© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Şekilli bir orta bölge için 15 dakikalık karın kası egzersizi

Zaman: 15 dakika

Ekipman: Mat, bini bant

Ne için iyidir: Tüm beden şekillendirmesi, core gücü ve denge

Talimatlar: Her hareket için 10 tekrar yapın (belirtilen yerlerde iki tarafa doğru). Bir egzersizden diğerine geçin, her biri arasında 15 saniye dinlenin. Tüm turu üç defa gerçekleştirin.

İpucu: İlk tur ısınma gibi hissettirecektir. İkincisi bir iş gibi rutin olacaktır, üçüncü turun sonunda ise bitmiş hissedeceksiniz. Ancak öyle olmazsa, dördüncü defa yapın.

Bu karın kası çalışmasını evde haftada iki üç defa yaparak optimum sonuçları alabilirsiniz.

Yan Plank Bacak Kaldırma

Sol kalçanız, dirseğiniz ve ön kolunuz yerde olacak şekilde sola doğru yatın. Sol omuzunuzu dirseğiniz ile hizada tutun ve bacaklarınız düz olsun, alt bacaklarınızda ise bir mini bant olsun. Nefes alın ve nefes verirken kalçalarınızı yerden kaldırın, sağ kolunuzu kaldırın. Sağ bacağınızı diğer bacaktan yirmi santimetre kadar ayırın ve sonra başlangıca dönün. Bu bir tekrardı. Her iki tarafa doğru 10 defa yapın.

Yan Plank Diz Çekme

Kendinizi yan plank pozisyonuna alın, sol ön kolunuz üzerine yaslanın ve sağ kolunuz başınızın arkasında olsun. Sağ dirseğinizi karnınıza doğru çekin, sol dizinizi de onu karşılamak için çekin. Sonra başlangıç pozisyonuna dönün. Bu bir tekrardı. Her iki tarafa 10 tekrar yapın.

Plank Diz Çekme

Plank pozisyonunda başlayın. Sağ ayağınızı yerden kaldırın ve sağ dizinizi sağ dirseğinize doğru çekerek karın kaslarını çalıştırın. Başlangıca dönün. Bu bir tekrardı. Her iki yana doğru 10 tekrar yapın.

Yukarı Eğik V

Sol yanınıza doğru yatın ve bacaklarınız kalçalarınıza göre 30 derece eğimli olsun. Sol kolunuzu yere koyun ve sağ elinizi de başınızın arkasına koyun. Düz bacaklarınızı yerden kaldırın, gövdenizi bacaklarınıza doğru getirin. Yavaşça başlangıç pozisyonuna dönün. Bu bir tekrardı. Her iki tarafa 10 tekrar yapın. Şimdi tümünü tekrar edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir