© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Omuzları açık gelinlik giyen 41 gelin

Omuzları açık gelinlik giyen 41 gelin

Hayatının en görkemli günü için gelinlik seçmek elbette ki en zor hususlardan birisidir. Düğün hazırlıklarının aylarca sürmesinin belki de en önemli sebeplerinden birisi gelinliğin nasıl olacağına karar vermenin zor olmasıdır. Zira binlerce gelinlik modeli varken, bunlar arasından kendine en uygun gelinliği bulmak tabı ki de hiç kolay değil. Gelinliğinin omuzlarının açık olmasını isteyenlere seçimlerinde yardımcı olabilecek 41 farklı seçenek aşağıda sıralanıyor. Bu fotoğraflardaki gelinlikler omzu açık trendin tüm gelin stilinde inanılmaz göründüğünün bir kanıtı. Bunlardan biri mutlaka sizin için! Çünkü 41 tane omzu açık gelinliğe bin bir çeşit model verilmiş.

Omuzu açık gelinlikler bu sezon trend olabilir, ancak bu, onların aslında her sezon trend olmadıkları anlamına gelmez. Ünlüler ki, her zaman zarif olan Michelle Obama ve onun yakınındakiler de dahil olmak üzere yıllardır önemli günlerinde omzu açık stili tercih ediyorlar. Düşünün; Meghan Markle’ın seçimi olan kayık yaka gelinlikte omuzlar hafif kapalı bir model seçti ve daha ikonik daha zamansız bir kraliyet görünümü elde etti? Omzu açık gelinliklerde boyun çizgisinin açık olduğu kayık yaka tarzını taşımak çok daha kolaydır. Bu yüzden omzu açık gelinlik tasarımlarında gelinliğin yakasının ne kadar aşağıda olacağına kendiniz karar verin. Sizin seçiminize yardımcı olmak için sizler tarafından tercih edilmesi muhtemel en sevdiğimiz örnekleri sizler için sıraladık.

Aşağıdaki gelinlik modellerinin de gösterdiği gibi, omzu açık gelinlik modellerinde sınır yok. İlk olarak omuzların altında yerleşme yeri açısından farklıdırlar. Bazıları romantik olarak kolun oldukça altına kadar uzanır, bazıları ise daha basit ve omuza hafifçe dokunur. Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri açısından da farklılıklar gösterir. Zira dantelden tüle kadar değişen versiyonlar çok çeşitlidir. Omuzları açık modeller çok çeşitli elbise modelleriyle kendini gösterir. Deniz kızı modelinden, A-line yakaya ve hatta klasik prenses modellere kadar hepsi omzu açık gelinliklerde görülür. Sonunda bir baktığımızda, bazı gelinliklerin aslında omuzdan düşmediği, bunun yerine hafif ağ gibi bir eklentinin gelinliği tuttuğu şeffaf boyunlar da vardır.

Omuzları açık bir gelinlik hayal ediyorsanız tüm model seçenekleri burada var. Bohem tarzı kısa bir gelinlikten JLM Couture’dan bu zarif, prenses balo elbisesine kadar her şeyi sıraladık. Bu güzel stiller, düğünün teması ne olursa olsun, size kendi gelinlik seçiminiz için doğru bir fikir verecektir.

Çan modeli fit gelinlik

Anne Barge, bu gelinin gelinliğini bele takılmış bir korse ve göze çarpan bir etekle tasarladı.

Önü kısa arkası uzun gelinlik

Bu gelin, ipek rengi düşük Sachin & Babi imzalı gelinliğe aşık oldu. Bunun gibi bağlı kollarla muhteşem göründüğü için onu suçlayabilir misiniz? Gelin “Omuzları modern ama klasik bir his veren bu görünüşe bayıldım. Ve ayakkabılarımı açıkta bırakan bu gelinlik boyunu çok sevdim” dedi.

Güzel gelinlik

Omuzları açıkta bırakan grimsi bir gelinlik denemek aslında zor değil. Tarık Ediz bu gelinlikle parladı.

Şık gelinlik

Bir gelinlikten beklenen etki: şık. Theia bu gelinlikle sade ve şık bir hava yarattı.

Modern gelinlik

Bu LOHO gelinin dans pistinde kollarını salladığını hayal edin.

A – Line gelinlik

Bu gelinin omzu açık gelinliği, Modern Trousseau imzalı A- line modeli ve yarım kollu.

Şeffaf gelinlik

Yarı saydam dantelli kumaş, bu Morilee gelinliğin aşağı kaymasını önledi.

Serin omuzlu gelinlik

Serin omuzla tanışın, omuzları açık gelinliklerin yaka çizgisine eşit derecede serin bir alternatif. Rue de Seine bu gelinin bohem tarzını tasarladı.

Havadar gelinlik

Biz bu YolanCris gelinliğinin yumuşakça aşağı doğru dökülmesinin büyük hayranlarıyız.

Dantel gelinlik

Narin dantellerin çılgınca hayranıysanız, gelinliğin White Dresses imzalı bu modele benzemesi iyi olur.

Fırfırlı gelinlik

Fırfırlı bir yakanın omuzları açıkta bırakan görüntüsü daha rahat bir düğün töreni için idealdir. Bu Dreamers & Lovers gelinliği saçaklı kenarları olan bir etekle süslenmiş.

Taraklı gelinlik

Taraklı danteller yakasından dökülen bu gelinin I Am Yours imzalı gelinliği omuzlarını açıkta bıraktı.

Prenses gelinliği

Omuzsuz kollu üstü, büyük bir prenses etek dengelemek, bu Heidi Elnora gelinliği ile mümkün oldu.

Şampanya gelinlik

Bu gelin, Velonia Boutique & Tailoring tarafından dikilen şampanya rengi dantel gelinlik içinde bir peri gibiydi. Metalik renkte iplik dokunuşları fantezi yaka ile birlikte çok muhteşemdi. Tabii ki,  Mignonne El Yapımı  tacı da bu görünüme yardımcı oldu.

Katmanlı gelinlik

Bu Paloma Blanca gelinliği her açıdan şahane; omuzları açıkta bırakmasından, kollara düşen zarafete,  katmanlı eteğe, tamamlayıcı duvağa kadar güzel bir uyum içinde.

V yaka gelinlik

Bu dantelli kolların omuz altına yerleştirilmesi, V yaka ile boyun şeklinin daha fazla ön plana çıkarılması Lis Simon imzalı gelinliği kusursuz hale getirdi.

Fırfırlı gelinlik

Bu Tony Ward gelinliğinde fırfırlı bir denizkızı eteği ve dalgalı bir şeffaf yaka var. Ayrıca gelinliğe kollara doğru inen omuz askı kılıfları eklenerek daha şık hale getirildi.

Minimalist gelinlik

Bu Tara Keely gelinliği nispeten sade, ama serin omuzlu yaka onu daha benzersiz kıldı.

Düz gelinlik

Bu gelin, Pronovias gelinlikle ilgili düşüncelerini paylaştı: “Çok fazla gelinlik denedim, ama tam da istediğimi buluncaya kadar aramaya devam ettim. Bu gelinliğin içinde kendimi muhteşem hissettim. Zaten sonunda onu gördüğümde, içimde inanılmaz bir coşku oluştu ve “vay” dedim” diye ekledi. Elbette ki, biz de ona katılıyoruz!

Kontrast gelinlik

Bu Pronovias gelinliğin üst kısmındaki dik dantel, elbisenin opak tasarımının geri kalanından çok farklı olsa da müthiş bir uyum içindeydi.

Romantik gelinlik

Bu Alfred Angelo gelinliğinde olduğu gibi kollarda omuz askısı ile romantizmi yakalayın.

İlham veren vintage gelinlik

Bu gelin, Maggie Sottero’nun trompet gelinliğe, çıkarılabilir omuz kılıfları ekleyerek özelleştirdi. Ona göre, giysiye eski bir hareket verdiler.

Çiçekli gelinlik

Çiçek aplikleri bu Rue de Seine gelinliğini süslüyor, göz alıcı bir görünüm veriyor. Gelin “Gelinliğimde rahat olmam benim için çok önemliydi” dedi.

Kısa gelinlik

Bu gelin, omuzlarından aşağı düşen kısa gelinliklerini Missguided’de buldu. Bu tarz hem çağdaş hem de zarifti.

Vücudu saran gelinlik

Bu Monique Lhuillier gelinliği, olabildiğince cesaret gerektiren seksi ve tam anlamıyla bir düğüne layık.

Pembe gelinlik

Leanne Marshall bu gelinliği çok güzel ve tuhaf bir pembe renge boyamış. Dökümlü kollu, gelinliğin kendine özgü rengi bir rüya gibi.

Şal gelinlik

J. Mendel imzalı gelinlikle bu gelin: “Ben onun sadeliğini sevdim, içinde tam olarak kendimi buldum” dedi. Gelinliğin şal tarzı ipek krep yapılmış ve pileli şifon üstü vardı.

Dokulu gelinlik

Omuzları açıkta bırakan kollara kadar inen askılarla bu Mark Zunino gelinliğin üzerindeki doku için herkese yakışır.

Rüya gelinlik

Bu denizkızı modeli gelinliği Vera Wang tasarladı ve el yapımı bu sevimli taç ile bir araya getirdi.

Sade gelinlik

Alan Hannah’nın bu gelinliği çok sade ve zarifti.

Şık gelinlik

Bu gelin, kendine özel gelinlik tasarımı için Shin Bu Bridal ile çalıştı. İpekli gelinliğin açık omuzları övünmeye değerdi.

Büstiyer gelinlik

Desenli kumaş ve ince çiçek kollu bu eşsiz gelinlikle ilgili sevmediğiniz bir şey var mı? Rue de Seine bu gelinliği sağlam bir büstiyer üstle tasarladı.

Kuşaklı gelinlik

Sarah Seven, bu kuşaklı gelinliğe dökümlü kollar ekleyerek bir klasik model oluşturdu.

Plaj gelinliği

Bu Emma & Grace Gelinlik Stüdyosu, gelinlik omuzdan hafif inince daha fazla destek için şeffaf bir yaka çizgisine sahipti. Bu stil, omuzları tamamen açmak istemeyen gelinler için iyi bir alternatiftir.

Dantel gelinlik

Bu dantelli gelinliğin üst bölümü ve omuzlar çok güzel dantellerle süslüydü.

Boncuklu gelinlik

Justin Alexander tarafından tasarlanan bu süslenmiş gelinlik gerçekten şaşırtıcı. Omuzları açıkta bırakan gelinliğin boncuklu kolları gelinliğe beklenmedik bir dramatik etki kattı.

Hacimli gelinlik

Bu gelin, “Geniş bir sırt dekoltesi, omzu açık bir boyun çizgisi ve biraz 1950’lerin tarzında bir şey istediğimi biliyordum” dedi. Kendine özel bir gelinlik almak için Austin Scarlett’le birlikte çalışarak hayalindeki gelinliğe kavuştu.

Karışık model gelinlik

Birbirinden farklı malzemeler bir araya getirilerek oluşturulan bu Shin Bu Bridal gelinliği çok etkileyici görünüyordu.

Zarif gelinlik

Dawn FitzGerald Atelier, bu uzun kollu omuzdan düşen gelinliği tasarladı.

Çekici gelinlik

Bu gelinliğin eteğine düğüm yaparak Monique Lhuillier trompet modeli gelinliği değiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir