© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Saçlarınızı sütle doğal olarak düzleştirin

Saçlarınızı sütle doğal olarak düzleştirin

Image Bu yazıyı 1 dakika 39 saniyede okuyabilirsiniz.

Saçlarınızın devamlı karman çorman görünmelerinden sıkıldınız ve onları daimi olarak düzleştirmek mi istiyorsunuz? Lakin bunu yaparken pahalı güzellik merkezi imkanlarından da uzak mı durmak istiyorsunuz? O halde sizler için bazı çözümlerimiz var. Zira evinizde sadece süt kullanarak saçınızda harikalar yaratmanız mümkün. Sütün pek çok muhteşem özelliği bulunuyor ve bunlar cildinize ve saçlarınıza kesinlikle iyi geliyorlar.

Sütün Saça Faydası Nedir?

Sütte iki çeşit protein bulunur: whey ve kazein. Her iki protein de saçlarınıza iyi gelir ve ayrıca gün içinde düşük proteinli besleniyorsanız saçlarınız incelebilir ve uzamayı bırakabilirler. Saç saçlığınız genel olarak ne kadar sağlıklı olduğunuzun bir işaretidir ve sütteki proteinler saçları kalınlaştırabilir, ona doğal bir parlaklık sağlayabilirler.

Saçlarınızı Güçlü ve Parlak Yapar

Whey protein saç kaybını önler, geriye çevirir ve saçları güçlendirir. Ayrıca kas kütlesi yaratabilmek için de destekleyicidir. Bu proteinin haricen kullanımı saç foliküllerini uyarır ve bir whey protein macunu yaparak (whey, yumurta sarısı, bal ve su) ve saçlarınıza sürerek daha sağlıklı ve parlak saçlar elde edebilirsiniz.

Saç Uzamasına Yardımcı Olur

Sütte bulunan kazein proteini ise glutamin bakımından zengindir ve bu önemli bir amino asittir. Glutemin saç folikülünün büyümesini sağlar ve bu sayede saçların uzamasında büyük bir öneme sahiptir.

Saçları Sütle Nasıl Düzleştirmeli?

Kullanmanız gereken formül şu şekilde:

• 1/3 bardak süt
• Sprey şişesi
• Geniş aralıklı bir tarak

İlk olarak sprey şişesini sütle doldurun. Bu noktada hindistan cevizi sütü en iyi seçeneklerden birisi olacaktır. Herhangi bir süt kullanmak mümkün olsa da biraz kremsi olan sütler daha iyi sonuç veriyorlar. Saç maskesi için süt tozu kullanmanız da mümkün.

Şimdi sütü saçlarınıza eşit şekilde sıkın. Saç dipleri kadar uçlarına sütü ulaştırmak da önemli.

Ardından geniş aralıklı bir tarak kullanarak saçlarınızı açın ancak saçları sakın kıvırmayın. Dümdüz olması önemli çünkü aksi taktirde saçta kalan sütleri akıtmak imkansız olacaktır.

Artık saç derimize masaj yapmamız gerekli. Sütün saçlarınıza işlemesi için ona vakit verin. Bu sayede saçlar beslenecek ve düzleşeceklerdir. Beklerken diğer ev işlerinizi yapabilirsiniz.

Bekleme süresinin ardından saçlarınızı suyla durulayın ve kurumasını bekleyin. Eğer dalgalı saçlarınız varsa saçlarınız kendi kendilerine düzeleceklerdir.

Uyarılar

Eğer laktoza hassasiyetiniz ve süte alerjiniz varsa bu yöntemi uygulamaktan kaçının. Saçı tararken kibar olun ve çekiştirmeyin. Permalıysanız süt düzleştirmede işe yaramayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir