© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Pencereleriniz için en iyi 34 perde fikri

Pencereleriniz için en iyi 34 perde fikri

Image Bu yazıyı 4 dakika 16 saniyede okuyabilirsiniz.

Evlerimizde bulunan perdeler veya benzeri örtüler, genelde yeterince üzerine düşünülmeden alınırlar ve bu nedenle neredeyse her evdeki pencereler birbirine hayli benzer şekilde görünürler. Halbuki pencerelerin önünde bulunan malzemeler eve ayrı bir hava katarlar ve hem dekorasyona katkıda bulunurlar hem de eve ne kadar ışık gireceğini kontrol etmenize yardımcı olurlar.

Klasik perdelerden tutun da bambudan yapılma kamışlara kadar değerlendirebileceğiniz tüm seçeneklere bir göz attık.

1- Çubuklu Jaluziler

Eğer odanızda alan çok azsa ve doğal ışığı içeri almak istiyorsanız, organik, dokuma kumaşlardan üretilmiş çubuk şeklindeki jaluziler güzel birer seçenek olacaklardır ve odayı daha havadar göstereceklerdir.

2- Roma Gölgelikleri

Pencerelerinizin önüne takabileceğiniz roma gölgelikleri odaya ayrı bir hava vereceklerdir ve bilhassa düz duvar renginin yanına desenli bir gölgelik ile odanızı ilginç gösterebilirsiniz.

3- Düz Perdeler

Eğer odalarınızda az sayıda pencere bulunuyorsa en fazla ışığı alabilmek için düz ve beyaz perdeler kullanabilirsiniz. Böylece odanın çok küçük ve kapalı görünmesine de engel olabilirsiniz.

4- Botanik Storlar

Stor perdeler de iyi bir tercih ve pek çok desende bulunabiliyorlar. Özellikle şehir hayatının içerisinde tıkılıp kaldıysanız, storlarda biraz daha doğayı çağrıştıran seçeneklere sahip olmanız odayı daha güzel gösterebilir. Bilhassa yeşil, mavi ve taze renkler odanın ferahlatıcı etkisini öne çıkaracaklardır.

5- Doğal Perdeler

Odalarınızda rahatlık ve yumuşak bir etki yaratabilmek için gözü rahatlatan renkleri tercih edebilirsiniz. Böylece oda daha sıcak bir hava verecektir.

6- Uzun Perdeler

Uzun drape perdeler odaya hem güzel bir kontrast vereceklerdir hem de odanın daha büyük görünmesine yardımcı olacaklardır.

7- Yuvarlak Desenler

Pencerenin önündeki yuvarlak desenler bu tasarımda duş fayansları ile ciddi bir uyum içerisindeler ve ayrıca sarı renk odaya güneşli, patlayan bir duruş imkanı vermiş.

8- Uyumlu Storlar

Mavi ve beyaz renkler klasik bir mutfak kombinasyonudurlar ve tezgahlarınızın yanında perde ve storlarda da bu renkleri biraz daha desenli bir şekilde kullanmak, mutfağın uyumlu görünmesine yardımcı olacaktır.

9- Doğudan Dokunuşlar

Pencerelerin önündeki doğu esintili desenler odaya otantik bir hava verdikleri gibi daha yatıştırıcı bir etkiye sahip olacaklardır.

10- Eflatun Perdeler

Koyu renkli bir odaya en çok yakışan şey pastel tonlardaki perdelerdir. Odanın çok daha sıcak görünmesi için perdelerle ayaklı lambayı da eşleştirebilirsiniz.

11- Şeritli Perdeler

Renkli duvarlar ve perdedeki şeritleri benzer renklerde ayarlayarak odanın daha eğlenceli ancak geleneksel görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

12- Pembe Tonlar

Pembe sadece kız çocuklarının odalarında kullanılan bir renk değil diyebiliriz. Onu yumuşak bir şekilde odalarınıza dokunuşlar yapmak için de kullanabilirsiniz.

13- Adacıklar

Odayı biraz daha adacık şeklinde düzenlemek ve doğru desenler kullanmak, tatil havasını evinize taşıyacaktır. Perdeleri yukarıdan aşağı çok inmeyecek tarzda seçmek odaya daha aydınlık bir hava katacaktır.

14- Deniz Yeşili Perdeler

Eğer sahil kenarında yaşıyorsanız hemen yumuşak mavilere ve yeşillere geçiş yapmalısınız. Akan perde kumaşı ve pastel tonlar odaya hemen hafif ve havadar bir görüntü vereceklerdir.

15- Gök Mavisi Panjurlar

Camlarınızın önünde panjurlar varsa bunların renklerini açık mavi tonlarına çekerek mutfağınıza hemen sıcak İngiliz görüntüsünü ekleyebilirsiniz.

16- İlginç Desenli Perdeler

İlginç ve biraz da karmaşık desenlere sahip perdeleri seçmek odanın biraz daha yazlık gibi görünmesine yardımcı olacaktır. Eğer desenlerin çok yorucu olduğunu düşünüyorsanız duvarları koyu renge boyayarak kontrast oluşturabilirsiniz.

17- Taffeta Perdeler

Pileli ve bol kıvrımlı ipek perdeler odaya anında bir feminenlik ve fantastik görünüm verecektir. Yumuşak mavi renk seçimi ise odanın daha da soyut görünmesine katkı sağlayacaktır.

18- Turuncu Tonlar

Tavandan yere kadar turuncu perdelerin olması odanın çok daha yüksek görünmesine yardımcı olacaktır. Eğer renkleri çok parlak buluyorsanız sadece detaylarda kullanabilirsiniz.

19- Jaluzi ve Perdeler

İlk maddedeki çubuklu jaluziyi güzel bir perde ile kombine ederek samimi bir ortam oluşturabilirsiniz. Ayrıca jaluzi odanın kararması gerektiği zaman da buna imkan tanıyacaktır.

20- Mavi ve Beyaz Perdeler

Beyaz ve mavi özellikle fransız usulü sahil evleri için biçilmiş kaftandır. Mavi desenli perdeler odanın sağlam görünmesine destek olacaklardır.

21- Çizgili Tonlar

Perdelerinizde kullandığınız desen ve çizgilerin her zaman rahatlatıcı olmalarına dikkat etmelisiniz. Karmaşık ve kaos etkisi yaratan desenlerden kaçınmalısınız.

22- Mavi Perdeler

Bu oturma odasında çerçeveli büyük pencereler mevcutlar ve açık mavi renkteki perdeler odanın fazla nötral görünmesine engel oluyorlar.

23- Zıt Desenler

Bu mutfakta yerler oldukça radikal bir şekilde düzenlenmişler ve oda boyunca gri renginin hakim olduğunu görüyoruz. Ancak perdedeki ilginç sarılı ve grili desenler, odanın daha samimi görünmesine yardımcı oluyorlar.

24- Duvar Kağıtları

Özellikle sert yapıdaki jaluzileri duvar kağıtları ile kaplayarak kendi desenlerinize sahip olabilirsiniz.

25- Pembe Keten Güneşlikler

Keten perdeler özellikle biraz daha klasik görünen odalara uyum sağlayacaklardır. Odanın daha rahat görünmesini sağlayacaklardır ve odanın doğal renginin içerisinde biraz parlama etkisi yaratacaklardır.

26- Püsküller

Perdelerde püsküller ve yeşil renk kullanmak, ayrıca eşyaları biraz desenlendirmek, odaya ilginç bir hava verebilir.

27- Soyut Desenli Perdeler

Eğer desenli bir duvar kağıdınız varsa, perdeleri biraz daha soyut desenler ile hazırlayabilir ve böylece odaya daha da parlak bir görünüm verebilirsiniz.

28- Doğal Perdeler

Doğal desenlere ve renklere sahip perdeler ve boş duvarlar, evin üzerinize gelmesine engel olacaklardır. Ayrıca duvarlara bir şeyler asmak bu boş havayı biraz dağıtabilir.

29- Çizgili Mat Güneşlikler

Güneşliklerde boyuna çizgiler ve mat renkler kullanmak da odaya derinlik ve hareket sağlaması muhtemel seçenekler arasında.

30- Zebra Desenli Perdeler

Biraz demode bulabilirsiniz ancak bazen demodeliğin de kendine has bir tercih olduğunu unutmamak gerekli.

31- Kontrastlı ve Desenli Güneşlikler

Bu odadaki duvar kağıtları oldukça desenli ancak bej temelli olan ve mavi ile renklendirilen oda bir hayli sakinleştirici duruyor. Kontrastlı desenlere sahip bir güneşlik de eklenmiş ve böylece odanın çok fazla klostrofobik görünmesi engellenmiş.

32- Şal Desenli Perdeler

Bu odadaki güneşliklerde şal desenleri bulunuyor ve odadaki yeşil ile pembelerin uyumu bir hayli yüksek. Ayrıca oda feminen görünmediği gibi enerji verici bir yapıya sahip.

33- Desenli Perdeler

Perdelerdeki desenlerdeki renkleri odanın geri kalanında bulmak da mümkün ve bu perdeler hayli ilginç bir görünüm sağlamışlar.

34- Küçük Güneşlikler

Eğer pencerenin tamamiyle kapanmasını istemiyorsanız tek yapmanız gereken kısa güneşlikler ile süslemeler yapmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir