin benzersiz planlama ihtiyaçları için oluşturulmuş bir takvim uygulamasıdır. Birden fazla cihazda kolay erişim için her şey Bulutta saklanır. Bu uygulama, verilerinizi cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde senkronize ederek uygulamayı çevrimdışıyken bile kullanmanıza ve tekrar çevrimiçi olduğunuzda senkronize etmenize olanak tanır.

Android, iOS ve masaüstü: Ücretsiz

 1. Öğrenci Takvimi

Öğrenci Takvimi uygulaması, öğrencilerin organize olmalarına ve çalışmalarında daha iyi performans elde etmelerine yardımcı olur. Öğrenci Takvimi, etkinlikleri bir Yapılacaklar Listesi veya Kontrol Listesi olarak listeler ve burada artık vurgulanmamaları için etkinlikleri tamamlandı olarak işaretlemeniz gerekir. Akademik ve kişisel yaşam arasında, öğrenciler görevleri, hedefleri, hatırlatıcıları ve programları için tek bir merkezi yer oluşturabilir. Bu yalnızca öğrenciler için tasarlanmış en yüksek puan alan planlayıcı uygulamalarından biridir.

Android, iOS ve masaüstü: Ücretli Premium yükseltme ile ücretsiz

 1. Google Takvim

Android cihazlara önceden yüklenmiş öğrenciler için ücretsiz bir takvim uygulamasıdır. Uygulama, Google hesabınızdan etkinlikler ve programlar için senkronizasyon seçeneğine izin verir. Ayrıca, mevcut diğer takvim uygulamaları ve Trello gibi diğer uygulamalar ile senkronizasyon seçeneği sunar. Uygulama zaten kullanışlı özelliklerle dolu olsa da, onu diğerlerinden ayıran unsurlardan biri de, kolayca tanıyabilmeniz için olayların ve programların renklerle kodlanabilmesidir. Ayrıca günlük görünüm modu, haftalık görünüm modu ve aylık görünüm modu ile birlikte gelir. Ve unutmamak gerekir ki, etkinliklerinizin konumunu Google uygulamasıyla hassas bir şekilde yeniden yönlendirebilirsiniz. Çoğu üretkenlik uygulamasıyla entegre olan güvenilir bir takvim uygulamasıdır.

Android, iOS ve masaüstü: Ücretsiz

 1. Microsoft Outlook

Bu, e-posta entegrasyonuna ve daha fazlasına düşkün olanlar için doğru bir cevap. Bu sadece bir takvim uygulaması değil, e-postalarınızı, takviminizi ve çok daha fazlasını tek bir yerde birleştiren bir şey. Uygulama aynı zamanda Microsoft’un satın aldığı Sunrise Takvimini de entegre ediyor. Olaylar ve bildirimler, daha önce Sunrise uygulamasında görülen birden fazla simgeye atanabilir.

Android, iOS ve masaüstü: Ücretli yükseltmelerle ücretsiz

 1. iStudiez

iStudiez, yalnızca öğrenciler için tasarlanmış en yüksek puan alan planlayıcı uygulamalarından biridir. Profesörün adı, iletişim bilgileri ve çalışma saatleri dahil olmak üzere ders programınızı girin. Ardından, sınıflarınızı renklendirebilir ve görsel olarak ilginç ve taranması kolay hale getirmek için simgeleri kullanabilirsiniz.

Android, iOS ve masaüstü: Ücretli Premium yükseltme ile ücretsiz

Planlayıcı Uygulamanızdan En İyi Şekilde Yararlanın

Harika bir planlayıcı uygulaması bulmanın yanı sıra, bu ipuçları üretkenliğinizi artırmanıza ve programınızın sorunsuz çalışmasını sağlamanıza yardımcı olabilir. Hangi uygulamayı seçerseniz seçin, akıllı planlama uygulamalarının yanında bunları da kullanırsanız bundan daha fazlasını elde edersiniz.

Öğrenciliğin her anında hem üretken, aynı zamanda, keyifli hem de faydalı süreçler olması için özellikle öğrencilere günlük işlevi olan her türlü düzenleyici geliştirilmiştir. Herhangi bir öğrencinin yardımına memnuniyetle yetişecek ve sadece eğitim süreçlerini değil aynı zamanda boş zamanlarını da etkili bir şekilde planlamalarına izin verecektir.

 1. Projeler

Öğrencinin temel zenginliği bilgisidir. Her kursla birlikte, bu zenginlik gittikçe daha çeşitli hale geliyor ve kademeli olarak sistematikleştirme gerektiriyor. Doğal olarak, sınıfta alınan tüm bilgilerin kafada tutulması imkansızdır, bu nedenle öğrenciler not tutmaktadır. Yavaş yavaş, öğrencinin defteri (kullanılıyorsa) bilgilerle doldurulur, ancak kayıtlar sistemik değildir. Planlayıcı, eğitim materyallerinin bolluğu içinde hızlı ve kolay bir şekilde gezinmek için, bilgilerin gerekli kriterlere göre sıralanmasına izin verecek “Projeler” bölümünü sunar.

 1. Etiketler

Öğrenci görevleri çeşitlidir. Çok sayıda kritere göre bölünebilirler: disiplin, eylem türü, uygulama yeri vb. bunu düzenleyicideki Gezgine girin. Bu, tüm mevcut ve stratejik görevleri uygun etiketlerle etiketleyerek etkili bir şekilde sistematize etmenize olanak tanır. Sonuç olarak, tek bir fare tıklamasıyla, oluşturulan işaretler arasında günlükte kolayca ve rahatça gezinebilir ve belirli durumlarda yalnızca gerekli eylemleri seçebilirsiniz.

 1. Renkler

Organizatörler genellikle yalnızca hiyerarşik görev listeleri oluşturmaya değil, aynı zamanda çalışma zamanını net bir şekilde düzenlemenize ve güncel olayların önceliğini belirlemenize olanak tanıyan zamanlama yapmanıza da izin verir. Planlayıcıdaki “Renkler” referansını kullanarak, bir öğrenci renk çözümleri uygulayarak belirli bir aciliyet ve önem derecesine sahip görevleri görsel olarak vurgulayabilir.

 1. Filtreler

Öğrenci, çalışma gününü planlama sürecinde, bir projeye veya etikete ait olma, işaretçi veya durum gibi belirli bağlamsal parametreleri görevlere düzenli olarak atar. Bu yaklaşım, uygulamada yerleşik olarak bulunan filtreleme işlevini kullanarak gerekli görevleri hızlı bir şekilde seçmenize olanak tanır. Ayrıca günlük, bir öğrencinin karmaşık filtreleme durumlarını çeşitli kriterlere göre önceden oluşturabileceği ve ileride kullanmak üzere saklayabileceği bir “Filtreler” referansı sağlar.

Yoğun öğrenci hayatı, iyi sonuçlar elde etmek için açık ve ayrıntılı planlama gerektirir ve planlayıcılar bu görevle mümkün olduğunca verimli bir şekilde başa çıkmaya yardımcı olacaktır. Bu programlar, yeteneklerinizi ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirmenize olanak tanıyan esnekliğe, işlevselliğe ve çok yönlülüğe sahiptir; bu, yalnızca öğrenci için planlama sürecini kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda öğrenme sürecinin etkinliğinde bir artışa da yol açar.