Pastırma, yumurta ve ıspanaktan yapılan kahvaltı güveci kolayca hazırlanabilen ve planlanabilen yapısıyla dikkat çekiyor ve biraz peynir, mantar ve biberle güzelce süslenebiliyor. Keto diyeti yapanlar için de uygun olan tarif, gereksiz yere karbonhidrat alımına engel oluyor. Özellikle kahvaltılarda ve brunch zamanı sofralarınıza koymaktan keyif alacaksınız.

Tarifi hazırlamak için en önemli olan şey her malzemeyi doğru katmanlara yerleştirmeye çok dikkat etmek. Bunun için güveç tepsisinin en alt katmanına sotelediğimiz sebzeleri ekliyoruz. Kullanabileceğiniz sebzeler arasında soğan, yeşil biber, kırmızı biber, mantar gibi malzemeler olabilir. Biraz keyfinize ve dolabınıza göre malzeme ekleyebilirsiniz. Dileyenler bir miktar mısır da ekleyebilirler.

İlk katmanın üzerine donmuş ıspanak ekliyoruz ancak güzelce doğranmış taze ıspanakları da dizebilirsiniz.
Ispanak katını ekledikten sonra tepsiye malzemelerin bir kısmını kapatacak kadar çırpılmış yumurta döküyoruz. Malzemeler tamamen kapanmamalılar ancak en üst kattaki ıspanaklar yarım görünür olmalılar.

En üst katmana ise çemensiz pastırma parçalarını ve rendelenmiş kaşar peynirini ekliyoruz. Bu şekilde 35 dakika pişirmeniz yeterli olacak.

Fırından aldığınız güveci hemen tüketebilirsiniz yahut artan miktarını daha sonra yeniden ısıtarak yiyebilirsiniz. Özellikle çocuklarınız sebze tüketmekten kaçınıyorlarsa onlara sebze yedirmenin güzel yollarından birisi olacak.